جاباما

در جستجوی خنک ترین شهر ایران برای سفر تابستانی

بیشتر ما، بهترین خاطرات سفر را از فصل تابستان داریم، تعطیلاتی که باعث می‌‌شود، در تمام طول سال منتظر برنامه‌ریزی سفر برای این فصل باشیم و نهایت لذت را از آن ببریم؛ ما براس سفر تابستانی در جستجوی خنک ترین شهر ایران هستیم.

در گرمای تابستان باید برای انتخاب مقصد کمی هوشمندانه عمل کنیم. البته که طبیعت بی‌نظیر ایران در هر فصلی گزینه‌های زیادی را پیش‌روی ما قرار می‌دهد.

پس برای یک سفر خنک در دل تابستان خود را آماده کنید؛ چرا که خنک ترین شهر ایران در انتظار شماست.

با ما همراه باشید تا لیستی از بهترین جا برای مسافرت در تابستان به‌همراه مسیر دسترسی در اختیار شما قرار دهیم.

خنک ترین شهر شمال ایران برای سفر تابستانی

اگر در جستجوی خنک ترین شهر ایران هستید، تعداد زیادی از این مقاصد را در شمال کشور پیدا خواهید کرد. در نوار سرسبز البرز که در ارتفاعات آن شهرهای بی‌نظیری برای سفر تابستانی در ایران وجود دارد. پس اگر مبدا شما تهران یا سایر شهرهایی است که با شمال ایران فاصله چندانی ندارد، این شهرها را به عنوان یک مقصد خنک تابستانه در اولویت قرار دهید:

خنک ترین شهرهای ایران
طبیعت بکر گیلان

آلاشت

این شهر جذاب و خنک در استان مازندران واقع شده و در ارتفاعات سوادکوه است.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به آلاشت دو مسیر دسترسی مستقیم پیش‌روی شماست؛

دسترسی با قطار: یکی از جذاب‌ترین روش‌های سفر به آلاشت، سفر با قطار است. مسیر جذاب تهران به آلاشت را می‌توانید با بلیط تهران-ساری طی کرده و در آنجا پل زیبای ورسک را هم تماشا کنید سپس در ایستگاه پل سفید پیاده شده و با تاکسی به آلاشت بروید.

دسترسی با ماشین شخصی: طبق معمول یکی دیگر از روش‌ها برای دسترسی ساده‌تر، استفاده از خودروی شخصی است. به همین منظور می‌توانید از جاده فیروزکوه به سمت آلاشت رفته و بعد از پل ورسک، از تابلوهای راهنما یا نقشه‌های آنلاین کمک بگیرید.

منطقه سرسبز آلاشت
منطقه سرسبز آلاشت

گیلان

استان گیلان در قسمت‌های مختلف خود، مقاصد بی‌نظیر و خنکی دارد که بخش‌هایی از آن در ارتفاعات قرار دارند.

مسیر دسترسی:

اگر قصد رفتن به استان گیلان را دارید، می‌توانید از مسیر قزوین – رشت از جنوب، چابکسر – رشت در شرق و اردبیل – رشت در سمت غرب، خود را به این مقصد سرسبز و خنک برسانید.

روش‌های دسترسی هم شامل قطار، هواپیما، اتوبوس و خودروی شخصی است.

روستای زربیجار گیلان
روستای زربیجار گیلان

جهان نما

منطقه ییلاقی و سرسبز جهان‌نما در استان گلستان، شهر گرگان و منطقه کردکوی قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری بهار و تابستان در این استان است.

مسیر دسترسی:

مسیر دسترسی به منطقه جهان‌نما از شمال شرقی تهران است که باید مسیر خود را به سمت استان گلستان ادامه بدهید. در استان گلستان هم به شهر کردکوی بروید. از این شهرستان، یک مسیر ۷۰ کیلومتری تا دهکده جهان‌نما در پیش خواهید داشت که به ترتیب از  پارک جنگلی کردکوی، روستای درازنو، رادکان، حاجی آباد می‌گذرد و در نهایت به دهکده ییلاقی جهان‌نما می‌رسد.

خنک ترین شهر ایران برای سفر تابستانی
منطقه ییلاقی جهان نما

ماسوله

روستای ییلاقی و خنک ماسوله در دل ارتفاعات استان گیلان قرار گرفته است.

ماسوله یکی از زیباترین روستاهای ایران است، درباره سایر این روستاها بیشتر بخوانید.

مسیر دسترسی:

بهترین مسیر دسترسی به این روستای تاریخی از تهران، جاده قزوین رشت است. به همین منظور باید مسیر خود را تا منطقه سراوان ادامه داده و وارد جاده سراوان به فومن شوید و خود را به ماسوله برسانید. برای رفتن به ماسوله می‌توانید از ماشین شخصی یا تاکسی‌های بین شهری استفاده کنید.

ماسوله
ماسوله

کندوان

زنده‌ترین روستای صخره‌ای دنیا در استان آذربایجان شرقی و در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد. درباره روستای زیبای کندوان بیشتر بخوانید.

 مسیر دسترسی:

برای سفر تابستانی در ایران و رفتن به روستای کندوان باید در استان آذربایجان شرقی، خود را به منطقه اسکو برسانید. در جنوب این شهر و از خیابان چایکنار و گذشتن از شهر اسفنجان، بعد از ۷ کیلومتر به یک دو راهی می‌رسید. سمت چپ شما مسیر روستای کندوان است.

کندوان
کندوان

فیروزکوه

گاهی برای سفر نیازی به انتخاب مقاصد دور و دراز ندارید. مخصوصا زمانی که فرصت کافی برای سفر ندارید و دلتان برای یک سفر حسابی لک زده است.

اگر پایتخت‌نشین هستید، خنک ترین شهر ایران را می‌توانید در کنار گوش خود داشته باشید. فیروزکوه یکی از خنک ترین شهرهای ایران است که یک منطقه ییلاقی برای سفر تابستانی در ایران به شمار می‌رود.

این منطقه بی‌نظیر با طبیعت بکر و البته خنک که در بین تهران و شمال کشور قرار گرفته است، سهمی از سرسبزی شمال و هوای خنک ارتفاعات تهران را دارد. در فیروزکوه می‌توانید به‌ روستاهای مختلف بروید و علاوه بر مناطق سرسبز از دریاچه‌های مختلف آن برای شنا و ورزش‌های آبی لذت ببرید؛ روستای هرانده، غار بورنیک، استخر آب‌ معدنی خمده، تنگه واشی، چشمه دریابک، آبشار شورآب، دریاچه آهنک و… بخشی از دیدنی‌های طبیعی فیروزکوه هستند.

فیروزکوه یکی از شهرهای استان تهران است که در شرق پایتخت قرار گرفته است.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به فیروزکوه باید از سمت شرق تهران وارد جاده فیروزکوه شوید. جاده‌ای که در نهایت به قائمشهر در استان مازندران می‌رسد.

خنک ترین شهر ایران
فیروز کوه

خنک ترین شهرهای شمال غربی ایران

کمی به سمت شمال غربی ایران که متمایل شوید، به خنک ترین شهر ایران خواهید رسید. البته که اینجا لیستی از خنک ترین‌ها در انتظار شماست که برای سفر تابستانه مقاصد بی‌نظیری هستند. این شهرها نسبت به مناطق شمال کشور کمتر شناخته شده‌اند و می‌توانید برای طبیعت‌گردی یا حتی شهرگردی هم روی آن‌ها حساب کنید و سفر متفاوتی را برای خود رقم بزنید؛

خنک ترین شهر ایران در تابستان
جنگل های شمالی

ارس

آذربایجان شرقی یکی از خنک ترین استان‌ها در ایران است که در فصل‌های گرم سال، مقصد محبوبی برای بیشتر مسافران به شمار می‌رود. منطقه ارس در نزدیکی تبریز و استان آذربایجان شرقی، خنک ترین شهر ایران است که در بین شهرهای شمال غربی جای خوش کرده است.

اگر برای تابستان دنبال مقصدی برای کمپینگ هستید، در این نوشته درباره بهترین جاهای ایران برای کمپینگ در تابستان بیشتر بخوانید.

مسیر دسترسی:

با خودرو شخصی: برای رفتن به منطقه ارس و دیدن جنگل‌های ارسباران به باید سمت تبریز حرکت کنید و سپس از خروجی مرند، مسیر جلفا را پیش بگیرید تا خود را در یکی از خنک ترین شهرهای ایران یعنی ارس پیدا کنید.

 وسایل نقلیه عمومی: سفر با قطار هم شما را از دیدن زیبایی‌های بی‌شمار مسیر، بی‌نصیب نخواهد گذاشت، قطار تبریز به جلفا یکی از گزینه‌های جذاب است. همچنین می‌توانید از تاکسی‌های خطی این مسیر استفاده کنید.

ارس
ارس

چالدران

در آذربایجان غربی هم یکی دیگر از مقاصد سفر تابستانی جا خوش کرده است. منطقه چالدران که در استان آذربایجان غربی قرار دارد، خنک ترین شهر ایران در بخش شمال غربی کشور است.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به چالدران می‌توانید با ماشین شخصی از سمت تبریز به این شهر بروید یا از اتوبوس‌های بین شهری استفاده کنید.

چالدران
ارتفاعات برفی دشت چالدران

سرعین

اگر در شمال غربی ایران به دنبال یک مقصد تابستانی باشید، بدون شک سرعین یکی از اولین شهرهایی است که نام آن به ذهن شما می‌خورد. شهری که در دامنه‌ کوه‌های سبلان قرار گرفته و به دلیل خنکی هوا و طبیعت بی‌نظیرش شناخته می‌شود.

سرعین در استان اردبیل واقع شده و لقب خنک ترین شهر ایران در استان را به خود اختصاص داده است.

جاذبه‌های بی‌شمار در این شهر حتما اینجا را به یکی از اولین گزینه‌های سفر شما تبدیل خواهد کرد. به‌ویژه در دل تابستان که هوای خنک آن، شما را از دل گرمای تابستان به خنکای بهار و پاییز می‌برد.

در این شهر کوچک و زیبا می‌توانید به جاذبه‌هایی مثل چشمه آبگرم،  آبشارهای طبیعی، دره‌ها و کوه‌پایه‌های ییلاقی، پیست اسکی آلوارس، آتشکده‌های تاریخی، تپه و دهکده باستانی و امامزاده‌های زیارتی بروید و بهترین جا برای مسافرت در تابستان را تجربه کنید.

یکی از معروف ترین جاذبه های سرعین، یعنی آبگرم سرعین را بیشتر بشناسید و درباره خواص آن بخوانید.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به سرعین می‌توانید از اتوبوس‌های بین شهری، تاکسی و خودروی شخصی استفاده کنید. اگر هم قصد پرواز به این شهر را دارید باید بلیط هواپیمای اردبیل تهیه کرده و سپس خود را به سرعین برسانید.

مسیر زمینی دسترسی به سرعین از تهران؛ اتوبان تهران-کرج و کرج-قزوین به تاکستان یا از جاده شهریار و بوئین زهرا به تاکستان. سپس باید از شهرهای ابهر، زنجان بگذرید و مسیر خود را به سمت اردبیل و سپس سرعین ادامه دهید.

بهترین شهر خنک ایران برای سفر
سرعین

خلخال

یکی دیگر از مقاصد خنک در استان اردبیل، شهر خلخال است که بهترین گزینه برای سفر در تابستان به‌شمار می‌رود. این شهر شما را به طبیعت سرسبز و خنک دعوت می‌کند، جایی که در شب‌های آن حتما باید یک لباس گرم همراه خود داشته باشید. خلخال به‌واسطه کوه‌های تالش از دریای مازندران جدا شده و سهم آن سرسبزی بدون رطوبت بالا و هوای خنک و کوهستانی است.

در سفر به خلخال حتما از گردنه ناو عبور کنید و به تماشای نقاشی طبیعت بنشینید. جایی که ارتفاعات سرسبز البرز تصاویر بی‌نظیری را پیش روی شما می‌گذارد.

طبیعت بکر و بی‌نظیر خلخال، مجموعه کاملی از جاذبه‌های دیدنی را مقابل شما قرار می‌دهد که به سختی می‌توانید از آن دل بکنید؛

  • چشمه اوزناو خلخال
  • غار هفت خانه
  • آب گرم گیوی
  • آبشار نوده
  • آبشار نره گر
  • قله آق داغ
  • دریاچه نئور

در خلخال علاوه‌بر دیدن جاذبه‌های طبیعی از خوراکی‌های خوشمزه این شهر غافل نشوید. لبنیات و عسل طبیعی این شهر در ایران خیلی معروف است و نظیر آن را در جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

مسیر دسترسی:

بهترین راه سفر به خلخال با ماشین شخصی است. برای حرکت از تهران به سمت جاده اسالم – خلخال را ابتدا باید از جاده رشت به سمت منجیل حرکت کنید سپس از رودبار به سمت فومن و بعد از صومعه‌سرا و پونل به سمت آستارا رفته تا در نهایت به اسالم برسید.

طبیعت بکر خلخال
طبیعت بکر خلخال

خنک ترین شهرهای ایران در مرکز برای مسافرت تابستان

شاید بیشتر ما تصور کنیم برای سفر‌های تابستانی و انتخاب یک جای خنک در دل گرما فقط باید به استان‌های شمالی مخصوصا شمال غربی فکر کنیم و گزینه دیگری نخواهیم داشت.

در حالی که گزینه‌های زیاد دیگری درست در مرکز ایران قرار دارد که می‌تواند گرمای تابستان را برای شما تبدیل به هوای خنک بهار کند.

این شهرها را بیشتر بشناسیم تا برای سفرهای جذاب تابستانی کمی متفاوت‌تر از همیشه برنامه‌ریزی کنیم:

چادگان اصفهان

در نصف جهان خود را به منطقه چادگان در استان اصفهان برسانید تا تجربه یک سفر تابستانی در خنک ترین شهر ایران آن هم در مرکز کشور را داشته باشید.

مسیر دسترسی:

برای دسترسی به چادگان بهترین راه سفر به چادگان به وسیله ماشین شخصی است. از سمت غرب و در  بزرگراه ۶۲ به سمت اصفهان حرکت کنید، سپس بعد از حدود ۴۲ کیلومتر به ورودی مسیر شهر چادگان می‌رسید. برای رسیدن به خود چادگان باید حدود ۳۵ کیلومتر دیگر باید رانندگی کنید تا وارد شهر شوید.

چادگان اصفهان
چادگان اصفهان

تنگ بستان

از مرکز کمی به سمت جنوب که متمایل شوید، در استان فارس به تنگ بستان می‌رسید. منطقه‌ای خنک و جذاب با طبیعتی بی‌نظیر که خنک ترین شهر ایران در استان فارس است.

در این منطقه می‌توانید انواع گونه‌های جانوری مثل قوچ، بز وحشی، خرس قهوه‌ای، سمور، سنجاب ایرانی، خرگوش، روباه، میش، کبک و پرندگان شکاری را ببینید. گرچه زیبایی‌های تنگ بستان به همین‌جا ختم نمی‌شود و دریاچه سد درودزن، جنگل‌های بلوط، روستاهای دیدنی، شالیزار‌های سبز هم بخش دیگری از طبیعت دیدنی این منطقه است.

اگر راهی سفر به شیراز هستید، اینجا بخوانید که بهترین فصل سفر به شیراز کی است.

مسیر دسترسی:

برای دسترسی به تنگ بستانک، از جاده شیراز_ یاسوج خود را به مسیر منتهی به بیضا برسانید سپس از بیضا به سمت کامفیروز  حرکت کنید. بعد از کامفیروز، بین دو روستای محجن آباد و منگان یکی از خنک ترین شهرهای ایران را پیدا کنید.

خنک ترین شهر ایران برای مسافرت تابستانی
طبیعت تنگ بستان

دیگر شهرهای خنک ایران، مقصد مسافرت تابستانی

مقاصد تابستانی سفر شما به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ در کشور بزرگ و چهارفصل ما هنوز جای خنک ترین شهر ایران در بخش‌های دیگر خالی‌ست.

بجنورد

در یکی از استان کمتر شناخته شده ایران می‌توانید به شهر مرزی سفر کنید که با آب و هوای کوهستانی، شما را به طبیعتی بکر و شهری خاص و منحصر به فرد دعوت می‌کند. بجنورد در استان خراسان شمالی قرار گرفته و با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

آب و هوای بزرگترین شهر خراسان شمالی باعث شده که بتوانید در بین خنک ترین شهر ایران در بخش‌های شرقی، روی این گزینه حساب باز کنید.

اگر اهل خرید کردن هستید، بجنورد مراکز خرید مختلفی دارد که می‌توانید به آنجا سر بزنید و اجناس را با قیمت کمتری خریداری کنید. بجنورد در شهرگردی دست شما را خالی نمی‌گذارد و با دیدن بناهای تاریخی می‌تواند یک مقصد چند روزه برای شما باشد.

در شکم‌گردی هم گزینه‌های زیادی برای شما وجود دارد؛ آش یارمه، شله ماش بجنوردی، قروتو بجنورد، آش قلیه، زیره تو، اشکنه، آش جشواره و قابلی از جمله غذاهای محلی هستند که می‌توانید در این شهر تجربه کنید.

طبیعت زیبا و منحصر به‌فرد بجنورد هم شما را شگفت‌زده خواهد کرد. طبیعتی بکر که در بهار و تابستان می‌توانید از هوای خنک آن لذت برده و یک خاطره فراموش‌نشدنی برای خود رقم بزنید.

درباره جاهای دیدنی اطراف مشهد که شامل ییلاق ها و کویرها می‌شود، بیشتر بخوانید.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به شهر بجنورد که خنک ترین شهر ایران در بخش شمال شرقی است، می‌توانید از دو مسیر مختلف بروید؛

مسیر اول از شهرهای شمالی عبور می‌کند و کمی طولانی‌تر است؛ به این ترتیب شما باید از مبدا تهران در جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر بروید و مسیر خود را در رشته کوه البرز ادامه دهید، از شهر ساری عبور کرده تا وارد استان گلستان شوید در نهایت از گرگان وارد خراسان شمالی و بجنورد شوید.

مسیر دوم هم از تهران به سمت استان سمنان، شاهرود و سپس استان خراسان شمالی و بجنورد است.

خانه سردار مفخم بجنورد
خانه سردار مفخم بجنورد

همدان

اگر می‌خواهید کمی به تاریخ با چاشنی طبیعت سفر کنید و در آب و هوای خنک تابستانی قدم بزنید؛ پیشنهاد ما برای شما، همدان است. شهری که در استان همدان قرار دارد و یک مقصد جذاب و دیدنی با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و… است.

همدان یکی از شهرهای کوهستانی است که به عنوان خنک ترین شهر ایران می‌توان روی آن حساب باز کرد. شهری که برای همه افراد جاذبه‌های زیادی دارد و باید آن را در لیست مقاصد تابستانه خود قرار دهید.

از جمله جاذبه‌های این شهر می‌توان به دهکده گردشگری گنجنامه، غار علیصدر، آرامگاه باباطاهر، دریاچه سد اکباتان، سراب گیان، تپه هگمتانه، موزه هگمتانه و بازار سنتی همدان، مقبره استر و مردخای، گنبد علویان، برج قربان، حمام و موزه قلعه (موزه مردم شناسی همدان)، موزه مفاخر و مشاهیر همدان، دره مرادبیک در جنوب همدان، باغ موزه نظری، تپه نوشیجان، مجسمه شیر سنگی، تپه گوراب، خانه تاریخی لطفعلیان، پارک معروف و قدیمی مردم، شهر زیرزمینی سامن، کاروانسرای گلشن، آرامگاه حیقوق نبی و یخچال میرفتاح اشاره کرد.

درباره جاهای دیدنی همدان بیشتر بخوانید.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به همدان علاوه بر ماشین شخصی می‌توانید از اتوبوس، تاکسی‌های بین شهر یا هواپیما استفاده کنید. اگر با ماشین شخصی سفر می‌کنید، مسیر حرکت شما از تهران به این صورت خواهد بود: جاده تهران- ساوه و ساوه- همدان یا از طریق مسیرهای دیگر مثل جاده قزوین- همدان و جاده بوئین زهرا هستند.

خنک ترین شهر مرکزی ایران
همدان

شهرکرد

برای سفر به بام ایران خود را آماده کنید، بدون شک خنک ترین شهر ایران در دل تابستان همین‌جاست. شهرکرد که در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد به دلیل مرتفع بودن خود نسبت به سایر شهرهای ایران، لقب بام ایران را دارد. به همین دلیل هم یکی از خنک ترین شهرهای ایران حتی در دل تابستان است.

طبیعت بی‌نظیر شهرکرد می‌تواند شما را شگفت زده کند. شهری که در میان رشته کوه‌های زاگرس قرار گرفته و با جنگل‌های بلوط محاصره شده است. از جمله جاذبه‌های این شهر می‌توان به آبشار زرد لیمه (بوینه)، قلعه چالش در، آبشار کوهرنگ، آبشار شیخ علی خان، غار یخی چما،روستای بدون کوچه یاسه چاه، دریاچه کلار،قلعه چالشتر، موزه باستان شناسی شهرکرد (حمام پرهیزکار) و… اشاره کرد.

در شهرکرد نگرانی هم از بابت اقامت خود نخواهید داشت، انواع هتل‌ها تا اقامتگاه‌های بومگردی در این شهر برای شما مهیا است. ضمن اینکه در رستوران‌های مختلف این شهر هم می‌توانید هر نوع غذایی که می‌خواهید را سفارش دهید.

مسیر دسترسی:

برای سفر به شهرکرد با ماشین شخصی می‌توانید از تهران به سمت کاشان، نجف آباد و سپس شهرکرد بروید.

شهرکرد
شهرکرد

کوهرنگ

شهر بی‌نظیر کوهرنگ در استان چهارمحال بختیاری یکی دیگر از مقاصد جذاب برای سفر تابستانی در ایران است.

مسیر دسترسی:

بهترین مسیر دسترسی به کوهرنگ از با ماشین شخصی امکان‌پذیر است. اگر هم قصد سفر با قطار یا هواپیما را دارید، ابتدا باید خود را شهرکرد رسانده و سپس به وسیله اتوبوس یا ماشین به این شهر زیبا بروید.

کوهرنگ
کوهرنگ

پیشنهادهای خنک نزدیک تهران

برای سفر همیشه نباید به دنبال مقاصد عجیب و غریب باشید، گاهی در اطراف شما مقاصد بی‌نظیری برای سفر وجود دارد. به‌ویژه اگر بخواهید در تابستان یک برنامه سفر هیجان‌انگیز بچینید. اگر مبدا سفر شما از تهران است، پیشنهادهای جذابی برای شما وجود دارد:

دماوند

در بین خنک ترین شهر ایران در حوالی تهران، می‌توان به سراغ دماوند رفت. شهری که بعد از تهران بیشترین جاذبه‌های تاریخی و دیدنی را در این استان دارد و یک مقصد جذاب برای سفرهای تابستانی به‌شمار می‌رود.

در کنار قله باشکوه دماوند و دشت‌های سرسبز اطراف آن، این شهر بی‌نظیر با طبیعت زیبا و آب و هوای خنک شما برای سفرهای یک روزه یا حتی چند روزه شما بسیار مناسب است. این شهر زیبا از شمال با استان مازندران همسایه و یک منطقه نیمه کوهستانی است.

از جمله دیدنی‌های دماوند می‌توان به کوه دماوند، چشمه اعلاء، برج شیخ شبلی، مسجد جامع دماوند، غار رودافشان، آبشار تیزاب، رودخانه دماوند، حمام تاریخی محله درویش، منطقه ولیران،‌‌ امامزاده عبدالله و خلیل الله،امامزاده عبدالله و عبيدالله،آبشار جنگلک، چشمه سیاه سنگ، دشت مشا، دریاچه تار و هویر، دژ گل خندان و آبشار آینه رود فرح افزا اشاره کرد.

مسیر دسترسی:

برای رفتن به منطقه دماوند، راه‌های مختلف از تهران وجود دارد:

  •  انتهای اتوبان بابایی، جاده هراز، پس از رودهن و بومهن، مسیر گردنه امامزاده هاشم
  •  بزرگراه زین‌الدین، جاده دماوند، مسیر تهران-پردیس، جاده هراز، جاده دماوند
خنک ترین شهر ایران
دماوند

فیلبند

اگر می‌خواهید کمی بر فراز ابرها قدم زده و از هوای خنک در  دل تابستان لذت ببرید، منطقه فیلبند در استان مازندران بهترین گزینه است. جایی که در نزدیکی تهران قرار دارد و بهترین جا برای مسافرت در تابستان است.

روستای فیلبند که یک منطقه ییلاقی است که به اقیانوس ابر هم معروف است و تصاویر بی‌نظیری را پیش‌روی شما می‌گذارد. منطقه‌ای که یک مقصد مناسب برای سفرهای طبیعت‌گردی یا گذران تعطیلات آخر هفته در آب و هوای خنک است. ضمن اینکه به راحتی می‌توانید ویلا رزرو کنید و از طبیعت آن لذت ببرید.

فیلبند یک منطقه شناخته شده و توریستی است، در نتیجه نگرانی از بابت امکانات مختلف نخواهید داشت. در اینجا محل اقامت، امکانات رفاهی و تفریحی برای یک سفر دو سه روزه مهیا است.

با سفر به فیلبند، لباس گرم را فراموش نکنید، اینجا در تابستان هم خنک است و هیچ حال و هوایی از تابستان ندارد.

اگر می‌خواهید یک سفر خاص به فیلبند داشته باشید، در این نوشته همراه یک لیدر حرفه‌ای برای فیلبندگردی شوید.

مسیر دسترسی:

فیلبند در استان مازندران و در نزدیکی شهرستان آمل قرار دارد. برای دسترسی به آن می‌توانید از قطار، اتوبوس یا ماشین شخصی استفاده کنید.

از جاده هراز حدود ۱۴۰ کیلومتر  رانندگی کنید تا به یک فرعی برسید، حدود ۳۰ کیلومتر از فرعی جاده هراز تا این ییلاق فاصله وجود دارد. بعد از طی ۳۰ کیلومتر به منطقه فیلبند خواهید رسید.

فیلبند
فیلبند

اجاره ویلا و اقامتگاه برای سفر تابستانی

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای برنامه‌ریزی سفر، رزرو اقامتگاه است. برای هر مقصد، پیش از سفر می‌توانید ویلا یا اقامتگاه مورد نظر خود را رزرو کنید. این کار شاید کمی سخت و پیچیده به‌نظر برسد. در حالی که جاباما، امکان اجاره ویلا و اقامتگاه برای سفرهای شما به‌صورت آنلاین فراهم کرده است.

کافی است برای سفر تابستانی در ایران، مقصد مورد نظر خود را در سایت جاباما جستجو کنید تا لیستی از سوئیت، ویلا، هتل و اقامتگاه بومگردی را مشاهده کنید.

اقامتگاه‌های مختلف را به همراه عکس، امکانات و همچنین قیمت مقایسه کرده و گزینه مورد نظر خود را به‌صورت آنلاین رزرو کنید.

خیال شما از بابت همه چیز راحت باشد، رزرو شما قطعی است و با سفر به مقصد می‌‌توانید خود را به اقامتگاه رسانده و سفر را شروع کنید.

پاسخ به سوالات متداول درباره خنک ترین شهر ایران

بهترین جا برای مسافرت در تابستان کدام است؟

برای سفرهای تابستانی می‌توانید به ارتفاعات گیلان و شهرهای شمالی مثل ماسوله، استان اردبیل مثل  خلخال، منطقه ارس یا در استان گلستان مثل منطقه جهان نما بروید. در استان‌های مرکزی هم شهرکرد به عنوان بام ایران یکی از خنک ترین مقاصد تابستانه است.

خنک ترین روستاهای ایران کدامند؟

روستای پلکانی ماسوله، روستای کوهرنگ، روستای کندوان و… بعضی از خنک ترین روستاهای ایران هستند.

خنک ترین شهر استان گلستان کجاست؟

منطقه ییلاقی جهان‌نما خنک ترین بخش استان گلستان است که برای سفر تابستانی می‌توانید آن را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن