جاباما

جاده چالوس، داستان ۱۰۰ ساله جاده‌ای با جاذبه‌های دیدنی و خوردنی!

بار سفر خود را ببندید، می‌خواهیم به دل یکی از زیباترین و معروف‌ترین جاده‌های ایران یعنی جاده چالوس بزنیم؛ جاده‌ای که نه‌تنها لذت مسیر را در آن خواهید چشید بلکه در مقصد هم شما را به یکی از جذاب‌ترین مناطق ایران می‌رساند.

مسیر پر پیچ‌وخم جاده چالوس شما را از دل طبیعتی بی‌نظیر به استان مازندران یعنی بهشت سرسبز ایران می‌رساند. جاده‌ای که خودش یک تفریح حسابی به شمار می‌رود و به دلیل وجود رستوران‌ها و آشکده‌های معروف، پاتوق بسیاری از افراد است؛ بدون اینکه قصد رفتن به شهر دیگری را داشته باشند.

در ادامه اطلاعات جاده چالوس را که بدون شک یکی از زیباترین جاده‌های ایران به شمار می‌رود، در اختیار شما قرار می‌دهیم و سری به رستوران‌ها و جاذبه‌های دیدنی در مسیر جاده می‌زنیم و شهرهای منتهی به آن و بهترین فصل سفر را معرفی خواهیم کرد.

جاده چالوس کجاست؟

جاده چالوس از حوالی کرج در استان البرز شروع و به استان مازندران در شمال ایران ختم می‌شود که مسیر عکس آن هم وجود دارد.

جاده ۱۶۰ کیلومتری در مسیر شمال ایران، از جاذبه‌های منحصربه‌فرد است که لقب یکی از زیباترین جاده‌های ایران و حتی دنیا را به آن داده‌اند.

این جاده زیبا و هیجان‌انگیز از شمال به شهر چالوس مازندران، از سمت شرق به تهران، از جهت غرب به طالقان و در نهایت از جنوب به البرز (کرج) منتهی می‌شود.

جاده 59 در ایران
جاده چالوس با نام جاده ۵۹ هم شناخته می‌شود

مسیر دسترسی به جاده چالوس چیست؟

برای دسترسی به این جاده پر پیچ‌وخم می‌توانید از سمت تهران خود را به کرج رسانده و وارد جاده شوید. همچنین اگر قصد بازگشت از شمال کشور را دارید، باز هم این جاده زیبا و رؤیایی شما را به سمت مقصد هدایت خواهد کرد.

بدون شک سفر از جاده بی‌نظیر چالوس یکی از بهترین سفرهای شما خواهد بود که علاوه بر مقصد شما را در یک مسیر خاص و منحصربه‌فرد قرار می‌دهد.

جاده چالوس به گردنه‌های خطرناک هم معروف است که مشهورترین آن گردنه «هزارچم» است. گردنه‌ای که در ۵۰ کیلومتری چالوس و ۱۰۰ کیلومتری کرج قرار گرفته و خیلی از افراد برای دیدن آن به دل جاده می‌زنند. به همین دلیل هم در این منطقه رستوران‌ها، غذاخوری، بستنی‌فروشی و… زیادی وجود دارد.

جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های ایران است که در این مجله معرفیشان کرده‌ایم.

مسیر جاده چالوس از تهران
مسیر جاده چالوس از تهران سرراست است

مسیرهای دسترسی به جاده چالوس از تهران

برای رسیدن به جاده چالوس و گذر از این جاده باید از مبدأ تهران مسیر خود را تا بزرگراه شهید لشگری به سمت کرج ادامه دهید و سپس وارد جاده چالوس شوید.

همچنین می‌توانید از مسیرهای زیر خود را به ابتدای جاده رسانده و سفر هیجان‌انگیز خود را در دل یکی از زیباترین جاده‌های ایران شروع کنید:

  • اتوبان تهران – کرج
  • انتهای اتوبان همت (خرازی)
  • اتوبان تهران – شمال

از تهران تا جاده چالوس چند ساعت راه است؟

اگر برای رفتن به شمال کشور، جاده چالوس را انتخاب کرده‌اید، یک مسیر حدود ۳ ساعته تا رسیدن به مقصد در پیش دارید. البته اگر بتوانید در برابر زیبایی‌های جاده، رستوران‌ها و غذاخوری‌های در مسیر مقاومت کرده و در هیچ بخشی از جاده ماشین خود را متوقف نکنید.

در واقع این جاده بی‌نظیر زیبایی‌های زیادی را در دل خود جا داده که بدون شک با چند توقف در قسمت‌های مختلف خود را به مقصد خواهید رساند.

طول جاده چالوس
این جاده یک مسیر ۳ ساعته است

درباره جاده چالوس، جاده معروف ۱۰۰ ساله ایران!

اطلاعات اولیه در مورد جاده خاص و منحصربه‌فرد چالوس که در شمال ایران قرار گرفته چندان خالی‌ازلطف نیست. به‌ویژه اگر بدانید ساخت این جاده چندان ساده نبوده و حدود ۱۰۰ سال پیش عملیات ساخت آن با امکانات کمی صورت گرفته است.

اگر می‌خواهید کمی بیشتر از جاده چالوس بدانید، باید به شما بگوییم یکی از دلایل معروف شدن این جاده علاوه بر چشم‌اندازهای بی‌نظیر، نحوه ساخت و همچنین موارد دیگری است که نام آن را در طول سال‌ها بر زبان‌ها انداخته و کمتر کسی است که گذرش برای رفتن به شمال ایران به آنجا نیفتاده باشد.

عکس قدیمی جاده چالوس

جاده چالوس یا جاده ۵۹ را چه کسی و چه زمانی ساخت؟

این مسیر که به جاده ۵۹ هم معروف است، در زمان رضاشاه احداث شد که ساخت آن حدود ۲ الی ۳ سال طول کشید.

تا پیش‌ازاین مسیری برای دسترسی شمال ایران به مرکز و جنوب آن وجود نداشته است. به همین دلیل این جاده برای سال‌های سال اهمیت زیادی داشت و در حال حاضر با وجود ساخت جاده‌های مختلف، هنوز هم با چشم‌اندازهای بی‌نظیر یکی از اولین گزینه‌ها برای رفتن به شمال کشور محسوب می‌شود.

با احداث سد امیرکبیر در مجاورت این جاده در سال ۱۳۴۰ زیبایی و جذابیت جاده چالوس چندین برابر شده است.

یکی دیگر از دلایل جذابیت جاده چالوس این است که این جاده در قطر رشته‌کوه‌های البرز ساخته و طبیعت زیبای آن را به ارث برده است.

تونل‌ها و پل‌های طولانی و متعددی این جاده را در قسمت‌های مختلف به هم وصل می‌کند و ساخت آن‌ها در حدود ۹۰ سال پیش، کار سخت و دشواری بوده است.

اگر در اطراف تهران دنبال ییلاق‌های زیبا برای سفر آخر هفته‌ای هستید، می‌توانید از همین جا بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران را بشناسید.

سازنده جاده چالوس
این جاده به دستور رضا شاه ساخته شد

آب‌وهوای جاده چالوس

برای گذر از جاده چالوس باید قبل از هر چیز آب‌وهوا را چک کنید. جاده‌ای که بر فراز کوه‌ها کشیده شده و کمی بی‌احتیاطی می‌تواند خاطره تلخی را برای شما رقم بزند.

گرچه تصویر برفی این جاده می‌تواند خیلی رؤیایی و منحصربه‌فرد باشد ولی اگر قصد رفتن به این جاده در هوای برفی و سرد را دارید، حتماً با تجهیزات کافی به دل جاده بزنید.

آب‌وهوای این جاده زیبا، کوهستانی و نسبتاً سرد است و اگر در تابستان هم از این جاده گذر کنید، هوای خنک آن را احساس خواهید کرد. پس در فصل‌های گرم می‌توانید روی این جاده حساب باز کنید.

اما بهار و پاییز آن را با مناظر تماشایی به‌هیچ‌وجه از دست ندهید. فصل‌هایی که انگار طبیعت هرآنچه دارد را در این منطقه به رخ می‌کشد.

عکس جاده چالوس بارانی
چالوس در باران

شهرها و روستاهای مسیر جاده چالوس

از همان ابتدای جاده چالوس، شهرها و روستاهای مختلفی در مسیر شما قرار دارد که برای تفریح نیم یا یک‌روزه می‌توانید روی آن‌ها حسب کنید.

در واقع باوجوداینکه بیشتر افراد از جاده زیبای چالوس برای رسیدن به شمال کشور استفاده می‌کنند ولی این مسیر، روستاها و شهرهای زیادی را در دل خود جای داده است که می‌توانید سری به آن‌ها بزنید.

روستای واریان

در امتداد مسیر رودخانه کرج‌رود که از البرز جنوبی سرچشمه می‌گیرد، روستای واریان قرار گرفته است.

این روستای کوچک به دلیل عبور جریان آب بسیار سرسبز و زیباست و در نزدیکی سد کرج قرار دارد.

رودخانه نیز در موازات جاده جاری است در انتها به جاجرود منتهی می‌شود.

درباره زیباترین روستاهای ایران چه می‌دانید، روستاهایی که بعضی‌هایشان آنقدر عجیب و مرموزند که نامشان را نشنیده‌اید!

روستای واریان
روستای واریان یکی از خاص‌ترین روستاهای ایران است

روستای نوجان

کمی که به مسیر خود ادامه دهید در ۱۵ کیلومتری جاده به روستای نوجان با آبشار زیبا و منحصربه‌فرد آن می‌رسید.

در فاصله کمی هم آبشار خوارس و روستای آتشگاه قرار گرفته است.

گر هم قصد دیدن یکی دیگر از جاده‌های زیبای ایران را دارید، باید خود را به کیلومتر ۱۷ جاده برسانید.

آبشار نوجان
آبشار نوجان

روستای مورود

در کیلومتر ۳۲ جاده هم روستای دیگری در دره‌ای زیبا وجود دارد که در فصل بهار میزبان گل‌های سرخ و زرد است.

آبشار صد تنور هم در نزدیکی این روستا قرار گرفته و یکی دیگر از جاذبه‌های آن به شمار می‌رود.

این روستا به دلیل مجاورت با رودخانه همیشه سرسبز و با چشم‌اندازهای بی‌نظیر است.

جاذبه های جاده چالوس
روستای مورود همیشه سبز است

روستای شهرستانک

یکی دیگر از جاذبه‌های معروف در جاده چالوس، روستای شهرستانک است که به دلیل آب‌وهوای خنکش معروف است.

این روستا روزگاری هم پاتوق ناصرالدین‌شاه بوده است و کاخ او هنوز در اینجا قرار دارد.

شهرستانک در کیلومتر ۴۴ جاده چالوس قرار دارد و با طبیعت بکر و بی‌نظیر به ویژه در پاییز یک مقصد جذاب و رؤیایی برای گشت‌وگذار در دل طبیعت است.

درخت‌های میوه مثل سیب، آلبالو، توت تا درخت گردو با عبور جریان آب از وسط روستا مناظر بی‌نظیری را در اینجا به وجود آورده است.

از دیگر مقصدهای جذاب برای پادشاهان ایران، روستای رینه و آبگرم رینه بوده است، که در این مجله معرفیشان کرده‎‌ایم.

شهرستانک
شهرستانک، روستای محبوب ناصرالدین‌شاه

روستای کندلوس

روستای خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی بی‌نظیر و باورنکردنی که در نزدیکی مرزن‌آباد قرار دارد یکی دیگر از روستاها در مسیر جاده چالوس است.

این روستا با کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده یکی از روستاهای تاریخی در شمال کشور با آرامش وصف‌ناشدنی است که آب‌وهوای خنک آن در دل تابستان می‌تواند یک مقصد دوست‌داشتنی برای سفر شما باشد.

کندلوس
روستای کندلوس

معروف‌ترین جاهای دیدنی جاده چالوس

علاوه بر روستاهای و شهرهای مختلفی که در مسیر جاده چالوس قرار دارند، جاذبه‌های دیدنی بی‌شماری در دل این روستاها قرار گرفته است که می‌توانید در فصل مناسب برای رفتن به هر یک از آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

از رودخانه‌های مختلف تا آبشار و جنگل‌های بکر و بی‌نظیر که شاید تا کنون اسم آن‌ها هم به گوش شما نخورده باشد. لیستی از این جاذبه‌ها را در اختیار شما قرار داده‌ایم:

سد امیرکبیر

با ورود به جاده چالوس یکی از زیباترین جاذبه‌هایی که می‌توانید در آنجا ببینید، سد امیرکبیر است که به نام سد کرج هم شناخته می‌شود. این سد به شکل دریاچه بوده و در کیلومتر ۲۵ جاده چالوس قرار دارد.

زیبایی سد باعث شده در فصل بهار و تابستان بیشتر مردم برای دیدن مناظر طبیعی و استراحت چندساعته در کنار رودخانه در آنجا توقف یا به‌عنوان مقصد خود روی آن حساب کنند.

سد کرج علاوه بر تأمین آب کشاورزی برای زمین‌های اطراف و تأمین آب آشامیدنی کرج، برای ماهیگیری هم مناسب است.

اگر اهل گشت‌وگذار هستید، دنبال مقصد عالی برای طبیعت‌گردی اطراف تهران، می‌توانید این مطلب را درباره بهترین مسیرهای کوهنوردی تهران و اطراف تهران برای حرفه‌ای و مبتدی بخوانید.

سد امیرکبیر
سد امیرکبیر یا همان سد کرج

آبشار خور

از دیگر مناطق دیدنی در مسیر جاده چالوس، آبشار خور است که در کیلومتر ۱۷ و نرسیده به سد کرج قرار دارد.

این منطقه در زمستان برای برف‌بازی مناسب است و در بهار و تابستان هم به دلیل وجود آبشار خور یک منطقه خوش‌آب‌وهوا به شمار می‌رود.

این آبشار ۵۰ متر ارتفاع دارد و در مسیر آن درخت‌های سیب، آلو و گیلاس قرار گرفته است.

آبشار خور
آبشار خور در زمستان یخ می‌زند و این منظره زیبا به وجود می‌آید

منطقه ارنگه

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی در جاده چالوس، منطقه ارنگه است که از چند روستا تشکیل شده و بسیار زیبا و بکر است.

روستاهای مختلف این منطقه در میان دو کوه قرار گرفته‌اند که با طبیعت سرسبز و خنک در فصل بهار و تابستان بسیار دیدنی هستند.

علاوه بر دشت‌های سرسبز در این منطقه، آبشار هفت چشمه نیز یکی دیگر از جاذبه‌های منطقه ارنگه است که از زیباترین آبشارهای ایران به شمار می‌رود.

در مسیر رسیدن به آبشار هم آبشارهای کوچکی را خواهید دید که به هفت چشمه معروف هستند.

آبشار هفت چشمه ارنگه
آبشار هفت چشمه ارنگه

غار یخ مراد

جاذبه هیجان‌انگیزی که در ۷۰ کیلومتری جاده چالوس قرار دارد، غار یخ مراد است که در منطقه گچ سر قرار دارد.

این غار که به دلیل شمایل عجیبش معروف است، دارای قندیل‌ها یخی است که در طول غار شکل‌های عجیب و جذابی را به وجود آورده است.

بهترین فصل سفر و دیدن غار یخ مراد اسفند و فروردین‌ماه است که تمامی مناظر غار و قندیل‌ها در زیباترین شکل ممکن خود قرار دارند.

این منطقه یکی از مقاصد محبوب برای طبیعت گردان و کوهنوردان به شمار می‌رود.

غار یخ مراد
غار یخ مراد

دیزین

از دیگر مناطق معروفی که بیشتر برای کوهنوردی و اسکی مناسب است، منطقه دیزین در ۷۵ کیلومتری جاده چالوس است.

پیست اسکی دیزین دارای تله‌کابین، تله سیژ، پیست اسکی و تله اسکی و پیست چمن است.

این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و آب‌وهوای خنک در زمستان برای ورزش‌های زمستانی و در تابستان برای گشت‌وگذارها و یک تفریح خنک مناسب است.

اگر اهل تفریحات زمستانی هستید، در همین مجله درباره بهترین و معروف‌ترین پیست اسکی های ایران بخوانید.

دیزین
دیزین از پیست اسکی‌های معروف ایران است

جنگل سرپوش تپه

قبل از اتمام جاده چالوس و بین شهرستان چالوس و مرزن‌آباد یک جنگل زیبا با درختان بلند و سربه‌فلک‌کشیده وجود دارد.

این جنگل که به سرپوش تنگه معروف است، پر از سنگ‌های بزرگ و خزه‌ای و همچنین آبشار است.

برای پیمایش از تنگه اول به تنگه دوم بهتر است، تجهیزات کافی به همراه داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بهترین فصل رفتن به این منطقه بهار و تابستان است که علاوه بر آب‌وهوای خنک، سبزی و زیبایی طبیعت شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

جاهای دیدنی جاده چالوس
جنگل سرپوش تپه

دریاچه ولشت

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که در انتهای جاده چالوس قرار دارد، دریاچه ولشت است.

دریاچه‌ای که در میان کوه‌های البرز قرار گرفته و یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین در ایران به شمار می‌رود.

سکوت و زیبایی این منطقه می‌تواند برای آرامش آخر هفته بسیار مناسب باشد.

ماهیگیری یا قایق‌سواری روی دریاچه ولشت از جمله تفریحاتی هستند که می‌توانید در این منطقه تجربه کنید.

این دریاچه حدود ۲ کیلومتر بعد از مرزن‌آباد قرار گرفته که با ۱۳ کیلومتر رانندگی در جاده خاکی می‌توانید خود را به آنجا برسانید.

در این مطلب درباره نزدیک‌ترین دریاچه های اطراف تهران بخوانید و برای سفر تابستانی آخرهفته‌ایتان برنامه‌ریزی کنید.

دریاچه ولشت
دریاچه ولشت

رستوران های معروف جاده چالوس

یکی از تفریحات جذاب در سفر، شکم‌گردی است. در جاده چالوس هم رستوران‌های زیادی وجود دارد که حتی اگر تا کنون در این جاده سفر نکرده باشید، اسم آن‌ها به گوشتان خورده است.

رستوران های جاده چالوس حسابی معروف هستند و می‌توانید در سفر خود روی هر یک از آن‌ها حساب کنید.

رستوران ارکیده

رستوران ارکیده جاده چالوس در کیلومتر ۱۲ قرار دارد و یکی از معروف‌ترین‌هاست که شعبه‌های دیگری هم دارد.

این رستوران لاکچری که از بهترین رستوران‌های جاده چالوس به شمار می‌رود، مناسب‌ترین انتخابی است که می‌توانید برای یک غذای حسابی روی آن حساب کنید.

رستوران ارکیده جاده چالوس اولین شعبه این مجموعه به شمار می‌رود و دارای غذاهای ایرانی و دریایی است.

در این رستوران می‌توانید فضای باز و آلاچیق‌های مختلف با صدای جریان آب را انتخاب یا از فضاهای سرپوشید آن استفاده کنید.

این رستوران دارای فضای بازی کودک و همچنین پارکینگ است.

ضمن اینکه کیفیت غذاهای آن در سطح عالی قرار دارد. در این رستوران علاوه بر غذا می‌توانید انواع اسموتی، دم‌نوش، چای و سایر نوشیدنی‌ها را هم سفارش دهید.

سطح قیمت رستوران ارکیده چالوس نسبت به سایر رستوران‌ها بالا محسوب می‌شود که باتوجه‌به خدمات و کیفیت ارائه شده، محال است دوباره مشتری آنجا نشوید.

اگر اهل رستوران‌گردی هستید و ساکن تهران، در این مجله به شما بهترین و معروف ترین رستوران های تهران را با آدرس و اطلاعات کامل معرفی کرده‌ایم.

رستوران های معروف جاده چالوس
رستوران ارکیده

رستوران میرزایی

یکی دیگر از رستوران‌های جاده چالوس، رستوران میرزایی است که قبل از ارکیده و در کیلومتر ۷ قرار دارد.

این رستوران دارای فضای باز با تخت کنار رودخانه، سالن بزرگ طبقه اول و سفره‌خانه سنتی در فضای باز است.

این رستوران نیز دارای چایخانه و سرای سنتی است که می‌توانید چای و قلیان در آنجا سفارش دهید. در رستوران هم امکان سفارش انواع غذاهای ایرانی وجود دارد.

سطح قیمت‌ها هم در رستوران میرزایی نسبتاً بالا است و کیفیت خدمات ارائه شده هم بسیار عالی است.

رستوران های بین جاده ای چالوس
رستوران میرزایی

رستوران لاله

اگر صبح به دل جاده چالوس می‌زنید، می‌توانید به رستوران لاله جاده چالوس بروید.

اینجا انواع صبحانه گرم و سرد قابل سفارش است.

رستوران لاله در کیلومتر ۷ جاده قرار دارد و دارای فضای باز و آلاچیق‌های مختلف و همچنین فضای سرپوشیده است.

برای صرف ناهار و شام هم می‌توانید روی یکی از بهترین رستوران‌های جاده چالوس یعنی رستوران لاله حساب کنید.

منوی این مجموعه شامل غذاهای ایرانی و سنتی است که کیفیت غذاها هم در سطح مطلوب و بالاست.

رستوران لاله همچنین برای توقف چندساعته و نوشیدن انواع نوشیدنی‌های سردوگرم مناسب است.

ضمن اینکه خیال شما از بابت جای پارک راحت خواهد بود.

رنج قیمت‌ها هم متوسط روبه‌بالا است.

یکی از جذاب‌ترین جاهای اطراف تهران لواسان است که اتفاقا آنجا هم رستوران‌های باکیفیتی دارد.

رستوران وینه

بهترین رستوران جاده چالوس یا بهتر بگوییم یکی از بهترین‌های آن‌ها رستوران وینه است که از قدیمی‌ترین‌ها هم به شمار می‌رود و در کیلومتر ۱۲ جاده چالوس قرار دارد.

تخت‌های این باغ رستوران در کنار رودخانه قرار گرفته که لذت غذا خوردن را در کنار صدای آب چندین برابر می‌کند.

همچنین می‌توانید از فضای سرپوشیده سنتی آن استفاده کنید.

حُسن این رستوران سیستم گرمایشی برای آلاچیق‌ها است که در فصل سرد هم می‌توانید از نشستن در آن لذت ببرید.

رستوران وینه دارای منوی غذاهای ایرانی مثل انواع کباب، دیزی، ماهی، میگو، استیک و جوجه است که معروف‌ترین آن‌ها هم بختیاری و باقالی پلو است.

همچنین برای صبحانه نیز یک گزینه عالی به شمار می‌رود.

رنج قیمت‌های این مجموعه هم نسبتاً بالاست و باتوجه‌به کیفیت خدمات ارائه شده متناسب است.

دیزی سرای هیمه

اگر هوس یک غذای سنتی اصیل کرده‌اید، در مسیر جاده چالوس یکی از بهترین‌ها قرار دارد.

دیزی سرای هیمه که در کیلومتر ۱۲ جاده چالوس قرار گرفته یک انتخاب عالی برای خوردن یک آبگوشت حسابی به همراه ترشی، زیتون‌پرورده، سبزی تازه، ماست چکیده و… است.

دیزی سرای هیمه با فضای دلپذیر در نزدیکی رستوران ارکیده قرار دارد و فضای آن مشرف به این رستوران است.

در این دیزی سرا که یکی از متفاوت‌ترین و بهترین رستوران‌های جاده چالوس است، می‌توانید چای هم سفارش دهید.

رنج قیمت‌های این رستوران هم متوسط روبه‌بالا محسوب می‌شود.

دیزی جاده چالوس
دیزی سرای هیمه

آشکده کندوان

یکی دیگر از مقاصد شکم‌گردی در جاده چالوس، به ویژه در فصل سرد آشکده کندوان است که قبل از تونل کندوان قرار دارد و بهترین آش‌ها را می‌توانید در اینجا تجربه کنید.

این آشکده که از بهترین رستوران‌های جاده چالوس به شمار می‌رود در منوی خود آش دوغ، عدسی، لوبیا چیتی، میرزاقاسمی، کشک بادمجان، سیب‌زمینی سرخ‌شده، املت و… را هم دارد و یکی از گزینه‌های اقتصادی با کیفیت بالا محسوب می‌شود.

آشکده کندوان داری فضای بسته و همچنین فضای باز و تراس است که شما را به چشم‌اندازی زیبا دعوت می‌کند.

در این رستوران امکان سفارش نان تازه هم وجود دارد و در بخشی از رستوران هم عکس‌های قدیمی آن قرار داده شده است.

این مجموعه دارای پارکینگ است و نگرانی از بابت جای پارک نخواهید داشت.

آش کندوان
آش کندوان

اجاره اقامتگاه در جاده چالوس

بدون شک، سفر شما بدون اقامتگاه بی‌نتیجه خواهد بود. پس قبل از شروع سفر خود و رفتن در مسیر جاده چالوس بهتر است یک اقامتگاه مناسب را اجاره کنید.

اقامتی که می‌تواند در یک کلبه جنگلی، اقامتگاه بوم گردی، ویلا یا هتل باشد. هر یک از این موارد می‌تواند سفر فراموش‌نشدنی را برای شما رقم بزند.

اجاره ویلا، کلبه و بوم گردی در جاده چالوس

در روستاها، شهرها و سایر جاذبه‌های دیدنی جاده چالوس اقامتگاه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید هر یک از آن‌ها را باتوجه‌به منطقه رزرو کنید.

اگر اولویت شما سفر لاکچری است یا به‌صورت خانوادگی سفر می‌کنید، انواع ویلاها برای شما مناسب است که با امکانات مختلف می‌توانید آن را رزرو کنید.

ویلاهای ساحلی، ویلای جنگلی، ویلا با مناظر کوه و دشت از جمله ویلاهایی هستند که امکان رزرو آن‌ها برای شما وجود دارد.

اجاره اقامتگاه در جاده چالوس

یکی دیگر از گزینه‌های اقامت برای شما، کلبه است. تجربه متفاوتی که می‌توانید در سفر برای خود رقم بزنید. کلبه‌های سنگی و چوبی از جذاب‌ترین آن‌ها هستند که در روستاها و مناطق جنگلی برای اقامت یک تا چندروزه مناسب‌اند.

اما اگر به دنبال یک اقامت خاص و متفاوت‌تر از همیشه هستید، اقامتگاه‌های بوم گردی جاده چالوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ اقامتگاه‌هایی که حال و هوای متفاوتی نسبت به زندگی شهری دارند و شما را به دل طبیعت می‌برند.

در بیشتر این اقامتگاه‌ها امکان آشپزی یا سفارش غذا محلی هم وجود دارد.

گزینه دیگر برای اقامت چندروزه، سوئیت است. سوئیت‌هایی که با امکانات مختلف می‌توانید در تمامی شهرها و روستاها رزرو کنید و قیمت اقتصادی نسبت به ویلا دارند. این گزینه هم برای سفرهای خانوادگی مناسب است.

اجاره ویلا در جاده چالوس و سایر اقامتگاه‌ها با جاباما

سفر در یکی از زیباترین جاده‌های ایران یعنی جاده چالوس می‌تواند حسابی وسوسه‌کننده باشد. درعین‌حال یک برنامه درست، می‌تواند یک سفر فراموش‌نشدنی برای شما رقم بزند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر، اجاره اقامتگاه است که جاباما امکان رزرو آنلاین آن را در اختیار شما قرار داده است.

امکانی که کار شما را برای رزرو ویلا، رزرو سوئیت یا حتی رزرو کلبه، اقامتگاه بوم‌گردی یا حتی هتل‌های جاده چالوس ساده کرده است.

مقصد موردنظر خود را در سایت جاباما جستجو کنید تا لیستی از ویلا، کلبه، سوئیت و بوم‌گردی‌های آنجا در اختیار شما قرار بگیرد.

امکانات هر یک را به همراه عکس و قیمت ببینید و به‌سادگی آن‌ها را با هم مقایسه کنید. در نهایت هم اقامتگاه موردنظر خود را به‌سادگی از جاباما رزرو کنید. رزرو شما قطعی خواهد بود و پس از رسیدن به مقصد می‌توانید بدون نگرانی در اقامتگاه خود استراحت کنید.

اطلاعات جاده چالوس

پاسخ به سوالات متداول درباره جاده چالوس

آیا جاده چالوس محدودیت کرونایی دارد؟

جاده چالوس در وضعیت‌های قرمز محدودیت‌های کرونایی دارد. در نتیجه قبل از شروع سفر حتماً شرایط جاده را بررسی کنید.

کندوان کیلومتر چند جاده چالوس است؟

تونل کندوان در ۹۰ کیلومتری جاده چالوس قرار دارد.

جاده چالوس چند تونل دارد؟

در مسیر جاده چالوس ده‌ها تونل وجود دارد که تونل کندوان معروف‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود.

جاده چالوس چند کیلومتر است؟

مسیر زیبای جاده چالوس ۱۶۰ کیلومتر است.

چه کسانی جاده چالوس را ساختند؟

جاده چالوس توسط، رضاشاه ساخته شد.

جاده چالوس چرا ساخته شد؟

جاده زیبای چالوس در مسیر کرج به مازندران ساخته شد که تا پیش از آن مسیر مواصلاتی برای رسیدن از کرج به منطقه چالوس وجود نداشت.

آیا جاده چالوس به تهران باز است؟

قبل از شروع سفر، باتوجه‌به محدودیت‌های کرونایی حتماً بازبودن جاده را بررسی کنید

اجاره سوئیت اول جاده چالوس را چگونه انجام دهیم؟

از طریق سایت جاباما می‌توانید انواع سوئیت‌ها را در جاده چالوس رزرو کنید.

آیا امکان اجاره آلاچیق در جاده چالوس وجود دارد؟

بله شما می‌توانید در رستوران‌های مختلف، آلاچیق را برای صرف ناهار خود رزرو کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن