جاباما

فهرست کامل بهترین رستوران های تهران از کبابی تا ایتالیایی!

چه چیزی در مورد یک رستوران برای شما اهمیت دارد؟ نورپردازی، آدرس، نوع ساختمان، غذا یا رفتار کارکنان؟ شاید هم همه این‌ها؛ اما برخی از این موارد در هر صورت برای شما در انتخاب بهترین رستوران های تهران که پایتخت است، بیش از بقیه اهمیت دارند.

از طرف دیگر هم تهران شهری نیست که فقط به دلیل پایتخت بودن اهمیت داشته باشد؛ تاریخ‌دانان قدمت این شهر را بیش از هفت هزار سال تخمین می‌زنند و سفرنامه‌نویسان هم از تهران به‌عنوان مکانی که تقریبا در مرکز امپراطوری ایران قرار داشته، نام برده‌اند.

در جای‌جای این شهر می‌توانید به‌راحتی مشاهده کنید که تاریخ «طهران» تا «تهران» راه زیادی را پشت سر گذاشته… می‌توانید در آن همه‌چیز پیدا کنید!

تهرانِ امروز، ترکیبی از بافت قدیمی و کهن و بافت جدید و مدرن است. به‌ همین دلیل، اگر تصمیم بگیرید تا به دنبال بهترین رستوران های تهران بگردید، برای شما گزینه های زیادی روی میز وجود دارد؛ از رستوران‌های سنتی و غذاهای خاص ایرانی گرفته تا رستوران‌های مدرن اروپایی و غذاهای بین‌المللی.

همه‌چیز فقط به این بستگی دارد که چه چیزی را مد نظر دارید و می‌خواهید چه روزی را پشت سر بگذارید. در بین بهترین رستوران های تهران همه جور جایی پیدا می‌شود، مکان‌هایی که بسته به علاقه و نیاز شما می‌توانند دنج و آرام باشند یا شلوغ و پر سر و صدا؛ تاریک و ساکت باشند یا پر از نور و هیجان!

همه این‌ها به این بستگی دارد که شما چه حال‌وهوایی داشته باشید و به‌دنبال چه مکانی بگردید. برای اینکه رستوران دلخواهتان را سریع و راحت پیدا کنید،

ما همه اطلاعاتی را که نیاز دارید یکجا جمع کرده‌ایم تا شما در کوتاه‌ترین زمان رستوران دلخواهتان را پیدا کنید و به جای جست‌و‌جوی اضافی در اینترنت، وقت بیشتری را در مکان موردنظرتان سپری کنید؛ بنابراین اگر قصد دارید تا امروز را در یکی از بهترین رستوران های تهران وقت بگذرانید، خوب است که ابتدا این فهرست را خوب بررسی کنید.

نگاهی به انواع رستوران ها در تهران

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما برای اینکه بهترین رستوران برای صرف یک وعده غذا به‌تنهایی یا با همراهانتان انتخاب کنید، ابتدا لازم است بدانید که به دنبال چه نوع رستورانی هستید.

البته دست شما در این مورد در شهری مثل تهران کاملا باز است؛ چراکه انواع و اقسام رستوران ها در شهر تهران، مناسب با سلیقه، نیاز و بدجه‌ی هرکس وجود دارد؛ از چلوکبابی ها گرفته تا کافه رستوران ها.

همه‌‌چیز به این بستگی دارد که هوس چه نوع غذایی را کرده‌اید یا دوست دارید زمان را به‌همراه دوستانتان در چه فضایی سپری کنید؛ بنابراین، توصیه تیم جاباما این است که از ابتدا به این موارد توجه کنید و سپس به دنبال رستوران مورد نظر گردید.

یک رستوران در واقع نوعی غذاخوری است که می توان بسته به اینکه بر اساس چه فرهنگی دیزاین شده یا غذاها براساس دستورهای یک منطقه‌ی جغرافیایی تهیه شده‌اند، ‌آن را دسته بندی کرد.

از این نظر، به‌دلیل تنوع فرهنگی زیادی که در تهران وجود دارد، می‌توانید انواع و اقسام رستوران ها را پیدا کنید؛ از سفره‌خانه ها، دیزی‌سراها، طباخی ها و چایخانه ها گرفته تا چلوکبابی ها، کافه رستوران ها، فست‌فودها، باغ رستوران ها و غیره.

بهترین چلوکبابی های تهران

تهران است و چلوکبابی هایش! کبابی‌های خوب زیادی در شهرهای مختلف وجود دارد اما تعداد چلوکبابی های خوب در تهران واقعا زیاد است. در واقع اگر از آن‌دسته افرادی هستید که کباب را به فست‌فود یا غذاهای بین المللی ترجیح می‌دهند، پایتخت همان‌ جایی است که باید مدتی را در آن به گشت‌وگذار بپردازید.

مجموعه رستوران های نایب، برای آن‌ها که به اصالت اهمیت می‌دهند!

نزدیک ۱۵۰ سال از زمانی‌که رستوران نایب ساعی تاسیس شد می‌گذرد و به‌گفته‌ی آن‌ها، خانواده نایب چلوکباب را به شکل امروزی ابداع کرده‌اند و اولین چلوکبابی هم همین نام را بر خود دارد.

در منوی نایب به‌عنوان یکی از لوکس ترین رستوران های تهران، می‌توانید انواع کباب‌ها را مشاهده کنید.

همان‌طور که در چلوکبابی های تهران مرسوم است، تنها کباب نیست که در این رستوران ها سرو می‌شود؛ بلکه شما این قدرت انتخاب را دارید تا غذاهای متنوع مانند باقالی پلو با مرغ یا ماهی قزل‌آلا را سفارش دهید؛ اما اگر به رستوران ‌نایب سر میزنید، پیشنهاد ما این است که حتما یکی از انواع متنوع کباب های آن را امتحان کنید.

از فهرست بلند بالایی که پیش روی شماست، همه و همه شما را در تاریخ تهران به یک سفر خوش‌طعم میهمان می‌کنند.

بهترین رستوران های تهران
رستوران نایب از لوکس ترین چلوکبابی های تهران است

مجموعه رستوران های هانی، تلفیق اصالت و سبک مدرن

از دیگر رستوران‌هایی که در تهران به چلوکباب‌هایش معروف شده، مجموعه رستوران‌های هانی است.

شاید ۳ شعبه قیامدشت، قیام و اندرزگوی مجموعه رستوران های هانی از باقی معروف‌تر باشند اما تعداد شعب این مجموعه رستوران واقعا زیاد است.

در هر شعبه از هانی، به‌جز انواع کباب می‌توانید انواع خوراک ها و خورش ها را هم پیدا کنید؛ همچنین سالادبار این مجموعه، از جمله سالادبارهای محبوب و متنوعی است که دوستداران سالاد را به وجد می‌آورد.

البته قیمت‌ها در این مجموعه رستوران کمی گران است اما نسبت به کیفیتی که دریافت می‌کنید، به‌صرفه به‌نظر می‌رسد.

همچنین در برخی از شعب مثل رستوران هانی پارسه که در خیابان بهشتی تهران واقع شده، پذیرایی به‌صورت سلف سرویس انجام می‌گیرد تا شما با فراغ بال آنچه لازم دارید را بردارید و سر میز بیاورید.

اگر دنبال خوشمزه ترین کباب های ایران می‌گردید، خبر خوب اینکه می‌توانید یک لیست کامل از این کباب‌ها و کبابی‌ها را در همین مجله پیدا کنید.

بهترین چلوکبابی های تهران
در رستوران هانی علاوه بر انواع کباب می‌توانید غذاهای دیگر هم سفارش دهید

رستوران البرز و نیم قرن سابقه

رستوران البرز با داشتن دو سالن پذیرایی و یک سالم VIP، برای برگزاری مراسم مختلف یک مکان مناسب است. این رستوران در مرکز شهر واقع شده و از نظر دسترسی نیز شرایط خوبی دارد.

تعداد سال‌های فعالیت برای چلوکبابی ها اهمیت زیادی دارد. انگار به آن‌ها اعتبار می‌بخشد و می‌گوید که آن‌قدر با اقبال عمومی رو‌به‌رو بوده‌اند تا طی سال‌ها همچنان به کار خود ادامه بدهند.

رستوران البرز هم یکی از همین رستوران‌هاست که مکانی برای استراحت و صرف یک وعده غذای خوش‌طعم به‌حساب می‌آید که از سال ۱۳۴۶ مشغول به فعالیت است.

آدرس: خیابان سهروردی شمالی، نبش کوچه نیکوقدم

بهترین کبابی ها در تهران کجاست
رستوران البرز یکی از معروف ترین و قدیمی ترین کبابی های تهران است

رستوران شرف الاسلامی، در دل طهران قدیم

اگر دوست دارید تا با سر زدن به یک رستوران حال و هوای تهران قدیم را تجربه کنید، بهتر است نام رستوران شرف الاسلامی را حتما به خاطر داشته باشید.

این رستوران در قلب بازار تهران که یک محل مهم و تاریخی به‌شمار می‌آید، قرار گرفته است.

شرف الاسلامی هم از آن غذاخوری‌های قدیمی پایتخت به‌حساب می‌آید که از سال ۱۳۱۷ مشغول فعالیت بوده و هست.

نام این رستوران که روی کاشی‌کاری‌های آبی‌رنگ نوشته‌شده به شما خوشامد می‌گوید اما طرفدارانش آنقدر زیادند که احتمالا مجبور خواهید شد تا برای اینکه نوبتتان بشود، کمی صبر کنید!

شاید به‌همین دلیل است که می‌گویند بهترین زمان سر زدن به این رستوران، ظهرها بین ساعت ۱۲ تا یک است.

آدرس: بازار تهران، داخل حیاط مسجد شاه، مسیر سمت راست

البته اگر گذرتان به سمت بازار افتاد و خواستید در کوچه پس کوچه بازار بزرگ تهران بگردید، سری به راهنمای گردش و خرید در بازار بزرگ تهران بزنید.

بهترین رستوران های بازار بزرگ تهران
برای خوردن یک وعده غذای عالی در رستوران شرف الاسلامی باید تحمل صف ایستادن داشته باشید!

رستوران مسلم، از دوران معاصر تا امروز

چلوکبابی مسلم نیز از آن دست رستوران هایی است که در دل تهران قدیم واقع شده؛ در بازار و نبش سبزه میدان.

این کبابی نیز از قدیمی ترین چلوکبابی های تهران به‌حساب می‌آید و از آن جایی که در بازار تهران واقع شده، لازم نیست که حتما اطلاعات دقیقی آدرس آن را داشته باشید.

همین که در این بازار از کسبه و مغازه‌داران بپرسید که «رستوران مسلم کجاست»، آن‌ها مسیر دقیق را به شما نشان می‌دهند.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که غذای خوب، فضای جذاب و البته شلوغ این رستوران که به دلیل قرارگرفتن در بازار بزرگ ‌تهران فراهم شده، ویژگی‌هایی است که کمتر می‌توان شبیه آن را در جای دیگر پیدا کرد؛ با این‌حال، بهتر است تنها برای ناهار به آن‌جا مراجعه کنید، چرا که ساعت کاری این رستوران از ساعت ۱۱ تا ۱۸ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۱۷:۳۰ است.

به این معنا که چندان نمی‌توانید روی شام در این رستوران حساب باز کنید. البته این موضوع نیز یک مسئله کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد؛ چرا که ساعت کار رستوران مسلم با ساعت کار بازار تهران هماهنگ است و به همین دلیل بعد از اینکه بازار تعطیل می‌شود معمولاً رفت‌وآمدها به این منطقه کاهش پیدا می‌کند.

غذاهای رستوران مسلم از کباب های متنوع گرفته تا انواع ته چین و انواع غذاهای سنتی ایرانی از همان غذاهایی است که شما را به سفری به گذشته خواهد برد.

آدرس: بازار، نبش سبزه میدان، کوچه حاج رحیم خان، پلاک ۴

رستوران مسلم در بازار تهران
علاوه بر کباب، ته چین های رستوران مسلم شعبه بازار هم معروف است

بهترین رستوران های سنتی تهران

تهران شهری است که در آن می‌توانید انواع فرهنگ‌ها و قومیت‌ها را پیدا کنید؛ بنابراین کاملا طبیعی است که رستوران‌های سنتی تهران هم متنوع باشند و هم پرتعداد.

آن‌ها را می‌توان در جای‌جای شهر پیدا کرد و در ساعات مختلف روز به آن‌ها سر زد اما رفتن به این نوع رستوران‌ها در طول شب‌ و برای صرف وعده‌ی شام رایج‌تر است.

رستوران شاندیز جردن یکی از بهترین رستوران‌ های تهران!

اسم رستوران های شاندیز را حتما شنیده‌اید. شهرت کباب های شاندیز مشهد بیش از هر رستوران سنتی دیگری بیت دوستداران این سبک غذا پیچیده است؛ اما در بین آن‌ها یک رستوران هست که بیش از باقی موردپسند و توجه مخاطبان قرار گرفته: رستوران شاندیز جردن.

همان جایی که باید حتما به آن سر بزنید! این رستوران از ساعت ۱۲ تا ۱۵ برای ناهار و ساعت ۱۹ تا ۲۳ برای شام خدمات‌رسانی دارد؛ اما نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که فضای داخلی این رستوران به شیوه‌ی کلاسیک ایرانی، کمی بیش از حد روشن است و در نتیجه، مثل هر کبابی دیگری که به آن سر می‌زنید، همه‌جا سرشار از نور است. پس انتظار یک محیط دنج و آرام را نداشته باشید.

دکوراسیون رستوران شاندیز جردن شیک و مجلل است و برای برگزاری یک مهمانی عالی هیچ‌چیز کم ندارد.

از طرف دیگر، دسترسی به آن هم با وسایل شخصی کاملاً راحت و آسان است و می‌توان در این رستوران انواع غذاهای ایرانی را سفارش داد. اگر هم به دنبال یک پیشنهاد محبوب می‌گردید، باید بگویم که شیشلیک رستوران شاندیز جردن یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید داشته باشید!

آدرس: خیابان جردن، بلوار صبا، پلاک ۲۷

بهترین رستوران های لوکس تهران
بهترین کباب شاندیز تهران را می‌توانید در رستوران شاندیز جردن بچشید.

رستوران سنتی عالی قاپو، هرآنچه از یک رستوران سنتی می‌خواهید!

رستوران سنتی عالی قاپو همه‌ی آن چیزی است که از یک رستوران سنتی ایرانی انتظار دارید. هر چند که قیمت‌ها در این رستوران کمی گران به‌نظر می‌رسد، اما در مقابل هم کیفیت خوبی دریافت می کنید و هم رفتار پرسنل عالی و حرفه‌ای است.

پارکینگ اختصاصی هم هیچ نگرانی بابت خودروی شخصیتان برای شما باقی نمی‌گذارد. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، این‌که بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک شب خاطره‌انگیز را در این رستوران بگذرانید، حتما از قبل میز رزرو کرده باشید؛ چرا که معمولاً بدون رزرو یک میز، جایی برای نشستن در این رستوران پیدا نمی‌کنید!

موسیقی زنده هم بخش همیشگی این فضای جذاب و ایرانی است و طعم فوق‌العاده غذاها، شما را مهمان همیشگی این رستوران خواهد کرد.

البته رستوران سنتی عالی قاپو سابقه‌ی خوبی هم دارد و از سال ۱۳۵۸ مشغول فعالیت است. در‌حقیقت، می‌توان ادعا کرد که این رستوران اولین رستوران امروزی در سبک سنتی به‌شمار می‌آید.

ساعت کاری رستوران عالی قاپو از ساعت ۱۲ تا ۱۵:۳۰ و ۲۰ تا ۲۴ است.

آدرس: ميدان ونک، ابتدای خیابان گاندی، پلاک ۵۵

بهترین رستوران های سنتی تهران
برای رفتن به رستوران عالی قاپو باید از قبل میز رزرو کنید.

بهترین رستوران های بین‌المللی تهران و تنوعی که تمامی ندارد!

اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی‌خواهند به کم راضی باشند و دوست دارند در منوی غذای خود انواع و اقسام غذاها را از کشورهای مختلف مشاهده کنند، رستوران های بین المللی تهران بهترین گزینه برای شما به حساب می‌آیند.

در پایتخت می‌توانید فهرستی بلندبالا از بهترین رستوران‌های بین‌المللی پیدا کنید که هم غذاهای فوق‌العاده‌ای دارند و هم فضای زیبایی آن‌ها حال شما را عوض می‌کنند.

رستوران معروف و بین‌المللی نارنجستان

رستوران نارنجستان هم از رستوران‌هایی است که از چندین سال تجربه دارد و از سال ۱۳۸۵ فعال است.

با این حال آنچه باعث شده تا بسیاری از تهرانی‌ها را بشناسند، تنها سابقه آن نیست. این رستوران که در طبقه یازدهم و دوازدهم برج سرو واقع در محلۀ سعادت آباد واقع‌شده، چشم‌اندازی جذاب از تهران را پیش چشم شما به نمایش می‌گذارد.

رستوران نارنجستان از ‌دسته غذاخوری های لوکس و لاکچری شهر تهران به حساب می‌آید؛ از دیگر مزایای اصلی این رستوران، استفاده از پرسنل مجرب و مسلط به زبان‌های مختلف است.

در نتیجه، اگر مهمان خارجی داشته باشید، آن‌ها به خوبی می توانند از او پذیرایی کنند.

ساعت کاری این رستوران ظهرها از ۱۲ تا ۱۵:۴۵ و شب‌ها از ساعت ۱۹ تا ۲۳ بوده که طی روزهای هفته ثابت است.

به‌طور کلی می‌توان گفت که اگر به‌دنبال یک فضای شیک و لوکس برای گذراندن یک شب خوب هستید و البته از بابت هزینه‌های گران یک وعده‌ی ناهار یا شام نگرانی ندارید، بهترین انتخاب برای شما می‌تواند رستوران بین المللی نارنجستان باشد.

آدرس: سعادت آباد، بین میدان سرو و میدان کاج، میدان شهرداری

یکی از رستوران های لوکس تهران رستوران اسکای لانژ هتل اسپیناس است که منو، فضای جذاب و طعم عالی غذاها و نوشیدنی‌هایش یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های رستورانی‌تان خواهد بود.

رستوران نارنجستان
پرسنل رستوران نارنجستان به زبان‌های خارجی مسلط هستند.

رستوران گردان برج میلاد، نمایش هنر و زیبایی

اگر به تهران سفر کرده‌اید یا اهل گردش و تفریح هستید، رستوران گردان برج میلاد از آن دسته مکان‌هایی است که نباید هر دیدار از آن را از دست بدهید؛ چراکه هم فال است و هم تماشا!

قرار گرفتن در ارتفاع ۲۷۶ متری از سطح زمین به خودی خود جذابیت زیادی دارد. حالا این را بگذارید کنار گردان بودن رستوران و لاکچری و لوکس بودن این محل زیبا و دیدنی… سرو غذا در رستوران گردان برج میلاد در سه وعده صبحانه و ناهار و شام صورت می‌پذیرد و می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی را در آن سفارش بدهید.

قیمت‌ها در این رستوران اندکی بالاست اما قطعا ارزشش را دارد که سر زدن به این رستوران را امتحان کنید؛ هرچند که برای دسترسی به برج میلاد باید کمی به خود زحمت بدهید و بدون وسیله شخصی کار آسانی در پیش نخواهید داشت، اما قطعا دیدن تهران از آن ارتفاع و امتحان‌کردن غذاهای بین‌المللی در این مکان، ارزش خاص خودش را دارد.

همچنین شب‌ها در این محل موسیقی زنده برگزار می‌شود که بر جذابیت‌های این رستوران می‌افزاید.

علاوه بر اینکه برای برگزاری انواع نشست‌ها و همایش‌ها هم سالن برج میلاد یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است و قرارگیری رستوران در نزدیکی آن گرفته نیز می‌تواند برای صرف یک میان‌وعده در زمان استراحت همایش‌ها یا پس از آن یک گزینه بسیار مناسب باشد.

آدرس: بزرگراه شهید حکیم غرب، بعد از بزرگراه شهید چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد

رستوران گردان برج میلاد
بوفه صبحانه رستوران گردان برج میلاد هم یکی از جذاب‌ترین‌هاست.

مجموعه رستوران کوبابا برای دوستداران غذاهای مدیترانه‌ای، ترکی و عربی

از جهت نوع متفاوت غذاها و البته کیفیت، می‌توانید مطمئن باشید که ۴ شعبه‌ی رستوران کوبابا شما را غافلگیر می‌کنند.

از همان لحظه‌ی اول با دیدن فضا و دکوراسیون خودتان را در زاویه‌ی جدیدی از تهران پیدا می‌کنید و زمانی که منو را جلوی شما می‌گذارند، حیرت شما تکمیل می‌شود.

ما تهرانی‌ها تا حدودی به دیدن رستوران‌های بین‌المللی عادت داریم اما شاید حضور در یک رستوران با فضای ترکی‌عربی، از نشستن در یک رستوران ایتالیایی برایمان عجیب‌تر باشد.

در هر ۴ شعبه جردن، بام‌لند، جماران و لواسان رستوران کوبابا، فضای باز به خوبی در کنار فضای داخلی دیده شده است تا نظر مشتریان متفاوت خود را جلب کند و هرچند که کوبابا از دسته رستوران‌های گران‌قیمت محسوب می‌شود اما کیفیت غذا در آن راضی‌کننده است.

بهترین رستوران های بین المللی تهران
رستوران کوبابا یک منوی ترکی عربی دارد.

رستوران موبی دیک و سلف‌سرویس دوست‌داشتنی

اگر از طرفداران رستوران‌های سلف‌سرویس هستید، موبی‌دیک همان‌جایی است که باید حتما امتحان کنید! رستورانی که به شما اجازه می‌دهد منوی طولانی از غذاهای ایرانی، انواع کباب‌ها و غذاهای بین‌المللی را سفارش بدهید.

باید بگوییم که این رستوران هم برای ناهار گزینه مناسبی به‌حساب می‌آید، چراکه فعالیت آن از ساعت ۱۱ تا ۱۶ است.

یکی از نکات جالب در مورد رستوران موبی‌دیک محلی است که در آن قرار گرفته و بخشی از تهران معاصر را شامل می‌شود؛ خیابان کریمخان که برای بسیاری از تهرانی‌ها یک محلۀ مهم و نوستالژیک، سرشار از احساسات خوب به‌حساب می‌آید.

نام آن هم از یک رمان معروف آمریکایی گرفته شده و همان‌طور که احتمالا می‌دانید، درباره‌ی ناخدایی است که به دنبال یک نهنگ سفید به‌همین نام می‌گردد.

از نقاط ضعف این رستوران می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در محدوده طرح ترافیک واقع شده؛ اما اگر تمایل داشته باشید تا از غذاهای سلف این رستوران بچشید، می‌توانید کمی به خودتان زحمت بدهید و با وسایل‌ نقلیه عمومی به این منطقه بروید. علاوه‌ بر این، ایستادن در صف را هم باید در نظر داشته باشید.

آدرس: خیابان کریمخان، خیابان سپهبد قرنی، چهارراه سپند، جنب بانک‌ ملی، پلاک ۱۹

رستوران خونه، برآورد درست از موقعیت جغرافیایی!

رستوران خونه با هوشمندی تمام، جنب پارک آب‌وآتش قرار گرفته تا شما بتوانید پس از اینکه وعده‌ی غذایی خود را صرف کردید با گشت‌زدن در این پارک هم به هضم غذای خود کمک‌ کنید و هم صفایی به روحیه‌ی خود بدهید.

«خونه» یکی از بهترین رستوران های تهران است که در آن حال‌ و هوای یک خانه‌ی واقعی ایرانی را تجربه می‌کنید. البته دستپخت هم کمی از فضا و دکوراسیون ندارد و حس دست‌پخت‌های خانگی مادرها و مادربزرگ‌ها را در ذهن تداعی می‌کند.

بگذارید در توضیح درباره‌ی چیدمان اینطور بگوییم که دکوراسیون و حتی ظروف هم همین حس را در شما برمی‌انگیزند و حتی ظروف گل‌سرخی در این رستوران شما را به یاد خانه‌های قدیمی مادربزرگ‌ها می‌اندازد.

روزهای آخر هفته در این رستوران صبحانه هم سرو می‌شود اما در روزهای دیگر، تنها برای ناهار و شام می‌توانید به «خونه» سر بزنید؛ بنابراین هر چند که در داخل پارک آب‌وآتش هم رستوران‌های خوب وجود دارد اما اگر طرفدار غذاهای نوستالژیک و دلچسب خانگی ایرانی هستید، رستوران خونه می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد. البته این رستوران معایبی هم دارد؛ مثلا تنوع غذایی در این رستوران کمی پایین‌تر از رستوران‌های دیگری است که این مقاله به آن‌ها پرداختیم.

نکته دیگر این است که در این رستوران منوی مشخصی وجود ندارد که البته اگر به دنبال غذاهای سنتی و ایرانی هستید و از هیجان امتحان کردن غذاهای تازه هم استقبال می‌کنید، این موضوع چندان شما را آزار نخواهد داد.

در عوض محیط رستوران کاملاً دنج است و شما را با طراحی زیبا به حال و هوای گذشته و خانه‌های قدیمی می‌برد.

ساعت کاری رستوران همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۳:۳۰ است که به شما اجازه می‌دهد تا در هر ساعت از روز که با آن سر می‌زنید، چیزی برای خوردن پیدا کنید.

خلاصه اینکه اگر به پارک آب‌وآتش سر زده‌اید، بهتر است کمی وقت بگذارید و با بیرون آمدن از پارک برای امتحان کردن طعم جدید اما وفادار به غذاهای اصیل ایرانی، سری به رستوران خونه بزنید.

آدرس: چهار راه جهان‌ کودک، کوچه‌ی دیدار، کوچه‌ی کمان، جنب پارک آب‌وآتش

فهرست رستوران های تهران
رستوران خونه واقعا مثل خانه خودتان است، یا شاید خانه مادربزرگتان!

رستوران حس توران، غذاهای همیشگی با طعم تازه

اگر به دنبال یک رستوران لاکچری ایرانی با غذاهای سنتی هستید، رستوران حس توران همان جایی است که باید به آن سر بزنید.

این رستوران با قرار گرفتن در یکی از بهترین محله‌های تهران، غذای فوق‌العاده و حس و حال سنتی‌اش به شما این اجازه را می‌دهد تا طوری با اصالت ایرانی و تهرانی آشنا شوید که پیش از آن هرگز تجربه نکرده‌اید.

در منوی «حس توران» از تمام ایران غذاهایی را پیدا می‌کنید که احتمالا تا به حال نامشان را هم نشنیده‌اید.

در سرزمین حس، شما سفری را در جهان طعم‌های ایرانی آغاز می‌کنید که هیجان و آرامش را همزمان به ذائقه‌تان می‌آورد. البته قیمت‌ها در بهترین رستوران خیابان فرشته کم نیست و بهتر است از قبل این موضوع را در نظر داشته باشید اما قطعا تجربه‌ای که به دست می‌آورید، ارزشمند است.

شعار «حس توران» این است: در حس توران از غذاهای تکراری خبری نیست!

آن‌ها می‌کوشند تا غذاهای ایرانی را با حال‌وهوایی خلاقانه همراه کنند و نظر مخاطبانش نشان می‌دهد که از پس این‌کار به‌خوبی برآمده‌اند.

حس توران به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های تهران، در تمام طول هفته از ساعت ۱۲ تا ۱۶ برای ناهار و از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۳ برای شام آماده‌ی سرویس‌دهی است؛ ضمن اینکه آخرهفته‌ها در حس توران صبحانه هم سرو می‌شود.

آدرس: خیابان فرشته، خیابان نیلوفر، نبش خیابان مریم غربی، برج رویال آدرس، طبقه دوم

بعد از یک غذای عالی چه چیزی حسابی می‌چسبد؟ پیشنهاد ما پیاده‌روی است. اینجا می‌توانید بهترین مسیرهای پیاده روی در تهران را بشناسید.

رستوران حس توران
در رستوران حس توران می‌توانید همان غذاهای همیشگی را با طعم‌های تازه بچشید.

رستوران و سفره خانه سنتی باربد

سفره‌خانه سنتی باربد هم از آن دسته از بهترین رستوران های تهران به شمار می‌آید که در منطقه‌ی ونک واقع شده و با فضا و غذاهای فوق‌العاده، کیفیت بسیار خوبی را به مخاطبانش ارائه می‌دهد.

بنای زیبا، سنتی و ایرانی رستوران، به‌همراه موسیقی زنده که شب‌ها در این محل اجرا می‌شود، همه و همه فضایی را ایجاد کرده است که شما را به ریشه‌هایتان نزدیک‌تر می‌سازد. در باربد، علاوه بر دیزی -که غذای محبوب این سفره‌خانه به حساب می‌آید- انواع خورشت‌ها و همچنین کباب به‌همراه برنج سرو می‌شود.

گفتنی است که این رستوران برای ناهار و شام امکان سرویس‌دهی دارد و موسیقی زنده ایرانی از ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۴ در فضای داخلی آن نواخته می‌شود.

ضمن اینکه در تالارهای مختلف این مجموعه امکان برگزاری مراسم و مهمانی‌ها نیز وجود دارد و برخی از این تالارها امکان ارائه‌ی سرویس چای و قلیان را هم دارند.

ساعت کاری مجموعه رستوران و سفره‌خانه سنتی باربد، همه‌روزه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۴ است.

بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که به خوردن دیزی و غذاهای ایرانی علاقه دارند، سفره‌خانه سنتی و رستوران باربد یکی از بهترین انتخاب‌ها در فهرست شما خواهد بود.

آدرس: ونک، خیابان سئول، بالاتر از میدان شیخ بهایی، پلاک ۵۷

بهترین رستوران های سنتی تهران
رستوران باربد، شب‌ها موسیقی زنده دارد.

رستوران اصیل، از قلب قیطریه!

رستوران اصیل هم یکی دیگر بهترین رستوران های تهران است که در محدوده قیطریه واقع‌شده و با فضای دل‌انگیز، دکوراسیون و حتی ظروف مسی جذابش به شما وعده‌ی یک روز فوق‌العاده را می‌دهد.

غذا در این رستوران هم‌معنی نامش تعریف‌شده و همه‌چیز به اصل خود نزدیک است و هرچند که مثل هر محل پرطرفدار دیگر عموما شلوغ است اما ارزش این را دارد که کمی صبر کنید تا میزی برای شما و همراهانتان خالی شود. ضمن اینکه طبق تاکید مدیرانش، این رستوران شعبه دیگری ندارد.

در فهرست غذاهای رستوران اصیل می‌توانید انواع کباب‌ها و همچنین خوراک‌های مختلف را پیدا کنید که از شهرهای مختلف کشور در یک منو گرد آمده‌اند.

آدرس: قیطریه، پایین‌تر از پارک، جنب بانک پارسیان

فهرست رستوران های لاکچری تهران
رستوران اصیل در اکثر مواقع شلوغ است.

بهترین رستوران های ایتالیایی تهران

در بین بهترین رستوران های تهران، رستوران های ایتالیایی بیش از باقی رستوران‌های بین‌المللی خودنمایی می‌کند.

یکی از دلایل این موضوع هم تمایل ایرانی‌ها به غذاهای ایتالیایی است که البته تنها محدود به ما هم نیست. غذاهای ایتالیایی سرشار از طعم‌های مدیترانه‌ای هستند که جذابیت زیادی برای همه مردم جهان دارند.

انواع پاستا، پستو و البته پیتزای بی‌نهایت محبوب این کشور دیگر به بخشی از فرهنگ غذایی تمام مردم دنیا تبدیل شده است!

بلامونیکا، حاکم مطلق غذاهای ایتالیایی!

اگر علاقه دارید طعم واقعی پیتزاهای ایتالیایی یا سایر غذاهای این کشور را بچشید، یکی از بهترین رستوران ها در تهران بلامونیکا است.

رستوران ایتالیایی بلامونیکا که در مرکز شهر واقع شده، هم دسترسی راحتی دارد و هم منوی غذایی کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد. فضای دنج و تا حدی لوکس رستوران تا حد یادآور فیلم‌های ایتالیایی است و با گارسون‌ها نیز با لباس‌های هماهنگ خود این فکر را در ذهن قوت می‌بخشند… لباس‌هایی که یادآور همین کشور هستند.

بلامونیکا در تمام ساعات روز در دسترس است؛ به این معنا که صبح‌ها می توانید برای صبحانه از ساعت ۷ صبح تا ۱۰، برای ناهار از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر و برای صرف شام از ساعت ۴ تا ۱۲ شب به این رستوران پرطرفدار مراجعه کنید.

در تمام طول روز نیز می توانید به این رستوران سر بزنید و دسر یا میان وعده سفارش بدهید.

رفتار کادر حرفه‌ای خوش‌برخورد این رستوران کاملا شما را راضی نگه می‌دارند و به‌طور خلاصه، با اینکه هزینه کمی پرداخت نمی‌کنید اما از اینکه بلامونیکا را انتخاب کرده‌اید، خشنود به خانه برمی‌گردید!

آدرس: خیابان وزرا، نبش خیابان یازدهم، پلاک ۳۲

اگر اهل رستوران گردی هستید، شاید از یک خرید حسابی هم بدتان نیاید. در همین مجله با فهرستی کامل از مراکز خرید لوکس تهران آشنا شوید.

رستوران های معروف تهران
رستوران بلامونیکا اگرچه گران است اما غذای ایتالیایی اصیل و باکیفیت دارد.

مجموعه کافه رستوران های سنسو، ایتالیایی محبوب!

این مجموعه رستوران‌های ایتالیایی، در رده‌ رستوران‌ های لوکس دسته‌بندی می‌شوند و با غذای باکیفیت خود، هرکس را که غذاهای ایتالیایی را دوست دارد، مجذوب خود می‌کند!

رستوران‌های سنسو جزو رستوران های لوکس تهران طبقه‌بندی می‌شوند و با فضای زیبا و دلنشین خود قلب مشتریانشان را تسخیر می‌کنند.

کیفیت غذا هم در این کافه‌رستوران‌ها بالاست و با برخورد خوب کادر این مجموعه، شما کاملا راضی رستوران را ترک خواهید کرد.

منوی غذایی شامل انواع غذاهای ایتالیایی و مدیترانه‌ای است تا شما حس خوب یک شب خاطره‌انگیز را در این مجموعه رستوران، تجربه ‌کنید.

ساعت کار این رستوران همه‌روزه از ۱۲ تا ۲۴ است و می‌توانید در شعب مختلف آن هماهنگی و زیبایی را که یادآور کشور محبوب ایتالیاست، مشاهده کنید.

بهترین رستوران های ایتالیایی تهران
در منوی رستوران سنسو هم غذاهای ایتالیایی و هم غذاهای مدیترانه‌ای را می‌توانید پیدا کنید.

مجموعه رستوران های ایتالیایی جنارو (ژوانی سابق)

جنارو را دوستداران غذای ایتالیایی خوب می‌شناسند. رستوران ایتالیایی جنارو  در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده و دارای چهار شعبه فعال در مرزداران، کوروش، زعفرانیه و پاسداران است. به نوعی می‌توان گفت جنارو یا همان ژوانی سابق از اولین رستوران های ایتالیایی در تهران به‌حساب می‌آید.

این رستوران هم از همان دست رستوران‌هایی است که  اگر به دنبال یک شب خوب برای گذراندن هستید، باید از قبل یک میز در آن را رزرو کرده باشید؛ چرا که به احتمال زیاد نمی‌توانید سرزده میز خالی برای نشستن پیدا کنید.

در این رستوران‌ها علاوه بر غذاهای ایتالیایی می‌توانید غذاهای رژیمی و گیاهی را هم پیدا کنید. همچنین غذاهای دریایی مثل میگو و ماهی سالمون نیز در این رستوران‌ها سرو می شوند و از این نظر، منو تنوع زیادی دارد.

مجموعه رستوران‌های ایتالیایی جنارو، همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب آماده‌ی سرویس‌دهی هستند و هر سه وعده‌ی غذایی را می‌توان در آن‌ها پیدا کرد.

رستوران های خاص تهران
منوی رستوران جنارو تنوع بسیار بالایی دارد.

بهترین فست فودهای تهران

وقتی صحبت از بهترین رستوران های تهران می‌شود، نمی‌توانیم فست فودها را فاکتور بگیریم. در گوشه و کنار هر خیابانِ پایتخت را که بگردید، چندین و چند فست فود فروشی را پیدا می کنید اما بهترین آن‌ها انگشت‌شمارند و ما برخی از آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

مجموعه رستوران‌های میخوش، دنج همیشگی

رستوران میخوش را هم می‌توان در دسته رستوران های ایتالیایی تقسیم‌بندی کرد اما با وجود این‌که در آن غذاهای ایتالیایی را پیدا می‌کنید، اما چندان هم حال و هوای کلاسیک ایتالیایی ندارد.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم آن را در بین رستوران‌های غذای فوری طبقه‌بندی کنیم. شعبه‌های این رستوران در بلوار فردوس، یوسف‌آباد، شهرآرا، سهروردی و فرمانیه واقع شده‌اند که همگی آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

البته یکی از نقاط ضعف میخوش این است که هیچ‌وقت به‌راحتی در آن جای خالی پیدا نمی‌کنید! به‌ویژه اگر بخواهید آخر هفته به این رستوران‌ها سر بزنید.

بنابراین از آنجا که این رستوران از جمله رستوران‌های پرطرفدار است، می‌توانید کمی منتظر بمانید تا طعم غذاهای خوش‌طعم آن را بچشید؛ از طرف دیگر اگر حوصله ایستادن در صف‌های طولانی رستوران ‌میخوش را ندارید، می‌توانید از طریق آنلاین غذا را سفارش بدهید.

گفتنی است که اولین شعبه از میخوش سال ۱۳۶۸ در بلوار فردوس شرقی تهران تاسیس شده است و پس از آن شعبه‌های دیگر این مجموعه تاسیس شدند.

میخوش از آن دست رستوران‌هایی است که می‌توانید به‌صورت خانوادگی به آن سر بزنید.

جالب این‌جاست که در عین داشتن حس‌وحال خانوادگی، حتی تنها هم آن‌جا به شما خوش می‌گذرد و شاید همین موضوع است که باعث می‌شود تا همه نوع طرفدار و مشتری داشته باشد!

بهترین فست فود های تهران
فست فود میخوش شعب مختلفی در تهران دارد.

رستوران‌ شیک شک، جایی که باید امتحان کنید!

از بین فست‌فودها یکی از جاهایی که باید حتما امتحان کنید، شیک شک است. جایی که سلیقه شما را در مورد غذای فوری تغییر می‌دهد و باعث می‌شود تا مشتری همیشگی این رستوران شوید.

دیزاین خاص این رستوران‌ها به همراه غذاهای لذیذ و سقف بلند و المان‌های جالب و جذاب، شما را ناخودآگاه به سمت این رستوران دوست‌داشتنی می‌کشد.

پاسترامی‌های این مجموعه، جزو پرطرفدارترین غذاهای شیک شک به‌حساب می‌آید.

آدرس: بزرگراه مدرس شمال، ورودی میرداماد، پلاک ۳۶۶

بهترین برگر در تهران
اگر دنبال فست فود باکیفیت هستید، شیک شک یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

برگر زغالی، خوشمزه اما متوسط

برگر زغالی نیز از همان رستوران های فست فودی به‌حساب می‌آید که در شعبه‌های مختلف آماده خدمت‌رسانی به شما است.

تفاوت این رستوران با دیگر فست‌فودی‌هایی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید، این است که روی برگرها تمرکز دارد؛ درحالی‌که بیشتر فست‌فودی‌های دیگر به پیتزا، هات‌داگ و انواع ساندویچ‌ها بیشتر اهمیت می‌دهند.

شعبه‌های برگر زغالی در تمام سطح شهر پراکنده هستند و این به شما اجازه می‌دهد تا در تمام شهر به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

ساعت کار رستوران از ساعت یازده و نیم صبح تا ساعت ۲۴ است و از آن‌جا که برگر زغالی یک از فست‌فودهای کلاس متوسط خوب به‌حساب می‌آید، هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت استاندارد اما مناسبی دارد. بنابراین، حتما ارزشش را دارد که یک بار هم که شده  یکی از شعبه‌های این رستوران را امتحان کنید.

بهتر همبرگری های تهران
اگر به برگر زغالی رفتی، حتما حداقل یک پرس برگر سفارش دهید!

نگاهی به رستوران های گیاهی تهران

رستوران گیاهی آناندا: اگر از آن دسته افرادی هستید که وِگَن یا وجترین هستند، باید بگوییم که رستوران‌های گیاهی معروف زیادی در تهران وجود دارد که می‌توانند میزبان شما باشند. شاید معروف‌ترینشان -با بیش از یک دهه تجربه- کافه‌رستوران گیاهی «آناندا» باشد. در این رستوران هر چه را که بخواهید، از منوی غذاهای گیاهی اختیار شما قرار می‌گیرد.

رستوران گیاهی «درخت بانیان»: این رستوران نیز یکی دیگر از همین دست رستوران‌هاست که در آن می‌توانید مواد غذایی تازه و عالی را در بشقاب خود پیدا کنید.

رستوران خانه هنرمندان: اگر هم به دنبال یک رستوران گیاهی در مرکز شهر می‌گردید، «خانه ‌هنرمندان» یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است.

رستوران مهر میترا: با این حال، اگر به دنبال یک سورپرایز شگفت‌انگیز برای خود یا دوستانتان هستید، «مهر میترا» واقع در لواسان را حتما در خاطر داشته باشید.

تهران پارک‌های جذاب زیادی هم دارد، حالا که به خطوط آخر مطلب رسیدیم، می‌توانید نگاهی هم به پارک های تهران بیندازید و یک جای دنج و خوب برای گردش پیدا کنید.

بهترین رستوران های گیاهی تهران
فضای رستوران مهر میترا بسیار جذاب است.

لوکس ترین رستوران های تهران

در جای‌جای این مقاله به رستوران‌های لاکچری در تهران اشاره کردیم اما اگر به دنبال لوکس‌ ترین رستوران های تهران هستید و قصد ندارید تا کل این مقاله را بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم تا به این فهرست نگاهی بیاندازید:

  • مجموعه رستوران‌های نایب
  • رستوران سنتی عالی قاپو
  • رستوران نارنجستان
  • رستوران شاندیز جردن
  • رستوران گردان برج میلاد
  • رستوران ستاره ونک
  • رستوران سنسو
  • رستوران حس توران
  • رستوران ایتالیایی بلامونیکا

بهترین سوشی فروشی های تهران

همچنین اگر به غذاهای شرقی و خاور دور علاقمندید، سوشی حتما غذای مورد علاقه‌ی شماست. رستوران‌هایی مانند کنزو، سوشی خونه، رستوران ستاره ونک، سوشی شاپ و رستوران مانسون لانژ بهترین رستوران های تهران برای امتحان کردن این غذای متفاوت و جذاب هستند.

علاوه بر همه‌ی آنچه که ذکر کردیم، برای آشنایی با بهترین کافه های تهران هم پیشنهاد می‌کنیم به مقاله دیگر مجله جاباما در این زمینه مراجعه کنید.

در پایان، برخی از سوالاتی را که ممکن است موقع جست‌وجوی یک رستوران خوب با آن‌ها روبه‌رو شوید را آورده‌ایم.

پاسخ به سوالات رایج در مورد بهترین رستوران های تهران

بهترین رستوران های غرب تهران کجا هستند؟

اگر در غرب تهران به دنبال یک رستوران عالی هستید، کاوالی و پینار به‌عنوان از جمله بهترین‌ رستوران‌های ایتالیایی در محدوده شما به‌حساب می‌آیند.
سفره خانه شب‌های سرو و امپراطور هم جزو آن رستوران‌های سنتی هستند که باید حتما امتحانشان کنید. اگر هم دوست دارید تا ساعاتی را در یک محیط آرام با غذایی خوش‌طعم کنار عزیزانتان بگذرانید، رستوران دُره پیشنهاد ما به شماست.

بهترین رستوران ها برای تولد گرفتن در تهران کجا هستند؟

بیشتر رستوران‌هایی که می‌توانید در آن‌ها تولد برگزار کنید، کافه رستوران‌ هستند و از جمله بهترین آن‌ها، کافه رستوران دنگ در محدوده ونک، شعبه‌های سام‌ کافه و شعبه‌های کافه‌ شمرون است.
اگر هم دوست داشته باشید تا یک تولد دو نفره‌ی جمع‌وجور برگزار کنید، کافه‌هایی مثل گل رضاییه که در خیابان جمهوری قرار دارد و محل رفت‌وآمد بزرگانی مثل صادق هدایت و فروغ فرخزاد بوده، گزینه‌ی مناسبی است.

بهترین کافه رستوران های تهران کجا هستند؟

کافه رستوران های تهران تنوع زیادی دارند و بسته به این‌که شما به دنبال چه جور کافه‌ای هستید، می‌توانند متفاوت باشند اما از بهترین آن‌ها می‌توان به کافه نادری در خیابان جمهوری اشاره کرد که از قدیم محل قرارهای روشنفکران ایرانی بوده، کافه دیاموند در خیابان نجات الهی یا همان خیابان ویلا و شعبه‌های کافه لمیز اشاره کرد. همان‌طور که گفتیم این موضوع به سلیقه‌ی شما ارتباط زیادی دارد.

بهترین رستوران های فرحزاد کجا هستند؟

فرحزاد از آن منطقه‌ها در تهران است که انتظار دارید بوی کباب را از هر طرف بشنوید! رستوران‌هایی مثل آبشار (که به دلیل رد شدن رود از دل رستوران این نام را به خود گرفته)، رستوران‌ باغچه حسین فرحزاد، باغ نور (که به دلیل نورپردازی‌هایش در شب معروف است)، رستوران دهکده و رستوران زیتون از جمله بهترین رستوران های فرحزاد به شمار می‌آیند.

بهترین رستوران های شمال تهران کجا هستند؟

در این منطقه رستوران های خوب و شیک زیاد است اما از بهترین آن‌ها می‌توان به رستوران شاندیز جردن، رستوران هندی تاج‌محل در خیابان شیخ بهایی، رستوران درسا در محلۀ قلهک و رستوران فرانسوی لوشاتو اشاره کرد.

بهترین رستوران های تهران پارس کجا هستند؟

شرق تهران هم رستوران های خوب کم ندارد. رستوران لوکس زرین برای برگزاری مراسم، رستوران آویشو برای سپری کردن ساعتی با دوستان، کافه‌رستوران عربی همسا و رستوران دنج سه‌گوش گریل را می‌توانید در محدوده شرق و تهران‌پارس پیدا کنید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن