جاباما

سفر از کیش به قشم با چه روش‌هایی ممکن است و چقدر هزینه دارد؟

فصل پاییز و زمستان بهترین زمان برای سفر به جنوب ایران است. جزیره کیش یکی از بهترین و جذاب‌ترین مقاصد سفر به جنوب است. اما اگر به دنبال دیدن یکی از زیباترین مناطق طبیعی جنوب ایران هستید، حتما باید سری هم به جزیره قشم بزنید. برای سفر از کیش به قشم روش‌های متعددی وجود دارد.

بسته به نوع سفر شما، همراه داشتن وسیله نقلیه و همچنین مدت زمان سفر، می‌توانید به روش‌های متعددی سفر از کیش به قشم را تجربه کنید.

در این نوشته تلاش می‌کنیم تا بهترین روش‌های مسافرت از قشم به کیش یا برعکس را به همراه هزینه‌های هرکدام با هم مقایسه کنیم و درباره مزایا و معایب آن‌ها بیشتر صحبت کنیم.

چطور از کیش به قشم سفر کنیم؟

قشم و کیش از بهترین و زیباترین جزایر ایران هستند که در خلیج فارس و در فاصله نسبتا کمی از یکدیگر قرار دارند.

برای رفتن از کیش به قشم سه روش کلی وجود دارد که یکی از آن‌ها به دلیل طولانی و پرهزینه بودن، به صورت کلی پیشنهاد نمی‌شود و در این نوشته هدف ما این است تا بهترین و ارزان‌ترین جواب را به سوال چگونه از کیش به قشم برویم ارائه کنیم.

برای مسافرت از کیش به جزیره قشم می‌توانید به صورت دریایی و یا هوایی اقدام کنید. در ادامه انواع روش‌های ممکن را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید با در نظر داشتن شرایط خود، بهترین راه سفر بین این دو جزیره را انتخاب کنید.

مسافرت از کیش به قشم با کشتی و لنج

یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین روش‌های سفر از کیش به قشم مسافرت دریایی است.

لنج و کشتی دو گزینه اصلی برای رفتن از کیش به قشم است.

آب‌های نیلگون خلیج فارس، همراهی ماهی‌ها و موجودات مختلف دریایی و آرامش بی‌کران دریا، از جذاب‌ترین تجربه‌هایی است که در حین سفر این دریایی برای شما رقم خواهد کرد.

برای این سفر با لنج دو مسیر عمده پیش روی شما است.

هزینه سفر با کشتی از کیش به قشم

مسیر اول سفر

مسیر اول رفتن از جزیره کیش به قشم به بندر آفتاب می‌رسد. بعد از آن که با استفاده از لنج از کیش به بندر آفتاب رسیدید، لازم است تا مسافتی حدود ۲۳۰ کیلومتر را از بندر آفتاب تا بندر پل طی کنید.

پس از رسیدن به بندر پل می‌توانید سوار لنج‌های قشم شوید و به سمت جزیره زیبای قشم حرکت کنید. فاصله مسیر دریایی کیش تا بندر آفتاب در حدود ۳۵ کیلومتر است.

همچنین فاصله دریایی بندر پل تا جزیره قشم در حدود ۱۵ کیلومتر است.

با در نظر گرفتن این مورد، مسیر اول این سفر با لنج حدود ۲۸۰ کیلومتر خواهد بود.

حالا که داریم از کیش به قشم مسافرت می‌کنیم یا شاید هم برعکس، بهتر است نگاهی به مقایسه زندگی در کیش یا قشم هم بیندازیم و مزایا و معایب آن را ببینیم.

کیش به قشم دریایی

مسیر دوم سفر

مسیر دوم برای رفتن از کیش به قشم ابتدا به بندر چارک ختم می‌شود. پس از رسیدن به بندر چارک، مجددا به سمت بندر پل حرکت کنید و برای سفر به قشم سوار لنج‌ها شوید.

فاصله کیش تا بندر چارک در حدود ۳۲ کیلومتر و فاصله بندر چارک تا بندر پل در حدود ۲۷۰ کیلومتر است. اگرچه که این مسیر فاصله بیشتری دارد اما معمولا عمده مسافران از مسیر برای این سفر دریایی استفاده می‌کنند.

فاصله قشم تا کیش با لنج به صورت میانگین حدود ۳۰۰ کیلومتر است که از این میان در حدود ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر آن روی دریا خواهد بود.

برای سفر از کیش به قشم با کشتی گزینه بسیار جذابی پیش روی شما است. کشتی سانی یک اقیانوس پیمای بزرگ است که در سال‌های اخیر یکی از بهترین گزینه‌ها برای این سفر با کشتی شده‌است.

این کشتی بزرگ که دارای ۹ طبقه، سالن سینما، کتابخانه، رستوران، اتاق بازی و امکانات جذاب دیگر است، سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم می‌زند.

هزینه سفر با کشتی سانی از سایر روش‌ها کمی بیشتر است اما بدون شک این سفر دریایی تا مدت‌ها در ذهن شما باقی می‌ماند.

قیمت بلیط کشتی سانی از کیش به قشم
کشتی سانی

اگر به فکر سفر با کشتی و لنج هستید، احتمالا تفریحات آبی را هم دوست دارید، در این نوشته نگاهی جامع کرده‌ایم به بهترین تفریحات آبی جزیره کیش و هزینه آن‌ها.

هزینه سفر با کشتی از کیش به قشم

برای سفر از کیش به قشم با کشتی و یا با لنج هزینه‌های متفاوتی باید بپردازید. در صورتی که خودروی شخصی همراه داشته باشید، هزینه‌ی مجزایی برای حمل خودرو باید بپردازید.

همچنین با توجه به وجود دو مسیر مختلف برای سفر با لنج بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید، هزینه سفر با کشتی از کیش به قشم متفاوت خواهد بود.

اما در صورتی که برای این سفر با کشتی برنامه ریزی کرده‌اید، لازم است تا در باره قیمت بلیط کشتی سانی از کیش به قشم هم بدانید.

با توجه به امکانات متعدد آن، قیمت بلیط کشتی سانی از کیش به قشم بسیار متنوع است.

در صورتی که بخواهید خودروی شخصی تان را همراه داشته باشید، این هزینه بیشتر هم خواهد بود.

برای دانستن قیمت بلیط کشتی سانی از کیش به قشم بد نیست بدانید که این کشتی در حال حاضر فعالیتی نداشته و در این مسیر حرکت نمی‌کند.

از کیش به قشم با لنج

فاصله کیش تا قشم با کشتی و لنج

برای سفر از کیش به قشم با لنج شما باید ابتدا به یکی از دو بندر چارک یا آفتاب برسید و سپس مجددا با استفاده از شناور و یا لندیگراف به سمت قشم حرکت کنید.

فاصله کیش تا بندر چارک با استفاده از شناورهای مسافربری چیزی در حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ ساعت سفر دریایی خواهد بود.

همچنین فاصله کیش تا بندر چارک با استفاده از لندیگراف در حدود ۲ تا ۳ ساعت است.

در صورت سفر از مقصد بندر آفتاب، در مجموع حدود ۲۸۰ کیلومتر را به صورت زمینی و دریایی طی خواهید کرد. همچنین سفر از بندر چارک در حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

همچنین در صورت سفر با کشتی سانی به دلیل ماهیت کشتی اقیانوس پیما که ابعاد بسیار بزرگ و سرعت پایینی که دارد، این سفر حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت به طول خواهد انجامید.

اگر محل سکونت اصلی شما در سفر به این دو جزیره، جزیره کیش است، می‌توانید در همین مجله بهترین هتل های کیش از نظر مسافران را هم پیدا کنید.

مزایا و معایب سفر با کشتی از کیش به قشم

سفر با کشتی جذابیت‌های بسیار زیادی دارد. آرامش دریای خلیج فارس، منظره بسیار چشم نواز، ماهی‌ها و جانداران دریایی متنوع همه و همه از مواردی است که احتمالا فرصت‌های زیادی در زندگی برای تجربه آن‌ها وجود نداشته باشد.

اما در عین حال بسیار از افراد به دریا و سفر دریایی حساسیت دارند و دچار دریازدگی می‌شوند.

در صورتی که معمولا دچار دریا زدگی می‌شوید و نمی‌توانید این فاصله را روی دریا تحمل کنید، می‌توانید از گزینه‌هایی مانند سفر با هواپیما استفاده کنید.

فاصله قشم تا کیش با لنج

سفر کیش به قشم با هواپیما

اما در صورتی که از آن دسته آدم‌ها هستید که بیشتر تمایل دارید تا سفر خود را در مقصد بگذرانید و مسیر برای شما جذابیتی ندارد، سفر هوایی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

شما می‌توانید به راحتی از فرودگاه کیش در عرض چند دقیقه وارد فرودگاه قشم شوید. نکته جذاب درباره این سفر آن است که تمامی مسیر بر روی دریای زیبای خلیج فارس است و می‌توانید منظره بسیار جذابی را تجربه کنید.

حالا که در حال گشت و گذار در این جزیره‌ایم، در این مطلب سری بزنید به بهترین رستوران های جزیره کیش.

هزینه سفر با هواپیما از کیش به قشم

هزینه سفر هوایی از کیش به قشم به موارد متعددی بستگی دارد. قیمت بلیط هواپیمای مسیر کیش به قشم به دلیل آن که معمولا تنها چند پرواز در هفته وجود دارد و معمولا پر می‌شود، عمدتا به صورت سیستمی است.

بهتر است در صورت تمایل برای سفر با هواپیما حتما از چند روز قبل بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید تا مشکلی در این زمینه برای شما رخ ندهد.

فاصله کیش تا قشم با هواپیما

مدت زمان سفر هوایی از کیش به قشم

جزیره کیش و قشم هر دو در دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارند و مسافت خیلی زیادی با هم ندارند. در صورتی که شرایط جغرافیایی مبدا و مقصد مناسب باشد مدت زمان سفر هوایی از کیش به قشم در حدود ۴۵ دقیقه خواهد بود.

البته که این مدت زمان بسته به شرایط جوی مبدا و مقصد می‌تواند تغییر کند. اما به صورت میانگین فاصله کیش تا قشم با هواپیما بین ۴۰ تا ۵۰ دقیقه بر فراز خلیج فارس خواهد بود.

مزایا و معایب مسافرت هوایی از کیش به قشم

سفر هوایی یکی از سریع‌ترین و آسان ترین روش ها برای رفتن از جزیره کیش به جزیره قشم است. بدون هیچ دردسری، به راحتی و در عرض کمتر از یک ساعت می‌توانید از کیش تا قشم و برعکس مسافرت کنید.

اما سفر هوایی از کیش به سمت قشم نسبت به سایر روش‌ها هزینه بیشتری دارد. همچنین تعداد پروازهای مستقیم از کیش تا جزیره قشم و برعکس در طول هفته زیاد نیست و باید حتما از قبل بلیط پرواز کیش به قشم خود را رزرو کنید.

اگر اهل خرید هستید، هم کیش و هم قشم مقصد مناسبی برای شما است، اما در کیش برندهای بیشتری را می‌توانید پیدا کنید، پس بیایید نگاهی بیندازیم به بهترین مراکز خرید کیش از ارزانترین تا لوکس‌ترین‌ها.

چگونه از کیش به قشم برویم

نحوه بردن ماشین سواری از کیش به قشم

برای انتقال خودرو به جزیره‌های کیش و قشم باید از لندیگراف استفاده کنید. لندیگراف در واقع شناور مخصوص حمل خودرو با مسافران است.

معمولا در هردو مقصد بندر چارک و بندر آفتاب شناورهای لندیگراف حضور دارند و می‌توانید برای انتقال خودروی خود از آن‌ها استفاده کنید.

اما با توجه به شرایط جوی، معمولا زمان حرکت لندیگراف‌ها در ماه‌های مختلف متفاوت است.

همچین هزینه حمل خودرو از جزیره کیش به قشم هم بسته به زمان سال تفاوت خواهد داشت.

به همین دلیل بهتر است پیش از اقدام برای سفر به این دو جزیره با خودروی شخصی حتما از زمان حرکت و هزینه حمل خودرو مطلع شوید.

البته در هر دو جزیره کیش و قشم می‌توانید با قیمت مناسب خودرو اجاره کنید، راهنمای رنت ماشین در کیش را اینجا بخوانید.

درباره نحوه اجاره خودرو در جزیره قشم هم می‌توانید در همین مجله اطلاعات کاملی به دست آورید.

سفر از کیش به قشم با ماشین

بهترین راه سفر کردن از کیش تا قشم و برعکس

همانطور که توضیح دادیم، برای سفر بین این دو جزیره به صورت کلی دو راه دریایی و هوایی وجود دارد.

مسافرت از کیش تا قشم با کشتی و لنج می‌تواند یکی از جذاب‌ترین سفرهای زندگی شما باشد. تجربه‌ای جذاب و هیجان انگیز بر روی آب‌های خلیج فارس. همچنین هزینه سفر دریایی از کیش تا مقصد قشم بسیار مناسب است و در صورتی که تمایل دارید تا با هزینه کم سفر کنید، سفر با لنج و کشتی بهترین گزینه شما خواهد بود. در مقابل افرادی که مشکل دریازدگی دارند، احتمالا نتوانند از این گزینه استفاده کنند.

اما سفر با هواپیما یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی شما است. این سفر که نسبت به سفر دریایی هزینه‌های بیشتری دارد، راحت‌ترین و سریع‌ترین راه سفر است و شما می‌توانید در مدت زمان کمتر از یک ساعت از جزیره قشم تا کیش مسافرت کنید.

مسافرت از کیش به قشم

بهترین زمان سفر به کیش و قشم

بهترین زمان سفر به مناطق جنوبی ایران، به دلیل شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب، بین پاییز و زمستان است.

با توجه به میزان رطوبت بسیار بالا در آب و هوای کیش و قشم بهتر است سفر خود را به اواخر پاییز و اوایل زمستان موکول کنید تا در زمانی که سایر شهرهای ایران دمای سردی را تجربه می‌کنند، لباس‌های تابستان خود را جمع کنید و از یک آب و هوای مطبوع و دل انگیز لذت ببرید.

خصوصا اگر سفر بین این دو جزیره را با لنج و کشتی تجربه می‌کنید.

سفر زمینی به کیش

برای سفر زمینی به کیش کافی است تا خودتان را به بندرعباس برسانید. برای این کار می‌توانید از اتوبوس و یا قطار استفاده کنید و از تمام شهرهای ایران به سمت بندرعباس حرکت کنید. پس از رسیدن به بندرعباس، می‌توانید با استفاده از اتوبوس و مینی‌بوس‌های محلی و یا اجاره کردن خودرو به سمت بندر چارک حرکت کنید.

در بندر چارک می‌توانید برای سفر دریایی به کیش بلیط شناورهای مختلف و اتوبوس دریایی را تهیه کنید و یک سفر ۲ تا ۳ ساعته را از بندر چارک به سمت کیش تجربه کنید.

جاهای دیدنی کیش

بهترین جاهای دیدنی کیش و قشم

جزیره کیش و قشم مملو از جاذبه‌های تفریحی و طبیعی منحصر به فرد است. در جزیره زیبای کیش شما می‌تواتید در ساحل زیبای مرجانی استراحت کنید، از کشتی یونانی دیدن کنید، به شهر زیرزمینی و تاریخی کاریز سری بزنید و زندگی ساکنین گذشته جزیره را ببینید، به روستای باغو به عنوان یکی از روستاهای بافت محلی کیش سر بزنید و یا در انبوه مجتمع‌های تجاری و تفریحی و مراکز خرید کیش، گشت و گذار کنید.

در جزیره قشم اما بیشتر جاذبه‌های طبیعی و جغرافیایی انتظار شما را می‌کشند. دره ستارگان که یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های قشم در ایران و جهان است، جنگل حرا با درختان غرق شده در آب، غارهای جذاب مانند غار خربس و غار نمکدان، قلعه پرتغالی‌ها، بازارچه محلی و سنتی و همچنین جزیره ناز و جزیره هنگام و جزیره هرمز از مهمترین و زیباترین جاذبه‌های جزیره قشم است.

جاهای دیدنی قشم

اجاره اقامتگاه در کیش و قشم

برای مسافرت از کیش به قشم بهتر است حداقل ۴-۵ روزی را کنار بگذارید؛ چرا که جاذبه‌های این دو جزیره آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاه نمی‌تواند ذره‌ای از آن‌ را هم ببینید. برای اقامت در کیش و قشم گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی شما است.

جاباما تمام گزینه‌های اقامت در کیش و قشم را به صورت همزمان در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید انواع هتل، ویلا، اقامتگاه بوم گردی و سوئیت را در کیش و قشم رزرو کنید.

برای رزرو هتل و ویلا در کیش می‌توانید به وب‌سایت جاباما مراجعه کنید.

در این قسمت مجموعه متنوعی از هتل‌ها و ویلاهای کیش را مشاهده می‌کنید که می‌توانید پس از مقایسه و بررسی امکانات و نظرات مسافرین قبلی، تنها با چند کلیک، به صورت آنلاین هتل و ویلای مد نظر خود را کیش رزرو کنید.

برای اقامت در قشم، بهترین گزینه اقامتگاه‌های بوم گردی و سوئیت‌های محلی است.

جاباما مجموعه متنوعی از اقامتگاه‌های بوم گردی قشم را به صورت تخصصی و با بررسی دقیق به شما معرفی می‌کند.

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت جاباما انواع اقامتگاه بوم گردی در قشم را مشاهده کنید و پس از بررسی بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم را تنها با چند کلیک به صورت آنلاین رزرو کنید.

پاسخ به سوالات رایج درباره مسافرت از کیش به قشم

چگونه از قشم به کیش برویم؟

برای سفر از کیش به قشم و یا بالعکس می‌توانید به صورت دریایی، ترکیبی از دریایی و زمینی و یا به صورت هوایی اقدام کنید.

فاصله کیش تا قشم چقدر است؟

فاصله هوایی بین کیش تا قشم در حدود ۲۹۰ کیلومتر است. همچنین فاصله دریایی کیش تا قشم با توجه به نوع وسیله و همچنین مسیر حرکت متفاوت خواهد بود.

بهترین وسیله سفر از کیش به قشم چیست؟

در صورتی که مسیر به عنوان بخشی از سفر نگاه می‌کنید بدون شک سفر از کیش به قشم با لنج بهترین گزینه شما خواهد بود. اما در صورتی که تمایل دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به قشم برسید، سفر هوایی از کیش به قشم گزینه مناسبی خواهد بود.

مدت زمان سفر از کیش به قشم چقدر است؟

فاصله کیش تا قشم با هواپیما در حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه است که به شرایط جوی بستگی دارد. سفر از کیش به قشم با کشتی سانی در حدود ۱۰ ساعت و همچنین سفر از کیش به قشم با لنج در حدود ۷ ساعت طول می‌کشد.

بهترین زمان سفر به کیش و قشم کی است؟

بهترین زمان سفر به کیش و قشم با توجه به آب و هوای گرم و مرطوب جزیره کیش و جزیره قشم در اواخر پاییز تا اوایل فصل بهار است.

هزینه سفر از کیش به قشم چقدر است؟

هزینه سفر از کیش به قشم با لنج ارزان تر از سایر گزینه‌ها خواهد بود. در صورتی که بخواهید با کشتی سانی از کیش به قشم سفر کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید. همچنین گران ترین روش سفر از کیش به قشم با استفاده از هواپیما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن