جاباما

بهترین و معروف ترین سواحل چابهار پر از رنگ و درخشش!

دیدن ستاره‌هایی که شب مرز آسمان و زمین را گم می‌کنند و خود را به دل دریا می‌سپارند. راه رفتن در کویری که صدای امواج دریا در آن به گوش می‌رسد. فرود آمدن در مریخ، دیدن ساحل شب‌تاب که به نور طبیعی می‌درخشد و هزار و یک تصویر باورنکردنی دیگر را تنها در خواب نخواهید دید. چشمان خود را باز کنید، می‌خواهیم بار سفر ببندیم؛ به مقصدی که بدون شک به سرزمین خواب و رویا بیشتر شبیه است! سرزمین عجایبی در دل ایران؛ چابهار! سرزمین اقیانوسی شگفت انگیز. در این سفر می‌خواهیم بهترین سواحل چابهار تا جنگل‌های حرا و کوه‌های مریخی را کشف کنیم.

بهترین سواحل چابهار از شرق تا غرب

سواحل چابهار از مرز استان هرمزگان تا مرز پاکستان ادامه دارد. جایی که در هر بخش از آن یک نوع ساحل با جذابیت‌های عجیب و غریب خواهید دید. سواحل صخره‌ای، ماسه‌ای، مرجانی و حتی جنگل‌هایی که روی آب شناور هستند.

در چابهار زیبایی‌ها تمامی ندارد؛ انگار که در سیاره‌ای دیگر فرود آمده‌اید و همه چیز برای شما عجیب و شگفت‌انگیز است. سیاره‌ای زیبا با مردمانی که نظیرش را در جای دیگری پیدا نخواهید کرد.

ساحل مکران چابهار

در جنوب شرقی ایران و سواحل دریای عمان، منطقه‌ای بی‌نظیر به‌نام سواحل مکران قرار گرفته است. سواحلی که نقطه اتصال ایران به اقیانوس هند است. منطقه‌ای عجیب، زیبا و شگفت‌انگیز. سواحل مکران در واقع مجموعه سواحلی است که با سفر به چابهار می‌توانید از غرب تا شرق آن را ببینید.

چابهار که تنها بندر اقیانوسی ایران است، درست در دل این سواحل تاریخی و بی‌نظیر با جذابیت‌های بی‌شمار واقع شده است. جایی که از لحاظ استراتژیکی هم یک منطقه منحصر به‌فرد به‌شمار می‌رود.

در این سواحل می‌توانید علاوه بر جاذبه‌های طبیعی بی‌شمار، انواع ورزش‌های آبی را هم تجربه کنید.

سواحل چابهار
ساحل مکران، نقطه اتصال چابهار به هند

ساحل و اسکله کنارک

اگر با هواپیما به چابهار سفر کنید، در منطقه کنارک فرود خواهید آمد. شهر کوچکی که بزرگ‌ترین اسکله صیادی ایران را به طول ۵ کیلومتر به خود اختصاص داده است.

دیدن کشتی‌ و قایق‌های صیادی، تماشای مرغان دریایی که روی دریا به پرواز در می‌آیند، تماشای انواع موجودات آبی از جمله جذابیت‌های این منطقه است.

ساحل کنارک که یکی از بهترین سواحل چابهار است، در امتداد شهر قرار گرفته و می‌توانید با قدم زدن خود را از ساحل به خیابان‌ها برسانید.

این شهر که یکی از بهترین شهرهای جنوبی برای خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت‌گردی به‌شمار می‌رود، دارای سواحل بکر و بی‌نظیر در اطراف خود است که با رفتن به آنجا ممکن است، تصور کنید پای خود را در سرزمین دیگری گذاشته‌اید. سرزمینی که با عجیب و زیبایی‌هایش شما را مسحور خواهد کرد.

ساحل های معروف چابهار
در کنارک می‌توانید به تماشای پرواز مرغان دریایی بنشینید

پدیده گل افشان

کمی از ساحل کنارک که فاصله بگیرید، می‌توانید خود را به منطقه گل‌افشان برسانید. جایی که از دل زمین، گل می‌جوشد. این منطقه دارای تپه‌هایی است که از جنس گِل هستند و حالت آتشفشانی دارند. با این تفاوت که مواد مذاب آن از جنس گل است.

گل این منطقه خاصیت درمانی دارد و محلی‌ها برای درمان درد مفاصل و از بین بردن مشکلات پوستی از آن استفاده می‌کنند.

پدیده گل افشان
محلی‌ها معتقدند گِل حاصل از پدیده گل افشان خاصیت دارویی دارد

ساحل شب تاب چابهار

درست شنیدید! گرچه شاید باورش سخت باشد که در شب، شن‌های ساحل مثل آسمان بدرخشد! حتی درخشان‌تر از آن.

ساحل نورانی چابهار یکی از جاذبه‌هایی است که نمی‌توانید آن را به چشم خود باور کنید. جاذبه‌ای که نظیرش را در کمتر جایی، در تمام این کره خاکی خواهید دید.

البته ساحل پلانکتون‌های چابهار همیشگی نیست و باید در فصل خاصی از سال به آنجا بروید تا شاهد حجم باورنکردنی از شگفتی باشید.

ساحل شب تاب چابهار
در ماه‌های سرد سال می‌توانید پدیده درخشیدن میلیون‌ها پلانکتون را در ساحل شب تاب چابهار ببینید

ساحل درک و ساحل تنگ

ساحل درک و ساحل تنگ که دو منطقه از بهترین سواحل چابهار هستند، در نزدیکی هم قرار گرفته‌اند. در این سواحل می‌توانید این پدیده را در ماه‌های سرد سال ببینید. پدیده‌ای که به دلیل وجود پلانکتون‌های ریزی باعث درخشان شدن ساحل در شب می‌شود.

چابهار پر است از جاهای دیدنی عجیبی که باورتان نمی‌شود در ایران باشند! جاهای دیدنی چابهار را در همین مجله ببینید و بشناسید.

ساحل تیس چابهار

اهل هر نوع سفری باشید و با هر سلیقه‌ای که به چابهار سفر کنید، این سرزمین شما را جادو خواهد کرد. با وجود بکر بودن سواحل چابهار، مناطقی وجود دارد که امکانات رفاهی و انواع ورزش‌های آبی را می‌توانید در آن تجربه کنید. ساحل تیس چابهار، یکی از همین مناطق است.

در این ساحل پلاژها، مجتمع تفریحی، آلاچیق طراحی شده و همچنین امکان آبتنی هم وجود دارد.

به همین دلیل، ساحل تیس یکی از مناطق محبوب برای سفرهای خانوادگی به‌شمار می‌رود. ضمن اینکه رستوران و کافه‌هایی در آن وجود دارد که خیال شما را بابت صرف وعده‌های غذایی راحت می‌کند.

ساحل تیس در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته که یک روستای تاریخی است.

سواحل معروف چابهار
در ساحل تیس می‌توانید تفریحات متنوعی را تجربه کنید

ساحل صخره ای چابهار

از جذابیت‌های دیگر چابهار که سخت می‌توانید از آن بگذرید، ساحل صخره‌ای چابهار است. جایی که موج‌ها جلوی چشم شما اوج می‌گیرند و با شدت زیادی خود را به صخره‌ها می‌کوبند.

امواجی که گاهی ارتفاع آن‌ها به بیش از ۱۵ متر می‌رسد. صدای امواج، خرچنگ‌ها و لاک پشت‌هایی که روی صخره‌ها بیش از هر تماشاگر دیگری خود را غرق طبیعت می‌کنند، شگفتی‌هایی است که چشم شما از دیدن آن خسته نخواهد شد.

 این ساحل با صخره‌های بسیار بزرگ از جمله بهترین سواحل چابهار است که طبیعت بی‌نظیری دارد. با وزیدن بادهای موسمی که از سمت اقیانوس هند می‌آیند، شاهد ایجاد امواج خروشانی را در فصل‌هایی از سال خواهید بود.

ساحل صخره‌ای چابهار که در دریای بزرگ قرار گرفته به دلیل وجود خزه‌های مخملی روی صخره‌ها به ساحل خزه‌ای چابهار هم معروف است. نمایی که اول تصور می‌کنید، این ساحل را با فرش سبز رنگی پوشانده‌اند.

ساحل صخره ای و صخره عشق چابهار
ساحل صخره ای یا خزه ای چابهار در بین محلی ها به صخره عشق معروف است

صخره عشق چابهار

برخورد امواج با صخره‌ها باعث شده است که محلی‌ها نام این منطقه را صخره عشق چابهار بگذارند. جایی که انگار موج‌ها به تماشای صخره‌ها می‌آیند و آن‌ها را در آغوش می‌گیرند.

بهترین زمان برای دیدن این جاذبه مرداد ماه و هم‌زمان با وزش بادها موسمی است.

ساحل دریاچه لیپار

در نگاه اول شاید فکر کنید وارد کارخانه شکلات سازی شده‌اید. دریاچه صورتی رنگی که انگار از آبنبات مایع پر شده است.

اما اینجا از آن چیزی که تصور می‌کنید بیشتر به رویا شبیه است. دریاچه صورتی لیپار که به دلیل وجود باکتری و پلانکتون‌های خاصی به این رنگ درآمده است.

ساحل دریاچه لیپار که بهتر است آن را یک تالاب بدانیم یک منطقه محلی است.

در اینجا می‌توانید صنایع دستی افراد محلی مثل سوزنی‌دوزی‌های زیبا و منحصر به‌فرد که بیشتر هنر دست زنان این سرزمین است را خریداری کنید.

اما از نقش حنا غافل نشوید. دخترانی که طرح‌های بی‌نظیری را به‌صورت ذهنی روی دستان شما می‌کشند و از زیبایی و ظرافت آن حتما به وجد خواهید آمد.

دریاچه لیپار یک نوع دریاچه نمک است. لب ساحل بافت سستی دارد و اگر مراقب نباشید ممکن است، پایتان در بلورهای نمک گیر کند. پس دریاچه را با فاصله بیشتر ببینید و ریسک نمکی شدن را به جان نخرید.

دریاچه لیپار صورتی چابهار
رنگ دریاچه یا همان تالاب لیپار به دلیل وجود باکتری و پلانکتون‌های خاصی صورتی است

ساحل لاک پشت ها

سواحل شرقی چابهار هر ساله شاهد جشن تولد لاک‌ پشت‌ها است. لاک پشت‌های غول آسایی که در فصل بهار خود را به این ساحل می‌رسانند و تخم ریزی می‌کنند.

پس از چند روز نیز لاک پشت‌های کوچک سر از تخم بیرون می‌آورند و ساحل پر از لاک پشت‌های کوچکی می‌شود که به سمت دریا می‌دوند.

صحنه بی‌نظیر جشن تولد لاک پشت‌ها یکی از بی‌نظیرترین تصاویری است که می‌توانید آن را در چابهار تجربه کنید.

البته وجود انسان‌ها در هنگام تخم‌ریزی و تولد لاک پشت‌ها باعث ترس آن‌ها خواهد شد. در نتیجه برای تماشای این پدیده بی‌نظیر زیاد به آن‌ها نزدیک نشده و از دور آن‌ها را تماشا کنید.

ساحل لاک پشت‌ها در مسیر رمین به گواتر در یکی از جاده‌های ساحلی قرار گرفته که در فصل بهار شاهد زیبایی آن‌ها خواهید بود.

بهترین سواحل چابهار
بهار فصل تخم‌ریزی این لاکپشت‌های عظیم‌الجثه در ساحل لاکپشت های چابهار است

ساحل درک

احتمالا شما هم چابهار را به ساحل درک بشناسید. ساحلی که بیشتر به خواب و رویا شبیه است تا واقعیت!

حتی تصور این ماجرا هم سخت است که در هنگام قدم زدن در رمل‌های کویری صدای امواج به گوش شما برسد. اما روستای درک بیشتر از آنچه فکر کنید، شگفت انگیز و سحرآمیز است. جایی که ستاره‌های شب را در کویر و طلوع را در دریا تجربه خواهید کرد. در ساحل درک، مرز رویا و واقعیت را گم خواهید کرد.

روز از گرمای کویر می‌توانید به نخلستان آن پناه ببرید و در فاصله چند قدمی دلی به دریا بزنید. در ساحل درک آرامشی را تجربه خواهید کرد که نظیرش را در جای دیگری پیدا نخواهید کرد. اگر برای طبیعت‌گردی به این منطقه سفر کرده‌اید، کمپ کردن در آنجا را از دست ندهید.

با کمتر از ده دقیقه پیاده‌روی هم می‌توانید به اسکله محلی درک بروید و خود را به یک ماهی کبابی دعوت کنید.

تا به حال به هیچ یک از بخش‌های سیستان و بلوچستان سفر کرده‌اید؟ با این مطلب در مجله جاباما زیباترین و عجیب‌ترین جاذبه های سیستان و بلوچستان را از نزدیک ببینید و حیرت کنید!

ساحل درک در چابهار
ساحل درک محل طلاقی کویر و دریاست

ساحل تنگ چابهار

در نزدیکی ساحل درک، ساحل بی‌نظیر دیگری در انتظار شما خواهد بود؛ ساحل تنگ، یکی از بهترین سواحل چابهار! جایی که چند نوع ساحل را می‌توانید یکجا به چشم ببینید؛ ساحل صخره‌ای، ساحل ماسه‌ای، ساحل شنی و ساحل مرجانی!

منطقه شگفت‌انگیزی که اگر با طلوع خورشید چشمان خود را در آنجا باز کنید، محال است بتوانید این حجم از زیبایی‌اش را تصور کنید. اینجا هم مانند ساحل درک می‌‌توانید تلاقی کویر و دریا را تجربه کنید.

شترهایی که روی رمل‌های کویر حرکت می‌کنند و پشت سرشان علاوه بر آبی آسمان، دریای فیروزه‌ای به چشم می‌خورد.

صحنه‌هایی که انگار باید آن‌ها را در قاب کنید و تا آخر عمر در گوشه ذهن خود نگه دارید.

ساحل درخشان پلانکتون ها در چابهار
ساحل تنگ به ساحل فیتوپلانگتون ها هم معروف است

ساحل فیتوپلانگتون‌ها همین جاست!

شگفتی‌های چابهار در بندر تنگ به همین‌جا ختم نمی‌شود. اگر در فصل سرد به این منطقه سفر کنید، شگفتی‌هایی را خواهید دید که نظیرش را در کمتر جایی خواهید دید؛ ساحل درخشان شب، ساحل فیتوپلانگتون‌ها!

وجود فیتوپلانگتون‌ها در فصلی از سال باعث شده است که شب‌ها، ساحل به شکل نورانی با رنگ‌های شب‌تاب آبی و سبز درآید! حتی اگر شن‌های ساحل در دست خود بگیرید، در دست‌های شما می‌درخشد.

ساحل بریس

با ورود به ساحل بریس محو زیبایی آن خواهید شد. ساحلی که دارای صخره‌های بلند با منظره پرواز مرغان دریایی است.

جایی که می‌توانید یک غروب تماشایی را در آن تجربه کنید و از بالا چندین و چند قایق ماهیگیری را در آبی دریا ببینید. وصف زیبایی این ساحل و اسکله در کلمه نمی‌آید و باید آن را به چشم ببینید.

ساحل بریس محدود به صخره‌ها نمی‌شود و در قسمتی دیگر از آن می‌توانید به ساحل ماسه‌ای بروید و از نزدیک قایق‌های ماهیگیری را تماشا کنید یا از آبی دریا و نیلی آسمان یک قاب فراموش نشدنی ثبت کنید.

سواحل چابهار
در ساحل بریس می‌توانید به تماشای ماهی‌گیران بنشینید

پدیده موج افشان

یکی از جذابیت‌هایی ساحل بریس، پدیده موج افشان است. منظره تماشایی که موج‌ها با صخره‌ها ایجاد می‌کنند. موج‌هایی که از بین صخره‌ها با سرعت زیادی به سمت بالا می‌آیند و ارتفاع می‌گیرند.

موج افشان یکی از بی‌نظیرترین مناظری است که می‌توانید در چابهار آن را تماشا کنید.

جاده ساحلی بریس به گواتر

شاید در نگاه اول گمان کنید که در سیاره دیگری فرود آمده‌اید اما با دیدن آدم‌ها و ماشین‌هایی که در جاده می‌روند، متوجه می‌شوید روی کره زمین هستید.

 از جاده بریس به گواتر، زیبایی به نهایت حد خود می‌رسد. جاده‌ای که از یک طرف کوه‌های مریخی و از طرف دیگر دریای بی‌نظیر عمان آن را محاصره کرده‌اند. در امتداد این جاده ساحلی سخت می‌توانید چشم از اطراف خود بردارید.

زمان مناسبی را برای سفر در دل این جاده در نظر بگیرید. آنقدر که بتوانید هم از زیبایی‌های مسیر لذت ببرید و هم مقاصد آن را تک به تک تجربه کنید. تجربه‌ای از جنس رفتن به دریاچه توت فرنگی لیپار یا گم شدن در دل کوه‌های مریخی!

بندر گواتر

بعد از دیدن ساحل بریس، در جاده فراموش نشدنی بریس به گواتر، سفر خود را تا بندر گواتر ادامه دهید. یعنی درست در نقطه مرزی با پاکستان! بندر یا خلیج گواتر یکی از مناطق عجیب و منحصر به‌فردی است که در سفر به چابهار نباید آن را از دست بدهید.

تماشای شنای دلفین‌ها، پرواز مرغان دریایی، انواع لاک‌پشت و خرچنگ‌ها و مهم‌تر دیدن جنگل های حرا از جذابیت‌های این منطقه است.

جذابیت‌های خلیج گواتر به همین‌جا ختم نمی‌شود. شما به جایی آمده‌اید که محل زندگی گاندو یا همان تمساح ایرانی است. در منطقه باهوت کلات بندر گواتر می‌توانید به تماشای گاندو‌ها بروید و یکی از عجیب‌ترین و نادرترین گونه‌های جانوری را در ایران ببینید.

بنادر معروف چابهار گوآتر
در بندر گواتر می‌توانید گاندو ببینید!

تجربه غواصی در چابهار

علاوه‌بر تجربه آبتنی در سواحل مختلف چابهار، ممکن است مایل باشید کمی هم در آب‌های اقیانوسی دریای عمان غواصی کنید. شنا در کنار موجودات دریایی و کشف دنیای زیر آب! تجربه‌ای که در بهترین سواحل چابهار امکان‌پذیر است.

این منطقه دارای مراکز غواصی زیادی است که برخی از آن‌ها به عنوان مدرسه غواصی هم فعالیت می‌کنند. برای تجربه تفریحی هم می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید و خاطره بی‌نظیری را برای خود رقم بزنید.

اگر اهل تفریحات آبی هستید، علاوه بر چابهار به شما سفر به کیش و قشم را هم پیشنهاد می‌کنیم. اینجا می‌توانید بهترین تفریحات آبی کیش را بشناسید که البته همه آن‌ها در قشم هم در دسترس است.

بهترین زمان سفر به چابهار

از معدود مقاصدی که در هر فصلی، حرفی برای گفتن دارد؛ بی شک چابهار است. جایی که هر فصلش بهار است. اقلیم منحصر به‌فرد این منطقه باعث شده که در هر فصلی به این منطقه سفر کنید، جز زیبایی و شگفتی چیز دیگری نبینید.

هوای معتدل و البته کمی گرم چابهار فرصت گشت و گذار در بهترین سواحل چابهار را در فصل‌های مختلف به شما می‌دهد.

در سفر به چابهار، اولویت‌های خود را انتخاب کنید. اگر قصد دیدن ساحل شب‌تاب را دارید در زمستان این منطقه را ببینید. اگر هم عاشق دیدن بازی موج و صخره هستید، مرداد بهترین زمان دیدن این پدیده طبیعی است.

نکته جالب اینکه چابهار را در اردیبهشت فراموش کنید؛ بر خلاف بیشتر مناطق دیدنی در ایران که در اردیبهشت، تبدیل به خود بهشت می‌شود، تجربه چابهار در اردیبهشت از نظر محلی‌های این منطقه چندان چنگی به دل نمی‌زند. به دلیل بد بودن شرایط جوی و دریایی که خروشان می‌شود، بهتر است قید سفر را در این ماه بزنید.

جاهای دیدنی چابهار
چابهار به شهر چهار بهار معروف است

برنامه سفر به بهترین سواحل چابهار

برای سفر به بهترین سواحل چابهار می‌توانید یک برنامه بی‌نظیر داشته باشید تا لذت سفر خود را دو چندان کنید. چابهار دارای یک نوار ساحلی از غرب به شرق است. این منطقه رویایی خنک‌ترین بندر ایران در تابستان و گرم‌ترین آن در زمستان است.

برای سفر به چابهار می‌توانید از نوار غربی آن یعنی از مرز استان هرمزگان سفر خود را شروع کرده و تا نوار شرقی یعنی مرز پاکستان ادامه دهید.

غرب چابهار

مبدا سفر را می‌توانید با ورود به کنارک و دیدن سواحل بکر آن شروع کنید. جایی که شب‌، ستاره‌ها مرز آسمان و دریا را گم می‌کنند و تجربه بی‌نظیر از ساحل را برای شما رقم می زند. پس از آن ساحل درک و ساحل تنگ را با حد نهایت زیبایی تجربه کنید. همان منطقه‌ای که کویر و دریا به یکدیگر پیوند می‌خورند و عطش کویر با آبی دریا آرام می‌شود.

حالا نوبت به منطقه چابهار می‌رسد؛ منطقه‌ای که دو حالت متفاوت را در یک زمان می‌توانید تجربه کنید: سنت و مدرنیته! منطقه قدیمی چابهار با بافت سنتی و منطقه آزاد چابهار به شکل کاملا مدرن!

سواحل بی‌نظیر چابهار در این منطقه انتظار شما را می‌کشد که بعد از گشت شهری باید آن را تجربه کنید.

شرق چابهار

حالا نوبت حرکت در یکی از جذاب‌ترین جاده‌هاست؛ جاده بریس به گواتر. سفر را به سمت شرق چابهار ادامه دهید. دیدن دریا در یک طرف و کوه‌های مریخی در طرف دیگر به حد کافی شما را گیج خواهد کرد. تصور اینکه از زیبایی مسیر لذت ببرید یا اینکه خود را به بهترین سواحل چابهار در بخش‌های مختلف این جاده مهمان کنید.

دریاچه صورتی لیپار، ساحل و اسکله بریس و خلیج گواتر مقاصد ساحلی شما در این مسیر هستند. البته اگر بتوانید از جذابیت‌هایی مثل کوه‌های مریخی بگذرید.

سفر به چابهار

پیدا کردن بهترین اقامتگاه های چابهار

با سفر به چابهار تصویر ذهنی خود را نسبت به هر سفری که تا پیش از این داشته‌اید، پاک کنید. چابهار دنیایی دیگر در دل ایران است. جایی با اقلیم متفاوت و مردمانی که از لطف و محبت شما را شرمنده خواهند کرد. بهترین سواحل چابهار را می‌توانید با تمام بکری و زیبایی‌اش، تجربه کنید.

این منطقه بکر را با همین ویژگی بپذیرید. به ویژه اگر قصد اقامت در شهرهای اطراف چابهار را داشته باشید.

اگر قصد سفر کوتاه مدت به چابهار را دارید، می‌توانید به منطقه آزاد چابهار بیایید. منطقه‌ای مدرن با هتل‌های چند ستاره و البته انواع سوئیت‌ها.

همچنین در نزدیکی بیشتر سواحل چابهار، یک منطقه روستایی وجود دارد که می‌توانید از اقامتگاه‌های بوم گردی و سوئیت‌های محلی استفاده کنید.

هتل‌های چابهار

در مناطق مختلف چابهار می‌توانید در هتل‌هایی با امکانات و بودجه‌‌های مختلف اقامت کنید. از جمله هتل‌های این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل لیپار
 • هتل بین‌المللی فردوس
 • هتل آذین
 • هتل لاله
 • هتل شاهان
 • هتل آپارتمان شوهاز
 • هتل ونوس

اقامتگاه‌های بوم‌گردی چابهار

اگر می‌خواهید یک دل سیر چابهار را ببینید و از نزدیک با فرهنگ و مردم آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما اقامتگاه‌های بوم‌گردی این منطقه را امتحان کنید. این اقامتگاه‌ها را می‌توانید در مناطق مختلف و در نزدیکی بهترین سواحل چابهار از غرب تا شرق کرایه کنید:

 • اقامتگاه بوم‌گردی شجره
 • اقامتگاه بوم‌گردی کلبه ساحلی گواتر
 • اقامتگاه توریستی مینیاتور
 • اقامتگاه بوم‌گردی بریس
 • اقامتگاه بوم‌گردی حیات گواتر
 • اقامتگاه بوم‌گردی رمین
 • اقامتگاه بوم‌گردی بلوچ آیکان
اجاره اقامتگاه در چابهار
در سایت جاباما می‌توانید بهترین اقامتگاه ها را در چابهار رزرو کنید

نکات مهم سفر به چابهار و دیدن سواحل

با سفر به سرزمین شگفتی‌ها، نکاتی را گوشه ذهن خود داشته باشید تا خاطره این سفر را در روحتان قاب کنید:

 • سفر به چابهار در هر زمان لطف خود را دارد؛ زمان سفر را با توجه پدیده‌هایی که می‌خواهید تنظیم کنید.(مثلا برای دیدن ساحل شب‌تاب حتما فصل زمستان را انتخاب کنید)
 • مراقب طبیعت بکر این منطقه باشید، مخصوصا زمانی که به بهترین سواحل چابهار سفر می‌کنید، هیچ اثری از خود به‌جا نگذارید.
 • از مردم محلی خرید کنید و صنایع دستی بی‌نظیر آن‌ها را به عنوان سوغات با خود ببرید.
 • اگر زمان محدودی دارید، حتما یک غروب تماشایی را در ساحل بریس تجربه کنید.
 • در کنار ساحل و دریاچه لیپار، هنر دختران بلوچ را روی دستان خود را به هیچ وجه از دست ندهید.
 • در بکرترین و بهترین سواحل چابهار آب آشامیدنی و خوراکی همراه خود داشته باشید؛ چرا که در اطراف بعضی از آن‌ها به ویژه در سفرهای طبیعت‌گردی مغازه‌ها فاصله زیادی دارند.
 • در تالاب به هیچ وجه شنا نکنید و مراقب محیط زیست و گونه‌های جانوری آنجا باشید.
 • طعم غذاهای دریایی را در کنار بهترین سواحل چابهار حتما تجربه کنید.

تجربه سفر به چابهار

با سفر به چابهار خود را برای شگفتی‌های بی‌نظیر آماده کنید. شگفتی‌هایی که انتظار آن‌ها را نخواهید داشت. تصور کنید اول صبح خرچنگ‌هایی را می‌بینید که در دل شن‌های ساحل تونل‌های زیر زمینی می‌سازند. انواع لاک پشت‌ها که در نزدیکی ساحل خود را به موج می‌سپارند.

شترهایی که در امتداد خط ساحلی به سمت کویر می‌روند. شب‌هایی که همچون صبح می‌درخشند و ساحل را نورانی می‌کنند…! این شگفتی‌ها تمامی ندارند و اگر بارها هم به بهترین سواحل چابهار سفر کنید باز هم شگفتی‌های آنجا هوش از سر شما خواهد برد.

بهشت طبیعت‌گردی

اگر اهل طبیعت‌گردی باشید، بهترین سواحل چابهار بی‌شک، مقصد فراموش نشدنی برای شماست. سواحلی در ایران که نظیر آن را در جای دیگری پیدا نخواهید کرد.

در این منطقه همه چیز برای شما محیا است. طبیعت بی‌نظیر، تجربه آبتنی در دریای عمان، شنای دلفین‌ها و دیدن جنگل‌های حرا، لمس موجودات دریایی مختلف از نزدیک، دیدن طلوع در کویر و غروب در دریا، انعکاس ستاره‌ها در آب دریا و… باعث شده که چابهار یکی از بی‌نظیرترین مقاصد طبیعت‌گردی باشد.

مقصد تمام عیار سفر خانوادگی

بهترین سواحل چابهار را فقط در سفر طبیعت‌گردی تجربه نخواهید کرد. چابهار فرصت سفر خانوادگی را برای شما فراهم کرده است. از دیدن سواحل تا تجربه خرید در منطقه آزاد چابهار همان چیزی است که لطف سفر شما را کامل می‌کند. وجود پارک‌های ساحلی، تفریحات و ورزش‌های آبی و تجربه چشیدن غذای تند دریایی از دیگر جذابیت‌های این سفر است.

چابهار سرزمین ناشناخته‌هاست. اگر برای بار اول به این منطقه سفر کنید، بدون شک سخت می‌توانید از این منطقه دل بکنید و در انتظار سفر دوباره به آنجا خواهید بود. اگر پیش از این سفر کرده‌ باشید، باز هم مقاصد ناشناخته‌ای وجود دارد که می‌تواند دلیل سفر دوباره شما به چابهار باشد.

پاسخ به سوالات متداول در مورد سواحل چابهار

ساحل قرمز چابهار کجاست؟

دریاچه لیپار که به دریاچه صورتی هم معروف است در ۱۵ کیلومتری شرق چابهار قرار گرفته است.

ساحل نورانی چابهار کجاست؟

ساحل نورانی یا شب تاب چابهار در روستای تنگ قرار دارد که در فصل سرد سال به شکل نورانی در می‌آید.

بندر چابهار در ساحل کدام دریاست؟

بندر چابهار که تنها بندر اقیانوسی ایران به‌شمار می‌رود، در دریای عمان قرار گرفته است.

ساحل صخره‌ای چابهار کجاست؟

معروف‌ترین ساحل صخره‌ای چابهار در دریای بزرگ در نزدیکی چابهار قرار گرفته است که می‌توانید برخورد موج با صخره‌ها را در ارتفاع زیاد تماشا کنید.

دریاچه صورتی چابهار کجاست؟

دریاچه صورتی چابهار که به تالاب لیپار معروف است، در شرق چابهار واقع شده است.

کدام ساحل چابهار صدف دارد؟

در بیشتر سواحل چابهار می‌توانید صدف‌های زیبا و خاصی را ببینید. ساحل تنگ، ساحل درک و ساحل کنارک از جمله این سواحل هستند.

بهترین فصل سفر به چابهار کی است؟

سفر به چابهار در هر فصلی مطلوب است ولی از آبان تا فروردین بهترین زمان سفر است.

در چابهار کجا بمانیم؟

شهر چابهار هتل‌های زیادی دارد که می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید. در شهرهای اطراف هم امکان اجاره اقامتگاه و سوئیت برای شما وجود دارد.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن