جاباما

چگونه یک سفر ارزان به کیش را تجربه کنید

کیش و به طور کلی جنوب ایران مثل نقاط دیگرش بسیار دیدنی هستند. اما بعضی‌ها فکر می‌کنند که هزینه سفر به کیش آن‌قدر زیاد است که اصلا باید دور تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای آن را خط بکشند. اما واقعیت، چیز دیگری است. سفر به هر نقطه‌ای از کشور می‌تواند ارزان و مقرون‌به‌صرفه تمام شود. شما باید راه و چاه این مسیر را بدانید و انتخاب‌های درستی درباره زمان سفر و… داشته باشید. هزینه سفر به کیش هم می‌تواند اندک باشد. با ما همراه باشید تا برایتان از این مسیر بگوییم و کمکتان کنیم که سفر ارزان به کیش را تجربه کنید.

دیدنی های کیش؛ چرا به کیش برویم؟

اصلا قبل از اینکه وارد جزئیات سفر ارزان به کیش شویم باید به شما نشان بدهیم که چرا باید این مقصد گردشگری معروف را ببینید. اول از همه بگذارید به شما بگوییم که کیش از جزیره‌های دیدنی استان هرمزگان است. پس با سفر به این جزیره باید منتظر ملاقات با خلیج فارس زیبا باشید. خلیج فارس آبی، آن‌قدر جذاب است که هر سال، تعداد زیادی از مسافران برای دیدن آن و بازدید از مکان‌هایی مانند جزیره هندورابی، شهر زیرزمینی کاریز، پارک دولفین‌ها و…، راهی جنوب می‌شوند. رفتن به اسکله، ساحل مرجان و تفریحات دریایی هم که در این سفر، جای خود را دارند. پس کیش رفتن قطعا و حتما با بازدید از جاذبه‌های زیادی همراه است.

چطور ارزان سفر کنیم؟

هزینه سفر به کیش را می‌توانید مدیریت کنید و مبلغ هزینه‌ها را به طرز چشم‌گیری پایین بیاورید. اما چطور و چگونه؟ ماجرا از این قرار است که دو روش برای این کار، پیش رویتان است:

  • انتخاب ارزان ترین زمان سفر به کیش؛
  • توجه به تخفیف‌ها.
ارزان ترین زمان سفر به کیش

انتخاب ارزان ترین زمان سفر به کیش

تابستان‌های کیش، هوا به طور وحشتناکی گرم و شرجی است. در چنین وضعیتی، سفر کردن برایتان خیلی سخت می‌شود. بعید است، کسی پیدا شود که از چنین وضعیتی خوشش بیاید. اما بهار، پاییز و زمستان برای سفر کردن به کیش گزینه‌های مناسبی هستند. این را هم در نظر بگیرید که بسیاری از افراد به خاطر مشغله‌ای که دارند یا داشتن فرزندانی که مدرسه می‌روند، فصل تابستان را برای کیش رفتن انتخاب می‌کنند. به همین خاطر است که دقیقا نمی‌توان گفت که در چه زمان‌هایی کیش خلوت‌تر و ارزان‌تر است. مثلا نمی‌توان گفت چون تابستان‌، فصل گرمی است، هزینه سفر به کیش در آن پایین می‌آید.

اما به طور کلی، برآوردهایی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد چطور سفر ارزان به کیش را تجربه کنید. مثلا بعد از اینکه عید تمام می‌شود و بچه‌ها مجبورند به مدرسه بازگردند (شاید هم مدرسه را خیلی دوست داشته باشند!!)، کارمندان دیگر مرخصی و تعطیلات را پشت سر گذاشته‌اند و هر کس به سراغ کار و زندگی‌اش رفته است، زمان آن می‌رسد که چمدان‌هایتان را از کمد بیرون بیاورید و خود را برای کیش رفتن آماده کنید. در این زمان از سال و همچنین بعد از تعطیلات تابستانی در شهریور، غالب خانواده‌ها فرصت کافی برای کیش رفتن ندارند و همین موضوع، عاملی می‌شود تا بتوانید در ارزان ترین زمان سفر به کیش ، راهی این شهر زیبا شوید. در زمان‌هایی مانند چند روز مانده به عید هم اوضاع تقریبا به همین شکل است. به طور کلی، اگر دوست دارید هزینه سفر به کیش برایتان اندک باشد باید گوش به زنگ باشید و در مواقعی برای سفر برنامه‌ریزی کنید که تقریبا تقاضا برای سفر اندک است. مثلا گاهی‌اوقات، شب عید، آن‌قدر هزینه تهیه بلیط، هتل و… کاهش پیدا می‌کند که انگار در حال رفتن به سفر رایگان به کیش هستید. حتی هتل های پنج ستاره کیش هم در این مواقع از این قاعده مسثثنی نیستند. گر قصد رفتن به کیش دارید، زمان‌هایی را که معمولا افراد دیگر امکان مسافرت کردن ندارند، در نظر داشته باشید و برای انتخاب تور، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و…، برنامه‌ریزی کنید.

برای اینکه یک سفر دلچسب به کیش داشته باشید یکی از مهمترین کارها داشتن یک لیست کامل از بهترین جاهای دیدنی کیش است که در سفرتان باید به آن‌ها سربزنید.

سفر رایگان به کیش

توجه به تخفیف‌ها

توجه به تخفیف‌ها هم می‌تواند به شما کمک کند تا سفر ارزان به کیش را به راحتی برنامه‌ریزی کنید. تخفیف‌ها، شامل چه مواردی می‌شود؟ تخفیف گرفتن در خرید بلیط هواپیما، هتل‌ها، بازدید از مناطق دیدنی که باید بلیط بخرید و تورها. همان‌طور که گفته شد، بعضی‌اوقات تقاضای سفر به کیش کاهش پیدا می‌کند. در این زمان‌هاست که بلیط های هواپیما و وسایل نقلیه مختلف، کمتر از نرخ معمول به فروش می‌رسد. تورها هم با مبالغی بسیار کمتر از زمان اوج سفر به کیش، خدمات خود را ارائه می‌دهند. هتل‌ها هم با هزینه‌ای بسیار اندک، قابل اقامت می‌شوند. پس تخفیف‌ها در زمان‌های مختلف، راهی هستند که سفر ارزان به کیش داشته باشید. کاری که می‌توانید انجام بدهید، این است که از طریق وبسایت‌های فروش تور، رزرو هتل در کیش و بلیط هواپیما، قیمت‌ها را چک کنید و در فصول و زمان‌هایی که مسافرت به کیش به خاطر ترافیک کاری و مدارس زیاد صورت نمی‌گیرد، اقدام به بستن چمدان‌هایتان کنید.

تور ارزان به کیش

توجه به آمارهای معمول سفر به کیش

همان‌طور که قبلا هم گفته شد، دقیقا نمی‌توان زمان دقیقی را برای سفر ارزان به کیش اعلام کرد. اما در طی سال‌های گذشته، معمولا کمترین میزان سفر به کیش در ماه مهر برگزار می‌شود. در این فصل، دانشجویان و دانش‌آموزان تازه‌نفس‌تر از همیشه مشغول درس و تحصیلند و بدیهی است که خانواده‌های کمتری حاضر می‌شوند در این ماه به مسافرت بروند. ماه‌های نخست تابستان هم که اوج گرماست و به همین‌خاطر، تا کسی کاری اجباری به کیش نداشته باشد به آنجا سفر نمی‌کند. البته سفر در این ماه به شما هم توصیه نمی‌شود چون هر چند که می‌توانید آب‌تنی کنید و در هتل‌ها از امکانات خنک‌کننده هوا بهره‌مند شوید اما تردد در شهر و آب‌وهوای کلی جزیره، گرم و شرجی است و اذیت می‌شوید. دمای ۵۰ درجه هوا شوخی‌بردار نیست. یادتان باشد که بعد از عید و تعطیلات آن هم مسافران اندکی به کیش می‌روند و می‌توانید در این زمان‌ها برای سفر ارزان به کیش برنامه‌ریزی داشته باشید. ماه‌های بهمن و اسفند هم بعضی از تورها گران هستند. چون هوای کیش در نیمه دوم زمستان عالی است اما در بعضی موارد هم به دلیل اینکه هنوز سال تحصیلی در جریان است و مردم مشغول جمع‌بندی کارهای آخر سالشان هستند، امکان دارد که بتوانید تخفیف‌هایی در خرید تور، اجاره ویلا، بلیط هواپیما و… پیدا کنید.

حتی اگر به همه هزینه‌ها هم توجه می‌کنید، نباید خودتان را از خوردن یک غذای خوب و باکیفیت محروم کنید! پس بهترین رستوران های کیش را حتما در سفر به این جزیره زیبا از دست ندهید.

هزینه سفر به کیش

در آخر

دیگر گران بودن سفر کیش را بهانه نکنید. درست است که در اوج تقاضای مسافران به این جزیره زیبا، هزینه نسبتا زیادی باید برای رساندن خود به کیش خرج کنید اما اگر در زمان‌هایی که گفته شد به فکر سفر باشید و نکات عنوان‌شده در متن را در نظر داشته باشید، به راحتی می‌توانید با یک برنامه حساب‌شده، هزینه سفر به کیش را برای خودتان مقرون به صرفه و اندک کنید. راستی در کیش جشنواره‌های زیادی برای خرید و برنامه‌های تفریحی هم در نظر گرفته می‌شود که معمولا در فصول شلوغ کیش شاهد آنها خواهید بود. اما امکان دارد که در زمان سفر شما که زمانی خلوت‌تر و کم‌مسافرتر است هم با این جشنواره‌ها روبه‌رو شوید.

به هر حال در هر زمانی که راهی سفر به کیش شوید، می‌توانید برای اجاره اقامتگاه و رزرو هتل روی جاباما حساب کنید! امیدواریم به زودی مسافرتی جذاب در کیش برای خود تدارک ببینید و حسابی به شما خوش بگذرد!

تجربه ارزان‌ترین سفر خود به کیش را به ما به اشتراک بگذارید

نیلوفر شهدوست

نیلوفر شهدوست، نیلوفری است که در دنیای محتوا کارهای مختلفی انجام می‌دهد. با او همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن