جاباما

چگونه یک سفر ارزان به کیش را تجربه کنیم

جزیره کیش و به‌طور کلی جنوب ایران مانند نقاط دیگر این سرزمین بسیار دیدنی هستند. برخی فکر می‌کنند که سفر ارزان به کیش امری محال و هزینه سفر به کیش آن‌قدر زیاد است که اصلا باید دور تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای آن را خط بکشند اما واقعیت چیز دیگری است. سفر به هر نقطه‌ای از کشور می‌تواند ارزان و مقرون‌به‌صرفه تمام شود.

در این مقاله جاباما قصد داریم تا ارزان ترین راه سفر به کیش را به شما معرفی کنیم.

ارزان ترین فصل سفر به کیش

تابستان‌های کیش، هوا به طور وحشتناکی گرم و شرجی است. در چنین وضعیتی، سفر کردن برایتان خیلی سخت می‌شود. بعید است، کسی پیدا شود که از چنین وضعیتی خوشش بیاید. بهار، پاییز و زمستان به دلیل خنک‌تر بودن هوا برای سفر کردن به کیش فصل‌های مناسبی هستند.

ارزان ترین زمان سفر به کیش
جزیره کیش

این را هم در نظر بگیرید که بسیاری از افراد به خاطر مشغله‌ای که دارند یا داشتن فرزندانی که مدرسه می‌روند، فصل تابستان را برای سفر به کیش انتخاب می‌کنند. به همین خاطر است که دقیقا نمی‌توان گفت که فصل تابستان ارزانترین فصل سفر به کیش محسوب می‌شود.

ارزان ترین زمان سفر به کیش در بهار و تابستان

سفر به کیش در تابستان و بهار به دلیل گرمای زیاد هوا و شرجی بودن معمولا کمتر مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد. البته باید توجه داشته باشید که ارزانترین زمان کیش بعد از تعطیلات نوروز در بهار و همچنین آخرین ماه تابستان است؛ زیرا در این روزها افراد کمتری به کیش سفر می‌کنند و این فرصت مناسبی برای شما است که به دنبال سفر ارزان به کیش هستید.

ارزان ترین زمان سفر به کیش در بهار و تابستان
زیبایی جزیره کیش

ارزان ترین زمان سفر به کیش در پاییز و زمستان

در فصل پاییز و زمستان نیز روزهایی وجود دارند که موجبات سفر ارزان به کیش را برای شما فراهم می‌کنند. ماه مهر در زمانی که مدارس فعالیت خود را شروع می‌کنند و روزهای آخر سال در اسفند ماه که اکثر افراد به فکر تدارک و استقبال از عید نوروز هستند، هزینه سفر به کیش در زمستان و پاییز کاهش می‌یابد.

اگر برای برنامه‌ریزی سفر به کی کمک نیاز دارید، اینجا به شما گفته‌ایم بهترین فصل سفر به کیش کی است.

ارزان ترین زمان سفر به کیش در پاییز و زمستان
اقامتگاه ساحلی در کیش

ارزان ترین روش سفر به کیش

سفر به کیش به چند روش سفر با هواپیما، قطار، اتوبوس و ماشین شخصی انجام می‌گیرد. اگر از خود می‌پرسید که چگونه ارزان به کیش سفر کنیم بی‌شک سفر با اتوبوس یکی از بهترین راه‌های سفر ارزان به کیش محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که سفر با قطار به کیش بعد از سفر با اتوبوس، می‌تواند روشی ارزان برای شما باشد.

جزیره کیش
جزیره کیش

سفر هوایی ارزان به کیش

بهترین و منطقی‌ترین وسیله برای سفر به کیش، هواپیما است؛ زیرا هم راه دور است و هم بخشی از مسیر رسیدن به کیش از دریا می‌گذرد. اگر پایتخت‌نشین هستید، احتمالا می‌دانید که پرواز تهران با بلیط ارزان به کیش، هر روز انجام می‌شود.

کافی است از قبل بلیط را بخرید تا از پروازتان مطمئن باشید. پرواز کیش از سایر شهرهای کشور نیز انجام می‌شود، تعداد پروازها به کیش از سایر شهرها، متفاوت است. تقریبا همه ایرلاین‌ها پرواز کیش را در برنامه پروازی خود دارند.

سفر هوایی به کیش
سفر هوایی به کیش

هزینه سفر با ماشین شخصی به کیش

اگر حوصله و وقت دارید و خوش‌سفر هم هستید، می‌توانید با ماشین شخصی به کیش سفر کنید. اگر از تهران به سمت کیش حرکت می‌کنید، شما باید مسیر تهران تا بندرعباس را با ماشین شخصی‌تان طی ‌کنید. تا اینجای سفر، اگر ماشین‌تان سالم باشد، به‌غیر از چند باک بنزین هزینه چندانی نخواهید داشت.

پس از رسیدن به بندرچارک با لندی‌گراف می‌توانید در حالی که سوار ماشین خودتان هستید، عازم کیش شوید. هزینه بلیط لندی‌گراف از بندرچارک به کیش حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای سرنشین‌ها و راننده است. علاوه‌براین باید ۳۵۰ حدود هزار تومان هم به عنوان عوارض ورود به جزیره کیش پرداخت کنید.

در هر حال همین جا می‌توانید راهنمای کامل سفر زمینی به کیش را هم بخوانید.

سفر با خودروی شخصی به کیش
سفر با خودروی شخصی به کیش

هزینه سفر با قطار به کیش

سفر با قطار یکی از راه‌های مهم برای سفر ارزان به کیش محسوب می‌شود. شما باید برای سفر با قطار به کیش، اگر از تهران حرکت کنید، مسیر تهران تا بندرعباس را باید با قطار طی کنید. پس از رسبدن به بندرعباس باید با قایق‌های مخصوص به کیش بروید. قیمت بلیط قطار تهران بندرعبارس به عوامل مختلفی نظیر نوع قطار بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس حدود ۲۷۰ تا ۴۲۰ هزار تومان است.

از بندرعباس تا کیش را هم می‌توانید با قایق طی کنید؛ قیمت بلیط قایق این مسیر حدود ۴۵ تا ۹۰ هزار تومان است. بنابراین همه هزینه سفر شما از تهران تا کیش در گران‌ترین حالت برای هر نفر بزرگسال کم‌تراز ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. به این ترتیب شما علاوه‌بر اینکه کم‌ترهزینه می‌کنید، از سفری متفاوت و جذاب هم لذت می‌برید.

سفر با قطار به کیش
سفر با قطار به کیش

هزینه سفر با اتوبوس به کیش

هزینه بلیط اتوبوس از تهران به بندرعباس مبلغ ۲۵۰ هزارتومان است و از بندرعباس تا کیش نیز با پرداخت حدود ۹۰ هزار تومان می‌توانید با قایق خود را به جزیره کیش برسانید.

اقامت ارزان در کیش

همیشه زمانی‌که صحبت از سفر به کیش می‌شود، بسیاری از گردشگران از هزینه‌های بالای اقامت در این جزیره صحبت می‌کنند و بدون آن‌که تحقیقی درباره هزینه‌های احتمالی انجام دهند، از تصمیمشان در رابطه با سفر به کیش منصرف می‌شوند؛ قبل از برنامه ریزی سفر به کیش پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را با دقت بخوانید تا با سفر ارزان به کیش آشنا شوید. هتل‌ها، سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بسیاری در کیش وجود دارند که می‌توانند هزینه سفر به کیش را برای شما کاهش دهند.

هتل های ارزان کیش

وقتی صحبت از سفر ارزان به کیش می‌شود، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های جزیره زیبای کیش نقش اصلی را در کاهش هزینه‌های شما می‌توانند ایفا کنند. برای آن‌که هزینه‌های سفر خود را تا حد زیادی کاهش دهید، می‌توانید اقامت در هتل آپارتمان‌ها و هتل های ۲ ستاره یا ۱ ستاره را انتخاب کنید.

رضایت بسیاری از میهمانان هتل‌های ارزان کیش در سال‌های گذشته نشان دهنده این است که اقامت در بهترین هتل‌ آپارتمان‌ها یا هتل ارزان کیش، علاو‌ه‌بر کاهش هزینه‌ها، لذت یک اقامت دلنشین را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

هتل های کیش
هتل های زیبای کیش

هتل ستاره، هتل پانیذ، هتل فانوس، هتل شباویز، هتل تماشا، هتل ققنوس، هتل خاتم، آپارتمان یک خوابه و دو خوابه دنج، آپارتمان یک خوابه سرو، آپارتمان یک خوابه دیلمان، آپارتمان یک خوابه خانه گستر،‌ آپارتمان یک خوابه روشا و … از بهترین هتل‌ها و آپارتمان‌های کیش با امکانات خوب هستند که می‌توانید با هزینه باورنکردنی در آن‌ها اقامت داشته باشید.

اگر به دنبال بهترین انتخاب‌ها در کیش هستید، در این مطلب می‌توانید بهترین هتل های کیش به انتخاب مسافران را بشناسید.

اقامت در آپارتمان و سوئیت در کیش

برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا اقامت در آپارتمان و سوئیت‌ها را در سفرهای خود تجربه کنند. آپارتمان‌ها و سوئیت‌های ارزان کیش با توجه به خدمات بسیار خوبی که ارائه می‌دهند و جای دنجی که برای میهمانان خود فراهم می‌کنند، انتخاب مناسبی برای سفر ارزان به کیش هستند.

سوئیت فلت صدف، سوئیت فلت شعبانی، سوئیت فلت شهرک صدف، سوئیت دو تخت لوکس مشکاتی، آپارتمان دو خوابه هیراد، آپارتمان یک خواب زاگرس و آپارتمان یک خواب ارکیده برخی از بهترین سوئیت‌ها و آپارتمان‌های معروف کیش هستند که می‌توانید از اقامت در آن‌ها لذت ببرید.

سوئیت های جزیره کیش
سوئیت های جزیره کیش

تفریحات ارزان در کیش

کیش جزیره مدرنی است اما جاهای دیدنی آن به مراکز خرید و سواحلش ختم نمی‌شود. در کنار این بافت مدرن، جزیره کیش بافت تاریخی جذابی هم دارد که دیدنش را نباید به هیچ عنوان از دست بدهید، به ویژه اگر برای اولین بار عازم سفر به کیش می‌شوید.

با سفر به جزیره کیش باید منتظر ملاقات با خلیج فارس زیبا باشید. خلیج فارس آبی، آن‌قدر جذاب است که هر سال، تعداد زیادی از مسافران برای دیدن آن و بازدید از مکان‌هایی مانند جزیره هندورابی، شهر زیرزمینی کاریز، پارک دولفین‌ها و…، راهی جنوب می‌شوند. رفتن به اسکله، ساحل مرجان و تفریحات دریایی هم که در این سفر، جای خود را دارند. پس کیش رفتن قطعا و حتما با بازدید از جاذبه‌های زیادی همراه است.

بدون تردید یکی از دلایل مهم سفر بیشتر مردم به کیش، لذت بردن از تفریحات مدرن جزیره است. اگر به دنبال سفر ارزان به کیش هستید، باید بدانید که تفریحات ارزان بسیاری در کیش منتظر شما است. برای مثال شما با ساعتی ۴۵ هزارتومان می‌توانید از دوچرخه‌سواری در جزیره لذت ببرید.

به هر حال اگر راهی کیش شدید، به هیچ عنوان از خیر تفریحات آبی کیش نگذرید.

تفریحات ارزان در کیش
تفریحات ارزان در کیش

تفریحات ارزان زیادی مانند کارتینگ، پینت‌بال، بیگ‌بال، قلعه وحشت، سینما ۴ بعدی، کشتی تفریحی، تور سافاری، غواصی، جت اسکی، بازدید از شهر زیرزمینی کاریز، بازدید از خانه مردم شناسی، پارک دلفین‌ها، پارک آبی و … در جزیره کیش وجود دارد که می‌تواند سفر شما را دل‌چسب و خاطره‌انگیز کند.

رستوران های ارزان در کیش

جزیره کیش از جاذبه‌های گردشگری، اماکن تفریحی و مراکز خرید بسیار متنوعی برخوردار بوده و در عین حال رستوران‌های مشهور و فوق‌العاده‌ای را هم در خود جای داده است. برای یافتن رستوران عالی در کیش که هزینه‌های سفر شما را نیز کاهش دهد،‌ کار آسانی در پیش دارید. البته فراموش نکنید که برای هزینه خوراک نباید سخت‌گیر باشید.

رستوران های ارزان در کیش
غذاهای لذیذ رستوران های کیش را امتحان کنید

رستوران میرمهنا، رستوران کوه نور، رستوران توتی فروتی، رستوران فودلند، رستوران رویال استار، رستوران شاندیز صفدری، رستوران فودکورت دامون، رستوران دارچین،‌ رستوران نهنگ سفید، رستوران سالود از معروف‌ترین رستوران‌های کیش هستند که پیشنهاد می‌کنیم حتما غذاهای لذیذشان را امتحان کنید.

یک غذای حسابی در سفر بی‌نهایت می‌چسبد، پس در این مطلب با بهترین رستوران های کیش آشنا شوید.

مراکز خرید ارزان در کیش

نمی‌توان کتمان کرد که یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها در سفر به کیش خرید کردن است چرا که اجناسی که در کیش پیدا می‌کنید در شهرهای دیگر ایران پیدا نمی‌کنید و به خاطر اهمیت تجاری کیش، اجناس قابل‌ فروش در کیش نیز اهمیت خاص خود را دارند. اگر در سفر ارزان به کیش به دنبال مراکز خرید ارزان هستید در ادامه چند مرکز خرید معروف کیش را به شما معرفی می‌کنیم.

بازار مرجان کیش، بازار ونوس، بازار مریم، بازار صفین یا بازار عرب‌ها، بازار پانیذ، بازار زیتون، مرکز خرید مروارید، مرکز خرید پردیس و … از مراکز خرید معروف کیش هستند که می‌توانید با خیال راحت در آن‌جا خرید کنید.

بازار سارینا کیش
بازار سارینا کیش

بهترین فصل تخفیف برای خرید در کیش

در برخی از ماه‌های سال تقاضای سفر به کیش کاهش پیدا می‌کند. در این زمان‌ها بلیط‌های هواپیما و وسایل نقلیه مختلف، کمتر از نرخ معمول به فروش می‌رسد؛ تورها هم با مبالغی بسیار کمتر از زمان اوج سفر به کیش، خدمات خود را ارائه می‌دهند؛ هتل‌ها هم با هزینه‌ای بسیار اندک، قابل اقامت می‌شوند؛ همچنین مراکز تجاری کیش تخفیف‌های خوبی به مشتریان می‌دهند؛ بنابراین در زمان‌هایی که در این مطلب اشاره کردیم تخفیف‌ها از راه می‌رسند تا سفر ارزان به کیش داشته باشید.

بسیاری از افراد با هدف اصلی خرید به جزیره کیش سفر می‌کنند و اگر شما هم به خرید علاقه‌مندید، همینجا در مورد بهترین مراکز خرید کیش از ارزان ترین تا گران ترین ها بخوانید.

راه های کم کردن هزینه سفر به کیش

برای یافتن راه‌های سفر ارزان به کیش همان‌طور که گفته شد کار دشواری نخواهید داشت. در ادامه چند راه‌حل برای کاهش هزینه‌های سفر به کیش ارائه داده‌ایم.

استفاده از تاکسی

یکی از راه‌های کاهش هزینه در سفر به کیش استفاده از تاکسی برای حمل‌و‌نقل داخل شهر به‌جای خودروی شخصی است.

اقامت در سوئیت برای سفر ارزان به کیش

سوئیت‌ها نقش بسزایی در کاهش هزینه سفر شما به کیش ایفا می‌کنند؛ مخصوصا اگر تعداد نفرات شما در سفر بالا باشد.

خوردن غذای خانگی به جای رستوران

درست کردن و میل کردن غذای خانگی بی‌شک می‌تواند هزینه‌های سفر شما را بسیار کاهش دهد.

سفر کردن در روزهای غیر تعطیل

در روزهای غیرتعطیل به دلیل کم شدن تقاضا بسیاری از اقامتگاه‌ها و حتی مراکز خرید تخفیف‌های خوبی برای مشتریانشان درنظر می‌گیرند. در این روزها حتی هزینه سفر به کیش با هواپیما نیز کاهش می‌یابد.

خرید سوغات ارزان از کیش

کیش از جمله قطب های گردشگری و مقصدهای پر بازدید ایران است که سوغاتی‌های جالب و متفاوتی دارد. بی‌شک خرید پوشاک یکی از پرطرفدارترین سوغاتی‌های کیش محسوب می‌شود؛ همچنین در جزیره زیبای کیش، می‌توانید صنایع دستی، حنا، شکلات،‌ قهوه،‌ خرما، ماهی،‌ میگو و … را برای سوغاتی خریداری کنید تا در بازگشت از سفر خود به عزیزانتان پیشکش کنید.

سوغات کیش
سوغات کیش

در این مقاله جاباما تلاش کردیم تا راه‌های سفر ارزان به کیش را به شما معرفی کنیم. اگر تجربه سفر به جزیره کیش را دارید،‌ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره سفر ارزان به کیش

 چگونه به کیش برویم؟

سفر به کیش از اکثر شهرهای ایران با هواپیما امکان‌پذیر است. اما اگر سفر زمینی را ترجیح می‌دهید،‌ می‌توانید از بندر چارک با کشتی به کیش بروید که این مسیر هم یک تجربه هیجان‌انگیز است.

در کیش چه کار کنیم؟

به هیچ عنوان دیدن اسکله تفریحی، پارک دلفین‌ها، باغ پرندگان و ساحل مرجانی را از دست ندهید و اگر اهل تفریح و فعالیت هستید، سری به سافاری کیش و پارک آبی جذاب این جزیره بزنید و حتما غواصی در کیش حداقل یک بار تجربه کنید.

ارزانترین زمان سفر به کیش کی است؟

ارزان‌ترین زمان سفر به کیش، روزهایی است که گردشگران کمتری به این جزیره سفر می‌کنند؛ به عنوان مثال ماه مهر زمان مناسبی برای سفر ارزان به کیش است.

ارزان ترین هتل های کیش کدامند؟

هتل ستاره، هتل پانیذ، هتل فانوس، هتل شباویز، هتل تماشا، هتل ققنوس، هتل خاتم و … از ارزان‌ترین هتل‌های کیش هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا