روستای کندر کرج از زیباترین مقاصدی است که برای سفرهای یک روزه و آخر هفته‌ای مناسب است. روستایی که در نزدیکی تهران قرار گرفته و جان می‌دهد، برای گشت و گذار در دل طبیعت بکر این منطقه که زیبایی خود را از شمال ایران به ارث برده است. بهار هم این روستا پر می‌شود از دشت لاله که از دیدن آن سیر نخواهید شد.


اگر می‌خواهید تجربه یک روز طبیعت‌گردی در اطراف تهران را داشته باشید، خود را به روستای کندر برسانید تا در این سفر کوتاه حسابی شگفت‌زده شوید. البته که زیبایی‌های این روستا بیش از یک دشت و هوای فوق‌العاده است. با ما همسفر شوید تا گشتی در گوشه و کنار این روستای زیبا بزنیم.


روستای کندر کرج کجاست؟


یکی از زیباترین روستاهای اطراف تهران، روستای کندر کرج است که در ۶۰ کیلومتری تهران قرار دارد. از کندر تا کرج هم کمتر از ۲۲ کیلومتر مسیر پیش‌روی شماست.


آدرس: ۲۲ کیلومتری شمال شرقی کرج، هفت کیلومتری جاده کرج-چالوسکندر از روستاهای خوش آب و هوا و زیبایی است که فاصله کمی با جاده چالوس دارد. روستایی که پر از کوچه‌باغ‌های زیبا و طبیعت بکر و بی‌نظیر است. باغاتی از میوه‌های انگور، گلابی و گیلاس! و دشت‌هایی که در فصل بهار پر از گل می‌شوند.


کندر زیبا در حال حاضر چهره‌ای جدید به خود گرفته که بخشی از آن شامل بافت قدیمی، باغ و دشت‌های سرسبز است و بخش دیگر ویلاها و باغات جدیدی است که اهالی تهران و کرج برای گذران تعطیلات آخر هفته در اینجا ساخته‌اند.


طبیعت روستای کندر کرج در کنار دشت‌های زیبایش، جاذبه‌های دیگری دارد که بهتر است، در فصل بهار به آنجا سفر کنید تا تمام و کمال از زیبایی‌هایش لذت ببرید.


روستای کندر کجاست
روستای کندر همان جایی است که در بهار بعدی باید حتما به آن بروید و این دشت پرگل را از نزدیک ببینید

مسیر دسترسی به روستای کندر


برای رفتن به روستای زیبای کندر که در بخش آسارای کرج قرار دارد، دو مسیر پیش‌رو دارید.


مسیر اول که از جاده قدیم می‌گذرد و بالاتر از روستای پورگان قرار دارد. از این طریق، نیمی از مسیر شما هم خاکی است.


مسیر دوم از ابتدای جاده چالوس است که باید یک کیلومتر بعد از تونل و پل بیلقان بروید. در این مسیر باید از پلی آهنی که روی رودخانه خروشان کرج است، عبور کنید. بعد از  طی کردن حدود ۱۱ کیلومتر در این جاده پرپیچ‌وخم به روستای کندر می‌رسید.


اگر دنبال یک سفر آخر هفته‌ای هستید، باید سراغ یکی از این جاهای دیدنی اطراف تهران بروید و متناسب با فصل بهترین مقصد را انتخاب کنید.


روستای کندر مزرعه لزور
جاده دسترسی به دشت لاله های کندر پرپیچ و خم است

دشت لاله‌های کندر، بی‌نظیر در ایران!


یکی از جاذبه‌های اصلی کندر، دشت لاله‌های کندر است. آنقدر که بعضی‌ها کندر را با همین عنوان می‌شناسند. دشت لاله کندر در دامنه کوه‌ها و صخره‌های کندر است که در فصل بهار شما را محو تماشای خود خواهد کرد.


این دشت اولین بار در سال ۱۳۹۹ و به‌صورت دستی ایجاد شد. دشتی که در واقع یک جشنواره از گل‌های لاله بود و چندین سال است که پذیرای گردشگران زیادی شده است.


دشت لاله کندر در وسعتی نزدیک به سه و نیم هکتار و با دو میلیون لاله کاشته شده که هر سال وسعت آن بیشتر می‌شود. در حال حاضر این دشت از بزرگ‌ترین دشت‌های لاله در ایران و حتی آسیاست که نباید دیدن آن را در بهار و اردیبهشت‌ماه از دست داد.


البته که در کرج جاهای زیاد این چنینی برای سفرهای کوتاه و گشت‌وگذار یک روزه کم نیست! نمونه دیگرش روستای آتشگاه کرج است که اگر تا به حال ندیده‌اید و اسمش را نشنیده‌اید، توصیه می‌کنیم در لیست سفرهای آخر هفته‌ایتان قرارش دهید.


روستای کندر باغ لاله
این دشت ابتدا به صورت دستی ایجاد شد و حالا هر بهار به گل‌هایش افزوده می‌شود

بهترین فصل برای دیدن دشت لاله‌های روستای کندر


بدون شک، خیلی‌ها کندر را برای دیدن دشت لاله انتخاب می‌کنند. جاذبه شگفت‌انگیزی که اگر شما هم باشید، ساعت‌ها محو تماشای آن خواهید شد. این جشنواره هر سال در فصل بهار و اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود که تا اواخر این ماه می‌توانید سری به آنجا زده و شاهد شگفتی‌ طبیعت باشید.برای دیدن دشت لاله، بهتر است اواسط هفته را انتخاب کنید، چرا که آخر هفته‌ها به دلیل ورود گردشگران زیاد به این منطقه، جای سوزن انداختن نیست. اما اواسط هفته خلوت‌تر است و می‌توانید حسابی از دیدن آن لذت ببرید و هر چقدر دلتان خواست، عکس‌های زیبا بگیرید.


روستای کندر دشت لاله
اگر دوست دارید در پرگل‌ترین حالت این دشت زیبا را ببینید، اردیبهشت ما اینجا باشید!

نحوه دسترسی به باغ لاله روستای کندر


دشت لاله کندر در انتهای همین روستا قرار دارد. دشت لاله یا مزرعه لزور کندر واقع در روستای کندر بخش آسارای کرج و  از توابع استان البرز قرار دارد. این منطقه از سمت شمال شرقی به شهر کرج و در فاصله ۲۲ کیلومتری است و همچنین در ۷ کیلومتری جاده‌ چالوس و غرب روستای کندر واقع شده است.


از دیگر جاهای دیدنی کرج که چه ساکن تهران باشید و چه استان البرز، می‌توانید برای تفریحی نیم‌روزه آن را در برنامه بگذارید، باغ گیاه شناسی ملی ایران است، جایی که برای هر سن و سالی یک تفریح عالی به حساب می‌آید.


روستای کندر جاده چالوس
باغ لاله کندر در روستایی به همین نام قرار دارد

جاهای دیدنی روستای کندر


در روستای کندر جاهای دیدنی زیادی وجود دارد که می‌تواند عیش طبیعت‌گردی شما را کامل کند. در واقع گشتن در کندر با وجود آب و هوای خنک و بی‌نظیرش حتی در دل تابستان هم جذاب است. پس اگر در زمانی به غیر از بهار به اینجا سفر می‌کنید علاوه بر گشت و گذار در کوچه‌باغ‌ها، به جاهای دیدنی زیر هم سری بزنید.


آبشار کندر


برای رفتن به این آبشار زیبا باید کمی پیاده‌روی کنید. مسیر جاده‌ای کندر را که پیش بروید به پایین آبشار می‌رسید و برای رفتن به قسمت بالای آن هم باید مسیر جداگانه‌ای را طی کنید. این آبشار جان می‌دهد برای سفرهای تابستانی که از گرمای هوا به خنکی آب پناه ببرید.


عاشق آب و آب‌تنی در آبشار هستید؟ پس خوب است آدرس آبشارهای اطراف تهران را داشته باشید.


آبشار کندر
اگر در تابستان مسافر کندر شدید، حتما در این آبشار آب‌تنی کنید

چهل بی بی


منطقه چهل بی بی یا چهل دختر یک بخش در روستای کندر است که اگر از محلی‌ها بپرسید، داستان‌های مختلفی در مورد این منطقه برای شما روایت می‌کنند.


داستان چهل دختری که روزگاری به این منطقه پناه آورده‌اند ولی دیگر کسی خبری از آن‌ها پیدا نکرده است. داستان‌های قدیمی که باعث شده این منطقه شکل مقدسی به خود بگیرد.


اگر در کرج مشغول گشت‌وگذار هستید، بعد از این روستای زیبا، سری هم به باغ پرندگان کرج بزنید که یکی از جذاب‌ترین باغ‌های پرندگان ایران است.


باغ های اطراف تهران

امامزاده


از دیگر جاذبه‌های روستا امامزاده ناصر و امامزاده عبدالله است. در کنار این مکان مذهبی جاذبه تاریخی هم وجود دارد مثل سنگ قبرهای قدیمی که قدمت آن‌ها به حدود ۲۰۰ سال پیش برمی‌گردد و روی آن‌ها علاوه بر مشخصات متوفی، نقوش مختلفی حک شده که خبر از احوالت وی می‌داده است. یکی از افراد مشهوری که در اینجا دفن شده، حاج حسن کندری است که روی سنگ قبر وی نشانی از مهر و تسبیح هم حک شده است.رودخانه دره گدا


کندر بخشی زیادی از آبادی و سرسبزی خود را مدیون رودخانه‌ای است که در آن جاری شده است. رودخانه دره گدا یا درسیلگ از رودخانه‌های فصلی کندر است که از کوه لیز سرچشمه می‌گیرد و باغ‌ها و دشت‌هایی که در مسیرش وجود دارند را آبیاری می‌کند. در نهایت هم در جنوب روستا به رودخانه کرج می‌ریزد.


پس اگر هوس خنکی در روستای کندر به سرتان زد، اطراف رودخانه بهترین جایی است که می‌توانید از آب خنک و زلال لذت ببرید.


رودخانه دره گدا
جاهای دیدنی اطراف تهران

چشمه‌های روستای کندر


در کندر چشمه‌های زیادی وجود دارد که در قسمت‌های مختلف روستا قرار دارند. چشمه‌هایی که از دل زمین می‌جوشند و در گذشته تنها منبع تأمین آب شرب اهالی بوده‌اند. یکی از این چشمه‌های معروف، چشمه بالا محله است که روزگاری چشمه مخصوص خانم‌ها بوده و تنها آن‌ها می‌توانستند به این چشمه رفته و از آن، آب بردارند. یکی دیگر از چشمه‌های پر آب هم چشمه گل است که در نزدیکی رودخانه دره‌گدا و ورودی روستا قرار گرفته است.


اگر به فواید چشمه‌های آبگرم اعتقاد دارید، ما در این مطلب لیستی از بهترین چشمه های آب گرم ایران با خواص درمانیشان را آورده‌ایم.


روستاهای اطراف کرج

سوغات روستای کندر


اگر اهل خرید سوغاتی باشید، روستای کندر شما را دست پر برمی‌گرداند. راستش اگر چندان هم اهلش نباشید، محال است بتوانید حداقل در برابر میوه‌های باغات کندر مقاومت کنید و با چند سبد میوه به خانه برنگردید.


کندر به‌خاطر داشتن باغات میوه پر از میوه‌های مختلف است که در فصل بهار و تابستان می‌توانید انواع مختلفی مثل سیب، گیلاس، لیمو، پرتقال، هلو و… را بخرید.


اگر هم به صنایع‌دستی علاوه دارید، زنان زیادی در اینجا دارهای قالی‌شان همیشه برپاست و هنر خود را رج به رج به فرش‌هایشان پیوند می‌زنند. تابلو فرش و فرش‌های دست‌بافت از سوغاتی‌هایی‌ نفیسی است که می‌توانید از کندر به یادگار ببرید.


حصیر و زری بافی، گلیم و … هم از دیگر صنایع‌دستی این روستاست که به دست مردمان هنرمندان اینجا بافته می‌شود.


اهل طبیعت‌گردی هستید؟ جاهای زیادی وجود دارند که برای طبیعت گردی در اطراف تهران می‌توانید انتخابشان کنید و فقط یکی از آن‌ها روستای کندر است.


سوغات روستای کندر

اجاره خانه در روستای کندر


برای سفرهای بیش از یک روز هم می‌توانید روی روستای زیبای کندر حساب کنید. جایی که هم طبیعت بی‌نظیرش میزبان شماست و هم مردمان مهمان‌نوازش چیزی برای شما کم نخواهند گذاشت. اینجا خیالتان از بابت اقامت و پیدا کردن جا راحت خواهد بود.


در کندر ویلا و سوئیت‌های زیادی وجود دارد که با توجه به بودجه و سلیقه خود می‌توانید هر یک را انتخاب کنید. اگر هم اهل یک تجربه متفاوت هستید، اقامت در خانه‌های بومگردی روستای کندر مزرعه لزور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


برای اجاره تمامی این گزینه‌ها، جاباما یک روش ساده را طراحی کرده است. به همین منظور می‌توانید از طریق سایت جاباما کندر را جستجو کرده تا لیستی از ویلا، سوئیت، بومگردی و سایر اقامتگاه‌های اینجا به شما نمایش داده شود، تمامی گزینه‌های پیش‌رو همراه با عکس، امکانات موجود و همچنین هزینه هر شب اقامت هستند. با بررسی گزینه‌های مختلف می‌توانید اقامتگاه موردنظر خود را به‌سادگی و به‌صورت آنلاین رزرو کنید.


اگر هم خواستید در جای دیگری بمانید و یک روز از سفرتان را در این روستا بگذرانید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ اجاره ویلا در کردان کرج بروید و یک سفر تفریحی و طبیعت‌گردی را به هم گره بزنید!


دیگر روستاهای دیدنی اطراف تهران


علاوه بر کندر روستاهای دیگری در اطراف تهران قرار دارد که بیشتر آن‌ها برای طبیعت‌گردی مناسب هستند. روستاهایی که با وجود جاذبه‌های طبیعی خبری از شلوغی، آلودگی و زندگی شهری در آن‌ها نیست و می‌توانید آخر هفته بی‌نظیری برای خود رقم بزنید.


 • روستای اوشان و فشم
 • ارنگه
 • روستای سیجان
 • روستای آتشگاه
 • میگون
 • افجه
 • آهار و شکراب
 • کردان
 • طالقان
 • سنگان و رندان
 • شمشک
 • وردیج و واریش

اما روستاهای تهران به همین موارد محدود نمی‌شوند و از شرق تا غرب و شمال و جنوب پایتخت می‌توانید، روستاهای زیادی را برای گشت و گذارهای یک تا چند روزه خود انتخاب کنید.


جاهای دیدنی اطراف تهران

پاسخ به سوالات متداول درباره روستای کندر کرج


اجاره خانه برای اقامت در روستای کندر از چه طریق ممکن است؟

با استفاده از سایت جاباما می‌توانید، خانه موردنظر خود را به‌صورت آنلاین رزرو و اجاره کنید.

زیباترین روستاهای اطراف کرج کدامند؟

بهترین باغ های اطراف تهران برای پیک نیک کدامند؟

آیا روستای کندر کرج از جاده چالوس راه دارد؟

آیا با ماشین می‌توان به روستای کندر کرج رفت؟