جاباما

معرفی بهترین رستوران های یزد، غذا با چاشنی تاریخ و هنر!

یزد، شهری سنتی با بافتی قدیمی و گلی که اصالت و سنت خود را حفظ کرده است، در هر  زمانی از سال با روی باز به استقبال مسافران می‌آید. این بار اما صحبت از جاهای دیدنی یزد نیست، بلکه حرف از غذاهای خوشمزه و بهترین رستوران های یزد است!

سفر به یزد مانند سفر به روزگاران خوش گذشته و قدم زدن در خاطرات است. طاق‌های گنبدی ‌شکل کوچه‌های یزد و بادگیرهایی که همچنان جایگاه خود را در خانه‌های یزدی‌ها حفظ کرده‌اند، همگی ما را به لحظات خوش سال‌ها پیش برمی‌گرداند. فضای سنتی و خاکی یزد آنقدر دوست‌داشتنی و جذاب است که می‌توان ساعت‌ها در آن قدم زد و خسته نشد.

حالا که در گوشه‌گوشه شهر قدم زدید و به همه کوچه‌های آن سرک کشیدید، وقت آن است که با یک غذای خوشمزه دلی از عزا دربیاورید.

یکی از لوازم سفری خوب به یزد، دانستن چند نام از بهترین رستوران های یزد است. سفر به یزد بااصالت و زیبا بدون چشیدن غذاهای سنتی و سپری کردن اوقاتی خوش در رستورانهای باکیفیت مزه‌ای ندارد.

در اینجا می‌خواهیم بهترین رستوران های یزد را چند دسته‌بندی متفاوت متناسب با هر سلیقه و نظری به شما معرفی کنیم. ببینیم این رستوران‌ها قرار است چگونه غافلگیرمان کنند.

بهترین رستوران های لاکچری یزد

رستوران ملک‌التجار یزد

 • هتل رستوران ملک‌التجار
 • اولین هتل خشتی جهان
 • فضای سنتی و صمیمی

رستوران ملک‌التجار یزد یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های یزد است. این رستوران در هتل آنتیک ملک‌التجار قرار دارد.

این هتل از قدیمی‌ترین بناهای یزد است که در هر گوشه‌اش نشانی از هنر و ظرافت صاحب آن پیدا خواهید کرد. این هتل را حدود ۱۲۰ سال پیش فردی به نام حاج علی عسکر شیرازی، یکی از تاجران معتبر فرش ساخته است. در آن زمان به دلیل فعالیت‌های مثبت حاج علی، ناصرالدین شاه به او لقب ملک‌التجار داد.

از تاریخچه پرداستان هتل که بگذریم، می‌رسیم به اصل ماجرا یعنی رستوران و غذاهای خوشمزه و فضای زیبا و با اصالتش. هتل آنتیک که اولین هتل خشتی در جهان است، یک فضای سنتی دارد که حوضی بزرگ و زیبا در وسط حیاط آن دارد. در اطراف این حوض نیز تخت‌هایی برای نشستن و صرف غذا در نظر گرفته شده است.

از کیفیت غذاهای این رستوران هم همین در بگوییم که از هر کسی در یزد بپرسید، به شما می‌گوید این رستوران باکیفیت‌ترین غذاها را در اختیار شما قرار می‌دهد. به ملک‌التجار که بروید، هم از منویی طولانی و متنوع بهره خواهید برد و هم در فضایی دل‌نشین و صمیمی اوقات خود را سپری خواهید کرد.

آدرس: استان یزد، یزد، خیابان قیام، بازار پنجه علی

بهترین رستوران های یزد
رستوران ملک‌التجار یزد در یکی از قدیمی‌ترین بناهای یزد است

رستوران ترمه و ترنج یزد

 • غذای باکیفیت
 • فضای سنتی
 • پرسنل خوش اخلاق
 • فضای بزرگ و مناسب برای مراسم

رستوران ترمه و ترنج یکی دیگر از رستوران های سنتی یزد است که فضایی صمیمی و به یاد ماندنی برایتان خلق می‌‌کند. در این رستوران می‌توانید بدون نگرانی از کیفیت مرغ و گوشت، بهترین غذاها و چلوکباب‌ها را سفارش دهید.

این رستوران  در دل یزد و در فضایی بزرگ و مساحتی وسیع ساخته شده است. ترمه و ترنج تا ۲۵۰ نفر ظرفیت پذیرایی از مهمانان را دارد؛ بنابراین اگر بخواهید یک مراسم به یاد ماندنی در فضایی سنتی برگزار کنید، این رستوران برای شما مناسب است.

راستی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک رستوران خوب، اخلاق خوب گارسون‌ها و مدیریت رستوران است وقتی به ترمه و ترنج می‌روید، از همان ابتدا فضایی صمیمی و آرام را حس خواهید کرد و همه پرسنل نیز با لبخند از شما پذیرایی خواهند کرد.

آدرس: یزد، خیابان امام خمینی، خیابان فهادان.

رستوران های خوب یزد
رستوران ترمه و ترنج یزد برای برگزاری مراسم مختلف عالی است

هتل باغ مشیرالممالک یزد

 • فضای سرسبز
 • غذای باکیفیت ایرانی
 • محیطی تمیز
 • طبیعت زیبا

در اطراف شهر یزد و اتفاقاً در نزدیکی ورودی شهر، یکی دیگر از بهترین رستوران های یزد جا خوش کرده است. هتل باغ مشیر الممالک هم از آن دسته ملک‌های قدیمی و سنتی است که عمر آن به دوران قاجار برمی‌گردد. این هتل قدیمی که در سال ۱۳۷۹ بازسازی شد، در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده است.

از همه این‌ها که بگذریم، می‌رسیم به رستورانی جذاب با وعده‌های رنگارنگ و غذاهای ایرانی باکیفیت و خوش طعم. کافی است تصور کنید روی یکی از آن تخت‌های قدیم نشسته‌اید و سینی غذا پر از جوجه و کباب‌های مختلف روبه‌رویتان قرار دارد.

در حالی که لقمه لقمه غذایتان را نوش جان می‌کنید، از صدای آب و هوای خنکی که لابه‌لای درختان می‌وزد نیز بهره می‌برید.

باغ مشیر الممالک جان می‌دهد که یک نصف روز را در کنار خانواده و در مناسب‌ترین فضا سپری کنید.

آدرس: یزد، خیابان انقلاب، بلوار مشیر الممالک.

اگر اهل شکم‌گردی و خوراکی‌های خوشمزه هستید، یزد بهشت شماست! سراغ سوغات یزد هم بروید و این طعم‌های جذاب را با خود به خانه ببرید!

لوکس ترین رستوران ها در یزد
عمر هتل باغ مشیرالممالک یزد به دوران قاجار برمی‌گردد

تالار یزد یا رستوران قهوه‌چی یزد

 • غذای باکیفیت
 • سالن‌های متعدد و فضای بزرگ

تالار یزد از قدیمی‌ترین رستوران های یزد است که از آن با نام حاجی آشپز یا آقای قهوه‌چی نیز یاد می‌شود. این رستوران، در واقع مجموعه‌ای با چند سالن مختلف است که از آن برای برگزاری مراسم نیز استفاده می‌شود.

مردم یزد، رستوران حاجی آشپز را به عنوان یک رستوران لوکس و مجلل می‌شناسند؛ بنابراین وقتی به آن رستوران رفتید، باید توقع فضایی بسیار لاکچری، گارسون‌های یونیفورم‌ پوشیده و مرتب و از همه مهم‌تر غذایی با کیفیت و خوشمزه باشید.

آدرس: یزد، بلوار جمهوری، دروازه قرآن.

تالار یزد
تالار یزد مجموعه‌ای از چند سالن متعدد است

بهترین رستوران های یزد با قیمت مناسب

رستوران گل سرخ یزد

 • منوی فارسی و انگلیسی
 • پرسنل حرفه‌ای و خوش اخلاق
 • قیمت مناسب

رستوران گل سرخ، یکی از رستوران های مناسبی است که منویی کامل از غذاهای سنتی ایرانی دارد و اگرچه قیمت آن مناسب است؛ اما کیفیت خود را حفظ کرده.

این رستوران گنجایش زیادی دارد و برای برگزاری مراسم‌های متفاوت نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

آدرس: یزد، شهرک دانشگاه، بلوار فردوسی.

رستوران مارکوپولو

 • منظره عالی
 • موقعیت مکانی مناسب
 • نان و کباب معروف و خوشمزه

رستوران مارکوپولوی یزد، رستورانی متعلق به هتل شرق است. این رستوران در نقطه‌ای از شهر قرار گرفته است که با رفتن به طبقات بالا می‌توانید منظره‌ای بی‌نظیر از بافت سنتی یزد پیش رویتان ببینید.

در سقف رستوران تخت‌هایی قرار داده شده‌اند که می‌توانید با نشستن روی آن‌ها؛ در حالی غذایتان را نوش جان کنید که تمام شهر زیر پایتان باشد.

این رستوران با وجود امکانات کامل و غذاهایی خوشمزه و سنتی، از نظر هزینه مناسب است و نباید نگران این موضوع باشید.

آدرس: یزد، خیابان مسجد جامع، کوچه ششم، هتل سنتی شرق.

حالا که در حال برنامه‌ریزی سفر به یزد هستید، بهتر است همین جا از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی یزد هم باخبر شوید.

بهترین کافه رستوران های یزد
در رستوران مارکوپولو حین غذا خوردن کل یزد زیر پایتان است

رستوران حمام خان یزد

 • فضای بامزه رستوران در حمام
 • قیمت مناسب
 • غذای باکیفیت

حمام خان یزد، بخشی از مجموعه تاریخی خان یزد است که چند سالی می‌شود تغییر کاربری داده و هم‌اکنون از آن به عنوان رستوران استفاده می‌شود.

برای شمای که قصد دارید در گشت و گذارهای تاریخ خود به بازار قدیمی خان یزد سر بزنید، پیشنهاد می‌کنیم که برای صرف غذا به رستوران حمام خان یزد بروید.

شاید کمی عجیب باشد که در جایی غذا بخورید که ۱۲۰ سال قبل از آن به عنوان حمام استفاده می‌شده؛ اما چیدمان مرتب و تمیز و منویی متنوع و رنگارنگ رستوران آرامش را به شما برمی‌گرداند.

در این رستوران همه نوع غذاهای ایرانی را در بهترین کیفیت و با قیمتی مناسب پیدا خواهید کرد.

آدرس: یزد، خیابان قیام، میدان خان، جنب مسجد ملا اسماعیل.

بهترین رستوران های سنتی یزد
در رستوران حمام خان جایی غذا می‌خورید که زمانی واقعا حمام بوده است

رستوران زرین یزد

 • منوی سنتی و فست فود
 • پرسنل حرفه‌ای و خوش اخلاق
 • فضای بزرگ و پاکیزه

رستوران زرین یکی دیگر از رستوران های باکیفیت یزد و البته با منویی معقول و مناسب است. این رستوران هم غذاهای سنتی و انواع چلو کباب و هم انواع فست فود سرو می‌کند.

برای شمایی که همراه با خانواده به سفر می‌روید و همیشه بر سر انتخاب رستوران سنتی یا مدرن بحث داشته‌اید، این رستوران بهترین جایی است که می‌توانید بین سلیقه‌های مختلف به صلح برسید.

علاوه بر غذاهای خوشمزه و محیطی وسیع، این رستوران شب‌ها نیز با موسیقی زنده فضایی دل‌نشین برایتان خلق می‌کند. لذت یک وعده غذایی در کنار صدایی خوش.

آدرس: یزد، بلوار امام جعفر صادق (ع)، قبل از فروشگاه رفاه.

رستوران های لاکچری یزد
در رستوران زرین یزد می‌توانید از موسیقی زنده هم لذت ببرید

بهترین رستوران های سنتی یزد

رستوران شاه مردان یزد

 • قدمت ۸۰ساله
 • منوی کامل
 • فضای سنتی و پاکیزه

رستوران شاه مردان یزد یکی دیگر از رستوران های سنتی یزد است که غذاهای سنتی ایرانی را با بهترین کیفیت و قیمت‌هایی مناسب در اختیارتان قرار می‌دهد.

این رستوران از قدیمی‌های یزد است که از حدود ۸۰ سال پیش تا الان تحت مدیریت آقای وطن خواه و آقای اقتصادی فعالیت می‌کند.

در این رستوران تمام المان‌های یک رستوران سنتی و صمیمی را پیدا خواهید کرد. غذاهای چرب و چیلی و  در عین حال خوشمزه ایرانی که در سینی‌های قدیمی سرو می‌شوند. تخت‌هایی که در کنار حوض برای نشستن و صرف غذا در نظر گرفته شده‌اند.

آدرس: یزد، خیابان کاشانی، نبش بلوار امام جعفر صادق (ع)، ابتدای کوچه مازاری‌ها.

لیست بهترین رستوران های یزد
رستوران شاه مردان یزد حدود ۸۰ سال است که پابرجاست
 • فضای سنتی و صمیمی
 • غذای باکیفیت
 • منوی سنتی و فست فود

رستوران سنتی خوان دوحد یزد

رستوران خوان دوحد یزد، رستورانی متعلق به هتل دوحد است و در بهترین موقعیت در شهر قرار گرفته است. احتمالاً به هرکدام از دیدنی‌های قدیمی و سنتی شهر که رفته باشید، تنها چند دقیقه با این رستوران فاصله داشته باشید.

جالب است بدانید که این رستوران در خانه‌ای کاملاً سنتی قرار دارد. از همان‌هایی که هنوز بادگیر دارند و بوی خشت و گل را می‌توان احساس کرد.

این را هم فراموش نکنید که اگر به این رستوران رفتید، آش شولی یزدی‌ها را حتماً امتحان کنید که بهترین نوعش در همین رستوران است.

به این رستوران که می‌روید، نه تنها منوی رنگارنگ هوش و حواس را شما می‌برد، بلکه معماری زیبا و ظریف و حوض زیبای وسط رستوران نیز چشمتان را خیره می‌کند.

رستوران دوحد یکی از بهترین رستوران های یزد است؛ چراکه علاوه بر غذای خوشمزه امکاناتی مانند اینترنت رایگان و پارکینگ نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

آدرس: یزد، بلوار عاصی‌زاده، کوچه سنگریزه.

رستوران خوان دوحد یزد
در رستوران سنتی خوان دوحد یزد حتما آش شولی‌ها را امتحان کنید

رستوران پناهنده یزد

 • قرار گرفتن در بازار قدیمی پنجه علی
 • انواع عدسی‌های داغ و صبحانه‌های خلاقانه
 • فضای سنتی

رستوران سنتی پناهنده، قدیمی‌ترین رستوران یزد است که از سال ۱۳۲۳ تا حالا بدون تعطیلی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد.

رستوران پناهنده به کافه پناهنده یا به کافه عدسی نیز معروف است. به رستوران پناهنده، کافه عدسی نیز گفته می‌شود زیرا بیشتر منوی این رستوران را انواع عدسی‌های خوشمزه تشکیل می‌دهد.

اگر برای وعده‌های ناهار یا شام به رستوران پناهنده سر بزنید، ممکن است کمی از منوی کوتاه آن دلسرد شوید. با توجه به منوی رستوران پناهنده به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً صبح‌های زود به آن سر بزنید. باید حواستان باشد که خیلی دیر نروید؛ زیرا باید در صف‌ طولانی طرفداران عدسی‌های اینجا منتظر بمانید.

آدرس: یزد، بازار پنجه علی.

رستوران مشیرالممالک یزد و حمام خان هم از جمله این رستوران های خوب سنتی هستند.

بهترین کبابی های یزد

کباب قدیم حاجی زاغ یزد

 • یکی از کبابی‌های قدیمی یزد با قدمت بیشتر از ۵۰ سال
 • کباب با کیفیت
 • تهیه کباب جلوی مشتری

از هر کسی سراغ کبابی حاجی زاغ را بگیرید، قطعاً آن را می‌شناسد. این کبابی شبیه یکی از همان کبابی‌هایی است که در سریال‌ها دیده‌ایم.

مغازه‌ای که نسل به نسل منتقل شده است و هیچ وقت با گوشت بی‌کیفیت مردم را نا امید نکرده است.

یکی از مزایای این کبابی که باعث می‌شود از کیفیت کباب اطمینان داشته باشید، این است که کباب درست جلوی شما پخته می‌شود. این رستوران چند سالی بسته بود؛ اما حالا با همان کیفیت سابق به مشتری‌ها بهترین کباب‌ها را ارائه می‌دهد.

به این ترتیب این مورد که یکی از بهترین کبابی های ایران است نامش در لیست رستوران های خوب یزد می‌رود.

آدرس: یزد، خیابان مطهری، روبه‌روی فناوری اقبال.

کافه گودالک

 • کباب‌های باکیفیت
 • برخورد خوب و مسئولانه پرسنل

کافه گودالک اگرچه یکی رستوران بین راهی است و ظاهر لاکچری و مرتبی نداشته باشد؛ اما کباب‌هایی سرو می‌کند که هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.

گفته می‌شود که صاحبان این رستوران به فرمولی برای کباب‌های خود دست یافته‌اند که همین را برای سال‌ها استفاده کرده‌اند و نتیجه‌ای شگفت‌انگیز گرفته‌اند.

باید بدانید که در منوی این رستوران فقط انواع کباب را خواهید دید. آماده کردن سفارشتان فقط چند دقیقه طول می‌کشد و این مجرب بودن آشپزها را نشان می‌دهد.

آدرس: جاده مهریز به سمت یزد، بلافاصله بعد از ابتدای جاده سر یزد.

بهترین کافه های یزد
کافه گودالک کباب‌های خوشمزه‌ای دارد

کباب ترکی ذغالی گندم

 • اولین کباب ترکی یزد
 • پاکیزگی محیط و پرسنل
 • استفاده از دستگاه‌های جدید که نیاز به دخالت دست ندارند.

چطور است حالا که به یزد آمده‌اید، کمی هم طعم کباب‌های معروف ترکی را بچشید؟ کباب ترکی ذغالی گندم اولین رستوران کباب ترکی در یزد است که همچنان بهترین کباب ترکی را نسبت به رقبایش ارائه می‌دهد.

حتماً همه شما دیده‌اید که برای جدا کردن گوشت کباب ترکی، آشپز مجبور است از چاقوهای بزرگی استفاده کند؛ اما در این رستوران از اره‌هایی استفاده می شود که دیگر نیازی به دخالت آشپز نیست.

با استفاده از این شیوه پاکیزگی و تمیز بودن کباب بیشتر تضمین می‌شود.

صاحبان اینجا یا باید خود ترکی باشند یا بسیار حرفه‌ای که تا این حد سر از ادویه‌ها درمی‌آورند و کباب را به بهترین شکل مزه‌دار می‌کنند.

وقتی این کباب را مزه‌مزه می‌کنید، انگار دیگر در یزد نیستید و به خیابان‌های ترکیه می‌روید. خلاصه اگر اهل کباب‌های متفاوت و پر ادویه هستید، کبابی گندم را از دست ندهید.

آدرس: یزد، صفاییه، چهارراه پژوهش، ابتدای خیابان احمد آرام.

اما پیشنهاد ما این است که اگر به یزد رفتید، خودتان از از طعم جذاب این بهترین غذاهای سنتی یزد محروم نکنید!

بهترین فست فودهای یزد

فست فود کرنوپیچ

 • بهترین فست فود یزد از نظر مردم
 • سرو پیتزاهای مختلف از جمله پیتزای خاصی به نام کرنوپیچ

شکم‌گردی که فقط به غذاهای سنتی خلاصه نمی‌شود. مگر می‌شود به سفر رفت و از غذاهای رنگارنگ خیره‌کننده و در عین حال چرب و چیلی فست فودها گذشت؟

در یزد علاوه بر غذاهای سنتی خوب، فست فودهای عالی نیز پیدا می‌شود که کرنوپیچ یکی از آن‌ها است. علت این نام عجیب نیز نوعی پیتزا است که در آن به جای خمیر پیتزا از حلقه‌های سیب زمینی استفاده شده است.

اگر از مردم شهر بپرسید بهترین فست فود در یزد کدام است، حتماً کرنوپیچ را به شما پیشنهاد خواهند داد. راستی، این فست فود در نزدیکی هتل‌های صفاییه و ارگ جدید یزد است و اگر محل اقامتتان یکی از این دوتاست، به راحتی می‌توانید به رستوران برسید.

آدرس: یزد، صفاییه، خیابان وزیری.

بهترین فست فودهای یزد
در فست فود کرنوپیچ حتما پیتزای مخصوص‌شان را امتحان کنید

فست فود فروتن یزد

 • منوی متنوع
 • فضای مرتب و پاکیزه
 • کیفیت بالا

اینجا نیز یکی دیگر از فست فودهای معروف و باکیفیت یزد است که ۲ شعبه در سطح شهر دارد و هردوی آن‌ها توسط آقای فروتن اداره می‌شوند. هر نوع پیتزا یا همبرگری که فکرش را بکنید در منوی این فست فودی پیدا می‌شود. تنوع آن بالا و کیفیت آن فوق‌العاده است که به هیچ وجه از انتخابتان پشیمان نخواهید شد.

پس این فست فود را هم می‌توانیم به راحتی در لیست بهترین رستوران های یزد بگذاریم.

آدرس شعبه ۱: یزد، بلوار باهنر

آدرس شعبه۲: یزد،‌ صفاییه، خیابان مجدالعلما.

فست فود ژوان یزد

 • منوی کامل شام غذاهای گیاهی
 • فضای پاکیزه و آرام

میان کسانی که فست فود را برای وعده غذاییشان انتخاب می‌کنند،‌ ممکن است کسانی هم باشند که دلشان غذایی گیاهی بخواهد.

حالا فست فود ژوان این کار را آسان کرده است. به این فست فود که برید هم شکموها به غذای چرب و چیلی خود می‌رسند و هم کسانی که به دنبال یک وعده سالم‌تر هستند، می‌توانند یک غذای گیاهی باکیفیت و در عین حال خوشمزه سفارش دهند.

فست فود ژوان در یزد
منوی فست فود ژوان یزد شامل گزینه‌های وجترین هم می‌شود

پیتزا جردن یزد

 • منوی متنوع و باکیفیت
 • امکان سفارش آنلاین
 • قیمت مناسب

پیتزا جردن هم یکی از آن معروف‌های یزد است که بر سر زبان همه مردم یزد است. این فست فود هرچه از فست فود هوس کنید، دارد و آن هم در بهترین نوع و کیفیتش. فضای رستوران نیز محیطی آرام و مناسب خانواده یا دوستان است.

این رستوران قابلیت سفارش آنلاین نیز دارد که برای شمایی که حوصله راه رفتن ندارید و فقط دنبال یک وعده خوشمزه در اتاق هتل‌تان هستید، بهترین گزینه است.

آدرس: یزد، صفاییه.

می‌دانید بهترین فصل سفر به یزد کی است؟ ما در مجله جاباما پاسخ را گفته‌ایم!

بهترین کافی شاپ های یزد

کافه دپسا یزد

 • فضای سنتی و صمیمی
 • جداسازی فضا برای سیگار کشیدن
 • منوی متنوع و کامل

شاید تصور شما از کافی شاپ محلی تاریک و پر از دود سیگار باشد؛ اما فضای سنتی یزد به کافی شاپ‌های آن نیز نفوذ کرده  است و کافه دپسا یک نمونه بسیار خوب است.

این کافی شاپ در محیطی سنتی با دیوارهای کاهگلی و قدیمی قرار دارد. یکی از ویژگی‌های مهم کافه دپسا این است که برای سیگار کشیدن فضایی جداگانه در نظر گرفته شده است تا سایر افراد اذیت نشوند.

محیط این کافی شاپ برای یک عصرانه صمیمی همراه با خانواده مناسب است.

آدرس: یزد، خیابان رختشوی‌خانه، بعد از هتل‌سرای درویش.

بهترین کافی شاپ ها در یزد
کافه دپسا یزد محیطی سنتی دارد

کافه دمی بار

 • انواع قهوه‌های مخصوص
 • امکان سفارش کیسه‌های قهوه
 • دکوراسیون مدرن و خلاقانه

اگر از آن‌هایی هستید که در قهوه خود سخت‌گیر هستید و هر چیزی به مذاقتان خوش نمی‌آید، کافه دمی بار با روی باز بهترین قهوه‌ها را برایتان سرو می‌کند.

یک خبر خوب دیگر این است که اگر از قهوه‌های اینجا خوشتان آمد، می‌توانید سفارش دهید تا در کیسه‌های کوچک با خود به خانه ببرید. یک سوغاتی متفاوت از یزد زیبا برای دوستان عاشق قهوه‌تان.

ویژگی دیگر این کافه، دکوراسیون مدرن و زیبای آن است. در دکوراسیون کافه دمی بار از دکوراسیون کافه‌های آمریکایی الهام گرفته شده است و فضایی مدرن و صمیمی را ایجاده کرده.

آدرس: یزد، صفاییه، میدان مادر، ابتدای خیابان یاس برین.

کافه دات

 • فضای نورگیر و زیبا
 • ممنوعیت سیگار کشیدن

کافه دات از آن‌هایی است که فرق نمی‌کند با خانواده به سفر رفته باشید یا با دوستان؛ برای هر جمعی مناسب و ایده‌آل است.

پنجره‌های بزرگ کافه به همراه دکوراسیون رنگارنگ آن،‌ فضایی پرنور و روشن را ایجاد کرده است که سرحالتان می‌کند. در این کافه هم خبری از بوی سیگار و هوای گرفته نیست.

همین که وارد کافه می‌شوید، فقط بوی قهوه و کیک‌های داغ و خوشمزه به مشامتان می‌رسد. این کافه در ۲ طبقه ساخته شده است و محیط دنجی دارد که برای دورهمی‌های دوستانه کاملاً مناسب است.

آدرس: یزد،‌صفاییه، بلوار دانشگاه، نبش طراز یزدی.

رستورانهای خوب یزد
در کافه دات خبری از دود سیگار نیست

کافه خانه دوست

 • فضای سنتی کافه در یک خانه قدیمی
 • سرو انواع نوشیدنی‌ها

کافه خانه دوست با دیگر کافه‌های مدرنی که تا حالا برایتان معرفی کردیم، تفاوت دارد. این کافه در یک خانه سنتی با حوضی در حیاط  تخت‌هایی دورتادور آن قرار گرفته است.

با وجود اینکه فضای این کافه سنتی است؛ اما نگران نباشید. انواع تنقلات خوشمزه و نوشیدنی‌های جذاب در منوی این کافه پیدا می‌شوند.

اگر اهل قهوه نیستید، اینجا دمنوش‌ها و نوشیدنی‌های سنتی متنوع را پیدا خواهید کرد. خلاصه اینکه این کافه برای یک عصرانه خانوادگی یا یک دورهمی دوستانه و پرانرژی که بخواهید حسابی سر و صدا کنید، بسیار مناسب است.

آدرس: یزد، خیابان سید گل سرخ.

کافه خانه دوست یزد
کافه خانه دوست واقعا در یک خانه یزدی قدیمی است

بهترین رستوران های یزد با موسیقی زنده

رستوران سنتی ادیب الممالک یزد

 • غذای باکیفیت
 • فضای سنتی و صمیمی

رستوران سنتی ادیب الممالک اگرچه از رستوران های قدیم و باسابقه یزد نیست؛ اما غذای باکیفیت و خوشمزه‌ای را در فضایی سنتی و دل‌نشین در اختیارتان قرار می‌دهد.

رستوران ادیب الممالک در هتل سنتی ادیب‌الممالک و در دل بافت سنتی یزد واقع شده است و شب‌ها در کنار وعده غذایی خود می‌توانید به یک موسیقی زنده و زیبا نیز گوش بسپارید.

آدرس: یزد، خیابان قیام، انتهای کوچه لب خندق، پلاک ۸۳.

رستوران زرین یزد هم موسیقی سنتی دارد.

رستوران ادیب الممالک یزد
رستوران ادیب الممالک یزد غذای باکیفیتی دارد

بهترین کافه رستوران های یزد

کافه رستوران فوکا

 • فضای سنتی مدرن
 • منوی متنوع
 • ممنوعیت سیگار کشیدن در فضای بسته کافه

 کافه رستوران فوکا یکی از بهترین کافه‌ها یزد است که هم نوشیدنی‌های گرم و انواع قهوه را در اختیارتان قرار می‌دهد و هم اگر خیلی گرسنه بودید، غذاهای فرنگی خوشمزه در منوی آن پیدا می‌شود.

دکوراسیون این کافه تلفیقی از فضای سنتی و مدرن است. یکی از ویژ‌گی‌های متمایز آن همین است که در کنار حفظ اصالت سنتی یزد از المان‌های مدرن نیز در دکور خود استفاده کرده است.

آدرس: یزد، خیابان مسجد جامع.

کافه فوکا یزد
کافه فوکا یزد یک کافه هم سنتی و هم مدرن است

کافه تاک

 • منوی متنوع و عالی
 • فضای ساده و دوست‌داشتنی
 • ممنوعیت سیگار

کافه تاک یکی از آن کافه‌هایی است که به درد دورهمی‌های دانشجویی و دوستانه می‌خورد. جایی که می‌تواند بهترین میزبان برای خستگی‌های بعد از ظهرتان باشد.

در این کافه علاوه بر نوشیدنی‌های گرم و انواع قهوه، غذاهای مختلفی مانند اسنک و پیتزا نیز سرو می‌شود.

دکوراسیون این کافه رنگ تیره‌ای دارد؛ اما نورپردازی آن به نحوی است که احساس افسردگی نکنید. مهم‌تر از همه اینکه اینجا هم خبری از دود و بوی سیگار نیست و فقط بوی خوش قهوه و غذاهای لذیذ به مشامتان می‌رسد.

آدرس: یزد، بلوار پاک‌ نژاد، خیابان حاتمی پور.

کافه هتل باغ مشیرالممالک هم از این دست کافه رستوران های باکیفیت یزد است.

بهترین رستوران های ایتالیایی یزد

رستوران ایتالیایی کترووا

 • منوی کامل غذاهای ایتالیایی
 • قیمت مناسب

در یزد هر غذایی از هرجای دنیا بخواهید پیدا می‌شود، چه برسد به غذاهای ایتالیایی که بین مردم محبوبیت زیادی دارند.

رستوران کترووا یکی از همان رستوران‌ها ایتالیایی است که با منوی کامل و قیمت‌های مناسبش غافلگیرتان می‌کند. پس اگر هوس غذاها و طعم‌های ایتالیایی کرده‌اید، حتماً به کترووا سر بزنید.

آدرس: صفاییه، بلوار آتش نشان، روبه‌روی پمپ بنزین سیلو، داخل کندرو.

رستوران سزار یزد

 • فضای مدرن
 • منوی ایرانی و ایتالیایی

رستوران سزار از آنجاهایی است که همه سلیقه‌ها می‌توانند در کنار هم یک عده غذایی با آرامش داشته باشند. اگرچه این رستوران به منوی غذاهای ایتالیایی‌اش معروف است؛ اما منوی غذاهای سنتی ایرانی آن نیز کامل است. نگران کیفیت غذاهای ایرانی در این رستوران نباشید؛ چراکه آشپزهای اینجا کارشان را خوب بلدند.

به همراه خانواده یا دوستان خود به رستوران سزار بروید و با خیال راحت هرکسی هرچه دلش خواست، سفارش خواهد داد.

آدرس: یزد، خیابان ابوذر، میدان سنبل.

رستوران های خوب یزد
رستوران سزار یزد علاوه بر غذای ایتالیایی یک منوی کامل ایرانی هم دارد

رستوران دراگون یزد

 • پرسنل مجرب
 • منوی کامل و متنوع
 • طبخ غذاهای ایتالیایی متناسب با ذائقه ایرانی

رستوران دراگون یکی از آن رستوران های معروف ایتالیایی است که در شیراز نیز شعبه دارد. این رستوران دکوری ساده و در عین حال زیبا دارد که فضایی خوب ایجاد کرده است.

هر غذای ایتالیای که فکرش را بکنید از انواع سالادها و پاستاها تا پیتزاهای رنگارنگ در این رستوران پیدا می‌شوند. غذاهای دراگون به قدری زیبا و با ظرافت تزئین می‌شوند که دلتان نمی‌آید غذایتان را نصفه رها کنید.

آدرس: یزد، بلوار دانشگاه، خیابان مجدالعلما (۲۴متری سوم).

بهترین رستوران های بافق یزد

 • رستوران هتل علمدار، آدرس: یزد، بافق، بلوار انقلاب، نبش فرعی ۶۴.
 • رستوران تشریفات: آدرس: بافق، میدان امامزاده عبدالله
 • رستوران یاس: آدرس: بافق، ۱۵ خرداد، بلوار امام علی (ع).
 • رستوران ولیعصر(عج): آدرس: بافق، شهرک آهنشهر، خیابان توحید.

بهترین رستوران های اردکان یزد

 • رستوران ترنج: آدرس: اردکان، خیابان طالقانی.
 • رستوران هتل باغ‌سرا: آدرس: اردکان، خیابان امام خمینی.
 • رستوران هتل اردکان: آدرس: اردکان، بلوار شهید بهشتی.
 • رستوران سنتی شبستان: آدرس: اردکان، میدان ۱۵ خرداد، خیابان شهید قانعی، میدان سنگ.

بهترین رستوران های تفت یزد

 • مجموعه رستوران‌های مرغ طلایی: آدرس: تفت، مطهری، خیابان شهدا.
 • پیتزا و سوخاری پرتقال: آدرس: تفت، فلسطین، بزرگراه یزد.
 • رستوران و سفره‌خانه گنجینه: آدرس: تفت، ۱۲ بهمن، خیابان کاشانی.
 • رستوران باغ صدری: آدرس: یزد، خیابان امام خمینی، محله گلابدان.
بهترین رستوران های یزد

پاسخ به پرسش‌های متداول در مورد بهترین رستوران های یزد

بهترین رستوران یزد کدام است؟

انتخاب کردن بهترین رستوران یزد از بین این لیست طولانی کار سختی است. اگر به دنبال غذای سنتی هستید،  به رستوران ترمه و ترنج یا باغ مشیر الممالک بروید و اگر به دنبال فست فود هستید، به فست فود فروتن سر بزنید.

بهترین رستوران یزد از نظر مردم کدام است؟

بهترین رستوران یزد از نظر مردم در درجه اول رستوران ترمه و ترنج و در مقام دوم کافه رستوران فوکا است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. اگر دوست دارین بدترین جای یزد رو بدونین، قطعا کافه هنر را بازدید کنین. قسمت اول منوی دروغین بود که وقتی جایگیر میشین میگن فقط ۵ تا آیتم موجوده! بعد غذا سرو میشه اما اسمش غذا نیس. ترکیب برنج چند روز پخته شده و کشک بادمجان با بادمجان های غالبی با مزه ی بد و تلخ و مانده! بوی موندگی به شدت وحشتناک بد بود! وقتی هیچی نمیتونین بخورین میرین تا اعتراض کنین اما حتی گوش نمیکنن! برخوردی که لایق خودشونه! امیدوارم نسل اینگونه کسب و کار ها به زودی منقرض شن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا