برای سفر در زمستان می‌توانید مقاصد مختلفی را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال یک سفر گرم در سرمای زمستان هستید، پیشنهاد می‌کنیم، جنوب کشور را در اولویت خود بگذارید و این راهنمای سفر به جنوب در زمستان را بخوانید.


از غربی‌ترین نقطه در ساحل خلیج فارس تا شرقی‌ترین ساحل در دریای عمان، مقاصد بی‌نظیری دارد که بدون شک به بهترین سفر شما تبدیل خواهد شد. البته که گشت‌وگذار در شیراز زیبا و خوزستان بی‌نظیر هم می‌تواند حسابی دل شما را ببرد.


در این مطلب راهنمای سفر به جنوب را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید یک برنامه سفر عالی برای خود تدارک ببینید.


مقاصد هیجان‌انگیز تا پر از آرامش و دنج در این سفر‌ها در انتظار شما خواهد بود. پس سرمای زمستان را فراموش کنید تا دلچسب‌ترین مقاصد را به شما معرفی کنیم.


جاهای دیدنی دنج برای سفر به جنوب در زمستان


از جمله جذاب‌ترین و دنج‌ترین مقاصدی که برای فصل زمستان می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. جزایر خلیج فارس است. جزایری که شما را به زیبا‌ترین سواحل ایران می‌رساند و در گرمای مطبوعش تجربه‌ای متفاوت از سفر را رقم خواهید زد.


البته در کنار سواحل خلیج فارس جایی را هم در دریای عمان در نظر گرفته‌ایم که با سفر به آنجا می‌توانید شگفتی‌های زیادی را ببینید.


در راهنمای سفر به جنوب ایران، لیستی از بهترین مقاصدی که می‌توانید برای آرامش و تفریح انتخاب کنید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.


قشم، با عجایب تمام‌نشدنی


بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس با جذابیت‌های بی‌شمار قطعاً یکی از بهترین گزینه‌های سفر به جنوب خواهد بود. جزیره قشم با ترکیبی از طبیعت و جزیره‌گردی شما را شگفت‌زده خواهد کرد.


سواحل بکر و زیبا، جاذبه‌های دیدنی طبیعی تا پاساژگردی و تجربه انواع ورزش‌ها و تفریحات آبی در این جزیره وجود دارد.راهنمای سفر به جنوب قشم در زمستان
قشم دیدنی‌های شگفت‌انگیزی دارد

جاهای دیدنی قشم در زمستان


این جزیره قطب پاساژهای متنوع است که اگر یک ماه هم در مراکز خرید آنجا قدم بزنید بازهم پاساژهایی هست که هنوز آن‌ها را ندیده‌اید.


اما یک گشت تفریحی در جزیره را حتماً برای خود برنامه‌ریزی کنید. جاذبه‌هایی مثل دره ستارگان با شکوه و عظمتش بی‌نظیرش یا تنگه چاهکوه با دیواره‌های صخره و شکل‌های عجیب‌وغریب، دره تندیس‌ها که مجسمه‌هایی عظیم‌الجثه که به دست طبیعت ساخته شده‌اند، همگی بخشی از زیبایی‌های طبیعت قشم است.


قدم‌زدن کنار ساحل یا تجربه غواصی در آب‌های خلیج فارس هم تجربه نابی است که نمی‌توانید آن را از دست بدهید.


هنگام، تماشای رقص دلفین‌ها


در همسایگی قشم، یک جزیره دیگر حسابی خودنمایی می‌کند. جزیره کوچک، آرام و البته بکر و بی‌نظیر که محل زندگی دلفین‌های دوست‌داشتنی است.


این جزیره که در فاصله کمی از قشم قرار گرفته چندان بزرگ نیست. اما سواحل آن از قشم بکرتر و خلوت‌تر است و معمولاً برای گشت یک‌روزه در سفر به قشم انتخاب می‌شود و در این مسیر می‌توانید تا رسیدن به هنگام، قایق‌سواری را هم تجربه کنید.


در این راهنمای سفر به جنوب در زمستان درباره جاذبه های هنگام بیشتر بخوانید.


جاذبه های هنگام
تماشای دلفین‌ها مهمترین جاذبه هنگام است

جاهای دیدنی هنگام در زمستان


در جزیره هنگام می‌توانید به تماشای شنای دلفین‌ها بروید و لذت غذای دریایی را در سواحل خلیج فارس بچشید. بازارهای محلی هنگام هم یکی دیگر از جذابیت‌های این منطقه است.


اگر به دنبال یک تجربه خاص هستید، نقش حنا روی دست‌هایتان را در این جزیره از دست ندهید.


هرمز، بکرِ بکرِ بکر


قطعاً عنوان خاص‌ترین جزیره خلیج فارس یا شاید هم ایران، به جزیره هرمز می‌رسد. جزیره‌ای با خاک سرخ، ساحل نقره‌ای و زیبایی‌های ناتمام که سخت می‌توانید از آن دل بکنید.


این جزیره رنگارنگ آن‌قدر جذاب و دیدنی است که اگرچند روز هم در دل آن بمانید بازهم دلتان هوای رفتن نخواهد کرد.


درباره ساحل سرخ هرمز بیشتر بخوانید.


جاهای دیدنی جنوب ایران در زمستان
خاک سرخ هرمز نماد این جزیره است

جاهای دیدنی هرمز در زمستان


جزیره هرمز که یکی از مقاصد تاریخی خلیج فارس محسوب می‌شود، علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی زیادی هم دارد.


در این جزیره برای چندین روز می‌توانید گشت‌وگذار و در غروب‌هایش احساس آرامش را تجربه کنید. شب‌های هرمز هم یکی از ناب‌ترین تجربه‌هایی است که همیشه گوشه ذهن شما باقی خواهد ماند.


علاوه بر خاک سرخ جزیره که در ساحل شاهد آن خواهید بود، جذابیت‌های دیگر جزیره مثل دره مجسمه‌ها، قلعه پرتقالی‌ها، دره رنگین‌کمان، بازارهای محلی، تجربه سه‌چرخه‌سواری یا گشت‌وگذار با موتور دور جزیره از جمله تجربه‌هایی بی‌نظیر اینجاست.


جزیره هرمز در نزدیکی قشم قرار دارد برای رفتن به آنجا می‌توانید از بندرعباس یا پس از گشت‌وگذار در قشم خود را به آنجا برسانید.


چابهار، بهاری‌ترین جا در زمستان


در راهنمای سفر به جنوب در زمستان، نوبتی هم باشد، نوبت دریای عمان است. طبیعتی عجیب که در جنوب شرقی ایران یعنی چابهار قرار دارد. بندر چابهار یکی از زیباترین و عجیب‌ترین مناطقی است که می‌توانید به آن سفر کنید.


تجربه ناب سفر به تنها بندر اقیانوسی ایران با سواحل بکر و بی‌اندازه زیبا، یکی از بهترین سفرها را برای شما رقم خواهد زد.


در این راهنمای سفر به جنوب در زمستان می‌توانید نگاهی هم به جاذبه های چابهار که اعجاب‌انگیز است، بیندازید.


سفر به جنوب در زمستان چابهار
چابهار کمتر بین ایرانی‌ها به عنوان مقصد سفر در زمستان شناخته شده است

جاهای دیدنی چابهار در زمستان


چابهار به سواحل صخره‌ای خود معروف است. جایی که می‌توانید ترکیب جاده با ساحل ازیک‌طرف و کوه‌های مریخی از طرف دیگر را ببینید.


این‌همه زیبایی را به نخل‌های چابهار و درختان نارگیل و کنار پیوند بزنید. البته شگفتی این منطقه به همین‌جا ختم نمی‌شود. در چابهار شاهد عجیب‌ترین تصویرهای طبیعت خواهید بود؛ همان جا که کویر به دریا می‌رسد و طلوع خورشید از شن‌های روان خود را به آبی دریا در یک نقطه می‌رساند.


یکی از تجربه‌های جذاب در سفر به جنوب در زمستان به ویژه منطقه چابهار دیدن فیتوپلانگتون‌ها در سواحل این منطقه است. پدیده‌ای جذاب که نظیر آن را در کمتر جایی می‌توانید شاهد آن باشید.


زیباترین جاها برای سفر به جنوب در زمستان


در راهنمای سفر به جنوب در زمستان، دنج‌ترین مقاصدی که می‌توانید به آن سفر کنید را معرفی کردیم. اما زیبایی‌های ایران محدود به همین چند منطقه نمی‌شود.


در ادامه تجربه ناب سفر به زیباترین جاها برای سفر به جنوب در زمستان بیان خواهیم کرد تا اگر اهل سفر لاکچری هم هستید، این مقاصد بی‌نظیر را از دست ندهید. در این مقاصد علاوه بر حس آرامش، جاذبه‌های مختلفی می‌بینید که مجموعه سفر شما را کامل خواهد کرد.


بوشهر، شهر تاریخی دیریافته


تجربه سفر به بوشهر در غرب خلیج‌ فارس یکی از زیباترین تجربه‌های سفر به جنوب ایران خواهد بود. استان بوشهر که یکی از استان‌های ساحلی جنوب ایران است، سواحلی بکر و بی‌نظیر دارد.


یکی از جذابیت‌های این شهر آب‌وهوای گرم و دلچسب در زمستان است و به همین دلیل یک مقصد جذاب در این فصل به شمار می‌رود.بوشهر در زمستان
بوشهر یک شهر تاریخی شگفت‌آور است

جاهای دیدنی بوشهر در زمستان


بوشهر با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر و بافت زیبایی شهری و البته مراکز خرید بی‌شمار مقصد مناسبی برای همه افراد است. شهری که طبیعت‌گردی و شهرگردی را به‌صورت هم‌زمان در اختیار شما قرار می‌دهد.


بافت تاریخی بوشهر روایت‌های زیادی از تاریخ را در دل خود دارد. در کنار آن می‌توانید قدمی در بافت جدید شهر زده یا چند ساعتی را در کنار سواحل آن سپری کنید. اما اینجا یک ویژگی منحصربه‌فرد دارد؛ موسیقی! ترکیب بوشهر همان قدر که به ادویه تند و غذای دریایی پیوند خورده، همان قدر هم پر از موسیقی، شب‌های شاد و دوست‌داشتنی است که با مردم محلی بوشهر می‌توانید آن را تجربه کنید.


با سفر به بوشهر می‌توانید ساعت‌ها بازارگردی کنید، سری به سواحل زیبا و دوست‌داشتنی آن بزنید، لذت غذای جنوبی را بچشید، از جاذبه‌های تاریخی آن دیدن کنید و برای چند روز چشمتان را به زیبایی‌های بی‌شمار این شهر بدوزید.


راهنمای سفر به بوشهر را بخوانید.


بندرعباس، قطب زیبایی‌ها


دومین شهر بزرگ جنوب ایران که بیشتر آن را به یک بندر تجاری و قطب اقتصادی ایران می‌شناسیم، ناشناخته‌های زیادی برای سفر دارد.


بندر عباس با جذابیت‌های بی‌شمار یکی از زیباترین مناطقی است که برای سفر زمستانه می‌توانید آن را انتخاب کنید.


البته جذابیت سفر به بندرعباس با دیدن جزیره‌ها تکمیل خواهد شد ولی این بندر زیبا در استان هرمزگان جاذبه‌های زیادی برای یک سفر مستقل دارد.


مقصد سفر به جنوب در زمستان
بندر عباس شهر زنده و پرجنب‌وجوشی است

جاهای دیدنی بندرعباس در زمستان


در بندرعباس مجموعه کاملی از فرهنگ جنوب کشور را خواهید داشت. غذای بی‌نظیر جنوبی با تجربه ساحل خلیج فارس را نباید از دست بدهید یا مراکز خرید بی‌شماری که هرآنچه بخواهید را با قیمتی بسیار مناسب‌تر از شهرهای دیگر در آن پیدا خواهید کرد.


دیدن آثار تاریخی و جاذبه‌های دیگر این بندر زیبا آن هم در زمستان که هوای گرم بندر به خنکی زمستانه میل می‌کند از دیگر لذت‌های سفر به بندر عباس است. 


آبادان، ساده، زیبا و پرشکوه


جنوب ایران پر از جاذبه‌های دیدنی است. مخصوصاً اگر با راهنمای سفر به جنوب در زمستان آشنا باشید. چرا که این منطقه در فصل زمستان دیدنی و جذاب است و آب‌وهوای بی‌نظیری برای سفر دارد.


یکی از بندرهای جنوبی ایران، آبادان است که در فاصله کمی از اهواز قرار گرفته و با سفر به خوزستان حتماً شما را وسوسه می‌کند تا به این شهر زیبا و دوست‌داشتنی سفر کنید.


آبادان که در سرمای زمستان، گرمای مطبوعی را به شما هدیه می‌دهد و شب‌هایش با موسیقی و صدای موج همراه است.


آبادان گرمای مردم خوزستان را به ارث برده و در این شهر بدون شک یکی از بهترین سفرها را تجربه خواهید کرد.


در ادامه این راهنمای سفر به جنوب در زمستان، نگاهی هم به شهرهای ساحلی جنوب ایران بیندازید.


جاهای دیدنی آبادان
آبادان طبیعت زیبایی دارد

جاهای دیدنی آبادان در زمستان


بازارهای این شهر هم حسابی معروف هستند و از بازار سنتی تا مراکز خرید مدرن شما را به یک خرید متفاوت با قیمت‌های مناسب دعوت می‌کند.


بازار ته لنجی‌های آبادان هم یکی از معروف‌ترین‌هاست که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توانید در آن پیدا کنید. اگر به این شهر پرانرژی سفر کردید، حتماً غذاهای محلی را امتحان کنید تا تجربه شکم‌گردی را هم در اینجا تکمیل کنید.


شیراز، زیبایی بی‌پایان


سفر به شهر شعر و هنر، تاریخ و تمدن قطعاً یکی از بی‌نظیرترین سفرها خواهد بود. شیراز با وصف بی‌مثالش همان شهر رؤیایی است که شما را مست بوی بهارنارنج با ترکیب غزلی از حافظ یا پندی از سعدی می‌کند. شهری که پیشینه تاریخی چندهزارساله ایران را به شکل آینه‌ای تمام‌قد در بناهای تاریخی مثل تخت‌جمشید و پاسارگاد به رخ می‌کشد.


به همین دلیل است که در راهنمای سفر به جنوب در زمستان بدون شک باید به سراغ شیراز برویم و تجربه‌ای اصیل را در لیست سفرهای خود بگنجانیم.


آب‌وهوای شیراز در زمستان هم مانند بهار مطبوع و خنک است. شهری که اگر در زمستان هم فالوده شیرازی‌اش را امتحان کنید، بدون شک مشتری آن خواهید شد.سفر به شیراز در زمستان
بهار و زمستان شیراز دیدنی است

جاهای دیدنی شیراز در زمستان


مجموعه شیراز برای سفر جنوب در زمستان تکمیل است. از مراکز تاریخی که تاریخ کهن تا معاصر را در دل خود جای‌داده تا فرهنگ و شعر، جاذبه‌های طبیعی و حتی بازارگردی!


شیراز هرآنچه از یک سفر انتظار داشته باشید در اختیار شما قرار می‌دهد؛ پس در سفر به این شهر رؤیایی شک نکنید.


 پرطرفدارترین جای جنوب برای سفر در زمستان


باوجوداینکه مقاصد زیادی برای سفر به جنوب در زمستان وجود دارد اما یک مقصد همیشه حرف اول را می‌زند و در فصل سرد پیداکردن بلیت آنجا کمی سخت می‌شود. جزیره زیبای کیش این مقصد رؤیایی و بی‌نظیر در جنوب ایران است که برای یک سفر بی‌نظیر مناسب است.


کیش، مقصد داغ در سرمای زمستان


جزیره کیش با آب‌وهوای گرم، در فصل زمستان کمی رنگ خنکی به خود می‌گیرد و به همین دلیل زیبایی‌های خود را دوچندان و بیشتر از همیشه به رخ مسافران می‌کشد. به همین دلیل در این فصل پرطرفدارترین جای جنوب برای سفر است.


جزیره زیبایی کیش با مجموعه کاملی از امکانات رفاهی، تفریحی و اقامتی هرآنچه بخواهید را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ترکیب را به سواحل زیبای خلیج فارس و لذت قدم‌زدن یا انجام تفریحات آبی به این مجموعه اضافه کنید.جاذبه های کیش
کیش معروف‌ترین مقصد سفر در زمستان است

جاهای دیدنی و تفریحات کیش در زمستان


سواحل بی‌نظیر جزیره، مراکز خرید لوکس و سنتی، لذت تجربه غواصی و انواع ورزش‌های آبی، جاذبه‌های تفریحی مثل آکواریوم بزرگ و پارک دلفین‌ها، جاذبه‌های تاریخی، انواع هتل‌ها و رستوران‌های دریایی و … فقط بخشی از جاذبه‌های کیش هستند.


درباره تفریحات آبی کیش، در این مطلب بیشتر بخوانید.


اجاره اقامتگاه برای سفر به جنوب


یکی از بخش‌های اصلی در سفر، اجاره اقامتگاه مناسب است. این اقامتگاه باتوجه‌به مقصد شما می‌تواند هتل، ویلا، سوئیت، اقامتگاه بوم‌گردی یا حتی کلبه باشد. اقامتگاه‌هایی که هرکدام از آن‌ها در کیفیت سفر شما تأثیر زیادی دارد.


پس در زمان برنامه‌ریزی برای سفر به جنوب، حتماً باید به دنبال اقامتگاه مناسب باشید. پیداکردن این کار شاید در نگاه اول چندان ساده به نظر نرسد اما جاباما این کار را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار شما قرار داده است.


با ورود به سایت جاباما و جستجوی مقصد موردنظر خود می‌توانید لیستی از اقامتگاه‌های مختلف در هر شهر را پیدا کنید. همه اقامتگاه‌ها دارای عکس، آدرس، امکانات و قیمت هستند که با مقایسه آن‌ها می‌توانید، بهترین اقامتگاه را برای سفر خود انتخاب کنید. رزرو شما از سایت جاباما قطعی است و پس از رسیدن به مقصد می‌توانید در آن اقامت کنید.


پاسخ به سوالات متداول درباره راهنمای سفر به جنوب در زمستان


هوای جنوب در زمستان چطور است؟

هوای جنوب ایران در زمستان خنک و به همین دلیل برای سفر در این فصل مناسب است.

کدام سواحل برای گردشگری در زمستان مناسب است؟

سفر به جنوب کجا برویم؟

بهترین زمان برای سفر به جنوب ایران کی است؟