جاباما

رکاب‌زنی در تهران با بهترین مسیرهای دوچرخه سواری

اگر اهل ورزش‌های هوازی هستید، یا مثلا می‌خواهید یک آخر هفته را به یک تفریح جذاب بپردازید، حتی اگر خودتان هم دوچرخه ندارید، دوچرخه سواری همچنان می‌تواند برایتان یک انتخاب عالی باشد. نمی‌خواهیم اینجا مزایای دوچرخه سواری را برایتان ردیف کنیم، همین کافی است که خیلی‌هایمان را یاد دوران شیرین کودکی می‌اندازد دیگر چه بهانه‌ای بهتر از اینکه در این مطلب برویم سراغ معرفی بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران برای کسانی که می‌خواهند حسابی ورزش کنند یا حسابی از حس شیرین کودکی لذت ببرند!

در این مقاله بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران را معرفی می‌کنیم تا بتوانید متناسب با نیاز خود و محل زندگی‌تان بهترین گزینه را انتخاب کنید و از این امکانات به خوبی استفاده کنید.    

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در شمال تهران

از شمال پایتخت شروع می‌کنیم. پارک جمشیدیه، بوستان بانوان بهشت مادران و بوستان ایران زمین، از جمله بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران هستند که در شمال شهر واقع شده‌اند.

اما به ترتیب سراغشان برویم ببنیم چرا بهترین مکان برای دوچرخه سواری در شمال تهران هستند.

پارک جمشیدیه

محوطه داخلی پارک جمشیدیه و کوچه پس کوچه‌های اطراف آن، از جمله محل‌های مناسب دوچرخه سواری در این منطقه هستند. البته نکته‌ای که وجود دارد شیب کوچه‌های اطراف پارک است که باید به آن توجه داشته باشید چرا که چنین مسیرهایی، انرژی و قدرت بدنی بیشتر، در کنار توانایی رکاب‌زنی بالاتری می‌طلبد. 

دوچرخه سواری در تهران

پیست دوچرخه سواری بانوان بهشت مادران

اگر به دنبال یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران هستید که مخصوص خانم‌ها باشد، پیست موجود در بوستان بهشت مادران بهترین گزینه است. این بوستان زیبا که در منطقه ای مرتفع، سرسبز و خوش آب و هوا قرار دارد، به بوستانی اختصاصی برای خانم‌ها تبدیل شده است.

در این بوستان یک پیست دوچرخه‌سواری وجود دارد که بانوان می‌توانند با فراغ بال و به راحتی در آن‌جا دوچرخه سواری کنند. همچنین به خاطر شکل تپه مانند این بوستان، موقعیت آن به گونه‌ای است که کسی نمی‌تواند از بیرون به آن دید داشته باشد و به همین خاطر همه افراد با عقاید و فرهنگ‌های مختلف، می‌توانند به راحتی در آن‌جا به ورزش، دوچرخه‌سواری و گذران اوقات فراغت خود بپردازند.

پیست دوچرخه سواری در تهران برای خانم ها

پیست دوچرخه سواری بوستان ایران زمین

در شمال غرب تهران در شهرک غرب، در بوستان ایران زمین هم می‌توانید با دریافت امکانات مناسب دوچرخه‌سواری، لحظات شادی را تجربه کنید.

خوب است بدانید که پیست دوچرخه‌سواری این مجموعه پس از اقدامات فنی و زیرساختی لازم، مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در غرب تهران

وقتی به سمت غرب تهران بروید متوجه می‌شوید که در این منطقه امکانات بهتر و جذاب‌تری برای دوچرخه سواری وجود دارد. برخی از این مسیرها را معرفی می‌کنیم و به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید دوچرخه کرایه کنید در برخی از این مکان ها این امکان برایتان وجود دارد.

پیست دوچرخه سواری الهام

در جستجوی بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران، در منطقه پنج غرب، با پیست دوچرخه‌سواری موجود در پارک الهام مواجه می‌شوید. از آن‌جایی که این پارک عمومی است، هیچ محدودیت زمانی ندارد و شما می‌توانید به صورت تک نفره، خانوادگی و حتی گروه‌های دوستانه در هر ساعتی از شبانه‌روز از پیست دوچرخه‌سواری آن استفاده کنید.

قرار گرفتن این پارک در امتداد بلوار الهام و انتهای فردوسی غربی، باعث شده که دسترسی بزرگراهی خوبی داشته باشد و افراد زیادی را به سمت خود جذب کند.

پیست دوچرخه غرب تهران

پیست دوچرخه سواری چیتگر

در منطقه غرب در میان آب و هوای دلچسب و پارک جنگلی چیتگر با یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران مواجه می‌شوید که عنوان اولین و حرفه‌ای‌ترین پیست دوچرخه سواری تهران را از آن خود کرده است.

در این پیست زیبا می‌توانید از گذر کردن از مسیرهای پر پیچ و خم در دل درختان سر به فلک کشیده جنگل لذت ببرید که یکی از دلایل محبوبیت این پیست است.

نکته جالب و مهم در مورد پیست چیتگر این است که یک مجموعه تخصصی کامل دوچرخه سواری است که به چهار مسیر دوچرخه‌سواری مجهز است.

اگر هم به این پارک رفتید و دوچرخه نداشتید، کافی است یک کارت شناسایی معتبر ارائه دهید تا دوچرخه کرایه‌ای دریافت کنید. 

کرایه دوچرخه تهران

پیست دوچرخه سواری بوستان نهج‌البلاغه

این پیست با حدود ۹ کیلومتر طول، با شرایط استاندارد و خوبی که دارد، یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران است که حتی در آن می‌توانید آموزش‌های حرفه‌ای ببینید.

پیست دوچرخه سواری نهج البلاغه

سایر پیست‌های دوچرخه‌سواری منطقه غرب تهران

 • مسیرهای دوچرخه‌سواری متروی صادقیه: در ایستگاه مترو صادقیه واقع در خط ۲ متروی تهران، دو مسیر دوچرخه سواری وجود دارد.
 • پیست دوچرخه‌سواری اکباتان: حدود هشت ایستگاه در شهرک اکباتان دارد و هدف آن ترویج ورزش همگانی و تشویق شهروندان است.
 • پیست دوچرخه سواری پارک پردیسان
 • پیست دوچرخه سواری باغ راه فدک (پارک ایران زمین)
 • پارک بانوان نرگس
 • پارک ترافیک پونک

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در شرق تهران

برای افرادی هم که در شرق تهران زندگی می‌کنند، امکانات و پیست‌های دوچرخه‌سواری خوبی فراهم شده است که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم. بخری از این پیست های دوچرخه سواری و مکان های مناسب دوچرخه سواری در شرق تهران آنقدر باکیفیت هستند که اگر ساکن شرق هم نباشید بهتان توصیه می‌کنیم مسیرهای شرقی معرفی شده را امتحان کنید.

پیست دوچرخه سواری سرخه حصار

در این منطقه یکی از بزرگ‌ترین، قدیمی‌ترین و در عین حال بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران یعنی پیست دوچرخه‌سواری سرخه حصار وجود دارد. این پیست طولی بیشتر از ۸ کیلومتر دارد و می‌توان گفت که به خاطر موقعیت مکانی، منظره و چشم‌انداز شرق تهران و امکاناتی که ارائه می‌دهد، محبوب شده است.

در این مرکز جاده آسفالتی مخصوص دوچرخه سواری وجود دارد که از شیب مناسبی برخوردار است و شما می‌توانید در آن‌جا دوچرخه کرایه کنید و از طبیعت زیبا و امکانات آن لذت ببرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب پیست دوچرخه سواری سرخه حصار، امکاناتی است که برای افراد با هوش میانه یا کم‌توان ذهنی، سندروم و اوتیسم ارائه می‌شود. از جمله این خدمات می‌توان به وجود سه چرخه‌های مخصوص افراد کم‌توان اشاره کرد که این امکان را فراهم می‌کند که آن‌ها هم بتوانند لذت دوچرخه سواری را تجربه کنند.   

پارک های تهران برای دوچرخه سواری

پیست دوچرخه سواری بهاران

در بوستان بزرگ و قدیمی تسلیحات، کودکان می‌توانند در کنار محیط جذاب، وسایل بازی، رنگ‌های شاد و ایمنی زمین که برای جلوگیری از ضربه خوردن آن‌ها در نظر گرفته شده، از پیست دوچرخه سواری هم استفاده کنند.

پیست دوچرخه سواری جامین

اگر در میان بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران، به دنبال پیستی هستید که به صورت حرفه‌ای در آن تمرین کنید، باشگاه جامین یکی مناسب‌ترین انتخاب‌هاست.

در این مرکز دوچرخه‌های مخصوص کوهستان به شما کرایه داده می‌شود و شما می‌توانید یک دوچرخه‌سواری حرفه‌ای را در زمینی با پستی و بلندی زیاد، تجربه کنید.

در این پیست خانم‌ها و آقایان می‌توانند در کنار هم از امکانات موجود استفاده کرده و دوچرخه سواری کنند. همچنین مربیان مجرب و حرفه‌ای حضور دارند که می‌توانید از آموزش‌های آن‌ها استفاده کنید.

پیست دوچرخه سواری جامین در تهران

پیست دوچرخه سواری منطقه هشت

این پیست دوچرخه سواری بیشتر از این که کارکرد تفریحی و ورزشی داشته باشد، پروژه‌ای برای فرهنگ‌سازی در زمینه حمل و نقل پاک است.

این پروژه با حدود ۱۰۰۰ دستگاه دوچرخه و ۳۳ خانه دوچرخه که این دوچرخه‌ها را به شما کرایه می‌دهند، مکانی مناسب برای دوچرخه‌سواری و کرایه دوچرخه در شرق تهران است.

سایر مسیرهای دوچرخه سواری در شرق تهران

 • پیست دوچرخه سواری بوستان گلسار: این پیست علی‌رغم این که بزرگ نیست، امکانات خوبی برای ورزشکاران فراهم می‌کند.
 • پیست دوچرخه سواری بوستان کوثر: این پیست زمین مسطحی دارد و به این خاطر بسیار مورد توجه است و می‌تواند برای افراد مبتدی مناسب باشد.
 • پیست دوچرخه‌سواری پارک فدک
 • پیست دوچرخه‌سواری بوستان صبا
 • پیست دوچرخه‌سواری بوستان تمدن
 • پیست مجموعه ورزشی تختی
 • پیست دوچرخه‌سواری پارک پیروزی

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در جنوب تهران

پس از گذر از شمال و غرب و شرق، به سراغ بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در جنوب تهران برویم. در این منطقه مسیرهای دوچرخه سواری خوبی در پارک جنگلی دانش، آزادگان و توسکا وجود دارد.

پیست دوچرخه سواری پارک جنگلی دانش

در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم یک بوستان جنگلی و قدیمی به نام دانش وجود دارد. در این پارک یک فضای ایمن به طول ۸۰۰ متر برای دوچرخه‌سواری دارد که بخشی از آن داخل محوطه و بخش دیگر در معابر اطراف بوستان قرار دارد که با تصویر دوچرخه و نوار سبز رنگ علامت‌گذاری شده‌اند.

در این بوستان زیبا می‌توانید به دور از دغدغه خودروها، از فضای زیبا، مفرح و انبوه درختان لذت برده و رکاب بزنید.  

پیست دوچرخه سواری پارک آزادگان

پیست دوچرخه سواری آزادگان یکی از بزرگ‌ترین و بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران است که با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و حمل و نقل پاک تاسیس شده است.

این پیست حدود ۱۱ کیلومتر طول دارد و مجهز به ایستگاه‌هایی است که با دریافت کارت شناسایی معتبر، به افراد دوچرخه کرایه می‌دهند، پس اگر دوچرخه ندارید پیست دوچرخه سواری آزادگان امکان کرایه دوچرخه را به شما می‌دهد.

یادآوری: اگر به دنبال تفریحاتی هستید که در عین حال که انرژی‌تان را بیشتر می‌کند، شما را به دل شهرها می‌برد، قطعا باید مجله جاباما را دنبال کنید!

مکان های دوچرخه سواری در تهران

سایر مسیرهای دوچرخه سواری در جنوب تهران

 • بوستان ولایت: یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های است که مسیر دوچرخه‌سواری آن به عنوان یک رینگ ورزشی، دور تا دور بوستان کشیده شده است.
 • بوستان مادر
 • مجموعه ورزشی شهر ورزش: در فاز اول بوستان ولایت در مجموعه قلعه مرغی قرار دارد که به ترویج فرهنگ دوچرخه کمک می‌کند.  
 • بوستان بعثت: این پیست دوچرخه‌سواری در کنار ترمینال جنوب در میان بوستانی بزرگ و قدیمی قرار دارد. با رفتن به این پیست از فضای زیبای دریاچه و شهربازی هم می‌توانید بهره ببرید. 

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در اطراف تهران

شاید شما هم دوست دارید لذت دوچرخه‌سواری را به دور از دود و دم و آلودگی شهر تهران تجربه کنید. این امکان در اطراف تهران برای شما فراهم شده است. کافی است اراده کنید و قدم در مسیر گذاشته و دوچرخه‌سواری متفاوتی را تجربه کنید.

پیست دوچرخه سواری آهار

خارج از شهر تهران، در حرکت به سمت شمال، در لواسانات، می‌توانید در رویایی‌ترین و بهترین مسیرهای دوچرخه‌سواری رکاب بزنید. در اطراف منطقه حفاظت شده ورجین در روستای آهار، اگرچه پیست اسکی اختصاصی وجود ندارد ولی مسیرهای مناسبی در میان کوچه باغ‌های آن وجود دارد.

برای فرار از آلودگی و گرمای تهران در فصل تابستان، می‌توانید با سر زدن به منطقه آهار و دوچرخه سواری در فضای زیبا و دلنشین آن، خاطرات ماندگاری را ثبت کنید.  

دوچرخه سواری در آهار اطراف تهران

پیست دوچرخه سواری طالقان

اگر آمادگی بدنی خوبی دارید و از مهارت رکاب‌زنی‌تان قابل قبول است، خودتان را به یک دوچرخه‌سواری جذاب در مسیر دوچرخه‌سواری طالقان طبیعت زیبایی که هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند، دعوت کنید. 

خارج از شهر تهران، به سمت غرب که حرکت کنید، پس از ۲ ساعت رانندگی، به منطقه زیبای طالقان می‌رسید که مسیر دور تا دور دریاچه آن، مناسب یک دوچرخه‌سواری حرفه‌ای دوستانه است.

طول مسیر اطراف دریاچه حدود ۵۰ کیلومتر است که در ۲۰ کیلومتر ابتدای مسیر، سربالایی و شیب تندی وجود ندارد که همین موضوع باعث می‌شود هر کسی با هر سطح توانایی، امکان رکاب زدن در این مسیر را داشته باشد. این به این معنی نیست که همه مسیر به همین شکل است چرا که از کیلومتر ۲۱ به بعد سربالایی‌های تند و طاقت‌فرسایی وجود دارد که ادامه مسیر را سخت می‌کند.

بنابراین دوچرخه‌سواری در این مسیر شگفت‌انگیز برای افراد مبتدی سخت و سنگین است. با این حال اگر دوچرخه‌سواری مبتدی و اهل طبیعت هستید و قصد پیمودن این مسیر زیبا را دارید، با گروه‌های با تجربه همراه شوید.

حالا که برای دوچرخه‌سواری طالقان را انتخاب کردید باید بدانید که دقیقا در جایی هستید که به ویژه در بهار و تابستان به یکی از پرطعم و رنگ‌ترین تکه‌های زمین تبدیل می‌شود، پر از درختان گیلاس، زردآلود و آلبالو و … که در بهارش سرشار و لبریز از شکوفه است و در تابستان خم از بار سنگین میوه! تا اینجا را که رکاب زدید، چرا خود را یک شب مهمان یک ویلای دلنشین و جذاب نکنید؟ جایی مانند ویلای فروغ که واقعا در حال و هوای بهاری و تابستانی‌اش می‌چسبد.

دوچرخه سواری در اطراف تهران

پیست دوچرخه سواری پارک ملی لار

اگر بگوییم که دوچرخه‌سواری در بهشت را با رفتن به دشت لار تجربه کنید، بی‌راه نگفته‌ایم. برای رفتن به پیست دوچرخه‌سواری لار، کافی است از تهران به سمت بومهن حرکت کنید.

برای رسیدن به این دشت زیبا که در فاصله ۷۰ کیلومتری تهران قرار دارد، کافی است پس از رسیدن به دو راهی جاده فیروزکوه و هراز، وارد جاده هراز شوید. بعد از عبور از رودهن، پیست اسکی آبعلی و گذر از جاده‌های پر پیچ و خم، به گردنه امامزاده هاشم نزدیک می‌شوید و بعد از ۱۵ دقیقه رانندگی به پلور می‌رسید اما این پایان راه نیست.

اگر از گروه کوهنوردان و طبیعت‌دوستان باشید، تقریبا با ادامه مسیر هم آشنا هستید چرا که باید وارد جاده‌ای شوید که کوهنوردان از طریق آن خودشان را برای صعود به جبهه جنوب‌غربی دماوند می‌رسانند و علاقه‌مندان به طبیعت هم به تماشای دشت زیبا و دریاچه رویایی آن می‌روند.

پس از طی ۱۰ کیلومتر از جاده، به تاسیسات سد لار می‌رسید. از این‌جای مسیر به بعد را با دوچرخه و ترجیحا دوچرخه‌های کوهستان طی کنید. بعد از طی ۲ کیلومتر و گذر از میان بوته‌های وحشی، به پاسگاه محیط بانی پارک لار می‌رسید که به دوچرخه‌سواران اجازه ورود به پارک ملی را می‌دهد.  

بعد از عبور از میان درختان سر به فلک کشیده و انواع گل‌های زیبا، به رودخانه‌ای خروشان می‌رسید که عبور از آن مقداری سخت است اما اگر دغدغه‌های عبور از آن را پذیرفتید، بدانید که به بهشت واقعی وارد شدید چرا که افراد کمتری از این بخش عبور می‌کنند و به همین خاطر با طبیعت بکری مواجه خواهید شد.

مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران

پیست دوچرخه سواری آبسرد

یکی دیگر از مناطق زیبای اطراف تهران برای دوچرخه‌سواری، منطقه آبسرد است. این منطقه خوش آب و هوا و سرسبز، در امتداد شرقی استان تهران قرار دارد که بعد از عبور از بومهن، رودهن و دوراهی گیلاوند به آن می‌رسید.

در این منطقه زیبا که در اطراف آن روستاها و مناطق گردشگری زیادی قرار دارد، می‌توانید در کنار دوچرخه سواری، از طبیعت زیبای منطقه و تماشای قله دماوند لذت ببرید. 

اگر دوچرخه را پشت ماشین بستید و راهی شدید، چه چیزی بهتر از اینکه چند شبی را هم بیرون شهر اقامت کنید و حسابی هوای پاک خارج از شهر را مهمان ریه‌هایتان کنید. پیشنهاد ما برای چنین اقامتی جایی در دماوند است.

پیست های دوچرخه سواری اطراف تهران آبسرد

پیست دوچرخه سواری دریاچه نمک حوض سلطان قم

دوچرخه‌سواری در دل کویر و بر روی نمک‌های دریاچه حوض سلطان، یکی از آن تجربه‌های ماندگاری است که کمتر جایی مانند آن پیدا می‌کنید. این طبیعت دلربا در ۸۵ کیلومتری جنوب تهران و در ۴۰ کیلومتری شمال قم قرار دارد که از طریق بزرگراه خلیج‌فارس هم قابل دسترسی است.

دریاچه نمک حوض سلطان قم به بزرگ‌ترین آینه ایران مشهور است که وسعت و شکل آن بسته به میزان بارندگی در سال متغیر است. از زیبایی‌های منحصر به فرد آن می‌توان به بلورهای نمکی دریاچه اشاره کرد که جاذب صدا هستند و هنگامی که روی آن‌ها قرار می‌گیرید سکوت خاصی را تجربه می‌کنید که مانند استودیو ضبط صداست.

با سفر به این منطقه می‌توانید از دوچرخه‌سواری در کویر تا رسیدن به دریاچه و دوچرخه سواری در زمین پوشیده از نمک لذت ببرید. تنها نکاتی که باید به آن‌ها توجه داشته باشید این است که در زمان بارندگی، به خاطر گل بودن مسیر نمی‌توان در این منطقه دوچرخه سواری کرد. ضمن این که نمک‌های مسیر ممکن است به بدنه و زنجیر دوچرخه آسیب وارد کنند و باید با اسپری‌های مخصوص دوچرخه‌تان را تمیز کنید که از آسیب‌های احتمالی حفظ شود. 

پیست دوچرخه سواری مسیر تهران حوض سلطان

پیست دوچرخه سواری پارک ملی کویر

برای رسیدن به این پیست دوچرخه سواری که یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران است و در منطقه حفاظت شده قرار دارد، کافی است از مناطق جنوبی تهران خارج شوید و از رکاب‌زنی در منطقه بکر آن لذت ببرید. البته قبل از حرکت، باید از سازمان محیط زیست برای ورود به منطقه حفاظت شده مجوز بگیرید.

نکته قابل توجه برای رفتن به این پیست این است که حتما آب و هوا را بررسی کنید و ترجیحا با تورهای دوچرخه‌سواری همراه شوید تا آرامش بیشتری داشته باشید و تجربه بهتری را ثبت کنید.

خوب است بدانید که در این منطقه کاروانسرای قصر بهرام وجود دارد که می‌توانید برای اقامت از آن استفاده کنید.

دوچرخه سواری در پارک کویر نزدیک تهران

بهترین پیستهای دوچرخه سواری تهران

در تهران پیست‌های دوچرخه سواری زیادی وجود دارد که رضایت افراد مختلف با سلیقه‌های متفاوت را جلب می‌کند اما این که کدام یک از آن‌ها بهترین است، کاملا به هدف شما بستگی دارد.

اگر از نظر شما بهترین پیست، نزدیک‌ترین آن‌هاست، پس بدانید که در همه مناطق تهران از شمال گرفته تا جنوب و شرق تا غرب، پیست‌های دوچرخه‌سواری مختلفی وجود دارد که در بخش قبل آن‌ها را معرفی کردیم. بنابراین با توجه به منطقه جغرافیایی خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.  

امن ترین خیابان ها برای دوچرخه سواری در تهران

از بین بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران، بیشتر آن‌ها امن و کم خطر هستند با این حال مسیرهای دوچرخه‌سواری در خیابان شهید باهنر و بلوار اندرزگو که با هدف ترویج فرهنگ حمل و نقل پاک ایجاد شده‌اند، از بهترین گزینه‌ها هستند.

کرایه دوچرخه در تهران

باشگاه های دوچرخه سواری در تهران

باشگاه‌های دوچرخه سواری زیادی در تهران وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید در نهایت امنیت یاد بگیرید و رکاب بزنید. در ادامه برخی از این باشگاه‌ها را معرفی می‌کنیم.

 1. باشگاه آموزش دوچرخه سواری پیوند سبز در فاز یک چیتگر
 2. مدرسه دوچرخه‌سواری ایران در سعادت آباد
 3. فدراسیون دوچرخه سواری در خیابان مفتح
 4. باشگاه دوچرخه‌سواری ایران زمین در شهرک غرب
 5. مدرسه دوچرخه سواری تختی در بزرگراه بسیج
 6. باشگاه دوچرخه‌سواری جامین
 7. پیست دوچرخه سواری بوستان نهج‌البلاغه در بزرگراه حکیم تا بزرگراه همت
 8. پیست دوچرخه‌سواری سرخه حصار در تهرانپارس
مسیرهای دوچرخه سواری در تهران

اجاره دوچرخه در تهران

در تهران مکان‌های مختلفی برای اجاره دوچرخه وجود دارد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 1. ایستگاه دوچرخه اشتراکی بیدود در شهرک غرب، بلوار خوردین
 2. فروشگاه دوچرخه در پرند، فاز ۳
 3. کرایه دوچرخه در شهر زیبا، خیابان شهدای کن
 4. ایستگاه کرایه دوچرخه در کوهک، خیابان نسترن غربی
 5. کیوسک دوچرخه در تهرانسر
 6. ایستگاه کرایه دوچرخه شماره دو دریاچه چیتگر
 7. ایستگاه دوچرخه نارمک جنوبی، خیابان دماوند
 8. ایستگاه دوچرخه شیخ‌الرئیس در خیابان صفا، کنارگذر پیروزی
 9. خانه دوچرخه در تسلیحات، خیابان گلشن‌دوست
 10. خانه دوچرخه مترو یک صادقه در فردوس، بزرگراه کاشانی

پاسخ به سوالات متداول در مورد دوچرخه سواری در تهران

بهترین پیست دوچرخه سواری تهران کدام است؟

در تهران پیست‌های دوچرخه سواری زیادی وجود دارد. پیست‌های بوستان ایران زمین، بهشت مادران، چیتگر، پردیسان، الهام، نرگس، بوستان نهج‌البلاغه، مترو صادقیه، طالقان، بوستان گلسار بوستان کوثر، سرخه حصار، پارک فدک، بوستان صبا، پارک بهاران، بوستان تمدن، بهاران، جامین و … 

در تهران از کجا می‌شود دوچرخه کرایه کرد؟

ایستگاه دوچرخه اشتراکی بیدود در شهرک غرب، فروشگاه دوچرخه در پرند، کرایه دوچرخه در شهر زیبا، کیوسک دوچرخه در تهرانسر، خانه دوچرخه در تسلیحات، ایستگاه دوچرخه در نارمک جنوبی و …

بهترین پارک‌ها برای دوچرخه سواری در تهران کدامند؟

پارک سرخه حصار، بوستان جامین، دریاچه چیتگر، بوستان بهاران، آزادگان، بوستان الهام، پارک پردیسان، بوستان نهج‌البلاغه

شاید تا اینجا نظرتان در مورد اینکه تهران شهر مناسبی برای دوچرخه سواری نیست تغییر کرده باشد! تهران برای دوچرخه سوارانی که به دنبال یک جای امن با آب و هوای مناسب می‌گردند انتخاب‌های زیادی دارد، اما اگر یک آب و هوای بکر و کاملا سرشار از اکسیژن خالص می‌خواهید شاید همان بهتر باشد سراغ مکان های دوچرخه سواری اطراف تهران بروید! اما برای برداشتن دوچرخه زدن به دل پارک و خیابان و طبیعت قطعا انتخاب زیاد دارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن