اجاره اقامتگاه در سراسر ایران

بهترین کباب های ایران را در کدام شهرها پیدا کنیم؟!

ایران است و کباب‌هایش؛ طعم و عطرهای لذیذ و دلنشینی که جان را نوازش می‌دهد و روح را به پرواز درمی‌آورد. غذاهای ایرانی هر کدام برای خودشان دنیایی دارند اما دنیای کباب‌ها چیز دیگری است. از کباب‌خور هستید و به غذاهای گوشتی علاقه دارید، اهل کشف طعم و مزه‌ها هستید و وقتی سفر می‌روید، دنبال یک طعم تازه می‌گردید، قطعا شناختن بهترین کباب های ایران برایتان ضروری است! اگر هم به کباب خاصی عِرق دارید، این مطلب را تا انتها بخوانید، تا ببینید آیا کباب مورد علاقه شما در این لیست آمده یا نه.

کباب چیست؟

طبخ گوشت انواع مختلفی دارد. آب‌پز کردن، بخارپز کردن، پختن تحت فشار (زودپز)، سرخ کردن، خشک کردن و در انتها کباب کردن از مرسوم‌ترین شیوه‌های طبخ گوشت در ایران است. در این میان کباب کردن از سایر شیوه‌ها سالم‌تر است چون مواد مغذی آن به دلیل زمان کوتاه‌تر پخت، در مقایسه با سایر شیوه‌ها چون آب‌پز کردن از بین نمی‌رود و همچنین چربی اضافی مانند زمانی که گوشت را سرخ می‌کنیم، نیز به آن اضافه نمی‌شود.

به طور کلی کباب کردن به طبخ گوشت از قبل مزه‌دار شده روی حرارت آتش گفته می‌شود. کباب، اسم عربی گوشت بر آتش برشته شده است.

بهترین کباب های ایران

تاریخچه کوتاهی از کباب در ایران

به طور کلی غذاها و آداب غذا خوردن یکی از عناصر مهم فرهنگی محسوب می‌شوند. شکل استفاده یک قوم از طبیعت اطرافشان برای گذران زندگی، بیان‌کننده شیوه تعامل آن‌ها با محیط است و از طرفی روابط آن‌ها با طبیعت و با یکدیگر را شکل می‌دهد.

هر قوم سلیقه، ذائقه و نحوه تعامل با محیط اطرافش را در روزمره‌ترین اتفاق زندگی یعنی غذا خوردن نمایش می‌دهد. علاوه بر نوع غذا، شیوه طبخ و سرو آن نیز نشان دهنده فرهنگ هر منطقه است؛ تمام این‌ها را می‌توان در انواع کباب‌هایی که در ایران وجود دارند پیدا کرد. کباب یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایران است که در هر منطقه‌ای از ایران که دنبالش بگردید، ردپایی از این غذای لذیذ را خواهید یافت.

کباب کردن گوشت احتمالا یکی از اولین شکل‌های طبخ غذا در میان انسان‌ها بوده است. از زمانی که بشر تصمیم می‌گیرد دست از خام‌خواری بردارد، کباب همراه آدم بوده است. در شاهنامه فردوسی هم داستان‌هایی از شکار کردن حیوانات و کباب خوردن پادشاهان مختلف آورده شده است. برافروختند آتش و زان کباب/ بخوردند و کردند سر سوی آب. در شعر شاعران سبک هندی در دوره صفویه نیز که عناصر زندگی روزمره کم‌کم وارد شعر شاعران شد، می‌توان نشان کباب را یافت. مثلا در این شعر صائب:

اظهار عجز بر در ظالم روا مدار/ اشک کباب مایه طغیان آتش است

تاریخچه کباب در ایران

اما کبابی که ما اکنون می‌خوریم و می‌شناسیمش را طبق روایات مدیون ناصرالدین شاه قاجار هستیم که مثل خیلی چیزهای دیگر، در یکی از سفرهایش به ایران آورد. ظاهرا کباب امروزی ما به دستور او و با الهام از یک غذای قفقازی به این شکل درآمده و معروف شده است. طبق روایات تاریخی، زندگی‌نامه‌ها و سفرنامه‌هایی که از دوره قاجار مانده ظاهرا اولین کبابی در ایران، چلوکبابی نایب بوده است. حتی برخی ابداع شکل امروزی کباب کوبیده را به او نسبت می‌دهند. امروز یکی از غذاهای محبوب و معروف بین همه اقشار جامعه و در تمام شهرها، انواع کباب است. برویم ببینیم امروز و در جاهای مختلف چه خبر است از بهترین کباب های ایران و کبابی‌ها.

شهر به شهر با بهترین کباب های ایران

این‌که کباب کدام منطقه بهتر است به ذائقه شخصی افراد برمی‌گردد. اما چند نکته اساسی در کیفیت کباب مؤثر است. اولین نکته گوشت گوسفند در مناطق مختلف است. شرایط آب و هوایی و نوع غذایی که دام مصرف می کند بر کیفیت گوشت او اثرگذار است. به علاوه نژادهای مختلف گوسفند، گوشت‌های متفاوتی از لحاظ کیفیت دارند. اما به طور کلی از آن‌جایی که گوسفند، حیوانی است که توانایی بالایی در تطابق خود با محیط دارد و می‌تواند حتی در سخت‌ترین شرایط آب‌وهوایی و با کم‌ترین علوفه هم رشد و تولید مثل کند، در اغلب مناطق ایران، پرورش گوسفند رواج دارد.

در ایران ۲۷ نوع نژاد گوسفند وجود دارد که هر کدام در شرایط متفاوت آب و هوایی زندگی می کنند و نوع گوشت متفاوتی دارند. نژاد افشاری، شال، مهربان، بلوچی، لری و سنجابی از بهترین انواع نژاد گوسفند ایرانی هستند و کرمانشاه، لرستان، قزوین، آذربایجان شرقی از بهترین مناطق برای پرورش گوسفند هستند. شاید بی‌دلیل نباشد که بهترین کباب های ایران هم مربوط به این مناطقند.

دلایل دیگر کیفیت کباب به تازه بودن گوشت و نوع طبخ آن برمی‌گردد. برای اطمینان از هر دوی آن‌ها باید کبابی های معروف ایران را بشناسیم تا با اطمینان آن‌ها را مصرف کنیم. البته نوع طبخ کباب در هر منطقه متفاوت است و هر رستوران و سرآشپزی شیوه طبخ مخصوص به خودش را دارد.

کباب از آن دسته غذاهاست که انواع مختلفی دارد. در ایران دنده کباب یا شیشلیک، کباب کوبیده، کباب چنجه، کباب برگ، کباب سلطانی، کباب بختیاری، جوجه کباب، کباب حلزونی، کباب ترش، کباب کوبیده مرغ، تاس کباب از محبوب‌ترین کباب‌ها هستند. البته جگر، دل، قلوه و مرغ برشته هم از انواع کباب‌ها هستند. گیاهخواران و کسانی که گوشت مصرف نمی‌کنند نیز از موادی چون توفو و پنیر کبابی و انواع سبزیجات چون قارچ و بادمجان و …. کباب درست می‌کنند.

لذیذترین کباب های ایران

شهر بناب، کباب بناب را تنها در شهر بناب باید خورد

از آن‌جا که کباب کوبیده در ایران آن‌قدر معروف است که حتی خیلی وقت‌ها وقتی می گوییم کباب منظورمان کباب کوبیده است، مطلبمان را با معرفی بهترین نوع کباب کوبیده یعنی کباب بناب شروع می‌کنیم. کباب بناب که حتما حتی اگر امتحانش نکرده باشید، نامش را شنیده‌اید، نوعی از کباب کوبیده است که شیوه طبخ کمی متفاوتی نسبت با کباب کوبیده دارد.

در این شیوه، گوشت را به جای این‌که چرخ کنند، آن‌قدر می‌کوبند که شکل‌پذیر شود و سپس مزه‌دارش می‌کنند، به سیخ می‌کشند و کباب می‌کنند. البته این تمام ماجرا نیست. اگرچه امروز در تمام شهرهای ایران می‌توانید تابلوهای کباب ناب بناب را ببینید، اما کباب ناب واقعی بناب را باید حتما در همان شهر بناب نوش جان کنید.

نکته دیگر درباره کباب بناب این است که این نوع کباب روی سیخ‌های پهن‌تری نسبت به کباب‌های کوبیده معمولی طبخ می‌شود. پس اگر گذرتان به شهر بناب افتاد، حتما اولین کاری که می‌کنید این باشد که کباب بناب بخورید. نکته جالب در این شهر این است که کبابی‌ها و قصابی‌ها به موازات یک‌دیگر در شهر ردیف شده‌اند و در این شهر بیش از ۱۰۱ کبابی وجود دارد.

بناب هنوز مثل سایر شهرها نشده که فست‌فودها بتوانند جای غذاهای اصیل و مغذی خودمان را در این شهر بگیرند. پس در سفر به بناب اصلا نگران پیدا کردن رستوران نباشید، قدم به قدم و جا به جا کبابی هست. اما بهترین کبابی ها در شهر بناب کبابی کاج، کبابی نگین آذربایجان، کبابی فرزانه بناب و کبابی تک بناب هستند.

پس تا اینجا کباب ناب بناب یکی از بهترین و ناب ترین کباب های اصیل ایرانی بود که احتمالا همه ما طعم آن را چشیده‌ایم.

کباب بناب
کباب بناب

کرمانشاه، دنده کباب را به لذت‌های زندگی‌تان اضافه کنید

پیش از این هم گفتیم که کرمانشاه یکی از بهترین مناطق برای پرورش گوسفند است و از نظر مواد اولیه می‌توان بهترین گوشت‌ها را در این منطقه پیدا کرد. اما از نظر طبخ هم این خطه متفاوت است. این شهر به دنده کبابش معروف است.

دنده کباب، کبابی است که از گوشت دنده گوسفند درست می‌شود. در برخی مناطق به کباب این گوشت شیشلیک گفته می‌شود. اگر به کرمانشاه سفر کردید خوردن این نوع کباب را در طاق بستان از دست ندهید. در زمان‌های پُرمسافر در این شهر، در قسمت‌هایی از طاق بستان در طبیعتی دل‌انگیز، این نوع کباب را با اجرای موسیقی‌های محلی طبخ می‌کنند و تقدیمتان می‌کنند. در این شهر به جز دنده کباب که گوشت دنده همراه با استخوانش به سیخ کشیده می‌شود، کباب سه سیخ نیز شهرت دارد که در آن تکه‌ای از گوشت گوسفند را به شکل کباب برگ اما با استفاده از سه سیخ، کباب می‌کنند و بالطبع پهن‌تر از کباب برگ است.

رستوران‌های حیدری، تخت جمشید، چلچله، رضایی، ارگ، شایلی، هتل جمشید و ملکوتی از بهترین رستوران های این شهر هستند. اگر اهل جگر و دل و قلوه هم هستید این شهر جگرپیچ‌های فوق‌العاده‌ای دارد.

اصلا کرمانشاه بهترین کباب های ایران را دارد و اگر در سفر به این منطقه این بازی آتش و گوشت را از دست بدهید، واقعا ضرر کرده‌اید!

دنده کباب کرمانشاه
دنده کباب کرمانشاه

شاندیزِ مشهد، شیشلیک لذتی که همیشه با آدم می‌ماند

یکی دیگر از مناطقی که در ایران گوشت دنده گوسفند را به همراه استخوانش کباب می‌کنند و به داشتن این نوع کباب معروف است، شهر کوچک شاندیز در نزدیکی مشهد است. احتمالا همه ما دست‌کم یک بار هم که شده به مشهد سفر کرده‌ایم. مشهد از پرمسافرترین شهرهای ایران است که به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) همیشه مهمان دارد.

اما این تمام مشهد نیست، یکی از بهترین چیزها در مشهد غذاست. مشهد غذاهای خوشمزه و رستوران‌های معروف زیادی دارد که هیچ کس را ناراضی از غذا به شهرش برنمی‌گرداند. از معروف‌ترین دیدنی‌ها در مشهد شهرهای کوچک طرقبه و شاندیز هستند که ممکن نیست کسی به مشهد سفر کرده باشد و به این دو منطقه خوش آب‌وهوای ییلاقی نرفته باشد.

در این میان شیشلیک شاندیز از معروف‌ترین غذاها و بهترین کباب های ایران است. این غذا که همان دنده کباب است، در این شهر به وفور پیدا می‌شود. البته در این‌جا کسی این غذا را به نام دنده کباب نمی‌شناسد و همه به آن شیشلیک می‌گویند.

بهترین رستوران های برای خوردن شیشلیک در شاندیز رستوران ارم شاندیز، رستوران پدیده شاندیز، رستوران ماهان، رستوران حاج حسن شاندیز و رستوران حسن شیشلیکی است. شما در شاندیز می‌توانید در کنار چشیدن طعم لذیذ شیشلیک از آب‌وهوای فوق‌العاده این منطقه نیز استفاده کنید و در رستوران‌هایی بنشینید که در مسیر رودخانه و زیر سایه درختان بساطشان را پهن کرده‌اند.

شاندیز را اگر کنار بگذاریم، مشهد رستوران های خوب کم ندارد! اصلا آنقدر در مشهد رستوران و رنگ و بو پیدا می‌کنید که ممکن است گیج شوید. نگران نباشد، اگر غذا در سفر برایتان مهم است، در مجله جاباما می‌توانید بهترین رستوران های مشهد و اینکه در هر رستوران چه غذایی را باید امتحان کنید را یکجا در یک مطلب ببینید و بخوانید!

کباب شیشلیک شاندیز
کباب شیشلیک

تبریز، شهر غذاهای قاجاری و کباب های بی‌نظیر!

از بناب گفتیم باید از شهر نزدیک آن یعنی تبریز نیز بگوییم. تبریز اصلا یکی از دلایل شهرتش، همین غذاهایش است. این شهر که محل اسکان شاهزاده‌های قاجاری بوده، پر است از آداب و رسوم قاجاری و بالطبع غذاهای قاجاری. کباب هم که غذایی قاجاری است در این شهر به وفور و در انواع مختلف یافت می‌شود.

یکی از کباب‌ها که در تبریز وجود دارد کباب تبریزی یا قاجاری است که به صورت ایستاده برایتان سرو می‌شود. نوع دیگری از کباب که بیشتر در این شهر دیده می‌شود، کباب متری است که در تبریز به اوزون کباب معروف است. اوزون کباب، کباب‌های کوبیده‌ای در اندازه‌های یک و نیم متری هستند.

شاید نزدیک‌ترین کباب بناب به کبابی که واقعا در شهر بناب درست می‌شود را بتوانید در تبریز میل کنید. معروف‌ترین کبابی های تبریز، رستوران حاج علی در بازار بزرگ تبریز، خانه کباب مظفریه، بناب کبابی برادران، رستوران کلاسیک ایمانی سردرود و چلوکبابی قرانی هستند و اگر از من می‌شنوید در سفر به تبریز لذت خوردن کباب در کبابی‌های خیابان شهناز و کبابی‌های ائل‌گلی را از دست ندهید.

اصلا تبریز جایی برای چشیدن طعم بهترین غذاهای ایران است و بهترین کباب های ایران هم از این قاعده مستثنی نیستند.

بهترین کباب تبریز در ایران
اوزون کباب

گلپایگان، کباب گلپایگانی و دوغ محلی

کباب گلپایگان نیز از دیگر انواع محبوب ترین و بهترین کباب های ایران است که احتمالا مانند کباب بناب، نامش را در شهرهای دیگر نیز دیده‌اید و شنیده‌اید، اما کباب گلپایگان واقعی را باید در همان گلپایگان نوش جان کنید. کباب گلپایگان که در فهرست میراث ناملموس هم ثبت شده است، نوعی کباب کوبیده بسیار لذیذ و هوس‌انگیز است. البته گلپایگان به دوغ و ماست و به طور کلی محصولات لبنی هم معروف است و باز احتمالا نام دوغ گلپایگان را هم شنیده باشید؛ پس بی‌شک در گلپایگان باید در کنار کبابتان دوغ هم سفارش بدهید.

نکته جالب درباره این شهر این است که به تازگی همه ساله در آن جشنواره کباب گلپایگانی برگزار می‌شود. پس اگر در تابستان قصد سفر به این شهر را دارید حتما جوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید در این جشنواره حضور پیدا کنید و از این طعم بهشتی لذت ببرید. کبابی هاشمی، کبابی گلپایگانی منصوری و کبابی حقیقت از معروف‌ترین کبابی‌های این شهر هستند.

بهترین کباب گلپایگان
کباب گلپایگان

بروجرد، شهرهای کباب‌های لذیذ

یکی دیگر از شهرهایی که به کبابشان معروفند، شهر بروجرد است. کباب‌های این شهر نیز مانند کباب گلپایگانی در فهرست میراث ناملموس ثبت شده‌اند. یکی از دلایل شهرت و طعم دلپذیر کباب‌های بروجرد نوع دامی است که در آن منطقه پرورش می‌یابد.

لرستان یکی دیگر از قطب‌های دامپروری کشور است که گوشت لذیذ و خوش طعم و زودپز آن، بروجرد را به یکی از مکان‌های فوق‌العاده برای خوردن کباب تبدیل کرده است. کباب بروجرد نیز یکی دیگر از انواع کباب‌های کوبیده است و بیشتر از این‌که تفاوت در شیوه طبخش باشد، تفاوتش با سایر مناطق در استفاده از دام تازه و گوشت باکیفیت است. به همین دلیل نام کباب بروجرد را مثل کباب‌های بناب و گلپایگانی در هیچ شهر دیگری جز بروجرد در سردر کبابی‌ها نمی‌بینید. کباب بروجرد را باید حتما در بروجرد نوش جانتان کنید چون مواد اولیه آن تنها در خود این شهر یافت می‌شود.

رستوران‌های رضایی، سفیر، لهراسبی، برکه، ژوان و عمو حسین از معروف‌ترین رستوران‌ها و کبابی های بروجرد هستند. البته در این شهر جوجه‌کباب‌هایی بر سیخ‌های بلند مشابه اوزون کباب‌های تبریز می‌بینید که هر سیخش می‌تواند دو نفر را سیر کند. جوجه کبابی شفیع یکی از معروف‌ترین جوجه‌کباب‌های این شهر است.

اصلا اگر مسافر لرستان شدید، از کباب های لذیذش از هر نوعی که باشد نباید غافل شوید، چون به جرات از بهترین کباب های ایران هستند.

خوشمزه ترین و بهترین کباب های ایران
کباب بروجرد

اصفهان و کباب بریانی، کباب هست یا نیست؟

اصفهان را با بریانی و بریانی را با اصفهان می‌شناسند. بریان را اگر به عنوان کباب بپذیریم می‌توان گفت نوعی کباب متفاوت است. تفاوتش در این است که گوشت را قبل از کباب کردن آبپز می‌کنند، سپس آن را چرخ می‌کنند و بعد روی کفگیرهای گردی آن را کباب می‌کنند. این کباب هم اگرچه در شهرهای دیگر به وفور یافت می‌شود اما با این وجود خوردن آن در اصفهان طعم و لطف دیگری دارد. روی بریانی، خلال‌های پسته و بادام می‌ریزند که هم زینت‌بخش و هم طعم‌دهنده‌های بی‌نظیری برای این غذا هستند.

بریان هم اغلب با پلو سرو می‌شود. بریانی حاج محمود شفاعت، بریانی اعظم، رستوران جارچی باشی، بریانی شاد و بریانی بیشه از معروف ترین بریانی های اصفهان هستند.

بریانی را اگر کباب حساب کنیم، برای کسانی که سلیقه خاصی دارند از یکی از انواع بهترین کباب های چرب و لذیذ ایران به شمار می‌رود که البته لذت خوردنش در رستوران ها و محیط‌های محلی و سنتی اصفهان لذت دو برابری دارد!

اگر اهل کباب و گوشت باشید، اصفهان بهشت شماست! غذاهای اصفهانی به طعم و عطر گوشتشان معروف هستند و در مجله جاباما ما یک مطلب کامل را به معرفی خوشمزه ترین غذاهای سنتی اصفهان و تجربه‌ای از شکم‌گردی در نصف جهان اختصاص داده‌ایم.

کباب بریان اصفهان
کباب بریان اصفهان

رشت، طعمی متفاوت از کباب

رشت که می‌دانید معروف است به این‌که غذاهای متنوع و متفاوتی نسبت به شهرهای دیگر دارد و حتی در فهرست یونسکو به عنوان شهر خلاق غذا ثبت شده است. کباب‌های این شهر هم با طعمی متفاوت و لذیذ ارائه می‌شوند. کباب ترش و کباب دوش از معروف‌ترین کباب‌های رشت هستند که واقعا در سایر شهرها نمی‌توانید آن را پیدا کنید.

در این شهر گوشت کبابی را با دانه‌های انار مزه‌دار می‌کنند که این باعث می‌شود کباب طعمی ترش به خود بگیرد، نرم و لذیذ شود و مثل رب انار گوشت را سیاه نمی‌کند. یکی از بهترین جاهایی که شما می‌توانید در آن کباب‌های رشت را نوش جان کنید، خیابان شهرداری است. در راسته خیابان شهرداری کبابی‌های زیادی را می‌بینید که بی‌ادعا و با کیفیت حالتان را خوب می‌کنند. کبابی شورکولی نیز از معروف ترین کبابی ها در این شهر است. رستوران‌های رازقی، اردشیر، محرم، پلاکباب و جهانگیر نیز معروف ترین رستوران های رشت برای خوردن کباب‌های مخصوص این شهر و لذیذترین و بهترین کباب های ایران هستند.

بعید می‌دانیم، عازم رشت بشوید و فقط به یک وعده غذا و به یک کباب ترش بسنده کنید! برای همین هم ما فهرستی از بهترین رستوران های رشت با خوشمزه‌ترین غذاهای گیلانی را یکجا جمع کرده‌ایم که اگر مسافر رشت شدید، از طعم‌های بی‌نظیر این شهر، بی‌نصیب نمانید.

کباب ترش خوشمزه و لذیذترین کباب ایران
کباب ترش

زاهدان، کباب‌هایی با طعم ادویه‌های دلنشین و متفاوت

در استان سیستان و بلوچستان می‌توانید کباب‌های متفاوتی را پیدا کنید که آغشته به ادویه‌های مخصوص آن منطقه هستند. در این منطقه نیز مانند شاندیز و کرمانشاه دنده کباب وجود دارد که در این‌جا به آن جامپ می‌گویند. از کباب های معروف دیگر این منطقه تنورچه و کباب بریانی است.

کباب جامپ در این منطقه با ادویه‌های مخصوص خودشان درست می‌شود و طعمی متفاوت را برایتان ایجاد می‌کند. بریانی نیز از گوشت کوبیده به همراه همان ادویه‌های مخصوص سیستانی‌ها درست می‌شود. تنورچه را ساکنان مناطق سنتی‌تر و عشایر در تنورهای داغ می‌گذارند و می‌پزند. تنورچه دو نوع شیوه پخت دارد در یکی گوشت‌ها را خرد کرده و به سیخ می‌کشند و در تنور همراه با یک ظرف آب می‌گذارند تا هم‌زمان که گوشت کباب می‌شود، بخار پز هم بشود و لطیف‌تر و آبدارتر شود. شیوه دیگر این غذا به این شکل است که یک گوسفند کامل را در تنور می‌گذارند و بریان می‌کنند.

معروف ترین رستوران های زاهدان رستوران هتل جهانگردی، رستوران ولیعصر، رستوران حاج احمد، رستوران عمارت و رستوران آذربایجان هستند.

معروف ترین کباب های ایران

تهران، چکیده‌ای از تمام شهرها، غذاها و کباب‌ها

با پایتخت شدن تهران و افزایش مهاجرت از شهرهای دیگر به این شهر، مردم هر شهری با خود لهجه‌ها، آداب و رسوم و فرهنگ‌هایشان را به تهران آوردند. به گونه‌ای که می‌توان گفت این شهر چکیده‌ای از تمام ایران است. یکی از نمودهای فرهنگ و آداب رسوم در هر فرهنگ و قومیت، غذا خوردن و شیوه‌های طبخ غذاست که در این شهر می‌توانی تمام انواع آن را با هم و یکجا ببینید.

به علاوه با توجه به این‌که در زمان تولد کباب کوبیده، تهران پایتخت سیاسی بوده است، می‌توان گفت کباب کوبیده از غذاهای سنتی مردم تهران به شمار می‌رود. در این شهر از کباب‌های کوبیده تا کباب‌های بناب، جوجه‌کباب‌ها، کباب‌های ترش، گلپایگانی و حتی بریانی را می‌توانید پیدا کنید. در بسیاری موارد رستوران‌هایی از شهرهای دیگر در تهران شعبه دارند. حالا سوال این‌جاست که بهترین کباب های تهران را کجا بخوریم؟ معروف‌ترین کبابی های تهران کم نیستند. ابتدا باید از رستوران نایب که شعبه‌های زیادی هم دارد و یکی از اولین کبابی‌ها در ایران است یاد کنیم. رستوران شمشیری نیز از قدیمی‌ترین رستوران‌های این شهر است. رستوران مسلم در بازار بزرگ، رستوران شرف‌الاسلامی، رستوران قدح، رستوران ریحون، رستوران نوید، رستوران خانه کباب شمرون، کباب‌سرای منصور، رستوران ارکیده، کبابی بهار، رستوران حاج فضل‌الله گلپایگانی و رستوران شب‌های تهران از بهترین جاهایی در تهران هستند که می‌توانید در آن‌ها طعم کباب ناب و لذیذ را تجربه کنید.

اگر در تهران به این فکر افتادید که جایی را پیدا کنید که کباب‌هایش طعم کباب اصیل تهرانی را داشته باشد و حال و هواش دستتان را بگیرد و ببرید به دل تهران قدیم و اصیل، آنطور که قرار بود پایتخت باشد، ما توصیه می‌کنیم به بازار تهران سر بزنید، هم در گذرهایش گم شوید، هم معماری یک بازار بی‌نظیر را ببیند و هم سر ظهر که شد خودتان را به یک چلوکباب جانانه مهمان کنید؛ انتخاب با شماست، مسلم، شمشیری، شرف‌الاسلامی، نایب یا قدح، ببینید کدامشان صدایتان می‌زنند. اگر راه و رسم رفتن به بازار بزرگ تهران را نمی‌دانید، ما در مجله جاباما به شما گفته‌ایم!

بهترین کباب های تهران

اهل کباب و کباب‌خوری هستید؟ اگر مسافر شهرهای مختلف ایران شدید خودتان را به یک سیخ کباب جدید مهمان می‌کنید یا ترجیح می‌دهید بروید سراغ طعم‌های آشنای قدیمی؟! از ما اگر می‌شنوید، لذت چشیدن طعم این بهترین کباب های ایران را نباید از دست بدهید! اگر کبابی در شهر و منطقه شما هست که از لیست ما جا مانده در بخش نظرات به ما بگویید!

بنفشه انصاری

من بنفشه انصاری، کارشناس ادبیات فارسی و کارشناس ارشد تئاتر هستم. سفرهای چندروزه را دوست دارم، اما سفرهای طولانی را بیشتر. فکر می‌کنم این زیستنِ چندماهه در یک شهر جدید است که می‌تواند روح شهرها را برای ما عریان کند. می‌نویسم تا آنچه از روح عریان شهرها در کوچه‌های خلوت و ناشناس آن‌ها دیده‌ام برایتان بگویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن