سال‌هاست که کرج پابه‌پای تهران در حال رشد کردن است و افراد زیادی متقاضی زندگی در این شهر پرجمعیت و همسایه پایتخت هستند. به همین خاطر شناختن بهترین مناطق کرج اهمیت زیادی دارد. کرج که درگذشته یک روستای خوش آب و هوا و زیبا در نزدیکی تهران بوده، در حال حاضر تبدیل به یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت شده که اهالی زیادی از تهرانی‌ها و سایر شهرهای ایران را در خود جای داده است.


به‌ویژه با افزایش قیمت خانه در پایتخت، افرادی زیادی ترجیح می‌دهند که در مناطق خوش آب و هوا و البته ارزان‌تری نسبت به تهران زندگی کنند. با هم سری به کرج بزنیم و مناطق مختلف این شهر را بیشتر بشناسیم.


بهترین و معروف ترین مناطق کرج


تعریف خوب بودن برای هر شهری متفاوت است. مناطق خوب کرج، گاهی قیمت‌هایی هم‌رده با شهرهای بزرگ ایران مثل تهران و گاهی بیشتر از آن دارند.


بعضی از این مناطق قدمت زیادی داشته و کاخ و عمارت‌هایی از دوران پهلوی و قاجار در آن جای خوش کرده است.


بهترین مناطق کرج گاهی هم محله‌های اعیان‌نشینی هستند که پر از خانه‌های ویلایی و مشرف به باغ و فضای سبز است. یا محله‌هایی که از سکوت و آرامش آن غرق لذت می‌شوید و می‌توانید در دل شهر، آب و هوای خنک و تمیز را به ریه‌هایتان بفرستید.در برخی مناطق هم خیالتان از بابت مراکز خرید بسیار راحت است و به دلیل مرکزیت آن به بیشتر مراکز خرید، سینما و مجموعه‌های تفریحی دسترسی خواهید داشت.


معروف ترین مناطق کرج
برخی از محله‌های معروف کرج دارای قدمت زیادی هستند و عمارت‌هایی از دوران قاجار و پهلوی دارند

مهرشهر کرج


در مهرشهر کرج خبری از دود و آلودگی نیست. منطقه‌ای که کمی از مرکز شهر فاصله دارد و از خوش آب و هواترین و لوکس‌ترین مناطق کرج به شمار می‌رود.


مهرشهر از آن‌ مناطقی است که درگذشته اعیان‌نشین بوده و پر از باغ سیب و ویلاهای بزرگ و لوکس است. جایی که در زمان پهلوی هم مورد توجه قرارگرفته و هنوز هم کاخ مروارید در بین ویلاهای لوکس و مدرنش می‌درخشد.


در مهرشهر خیابان‌‌کشی‌ها و نظم شهری در بهترین حالت خود قرار دارد و بیشتر ساختمان‌ها ویلایی هستند. تعداد زیادی از ساختمان‌هایی هم که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند، برج‌های بلند و لوکسی هستند که مشرف به باغ‌ها و زیبایی‌های مهرشهر کرج‌اند.


یکی از جذابیت‌های معماری شهری در این منطقه، رعایت حریم ساختمانی است. به‌طوری که بناهای مختلف دو الی سه متر با هم فاصله دارند. مهرشهر در کنار دنج بودن خود، دارای مراکز خرید و همچنین میدان میوه و تره‌بار است که خیال شما را از بابت زندگی و دسترسی به مراکز خدماتی و رفاهی ساده کرده است.


محدود قیمت خانه در مهرشهر بالاست و از مناطق لوکس و اعیان‌نشین کرج به‌شمار می‌رود.


کرج جاذبه‌های زیادی هم برای خوشگذرانی به ویژه در آخر هفته‌ها دارد! یکی از آن‌ها رفتن به روستای آتشگاه کرج است؛ روستایی خوش‌آب‌وهوا که وقتی می‌خواهید از شهر بیرون بزنید، بهترین مقصد می‌تواند باشد.


مهرشهر کرج
در مهرشهر ویلاهای لوکس می‌توانید پیدا کنید

عظیمیه کرج


نمای شهر را می‌توانید از عظیمه کرج تماشا کنید. درست جایی که بام کرج در آن قرار گرفته است. عظیمیه کرج هم از مناطق اعیانی و لوکس کرج به‌شمار می‌رود.


منطقه‌ای خنک و خوش آب و هوا که در شمال شرقی البرز قرار گرفته و در گذشته و قبل از اینکه ساختمان و ویلاهای مختلف در آن ساخته شوند، روستایی سرسبز به نام پرگیرک بوده است. روستایی پر از باغ و دشت‌های سرسبز که به دلیل آب و هوای مساعد، طرفدار زیادی داشته است.


عظیمیه در حال حاضر از مناطق مدرن و خوش آب و هوای کرج است که برای زندگی افرادی که می‌خواهند از آلودگی‌های شهری دور باشند، مناسب است. این منطقه دارای ساختمان‌ها و بناهای لوکس و همچنین مراکز خرید، مراکز تفریحی و رفاهی مختلف است.


محدوده قیمت خانه در عظیمیه بالاست و از جمله گران‌ترین و بهترین مناطق کرج هم به‌شمار می‌رود.


کرج با روند امروزی شدن نسبت به سابق پیشرفت زیادی داشته است، مثلا با رفتن به بهترین رستوران های کرج می‌توانید قانع شوید که در این منطقه کیفیت غذا چیزی کم از شهرهای بزرگ دیگر ندارد!


عظیمیه کرج
در عظیمیه مجتمع‌های لوکس و مراکز خرید بزرگ را می‌توانید پیدا کنید

گوهردشت کرج


یکی دیگر از مناطق لوکس کرج، گوهردشت است. منطقه‌ای که در شمال این شهر قرار دارد و از جمله محله‌هایی است که در گذشته خانه‌های ویلایی زیادی داشته و در حال حاضر برج و آپارتمان جای آن‌ها را گرفته است.


گوهردشت، اعیان‌نشین و از جمله مناطقی در کرج است که بیشتر ساکنین آن بازاری و افراد سیاستمدار هستند. به همین خاطر به قلب سیاسی کرج هم معروف است. گوهردشت سه فاز دارد و بهترین آن هم فاز یک است.


خانه‌های لوکس و خوش آب و هوا بودن گوهردشت، آن را تبدیل به یکی از مناطق گران کرده است. ضمن اینکه از محله‌های پر رفت و آمد و نزدیک به کوه‌های کرج واقع شده است.قیمت خانه در گوهردشت نسبت به سایر مناطق اعیان‌نشین آن کمتر ولی همچنان از مناطق گران قیمت کرج به شمار می‌رود.


گوهردشت کرج
اینجا قبلا پر بوده از خانه‌های ویلایی و امروز پر است از برج‌های مسکونی لوکس

جهانشهر کرج


جهانشهر از دیگر مناطق خوش آب و هوا و لوکس در کرج است که درگذشته پر از باغ‌های وسیع و سرسبز بوده که کم کم جای خود را به ویلا و آپارتمان‌های لوکس داده است. جهانشهر از بهترین محله‌های کرج است که امکانات زیادی دارد و با وجود وسعت فضای سبز، درختکاری‌های منظم، باغات و طراحی شهر زیبا از جمله مناطق دنج در کرج به‌شمار می‌رود.


جهانشهر را محمدصادق فاتح به نام همسر خود تأسیس کرد و هنوز هم به همین اسم معروف است. این منطقه دارای پارک تنیس، باشگاه پینت بال، باغ خانواده (پیست دوچرخه‌سواری)، پارک میدان شهید مدنی، پارک بانوان و همچنین باشگاه میلاد است.


قیمت خانه در جهانشهر کرج بالا و از جمله مناطق گران قیمت در این شهر است.


یکی دیگر از مناطق خوب کرج که امروزه به ویژه پاتوق تهرانی‌ها شده است، منطقه کردان است. در این مطلب از جاذبه های کردان گفته‌ایم.


جهانشهر کرج
اینجا یکی از بهترین مناطق کرج برای خرید خانه است

بهترین مناطق چهارباغ کرج


منطقه چهارباغ یکی از مناطق ویلایی کرج است که با وجود ویلا و خانه‌های زیاد، هنوز هم سرسبزی و خوش آب و هوایی‌اش را حفظ کرده و یکی از بهترین مناطق این شهر است که البته باید برای رسیدن به آنجا از شهر کرج خارج شوید.


این منطقه دارای درخت‌های تنومند و باغ‌های سرسبز است که نیم ساعتی با کرج فاصله دارد. چهارباغ منطقه بزرگی است که شهرک‌های مختلفی دارد. این شهرک‌ها، عبارت‌اند از:


 1. شهرک الهیه چهارباغ
 2. شهرک طاووسیه چهارباغ
 3. شهرک افشاریه چهارباغ
 4. شهرک اقدسیه چهارباغ
 5. قوهه چهارباغ
 6. عرب آباد چهارباغ
 7. سنقرآباد چهارباغ
 8. رامجین چهارباغ

در بین تمامی این شهرک‌ها، شهرک الهیه یکی از امن‌ترین شهرک‌ها با آب و هوای فوق‌العاده و بکر و همچنین دسترسی ساده به امکانات رفاهی و تفریحی است. شهرک طاووسیه و افشاریه هم لوکس‌ترین در بین شهرک‌های چهارباغ  است که ویلاهای لوکس و مدرنی در آنجا ساخته شده است.


یکی از جاهای دیدنی معروف کرج که در همین محله چهارباغ قرار گرفته است، باغ پرندگان کرج است.


بهترین مناطق چهارباغ کرج
شهرک الهیه یکی از بهترین مناطق چهارباغ است

کوی کارمندان شمالی


یکی از مناطقی که دسترسی خوبی به بخش‌های مختلف کرج دارد، کوی کارمندان شمالی است. در این منطقه انواع آپارتمان‌‌های کوچک و بزرگ و همچنین ویلا و برج‌های لوکس وجود دارد. در عین حال، از مناطق مدرن و اعیان‌نشین کرج به‌شمار می‌رود.


دسترسی مناسب و امکانات زیاد کوی کارمندان شمالی، این منطقه را تبدیل به یکی از بهترین مناطق کرج کرده است. به همین دلیل هم تقاضای خوبی برای خرید خانه و ویلا در اینجا وجود دارد.


قیمت خانه و ویلا در کوی کارمندان شمالی بالاست و از مناطق گران قیمت کرج محسوب می‌شود.


کردان علاوه بر مناطق مسکونی باکیفیت، در اطراف خود باغ‌های فراوانی هم دارد که برای طبیعت گردی اطراف تهران انتخاب‌های خوبی هستند.


مناطق خوش آب و هوا و دیدنی کرج


کرج به دلیل نزدیکی به رشته‌کوه البرز از شهرهای خنک و خوش آب و هوایی است که گشت و گذار در آنجا را نباید از دست بدهید.


اگر اهل کرج هستید، آخر هفته زمانی را برای گشتن در جاهای دیدنی این شهر در نظر بگیرید. اگر هم در اینجا زندگی نمی‌کنید، این مقصد جذاب و بی‌نظیر را از دست ندهید. با هم سری به چند جای دیدنی در کرج بزنیم.


پارک چمران کرج


یکی از پارک‌های دیدنی در کرج که آخر هفته‌ها هم حسابی شلوغ است، پارک چمران با امکانات تفریحی مختلف است. این پارک در یکی از مناطق خوش آب و هوای شهر قرار دارد و به همین دلیل در گشت و گذارهای تابستانی بسیار پرطرفدار است.


شهربازی و سینما از جمله امکانات پارک چمران هستند که سخت می‌توانید از آن‌ها بگذرید. البته این پارک به دلیل وجود گونه‌های نادر گل و گیاه هم معروف است و افراد زیادی برای دیدن آن‌ها به کرج و پارک چمران می‌آیند.


بهترین مناطق کرج کجاست
پارک چمران برای شب‌نشینی و پیک نیک خانوادگی هم جای خوبی است

جاده چالوس کرج


یک سر کرج به جاده چالوس می‌رسد. اینقدر که خیلی‌ها کرج را به دلیل اینکه در مسیر جاده چالوس قرار گرفته، می‌شناسند. جاده‌ای که یکی از زیباترین جاده‌های ایران است و در حافظه خیلی از ما خاطرات زیادی را زنده می‌کند.


مسیری که شما را از پایتخت و کرج به شمال ایران می‌رساند و به دلیل جذابیت‌های زیادی که دارد، در بیشتر موارد گزینه اول و آخر برای رفتن به شمال ایران است.


البته افراد زیادی چالوس را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند، مقصدی که علاوه بر آب و هوای خوب، پر از رستوران، جگرکی‌ها و خوشمزگی‌های معروفی است که شما را برای شکم گردی به اینجا می‌کشاند. اگر شما هم عاشق غذاهای خوشمزه و رستوران های لب آب هستید، این لیست از بهترین رستوران های جاده چالوس را داشته باشید.


جاده چالوس کرج
جاده چالوس، با رستوران‌های فراوان، آب‌وهوای عالی و داشتن سد کرج یکی از بهترین جاها برای خوش‌گذرانی اهالی تهران و کرج است

باغ فاتح کرج


پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری این روزها طرفداران زیادی دارد. حالا تصور کنید در بین درختان بلند و سربه‌فلک کشیده باغ فاتح کرج این تفریحات جذاب را انجام دهید. باغ فاتح یکی دیگر از دیدنی‌های این شهر است که بسیار دنج طراحی شده و به پارک تنیس هم معروف است.این پارک امکانات ورزشی مختلفی دارد که یکی از پاتوق‌های اصلی ورزشکاران هم به‌شمار می‌رود. این منطقه درگذشته متعلق به محمدصادق یزدی بوده و نامش را از همین شخص به یادگار دارد. این پارک در منطقه جهانشهر کرج قرار گرفته است.


باغ فاتح کرج
این باغ امکانات ورزشی زیادی هم دارد

روستای برغان کرج


کرج از جمله شهرهایی است که در اطراف آن روستاهای زیادی قرار دارد که بسیار بکر و زیبا هستند و معمولاً مقصد طبیعت گردان زیادی برای سفرهای یک و دو روزه هستند.


روستاهایی که برای گشت و گذارهای آخر هفته‌ای هم از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌روند. البته حواستان باشد که در فصل مناسب به این مناطق سفر کنید چون بیشتر آن‌ها ییلاقی بوده و در زمستان بسیار سرد می‌شوند. ولی از بهار تا پاییز بی‌اندازه دیدنی خواهند بود.یکی از جذاب‌ترین روستاهای ییلاقی، روستای برغان کرج است که در پاییز نمی‌توانید حتی یک لحظه از طبیعت آن چشم بردارید. برغان که به آلوچه‌هایش حسابی معروف است، پر از کوچه باغ‌های زیبایی است که در وسط روستا با صدایی جریان رود در هم آمیخته می‌شود.


این روستای تاریخی علاوه‌بر طبیعت بکر و آب و هوای بی‌نظیر از جمله مناطق قدیمی کرج است که می‌توانید آثار تاریخی زیادی را در آنجا ببینید.


روستای برغان کرج
برغان و آلوچه‌های جذابش برای یک سفر یک روزه بهترین مقصد است

مناطق ارزان کرج


هزینه‌های سرسام آور خانه در تهران و شهرهای بزرگ باعث شده که بسیاری از افرادی که محل کار آن‌ها در تهران است، به شهرهای اطراف مثل کرج مهاجرت کنند.


البته قیمت خانه‌ در بهترین مناطق کرج هم‌پای تهران است، اما این شهر مناطق ارزان قیمت‌تری هم دارد که می‌توانید برای خرید یا اجاره خانه روی آن حساب کنید.


در شهر کرج مناطقی مثل فردیس و گلشهر قیمت خانه متوسط و ارزان‌تر از مناطق لوکس آن است. شاهین ویلا  و چهارصد دستگاه هم رنج قیمت متوسطی دارند.


شهرک‌های اطراف کرج از جمله گزینه‌هایی هستند که قیمت خانه در آن‌ها کمتر است. از جمله این شهرک‌ها می‌توان به محمدشهر، مارلیک، هشتگرد، منظریه اشاره کرد.


یکی از جاذبه‌های معروف و همیشه محبوب کرج به ویژه برای پایتخت‌نشینان سد کرج است، درباره این سد بیشتر بخوانید.


مناطق ارزان کرج
کرج درست مانند هر شهر دیگری در ایران دارای محله‌های گران و ارزان است

مزایا و معایب زندگی در کرج


کرج یکی از شهرهایی است که روزگار پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. از روزهایی که به دلیل خوش آب و هوا بودن، یک منطقه ییلاقی برای مردم و پادشاهان بوده تا زمانی که مردم اعیان‌نشین در آنجا شروع به خرید باغ و ساخت ویلا کردند.


در چند سال اخیر هم به دلیل افزایش جمعیت و نزدیکی به پایتخت، تبدیل به یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایران شده است. اما زندگی در این شهر شلوغ مثل سایر شهرها معایب و مزایایی دارد.


مزایای زندگی در کرج


 • ارزان بودن خانه نسبت به تهران
 • ترافیک و شلوغی کمتر نسبت به پایتخت
 • دسترسی ساده‌تر به باغ و مناطق سرسبز
 • آب و هوای خنک و تمیز

معایب زندگی در کرج:


 • شلوغی زیاد در تعطیلات به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده چالوس
 • پرخطر بودن این شهر به دلیل داشتن ۴ زندان

اجاره روزانه ویلا و آپارتمان مبله در کرج


وجود باغ و ویلاهای زیاد در یک منطقه خوش آب و هوا یعنی کرج که فاصله کمی هم با پایتخت دارد، باعث شده که تقاضای زیادی برای اقامت یک تا چند روزه در آن وجود داشته باشد


. پس اگر به دنبال اجاره ویلا برای آخر هفته و تعطیلات یا اجاره روزانه خانه و آپارتمان مبله در کرج هستید، می‌توانید خیلی ساده و به‌صورت آنلاین گزینه مورد نظر خود را رزرو کنید. سایت جاباما لیست متنوعی از ویلا و آپارتمان مبله در کرج و سایر شهرها را در اختیار شما قرار می‌دهد.


مقصد مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید تا این لیست در اختیار شما قرار بگیرد. سپس گزینه‌های مختلف را با عکس و امکانات موجود بررسی کنید و با مقایسه قیمت‌ها، اقامتگاه مناسب با سلیقه و بودجه خود را به‌سادگی رزرو کنید.


اگر هم یک جای عالی برای خوشگذرانی خانوادگی یا دوستانه می‌خواهید، سراغ اجاره ویلا لاکچری در کردان بروید و از بین ویلاهایی با امکانات متنوعی مانند استخر سرپوشیده، جکوزی، باربیکیو، میز بیلیارد و ... بهترین را انتخاب کنید.


اجاره ویلا در کرج

پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین مناطق کرج


بهترین منطقه ویلایی کرج کجاست؟

جهانشهر، گوهردشت و چهارباغ از جمله مناطق ویلایی نشین کرج هستند.

بالاشهر کرج کجاست؟

بهترین منطقه گوهردشت کرج کجاست؟