برای شما که درگیر زندگی ماشینی و روزمره شده‌اید، هیچ چیز به اندازه سفری یک روزه به جاهای دنج اطراف تهران نمی‌تواند مفرح و لذت بخش باشد. سفرهای یک روزه و آخر هفته‌ای به آبشارهای تهران و اطراف تهران یکی از کارهایی است که می‌تواند خستگی‌های شما را کاملا از تن بیرون کند؛ بازدید از این آبشارهای جذاب لحظات مفرحی را برای شما در کنار عزیزانتان رقم می‌زند.


به همین علت در این مقاله قصد داریم به معرفی آبشارهای تهران و اطراف تهران بپردازیم.


آبشار خور، لذت فرود از آبشار را تجربه کنید


آبشار خور، مقصدی هیجان انگیز برای همة طبیعت گردان ایرانی به حساب می‌آید؛ این آبشار که در نزدیکی روستای زیبای خور، در استان البرز قرار دارد، در تمام فصول سال گردشگران بسیاری را به این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا می‌کشاند.


آبشارهای اطراف تهران
آبشار خور

اگر به دنبال انتخاب مقصدی جذاب برای سفری یک روزه در دل طبیعت هستید، ما به شما سفر به آبشار خور را که از آبشارهای زیبای اطراف تهران است، پیشنهاد می‌کنیم.


موقعیت جغرافیایی این آبشار زیبا که در دامنۀ قله گندم چال قرار گرفته، سبب شده تا علاوه بر بهار و تابستان، در فصل زمستان نیز به دلیل یخ‌زدگی جذابیت زیادی برای طبیعت گردان داشته باشد.


این آبشار در ۱۷ کیلومتری جاده کرج به چالوس واقع شده و فاصله زیادی تا تهران ندارد؛ بنابراین رفتن به آبشار خور، انتخاب مناسبی برای ساکنین شهر تهران است تا آخر هفته خود را در کنار این آبشار بگذرانند.


ارتفاع آبشار خور ۵۰ متر است و برای رسیدن به این آبشار هیجان‌انگیز، باید حدود ۴۰ الی ۵۰ دقیقه پیاده‌روی کنید؛  سرسبزی این منطقه زیبا لذت این پیاده‌روی در دل طبیعت را برای شما دو چندان خواهد کرد.


دسترسی به آبشار خور


این آبشار در ۱۷ کیلومتری جاده کرج به چالوس واقع شده است.


فاصله حدودی آبشار خور تا تهران


آبشار خور حدود ۸۰ کیلومتر با غرب شهر تهران فاصله دارد.


آبشار برجی کلا، چند قدم تا رسیدن به این آبشار زیبا


آبشار برجی کلا یکی دیگر از آبشارهای جذاب اطراف تهران است که مقصدی هیجان‌انگیز برای طبیعت گردان خوش ذوق محسوب می‌شود. این آبشار که در شهر آمل و در دره چلاو، در روستای برجی کلا واقع شده، در تمام طول سال پذیرای گردشگران بسیاری است.


بازدید از آبشار برجی کلا، نیاز به پیاده‌روی کوتاهی دارد که این مسئله سبب شده تا افراد با توانایی بدنی پایین هم بتوانند از آن بازدید کنند. برجی کلا یکی از زیباترین مناطق خطه سرسبز شمال است و پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت به این منطقه خوش آب وهوا سر بزنید.


مناظر چشم‌نواز اطراف این آبشار، فرصت مناسبی را برای شما فراهم می‌کند تا به همراه عزیزانتان عکس‌های یادگاری در دل این طبیعت بکر، بگیرید. بازدید از این آبشار در تمام فصول امکان پذیر است اما پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار به دلیل سرسبزی جذاب و در فصل پاییز به دلیل رنگارنگ بودن طبیعت شهر آمل، حتما به این منطقه شمالی کشور سفر کنید.


دسترسی به آبشار برجی کلا


برای رسیدن به این آبشار باید در جاده هراز و در ۲۵ کیلومتری شهر آمل وارد جاده چلاو شوید و ۱۵ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهید تا به منطقه سرسبز چلاو برسید.


فاصله حدودی آبشار برجی کلا تا تهران


آبشار برجی کلا، فاصله‌ای حدود ۱۹۰ کیلومتر از غرب تهران دارد.


اگر اینجا به دنبال یک مقصد خنک هستید، به غیر از این آبشارها، ییلاق های اطراف تهران بهترین مقصد برای یک سفر آخر هفته‌ای تابستانی هستند. بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران را بشناسید!


آبشار آبنیک، از دل فشم در اطراف تهران


برای افرادی که به دنبال سفری یک روزه به یک جای دنج اطراف تهران هستند، آبشار آبنیک در روستای آبنیک فشم انتخاب مناسب و وسوسه انگیزی است. از آنجایی که رودخانه پرآبی از چشمه آبنیک سرچشمه میگیرد، پیاده‌روی حدودا نیم ساعته در مسیر رسیدن به این آبشار جذاب، لذت بسیار زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد؛ این مسیر به دلیل داشتن شیب ملایم، دشواری زیادی برای شما به همراه ندارد.


جای دنج اطراف تهران
آبشار آبنیک

آب و هوای بی‌نظیر این منطقه در کنار آب زلال و طبیعت بکر فشم، فرصت مناسبی برای شما ایجاد می‌کند تا دور از هوای آلوده تهران، از سفر خود به یکی از معروف‌ترین آبشارهای تهران لذت ببرید. این آبشار در برخی از روزهای فصل زمستان به دلیل سرمای هوا، یخ می‌زند و جذابیت دوچندانی پیدا می‌نماید. پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت به همراه لباس گرم و کفش مناسب از آبشار یخی آبنیک بازدید نمایید.


دسترسی به آبشار آبنیک


کیلومتر ۱۲ جاده فشم، میدان امام، به سمت زایگان و گرمابدر، روستای آبنیک


فاصله حدودی آبشار آبنیک تا تهران


این آبشار که در یکی از روستاهای اطراف تهران واقع شده، حدود ۳۵ کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.


آبشار ایگل، در مسیر صعود به قله توچال


آبشار ایگل یکی دیگر از آبشارهای اطراف تهران است که در روستایی به همین نام و در دامنه شمال شرق قله توچال واقع شده است. روستای ایگل با داشتن باغ‌های متعدد سرسبز، یکی از روستاهای زیبا و دیدنی اطراف تهران است؛ همچنین این روستای سرسبز یکی از مسیرهای صعود به قله توچال محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توانید در مسیر صعود به قله توچال، از آبشار ایگل و طبیعت زیبای این روستا لذت ببرید.


برای رسیدن به آبشار ایگل باید حدود دو ساعت در مسیری پر از گیاهانی مانند ریواس، تره کوهی و پونه پیاده‌روی کنید که البته مسیر نسبتا هموار و کم‌شیب و همچنین طبیعت بکر آن، مانع از خستگی بیش از حد شما خواهد شد.


جاهای دیدنی اطراف تهران
آبشار ایگل

دسترسی به آبشار ایگل


جاده لواسانات به سمت جاده اوشان فشم، نرسیده به روستای آهار، روستای ایگل


فاصله حدودی آبشار ایگل تا تهران


آبشار ایگل حدود 35 کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.آبشار اوسون، تجربه‌ای دلچسب برای کوهنوردان


یکی دیگر از آبشارهای زیبای تهران و قله توچال، آبشار اوسون است که در ناحیه دربند و حد فاصل پس قلعه و شیرپلا و ایستگاه ۵ تله کابین توچال قرار دارد.


این آبشار از ذوب برف کوه‌ها به وجود آمده است و در سال‌هایی که بارندگی زیاد باشد خروشان‌تر است. برای رسیدن به این آبشار لازم است حدود سه ساعت پیاده‌روی نمایید که البته انتهای مسیر کمی دشوار می‌شود و بهتر است لوازم موردنیاز کوهنوردی را با خود به همراه داشته باشید تا تجربه‌ی بازدید از آبشار اوسون در مسیر قله توچال، به بهترین شکل برای شما رقم خورده شود.


بهترین آبشارهای اطراف تهران
آبشار اوسون

دسترسی به آبشار اوسون


میدان دربند، مسیر کوهپیمایی به توچال


فاصله حدودی آبشار اوسون تا تهران


این آبشار حدود ۱۰ کیلومتر از میدان تجریش فاصله دارد.


آبشار شاهاندشت، مرتفع‌ترین آبشار مازندران!


آبشار زیبای شاهاندشت مرتفع ترین آبشار استان مازندران و دومین آبشار بلند ایران از نظر ارتفاع است که در سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.


این آبشار مرتفع در ۶۵ کیلومتری شهر آمل واقع شده و مقصدی جذاب برای شما محسوب می‌شود تا آخر هفته‌ خود را در کنار یکی از بهترین آبشارهای اطراف تهران به خوشی سپری کنید.


فاصله نسبتا کم این آبشار از تهران، عدم نیاز به پیاده‌روی زیاد یا کوه‌پیمایی، طبیعت وصف ناپذیر این منطقه و عظمت و طراوت آبشار شاهاندشت، سبب شده تا قابلیت‌های این منطقه برای جذب گردشگر به شکل چشم گیری افزایش پیدا کند.


روستاهای اطراف تهران
آبشار شاهاندشت

در قسمت بالای این آبشار، یکی از قلعه‌های تاریخی و بزرگ ایران به چشم می‌خورد؛ بنایی باشکوه که بر بلندای صخره‌ای به ارتفاع حدود ۲۲۰ متر و با لاشه سنگ‌های کوچک و بزرگ و ملات ساروج و سنگ ساخته شده است. پیرامون تاریخ احداث قلعه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما برخی از بومیان منطقه پیشینه آن را به ۳۰۰۰ سال قبل و قبل از ورود اسلام به ایران نسبت می دهند.


دسترسی به آبشار شاهاندشت


کیلومتر ۹۶ جاده هراز، روستای شاهندشت


فاصله حدودی آبشار شاهندشت تا تهران


این آبشار حدود ۱۱۰ کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.


آبشار ورسک، مسیرتان را از پل ورسک آغاز کنید


آبشار ورسک که با نام آبشار چشمه علی نیز شهرت دارد، یکی از جاذبه‌های توریستی استان مازندران است که هرساله طبیعت‌گردان بسیاری را به تماشای خود جذب می‌کند.


مسیری که باید پیاده طی کرد تا به آبشار ورسک با ارتفاع حدود ۲۰ متر رسید، مسیری با شیب ملایم و آسان است؛ در سراسر این مسیر از طبیعت بکر منطقه ورسک لذت خواهید برد و خاطره خوشی از سفری یک روزه به این آبشار برای شما باقی خواهد ماند.آبشار ورسک
آبشار ورسک

دسترسی به آبشار ورسک


جاده فیروز کوه، پس از گردنه گدوک، روستای ورسک


فاصله حدودی آبشار ورسک تا تهران


این آبشار حدود ۱۵۰ کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.


آبشار سنگان، یکی از بلندترین آبشارهای ایران


آبشار سنگان با ۳۰ متر ارتفاع بلندترین آبشار استان تهران و یکی از آبشارهای مرتفع در کشور است. این آبشار که در سی کیلومتری شمال غرب تهران، دامنه‌های قله پهنه حصار و روستای سنگان قرار گرفته یکی از مسیرهای محبوب طبیعت‌گردان و کوهنوردان است.


وجود این آبشار در نزدیکی روستای سنگان باعث رونق باغ‌داری شده و درخت‌های گیلاس، هلو و زردآلو با آب آبشار سیراب می‌شوند.


فضای اطراف آبشار برای اتراق و حتی کمپ مناسب است و فقط لازم است وسایل مورد نیاز را با خود ببرید.


اهل کوهنوردی هستید؟ پس بهترین مسیرهای کوهنوردی تهران برای مبتدی و حرفه‌ای را که در این مطلب معرفی کرده‌ایم، پیدا کنید.


بهترین آبشارهای تهران
آبشار سنگان

دسترسی به آبشار سنگان


جاده کن-سولقان، بعد از سولقان، روستای سنگان


فاصله حدودی آبشار سنگان تا تهران


این آبشار که در استان تهران واقع شده از غرب تهران حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد.


آبشار ولیلا، آبشاری در قلب جنگل‌های انجیلی


آبشار ولیلا در استان مازندران و در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. روستای ولیلا واقع درمنطقه زیرآب از توابع سوادکوه است. محل قرارگیری روستا درمیان تپه‌های کم شیب و با ارتفاع کم، این امکان را فراهم آورده تا افراد طرفداران جنگل‌پیمایی در میان جنگل انجیلی از زیبایی‌های این آبشار لذت ببرند.


آبشارهای دیدنی تهران
آبشار ولیلا

برای رسیدن به این آبشارکه حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد، پیاده‌روی نسبتا کوتاهی باید در دل جنگل سرسبز داشته باشید. لحظه‌های زیبای خود در این جنگل انجیلی را می‌توانید با دوربین عکاسی خود ثبت نمایید تا زمانی که به خانه برگشتید از مرور این تصاویر لذت ببرید. جنگل‌های این منطقه در فصل‌های بهار و تابستان و یا پاییز از جذابیت زیادی برخوردار است.


دسترسی به آبشار ولیلا


جاده فیروز کوه، جاده تهران-سوادکوه، روستای ولیلا


فاصله حدودی آبشار ولیلا تا تهران


این آبشار حدود ۲۰۰ کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.


آبشار شور آب، خودنمایی رنگ‌های سرخ و نارنجی


آبشار شورآب پل سفید یا همان آبشار شوراب گدوک یکی دیگر از آبشارهای زیبای اطراف تهران و البته خاص استان مازندران است. اگراز فیروزکوه به سمت قائمشهر پیش بروید، درست قبل از گدوک می‌توانید آن را از کنار جاده مشاهده کنید.


آبشار شور آب
آبشار شور آب

آب این آبشار به دلیل گذر از لایه های گوگردی زیر زمین قابل استفاده نیست و به همین علت شور آب نام دارد؛ همین مسئله سبب شده تا املاح فراوان مجرا و محل ریزش این آبشار به‌شکل بسیار زیبایی به رنگ قرمز در آمده و جلوه خاصی به این منطقه ببخشد.


دسترسی به آبشار شور آب


جاده تهران به قائمشهر، گردنه گدوک


فاصله حدودی آبشار شوراب تا تهران


این آبشار حدود ۲۰۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد.


آبشار کلوگان، آبشاری در قلب شمیرانات


آبشار کلوگان در روستایی به همین نام قرار دارد که با نام‌های گلوکان و کلیگان هم شناخته می‌شود. این روستای خوش‌آب‌وهوا در دهستان رودبار قصران شهرستان شمیران قرار دارد. این آبشار حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد و به صورت پله‌ای به سمت پایین در جریان است.


پرآب‌ترین حالت آبشارهای تهران در بهار است و در تابستان از شدت جریان آب کم می‌شود. برای رسیدن به آبشار لازم است حدود یک ساعت‌ونیم از روستا پیاده‌روی کنید که با توجه به زیبایی مسیر و طبیعت سرسبز سختی مسیر تا حد زیادی کم می‌شود.


فضای آبشار برای شنا و آبتنی مناسب است و می‌توانید پس از پیاده‌روی تنی به آب بزنید. طبیعت اطراف تهران
آبشار کلوگان

در فصل تابستان، آبشار کلوگان آب کمتری دارد و با سرد شدن هوا در فصل زمستان ممکن است آب این آبشار یخ بزند و قندیل‌های زیبایی را شکل دهد که تماشای منظره‌ی یخی آن شما را به وجد خواهد آورد. زیباترین زمان سفر به این منطقه، فصل بهار است. بارش‌های بهاری و پر آبی رودها و رودخانه‌ها بهترین فرصت برای رفتن به دل طبیعت و لذت بردن از هوای دلپذیر آبشارهای جذاب تهران است.


دسترسی به آبشار کلوگان


کیلومتر ۷ جاده فشم، روستای کلوگان


فاصله حدودی آبشار کلوگان تا تهران


این آبشار از شرق تهران حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.


آبشار شکر آب، مسیری که از بهشت می‌گذرد


آبشار شکرآب یکی دیگر از آبشارهای اطراف تهران است که در روستایی به همین نام در بخش رودبار قصران شهرستان اوشان واقع شده است. روستایی به نام آهار هم در نزدیکی شکرآب قرار دارد که بسیار زیبا است و مسیر آهار به شکرآب جزو زیباترین مسیرها است. درختان آلبالو و گیلاس در این مسیر و روستا دیده می‌شوند و سرسبزی و خرمی روح آدمی را سبک می‌کند.


اگر اهل آب‌بازی هستید و برای تابستان یک مقصد خنک می‌خواهید، دریاچه های تهران و اطراف تهران هم که در این مطلب معرفی کرده‌ایم، مقصد خوبی برایتان هستند.


آبشار شکر آب
آبشار شکر آب

شهرت این مسیر به گذشته برمی‌گردد و حتی تفریح‌گاه شاهان قاجاری هم بوده است. از روستا تا آبشار حدود دو ساعتی پیاده‌روی دارید و بهتر است کفش مناسب و تجهیزات کوهنوردی به همراه داشته باشید چون در مسیر به شیب‌های نسبتا تند برمی‌خورید.


دسترسی به آبشار شکرآب


جاده اوشان-فشم، جاده اوشان، روستای آهار


فاصله حدودی آبشار شکر آب تا تهران


این آبشار حدود ۳۵ کیلومتر با تهران فاصله دارد.


یکی از جذاب‌ترین مقاصد اطراف تهران برای یک آخر هفته عالی لواسان است. در همین مجله درباره لواسان بخوانید.


آبشار دوقلو، جذابیت این آبشار را تماشا کنید


آبشار دو قلو یکی از زیباترین آبشارهای بخش شمیرانات استان تهران و محلی مناسب برای رفع خستگی کوهنوردانی است که به قله توچال صعود می‌کنند. علت نام‌گذاری این آبشار به دوقلو این است که آبشار در قسمت بالایی به دو شاخه آب تقسیم شده و به پایین سرازیر می‌شود.


این آبشار از ذوب شدن برف ارتفاعات البرز به وجود آمده و سرمای آب آن تا حدی است که حتی در تابستان نیز نمی توان مدت طولانی دست یا پا را در آب آن نگه داشت. این آبشار که در سرمای زمستان یخ می‌زند، منظره‌ای چشم‌نواز و بی‌نظیر به وجود می‌آورد و همین مسئله سبب شده تا افراد زیادی در این فصل به تماشای آبشار دوقلو بروند.


آبشار های جذاب تهران
آبشار دوقلو

این آبشارکه حدود ۲۰ متر ارتفاع دارد، در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا و نزدیک پناهگاه شیرپلا، در مسیر اصلی صعود به توچال قرار دارد. مسیر کوهنوردی به سمت آبشار دوقلو در چهار فصل بسیار زیباست. تازه برگ های بهاری، خنکای تابستانی، رنگ های گوناگون پاییزی و برف سپید و یکدست زمستانی، هرکدام بیش از دیگری روح نواز و دل انگیز تر است.


دسترسی به آبشار دوقلو


دربند، مسیر کوهنوردی دربند به توچال


فاصله حدودی آبشار دوقلو تا تهران


این آبشار کمتر از ۱۰ کیلومتر با میدان دربند فاصله دارد.


آبشار رجب، آبشاری قدیمی بر سر راه کوهنوردان


آبشار رجب یکی دیگر از آبشارهایی است که در مسیر کوهنوردی دربند به سوی قله توچال قرار دارد. این آبشار نسبت به آبشار دوقلو مسیر آسان‌تری برای پیاده‌روی دارد و می‌توانید به همراه کودکان خود به این منطقه دنج اطراف تهران بروید. این آبشار از گذشته‌ تا امروز مقصد بسیاری از طبیعت‌گردان بوده است. اگر به دنبال سفر به آبشارهای تهران هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از این آبشار دیدن نمایید.


دسترسی به آبشار رجب


دربند، مسیر کوهنوردی دربند به شیرپلا


فاصله حدودی آبشار رجب تا تهران


این آبشار حدود ۵ کیلومتر با میدان دربند فاصله دارد.


 آبشار آینه ورزان، در مسیر زرینه کوه


آبشار روستای آیینه ورزان دماوند، در منطقه‌ای زیبا و دیدنی در دامنه قله زرینه کوه یا همان زرین کوه قرار دارد. رسیدن به این آبشار جذاب حدود دو ساعت پیاده‌روی به همراه دارد که باتوجه به هوای بی‌نظیر و سرسبزی منطقه، لذت بسیاری دارد. بازدید از این آبشار طبیعی که ۲۰ متر ارتفاع دارد، تفریح مناسبی برای شما است که می‌خواهید در کنار خانواده اوقات خوشی را در یکی از آبشارهای تهران سپری کنید.آبشار آینه ورزان
آبشار آینه ورزان

دسترسی به آبشار آینه ورزان


جاده فیروز کوه، بعد از گیلاوند، روستای آینه ورزان


فاصله حدودی آبشار آینه ورزان تا تهران


این آبشار از شرق تهران حدود ۶۵ کیلومتر فاصله دارد.


آبشار کمرد، آبشاری برای تمام فصول سال


آبشار کمرد در بیست کیلومتری تهران و در جاده منتهی به رودهن در استان تهران واقع شده است. این آبشار زیبا در کنار روستای کمرد و در منطقه ای سرسبز و زیبا قرار گرفته است. باتوجه به این که آبشار کمرد به عنوان یکی از آبشارهای زیبای تهران در این استان و در نزدیکی جاجرود قرار گرفته اما این منطقه کمتر میان مردم شناخته شده است.


آبشار های معروف تهران
آبشار کمرد

اگر چه این آبشار زیبا معمولا تنها در فصل بهار آب دارد ولی زیبایی این منطقه مختص به یک فصل نیست و در تمام فصول سال دیدنی است. غارهای کوچک و بزرگ و شکاف‌های عمیق بر دیواره آبشار یکی دیگر از جذابیت‌های این مکان دنج است که در زمان کم‌آبی نیز منظره آبشار را دیدنی می‌کنند.


دسترسی به آبشار کمرد


جاده تهران-فیروزکوه، جاجرود، منطقه کمرد


فاصله حدودی آبشار کمرد تا تهران


این آبشار از شرق تهران حدود ۳۵ کیلومتر فاصله دارد.


آبشار تنگه واشی یا آبشار ساواشی، آبشار دنج در اطراف تهران


تنگه واشی یکی از مکان‌های دیدنی استان تهران و از بهترین مقاصد پیک نیک آخر هفته برای ساکنان تهران و اطراف آن است.


این تنگه زیبا و آبشار انتهایی آن در نزدیکی شهر فیروزکوه قرار گرفته‌اند. برای رسیدن به آبشار تنگه واشی، یکی از آبشارهای جذاب تهران باید از دو تنگه زیبا عبور کنید.


تنگه اول «واشی» و تنگه دوم «سا» نام دارند و به‌دلیل قرار گرفتن آبشار بعد از این تنگه‌ها، آن را با نام آبشار «ساواشی» نیز می‌شناسند. این آبشار ۱۵ متر ارتفاع دارد و حوضچه‌ای در پای آن تشکیل شده که جذابیت این منطقه را دو چندان نموده است.


تنگه واشی آنقدر جذاب و دیدنی است که معرفی آن در این مطلب نمی‌گنجد! پس برای شناختن کامل تنگه واشی اینجا کلیک کنید.


آبشار تیز آب، خنک برای روزهای گرم سال!


آبشار تیزآب جزو آبشارهای اطراف تهران است که در شرق استان و پنج کیلومتری شمال شهر دماوند در نزدیکی محله دشتمزار قرار گرفته است. خنکی فضا و سرسبز بودنش هرسال گردشگران زیادی به خود جذب می‌کند. آبشار تیزآب حدود ۱۰ متر ارتفاع دارد و در میان تنگه‌ای با کوه‌های مرتفع قرار گرفته است. همان‌طور که از اسم آبشار هم پیداست آب آن تند و گس است. با توجه به صخره‌ای بودن مسیر رسیدن به آبشار لازم است حتما کفش مناسب به همراه داشته باشید.


تنگه واشی
آبشار تیز آب

دسترسی به آبشار تیز آب


جاده فیروزکوه، جاده دماوند، منطقه تیز آب


فاصله حدودی آبشار تیز آب از تهران


این آبشار حدود ۶۵ کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد.


بهترین ییلاق های تهران برای سفرهای آخر هفته ای و یک روزه


روستاهای اطراف تهران و طبیعت بکر ییلاق‌های تهران فرصت مناسبی را در اختیار شما می‌گذارند تا از سفری کوتاه و یک روزه لذت ببرید. سفر به ییلاق‌های اطراف تهران به شما کمک می‌کند تا برای مدت کوتاهی به دور از آلودگی و زندگی شهری در دل طبیعت نفس بکشید.


اگر اهل پیک نیک در طبیعت هستید و به دنبال مقصدی زیبا برای سفر آخر هفته و یک روزه خود می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای یک سفر ییلاقی یک روزه را مطالعه نمایید.


بهترین ییلاق های تهران
بهترین ییلاق های تهران

اجاره اقامتگاه در تهران و اطراف تهران!


شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، میزبان همه مردم شهرهای ایران است. همه مسافرانی که به قصد سفر، گردشگری درمانی، دیدن اقوام و خویشاوندان و یا به هر دلیلی به این شهر می‌آیند، اگر بخواهند که چند روزی را در این شهر سپری کنند، معمولا به دنبال اجاره ویلا در تهران یا در اطراف تهران هستند.


اکثر افراد ترجیح می‌دهند که ویلاهایی با امکانات لوکس و رفاهی کامل اجاره کنند تا از سفر خود به تهران خاطره‌ای خوش داشته باشند. برای اجاره بهترین اقامتگاه‌های تهران و اطراف تهران و مقایسه آن‌ها می‌توانید به سایت جاباما مراجعه نمایید.چند نکته در مورد گشت‌وگذار آبشارهای اطراف تهران


همان‌طور که بالا اشاره کردیم داشتن کفش مناسب و تجهیزات کافی بسیار مهم است و اگر کفش مناسبی نداشته باشید ممکن است مجبور شوید از دیدن آبشار صرف‌نظر کنید و نداشتن تجهیزات کافی هم شما را به مضیقه می‌اندازد و لذت سفر را کم می‌کند. در ادامه فهرستی از لوازم ضروری را ببینید:


کفش: اولین و مهم‌ترین چیزی که باید در بازدید آبشارهای اطراف تهران داشته باشید کفش مناسب است. کفش کوهنوردی نباید برای‌تان تنگ یا گشاد باشد و در پیاده‌روی طولانی اذیت‌تان کند. همچنین عاج کفش کمک می‌کند مسیر را راحت‌تر طی کنید.


کوله‌پشتی: شاید فکر کنید مسیر پیاده‌روی تا آبشارهای اطراف تهران اکثرا طولانی نیستند و بهتر است وسایل و خوراکی‌ها را در کیسه یا سبدی با خود حمل کنید. این فکر کاملا اشتباه است و حتما در مسیر یکی دو ساعته با حمل وسایل به این شکل خسته می‌شوید و دیگر از دیدن آبشار لذتی نخواهید برد. کوله‌پشتی‌های کاربردی زیادی برای کوه‌نوردان وجود دارند که باعث خستگی در مسیر نمی‌شوند. برای سفرهای کوتاه کوله‌پشتی‌های سبک هم کفایت می‌کند.


لباس مناسب: دمای هوا در ارتفاعات با دامنه تفاوت دارد با این حال در تابستان داشتن لباس زیاد لازم نیست و همراه داشتن ژاکتی سبک کافی است.


کلاه: خورشید در تابستان به منتهای گرما و درخشندگی خود می‌رسد بنابراین لازم است حتما پیش از شروع کوه‌نوردی کرم ضدآفتاب بزنید و در مسیر آن را تجدید کنید. همچنین برای اینکه پوست‌تان نسوزد و چشم‌های‌تان اذیت نشود داشتن کلاه تا حد زیادی کمک‌کننده است.


باتوم کوه‌نوردی: باتوم کوه‌نوردی جزو وسایل مورد نیاز نیست مخصوصا در مسیرهایی که شیب کمی دارند اما داشتن آن کمک می‌کند مسیر را بهتر طی کنید و در مسیرهای شیب‌دار فشار وارد به کمر و زانو را بسیار کم‌تر می‌کند.


پاسخ به سوالات رایج در مورد آبشارهای تهران


اطراف تهران کجا بریم؟

برای گردش و سفرهای یک روزه خود می‌توانید به روستاهای اطراف تهران، آبشارهای اطراف تهران، کوه، پیست اسکی، رودخانه اطراف تهران و ... مراجعه نمایید.

بهترین رودخانه های اطراف تهران کجا هستند؟

جاهای دنج اطراف تهران کجا هستند؟