همه ما اصفهان را با کاخ‌ها، پل‌های تاریخی، مساجد و بازارهای آن می‌شناسیم. در این میان شاید بسیاری از افراد از باغ گل ها اصفهان که مانند سرزمینی بهشتی و رؤیایی در نصف جهان است، بی‌خبر باشند.


به همین خاطر در این مطلب جاباما می‌خواهیم سراغ باغ گل‌های اصفهان برویم و یکی از چشم‌نوازترین و منحصربه‌فردترین جاذبه‌های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم.


با رفتن به این باغ که سراسر رنگ است و زیبایی و در حاشیه زاینده‌رود قرار دارد، سفرتان به اصفهان از همیشه جذاب‌تر و خاطره‌انگیزتر می‌شود.


باغ گل ها اصفهان کجاست؟


در سفر به اصفهان یکی از اولین جاهایی که سراغش می‌روید، احتمالاً زاینده‌رود است. اما می‌دانستید که در فاصله بسیار نزدیکی از زاینده‌رود، در ابتدای خیابان سلمان فارسی اصفهان، باغی وجود دارد که هر طرفش را نگاه کنید، انواع گیاهان و گل‌های رنگارنگ را می‌بینید و با قدم زدن در آن‌جا، از زیبایی‌اش شگفت‌زده خواهید شد؟!


باغ گل‌های اصفهان جاذبه‌ای متفاوت در میان جاهای دیدنی اصفهان است و بازدید از این باغ به شما فرصت آشنایی با گل‌ها و گیاهان بسیاری را می‌دهد.


حال و هوای این باغ آن‌قدر خوب و خوش است که با گشت‌وگذار در باغ لحظات بسیار فراموش‌نشدنی و مفرحی را تجربه خواهید کرد؛ به‌خصوص که اگر عاشق گل و گیاه باشید، اینجا بهشت شما روی زمین است. به باغ گل‌ها که رفتید، حداقل دو سه ساعت را برای بازدید در نظر بگیرید که بتوانید یک دل سیر در باغ بگردید و لذت ببرید.


زندگی ماشینی و دوری از طبیعت، به مرور زمان باعث می‌شود دچار افسردگی و خمودگی شویم؛ به همین دلیل برای همه ما واجب است که گاهی به طبیعت پناه ببریم و از آن آرامش بگیریم.


با رفتن به باغ گل‌ها اصفهان و بودن در فضای رنگین و سرسبز و خوش‌آب‌وهوای آنجا، می‌توانید برای چند ساعت هم که شده از مشکلات و فکر و خیال‌های زندگی امروزی دور باشید. به‌راستی که طبیعت بزرگ‌ترین منبع آرامش است و آغوش مهربانی برای همه ما دارد.باغ گل ها اصفهان کجاست

مسیر دسترسی به باغ گل ها اصفهان


باغ گل‌ها که یکی از زیباترین مکان‌های گردشگری اصفهان است، در میدان بزرگمهر، ابتدای خیابان سلمان فارسی قرار دارد. این باغ تماشایی در حاشیه زاینده‌رود واقع شده است و دسترسی آسانی هم دارد.


اگر با وسایل حمل‌ونقل عمومی بخواهید به باغ گل‌ها بروید، نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به باغ، متروی میدان انقلاب و متروی سی‌وسه پل است. از مترو هم باقی مسیر را می‌توانید با تاکسی بروید.


ایستگاه اتوبوس و بی‌آرتی (ایستگاه بزرگمهر) هم در فاصله بسیار نزدیکی از باغ قرار دارد. همچنین با تاکسی هم می‌توانید خود را به میدان بزرگمهر برسانید و از آنجا با چند دقیقه پیاده‌روی به باغ گل‌ها اصفهان بروید.


مسیر دسترسی به باغ گل ها اصفهان
عکس باغ گلها اصفهان

ساعات بازدید و هزینه بلیت باغ گل ها


ساعات بازدید باغ گل‌ها اصفهان: از ۸:۰۰ صبح تا ۲۳


قیمت بلیط باغ گل‌ها اصفهان: ۱۵ هزار تومان


درباره زیبایی های باغ گل ها اصفهان و تاریخچه این باغ


یکی از جدی‌ترین مشکلات شهرهای بزرگ و صنعتی، آلودگی هوای این شهرهاست. برای حل این مشکل، شهرداری اصفهان در دهه‌های اخیر فعالیت‌های قابل‌توجهی در ارتباط با گسترش فضای سبز این شهر، انجام داده است.


برای مثال باغ گل‌ها یکی از پروژه‌هایی بود که در دهه ۷۰ به پایان و بهره‌برداری رسید تا برای مردم اصفهان و مسافران فرصتی فراهم شود که چند ساعتی را در هوایی پاک و مطبوع تنفس کنند و از تماشای درختان سرسبز و گل‌های رنگارنگ، سرشار از حس و حال خوب شوند.


ضمن این که در ساخت باغ از معماری سنتی و مدرن اصفهان الهام گرفته شده است و همین باعث شده تا زیبایی چشم‌نوازی داشته باشد. تلفیق طبیعت با هنر و معماری اصفهان، به‌خوبی در باغ گل‌ها اصفهان مشهود است.


این باغ در قلب اصفهان، در زمینی به وسعت ۷۲ هزار مترمربع ایجاد شده است و امروزه علاوه بر فضایی تفریحی، به‌عنوان محیطی فرهنگی، آموزشی و پژوهشی نیز شناخته می‌شود. در باغ گل‌ها بیش از ۴۰۰ گونه گیاهی وجود دارد که با اقلیم و شرایط آب‌وهوایی اصفهان سازگار هستند و این باغ زیبا و شورانگیز، روحی تازه به نصف جهان بخشیده است.


یکی از شگفتی‌های اصفهان در این است که پس از دیدن این باغ گل زیبا، طی چند ساعت می‌توانید خود را به جایی مثل کویر مرنجاب برسانید، جایی که در آن خبری از گل نیست!


جاذبه های باغ گل ها اصفهان

از آنجایی که اصفهان در بخش مرکزی و خشک کشورمان قرار گرفته است، برای آبیاری باغ هم به این نکته توجه کرده‌اند. در باغ گل‌های اصفهان، سیستم آبیاری تحت فشار به کار گرفته شده تا برای آبیاری این باغ وسیع، از حداقل میزان آب استفاده شود و فضا همیشه مرطوب باشد. آب‌نماها و فواره‌ها و آبشار مصنوعی باغ گل‌ها، زیبایی دوچندانی به این مجموعه بخشیده‌اند.


اگر اهل عکاسی هستید و به دنبال جایی می‌گردید که بتوانید در سفرتان به اصفهان تصاویری زیبا ثبت کنید، حتماً به این باغ بروید. مطمئن باشید که در آنجا کلی سوژه عکاسی در انتظار شماست و تا مدت‌ها عکس برای شبکه‌های اجتماعی و پروفایل‌تان خواهید داشت.


اگر در سراسر ایران دنبال بهترین جاهای برای عکاسی می‌گردید، ما در این مطلب آن‌ها را به شما معرفی کرده‌ایم.


در باغ گل ها اصفهان چه ببینیم؟


باغ گل‌ها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم تا هنگام بازدید از باغ، سردرگم نشوید. این مطلب می‌تواند راهنمای جامع و کاملی برای شما باشد.


باغ های گل متنوع


در بخش‌های مختلف باغ که قدم بزنید و انواع باغچه‌ها را ببینید، اطلاعات جالبی درباره گل‌ها و گیاهان به دست می‌آورید و با تماشای این همه زیبایی، تجربه متفاوت و بی‌نظیری برایتان رقم خواهد خورد.


جاهای دیدنی اصفهان

باغ صخره ای


فضایی به وسعت ۲۵۰۰ مترمربع و ارتفاع ۳ متر در باغ گل‌ها اصفهان ایجاد شده که در آنجا می‌توانید ۲۵۰ گونه از گیاهان صخره‌ای را ببینید. این بخش یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های باغ و تداعی‌کننده فضای طبیعی این گونه گیاهان است.


باغ صخره ای

باغ گیاهان دارویی و خوراکی


در شمال باغ، قسمت گیاهان دارویی و خوراکی قرار دارد که این بخش مساحتی تقریباً برابر با ۱۱۷۰ مترمربع را به خود اختصاص داده است. در این قسمت از باغ گل‌ها، می‌توانید بیش از ۱۳۰ گونه از گیاهان دارویی و خوراکی از مناطق مختلف ایران را ببینید و با خواص آن‌ها آشنا شوید.


برخی از انواع این گیاهان دارویی به طور سنتی در تهیه سوغات اصفهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.


باغ گیاهان دارویی و خوراکی

باغ سوزنی برگان


در این بخش از باغ گل‌ها اصفهان انواع درختان سوزنی برگ (حدود ۸۶ گونه) دیده می‌شود. همچنین دریاچه‌ای در کنار باغ سوزنی‌برگان قرار دارد که به زیبایی فضای آنجا افزوده است.


باغ سوزنی برگان

باغ گیاهان پیازی


در باغ گیاهان پیازی، حدود ۳۸ گونه از انواع گل‌ها و گیاهان پیازی مانند سنبل وجود دارد که هر کدام در نوع خود زیبا و تماشایی هستند. در باغ گل‌ها، مساحتی بیش از ۷۴۰ مترمربع به این گیاهان پیازی اختصاص داده شده است.


باغ رز


یکی دیگر از زیباترین و محبوب‌ترین بخش‌های این مجموعه، باغ رز است که انواع گل‌های رز به رنگ‌های مختلف در آنجا وجود دارد. در این قسمت از باغ می‌توانید عکس‌های بسیار جذابی بگیرید.


باغ رز

مجموعه گونه های داوودی


در باغ گل‌ها اصفهان آن‌قدر بخش‌های مختلف و جذابی وجود دارد که حتماً باید زمان کافی را به بازدید از این باغ اختصاص دهید. در مساحتی نزدیک به ۹۰۰ مترمربع، ۲۶ گونه از گل‌های داوودی کاشته شده که جزو جذاب‌ترین بخش‌هاست و چشمان هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند.مجموعه گونه های داوودی

هزارتوی باغ گل (لابیرنت)


در شمال غربی باغ، هزارتویی وجود دارد که با شمشادهایی بلند ایجاد شده است. این قسمت چه برای کودکان و چه بزرگسالان بسیار جذاب است و می‌توانند دقایقی را در این هزارتو (ماز) خوش بگذرانند و سرگرم شوند.


هزارتوی باغ گل اصفهان

مجموعه گونه های زنبق


اگر به تماشای گونه‌های زنبق علاقه‌مند هستید، باید به ضلع شرقی باغ بروید. در این قسمت از باغ، در فضایی به مساحت ۹۰۰ مترمربع، بیش از ۴۶ گونه از گل‌های زنبق با رنگ‌های مختلف را می‌توانید ببینید.


مجموعه گونه های زنبق

مجموعه پرچین


با هدف جداسازی و تفکیک قطعات، در بخش‌های مختلف باغ با انواع شمشاد، زرشک و مورت، پرچین‌هایی را ساخته‌اند. به طور کل طول این پرچین‌ها به بیش‌تر از ۱۵۴۰ متر می‌رسد و علاوه بر جنبه جداسازی، زیبایی خاصی هم به مجموعه بخشیده‌اند.


بعد از گشت‌وگذار در باغ یک غذای جانانه می‌خواهید؟ پس بهترین غذاهای سنتی اصفهان را نوش جان کنید که خودش یک تفریح حسابی در این شهر است!


باغ ژاپنی در باغ گل ها اصفهان


این بخش از باغ گل‌ها، با گل‌هایی که سازگار با اقلیم و آب‌وهوای اصفهان هستند، به سبک باغ‌های ژاپنی طراحی شده است. با وجود باغ ژاپنی در ضلع شرقی باغ، باغ گل‌ها جلوه زیباتری به خود گرفته است.


باغ ژاپنی در باغ گل ها اصفهان

باغ فرانسوی


سبک فرانسوی یکی از زیباترین و منظم‌ترین سبک‌های باغ‌سازی است که نمونه‌ای از آن در باغ گل‌های شهر اصفهان هم وجود دارد. با قدم‌زدن در باغ فرانسوی این مجموعه، لحظات متفاوت و جالبی را سپری خواهید کرد.


اگر برای یک سفر خانوادگی به اصفهان در حال برنامه‌ریزی هستید، به شما اجاره روزانه خانه و آپارتمان در اصفهان را پیشنهاد می‌دهیم.


باغ فرانسوی اصفهان

گلخانه گیاهان کاکتوس


شما هم به کاکتوس علاقه دارید و از انواع کاکتوس‌‌ها در خانه خود نگهداری می‌کنید؟ باید این مژده را بدهیم که در باغ گل‌ها هم می‌توانید انواع کاکتوس‌های کوچک تا بزرگ را ببینید و نکات جالبی را درباره آن‌ها یاد بگیرید.


گلخانه گیاهان کاکتوس

کلکسیون گل‌های تزئینی و فلاورباکس


از دیگر بخش‌های جذاب باغ گل‌ها اصفهان می‌توان به کلکسیون گل‌های تزئینی و فلاورباکس اشاره کرد. پیشنهاد می‌کنیم که هنگام بازدید از باغ گل‌ها، حتماً به این قسمت هم سر بزنید.


حالا که در اصفهان مشغول گشت‌وگذار هستید، بیایید سری هم به بهترین کافه های اصفهان بزنید و خود را در فرهنگ و زیبایی اصفهان غرق کنید.


کلکسیون گل‌های تزئینی و فلاورباکس

کلکسیون گیاهان پوششی


گیاهان پوششی در واقع به گیاهانی گفته می‌شود که علاوه بر رشد عمودی، می‌توانند به‌صورت افقی هم رشد کنند و مثل فرشی بر روی زمین گسترده شوند. بخشی مختص به گیاهان پوششی نیز در باغ گل‌ها وجود دارد.


کلکسیون گیاهان پوششی

راهرو اصلی


در باغ گل‌ها چندین گذرگاه اصلی و فرعی برای تردد بازدیدکنندگان وجود دارد که همه این معابر سنگ‌فرش شده‌اند.


در مسیر گذرگاه‌ها نیز آب‌نماهایی با فواره‌های متعدد مشاهده می‌شود که زیبایی و طراوت بیش‌تری به فضای باغ بخشیده‌اند. در ضمن جوی آبی هم به طول ۳۰۰ متر، در میان راسته اصلی باغ گل‌ها اصفهان در جریان است که طراحی باغ‌های ایرانی را یادآوری می‌کند.آبشار مصنوعی


از زیباترین بخش‌های باغ گل‌ها آبشار مصنوعی آن است که در ضلع جنوب شرقی باغ قرار دارد. این آبشار که از ارتفاع ۴ متری جاری می‌شود، فضایی بسیار تماشایی و دلنشین و هوایی مطبوع را ایجاد کرده است. در ضمن برای این که آبشار طبیعی به نظر برسد، با استفاده از انواع سنگ‌های رودخانه‌ای، آن را ساخته‌اند.


آبشار مصنوعی

برکه


حالا این آبشاری که تعریفش را کردیم به کجا می‌ریزد؟ در برکه باغ که نیلوفرهای آبی و اردک‌ها و مرغابی‌هایی که شنا می‌کنند را هم می‌توانید در آنجا ببینید. این برکه با مساحت ۳۵۰۰ مترمربع، زیبایی خاصی به باغ گل‌ها بخشیده است و هوا را بسیار مطبوع و لطیف می‌کند.


برکه

قدم‌زنی در محوطه باغ گل ها اصفهان


با قدم زدن در محوطه باغ که گل‌کاری شده است و تماشای انواع گل‌ها و گیاهان و همچنین فواره‌های زیبایی که در آنجا وجود دارد، لحظات بسیار خوشایندی برایتان رقم می‌خورد. همچنین هر زمانی که در حین گشت‌وگذار خسته شدید، می‌توانید در آلاچیق‌ها بنشینید و استراحت کنید.


راهی اصفهان هستید؟ برایتان یک پیشنهاد اقامتی جذاب داریم! با اجاره اقامتگاه سهروردی اصفهان لذت زندگی در یک خانه عهد صفوی را می‌چشید، خانه‌ای با 400 سال قدمت!


جاهای گردشگری اصفهان

بخش مرکزی باغ با فرشی از گل


دقیقاً در مرکز باغ گل‌ها، چیزی وجود دارد که شما را شگفت‌زده خواهد کرد و حیران زیبایی‌اش می‌شوید. فرش ایرانی که از انواع گل‌ها و بوته‌ها برای ساخت آن استفاده شده، جلوه‌ای خیره‌کننده به باغ داده است. همچنین این فرش را طوری طراحی کرده‌اند که متناسب با گل‌ها و گیاهان هر فصل، رنگ و بویی تازه به خود می‌گیرد.


عکس باغ گلها اصفهان

سالن آمفی تئاتر


در باغ گل‌ها اصفهان یک آمفی‌تئاتر روباز هم برای برگزاری مراسم‌ها، جلسات و کلاس‌های آموزشی وجود دارد که با استفاده از تنه‌های درختان، بین ردیف‌های پوشیده از گل‌ها، ایجاد شده است. در واقع تنه درختان صندلی‌های آمفی‌تئاتر هستند و این فضا حدود ۲۵۰ نفر ظرفیت دارد.


اگر این گردش حسابی اشتهایتان را باز کرد، خوب است خودتان را به یک غذای لذیذ در بهترین رستوران های اصفهان مهمان کنید.


سالن آمفی تئاتر

گلخانه


شرایط آب‌وهوایی اصفهان در فصل سرما سبب می‌شود تا باغ گل‌ها اصفهان در زمستان با کمبود گل مواجه شود. به همین دلیل در ضلع شمال ‌شرقی باغ، گلخانه‌ای سرپوشیده به مساحت ۷۰۰ مترمربع ساخته‌اند تا بتوان در آنجا گل‌ها و گیاهان را در هر شرایط و اقلیمی پرورش داد.


گلخانه

امکانات باغ گل ها اصفهان


باغ گل‌ها امروزه به یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری اصفهان تبدیل شده است. در طول سال جمعیت زیادی چه از اهالی شهر و چه مسافران، برای بازدید و تفریح به این باغ می‌آیند؛ به همین خاطر امکانات مناسبی در نظر گرفته شده است تا گردشگران در آسایش و رفاه باشند.


از جمله امکانات باغ گل‌های اصفهان می‌توان به محوطه بازی کودکان اشاره کرد. اگر هنگام گردش در باغ حوصله فرزندتان سر رفت، می‌توانید او را به محوطه بازی ببرید تا با همسالان خود بازی کند و خوش بگذراند.


همچنین در باغ گل‌ها کافه و شربتخانه‌ای وجود دارد که فرصت خوبی است تا در آنجا کمی استراحت کنید، نوشیدنی خنک و دلچسبی بنوشید و بعد از این که خستگی‌تان برطرف شد، به بازدید از باغ ادامه دهید.


از دیگر امکانات این مجموعه می‌توان آلاچیق‌ها و کلبه روستایی برای استراحت، نمازخانه، غرفه‌های آموزشی، غرفه‌های فروش گل و بذر و سرویس بهداشتی را نام برد. در ضمن اگر با خودروی شخصی به باغ گل‌ها اصفهان می‌آیید، نیازی نیست بابت پارک ماشین نگران باشید؛ زیرا این مجموعه پارکینگ اختصاصی دارد.


چیزی بیشتر از گشت‌وگذار در اصفهان نمی‌چسبد، بعد از دیدن این باغ گل جذاب یا حتی پیش از آن پیشنهاد می‌کنیم گشتی چند ساعته اطراف میدان نقش جهان بزنید تا بدانید چرا اینجا را نصف جهان می‌نامند!


امکانات باغ گل ها اصفهان

بهترین زمان برای بازدید از باغ گل ها اصفهان


به لحاظ شرایط آب‌وهوایی و طبیعت باغ، می‌توانیم بگوییم که بهترین فصل بازدید از باغ گل‌ها فصل بهار به‌خصوص ماه‌های فروردین و اردیبهشت است که سراسر باغ رنگارنگ می‌شود و سرزندگی و طراوت در جای جای باغ مشاهده می‌شود.


البته به طور کل، این باغ در هر فصلی، صفا و زیبایی خاص خودش را دارد؛ اما مثلاً در فصل تابستان هوا گرم می‌شود. برای این هم چاره‌ای وجود دارد و می‌توانید در روزهایی که هوا گرم است، در ساعت‌های پایانی روز که هوا خنک‌تر می‌شود به باغ بروید. نورپردازی باغ در شب نیز به‌گونه‌ای است که شب‌های باغ گل‌های اصفهان حسابی رمانتیک و دوست‌داشتنی می‌شود.در فصل پاییز هم باغ گل‌ها بسیار زیبا و تماشایی است و برگ‌های زرد و نارنجی که از درختان به روی زمین می‌ریزد، فضایی آرامش‌بخش و رؤیایی خلق می‌کند. در زمستان نیز می‌توانید از گلخانه باغ گل‌ها اصفهان با انواع گل‌ها و گیاهان، دیدن کنید.


در ضمن به شما توصیه می‌کنیم که اگر می‌توانید بازدید از باغ گل‌ها را به روزهای آخر هفته و تعطیلات موکول نکنید؛ زیرا معمولاً در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها جمعیت زیادی به این باغ می‌آیند و بسیار شلوغ می‌شود.


بهترین زمان برای بازدید از باغ گل ها اصفهان

جشنواره لاله ها در باغ گل ها


فصل بهار که از راه می‌رسد، هر ساله در باغ گل‌های اصفهان جشنواره لاله‌ها با مجموعه‌ای از انواع لاله‌های رنگارنگ و زیبا، برگزار می‌شود. این جشنواره شور و نشاط خاصی به باغ گل‌ها می‌بخشد؛ اگر فرصتش را دارید، جشنواره لاله‌ها را از دست ندهید.


اصلا از ما اگر بپرسید، بهار فصل دیدن تمام جاذبه های گردشگری اصفهان است؛ فصلی که همه چیز رنگ تازه‌ای دارد!


جشنواره لاله ها در باغ گل ها اصفهان

دیگر جاذبه های دیدنی اصفهان در اطراف باغ گل ها


شهر توریستی اصفهان جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است. برای همین به اصفهان که سفر می‌کنید، باید برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خوبی داشته باشید تا بتوانید از حداکثر جاذبه‌های گردشگری این شهر بازدید کنید.


پل خواجو با ماشین ۱۰ دقیقه و اگر از کنار زاینده‌رود پیاده‌روی کنید حدود ۲۰ دقیقه تا باغ گل‌ها اصفهان فاصله دارد. بعد از بازدید از پل خواجو، خودتان را به سی‌وسه پل برسانید که معروف‌ترین جاذبه گردشگری اصفهان است.


حالا خیابان چهارباغ اصفهان، یکی از زیباترین و تماشایی‌ترین خیابان‌های ایران، پیش روی شماست. قدم زدن در این خیابان با وجود جذابیت‌های زیادی که دارد، جزو فراموش‌نشدنی‌ترین خاطرات سفرتان خواهد شد.


در این خیابان می‌توانید به کافه و رستوران بروید، در سینماهای آن فیلم‌های روز را تماشا کنید، پاساژ گردی و بازارگردی کنید و ... خلاصه حسابی خوش بگذرانید.


اطراف خیابان چهارباغ هم تعدادی از جاهای دیدنی اصفهان مثل کاخ هشت‌بهشت، چهل‌ستون، عمارت عالی‌قاپو و... قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید. در ضمن حتماً به محله جلفا اصفهان و کلیسای وانک هم بروید و محله‌گردی بسیار جذاب و متفاوتی را تجربه کنید.


جاذبه های دیدنی اصفهان در اطراف باغ گل ها

اجاره اقامتگاه و ویلا در اصفهان


وقتی تصمیم می‌گیرید برای بازدید از باغ گل‌ها اصفهان و سایر مکان‌های دیدنی اصفهان، به این شهر سفر کنید، باید قبل از سفر اقامتگاه مناسبی را پیدا کرده و رزرو کنید. وقتی خیالتان از بابت اقامتگاه راحت شود، با آرامش می‌توانید به جاده بزنید و از سفر لذت ببرید.


در شهری مثل اصفهان بابت پیدا کردن اقامتگاه نگرانی نخواهید داشت؛ زیرا این شهر توریستی است و امکانات اقامتی متنوع و متعددی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. اگر از آن دسته افرادی هستید که در سفر حتماً باید در هتل اقامت کنند یا ترجیح می‌دهید در سوئیت و آپارتمان مبله بمانید تا راحت باشید یا این که می‌خواهید ویلا اجاره کنید، در هر صورت گزینه‌های متنوع و زیادی برای اقامت در اصفهان پیش روی شماست.


اقامتگاه‌های بومگردی و خانه های سنتی اصفهان که قدمت چند صد ساله دارند نیز طی سال‌های اخیر بسیار محبوب شده‌اند. اگر می‌خواهید اقامت متفاوتی را تجربه کنید و در فضایی نوستالژیک بمانید، هتل‌ها و خانه‌های سنتی اصفهان مثل اقامتگاه سنتی میناس، اقامتگاه سنتی خان نشین و هتل سنتی عتیق را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


به هر حال انتخابتان هر نوع اقامتگاهی که باشد، در سایت جاباما مجموعه‌ای از بهترین اقامتگاه‌های اصفهان با مناسب‌ترین قیمت را می‌توانید مشاهده کنید و متناسب با بودجه و سلیقه خود، اقامتگاه موردنظرتان را رزرو کنید. فرآیند رزرو از جاباما بسیار آسان است و خیلی سریع و فقط در عرض چند دقیقه انجام می‌گیرد.


اجاره اقامتگاه و ویلا در اصفهان

هتل های نزدیک به باغ گل ها اصفهان


هتل خواجو هتلی چهار ستاره با امکانات مناسب واقع در بافت تاریخی شهر اصفهان است که در نزدیکی باغ گل‌ها قرار دارد. هتل دو ستاره ماهان نیز حدود ۱۰ دقیقه با باغ گل‌ها فاصله دارد. همچنین هتل سپاهان، هتل صفوی، هتل ملک و هتل ونوس نیز تعدادی دیگر از هتل‌هایی هستند که در فاصله تقریباً نزدیکی از باغ گل‌ها واقع شده‌اند و می‌توانید از میان آن‌ها اقامتگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.


هتل های اصفهان

دیگر باغ های گل معروف در ایران


باغ گل ها اصفهان یکی از زیباترین و معروف‌ترین جاهای دیدنی اصفهان است؛ اما تنها باغ گل ایران نیست. باغ گل ها شیراز که باغی پرگل و تماشایی از جمله جاهای دیدنی شیراز است و باغ گیاه شناسی ملی ایران (باغ گیاه‌شناسی تهران) واقع در شمال غربی تهران و حاشیه اتوبان تهران - کرج، از دیگر باغ‌های گل معروف در ایران هستند. در سفرتان به این شهرها، حتماً از باغ گل‌ها تهران و باغ گل‌ها شیراز هم بازدید کنید.


باغ های گل معروف در ایران

سخن پایانی


به شهرهای مختلف ایران که سفر کنید، در هر گوشه و کنار کشور پهناورمان می‌توانید جاذبه‌های بسیار زیادی را ببینید. اصفهان هم که به نصف جهان و شهر پرجاذبه معروف است و جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد.


شاید تا به حال بارها به اصفهان سفر کرده باشید؛ اما اگر می‌خواهید این بار سفری متفاوت را تجربه کنید، یکی از جاذبه‌هایی که حتماً باید از آن بازدید کنید، باغ گل‌ها اصفهان است. باغ گل‌ها زیبایی وصف‌ناپذیری دارد و مجموعه‌ای کم‌نظیر از انواع گل‌ها و گیاهان را می‌توانید در آنجا مشاهده کنید.


بهترین جاهای دیدنی در اصفهان

پاسخ به سوالات متداول درباره باغ گل ها اصفهان


مساحت باغ گل ها اصفهان چقدر است؟

باغ گل‌های اصفهان در زمینی به وسعت تقریباً ۷۲ هزار مترمربع ایجاد شده است.

باغ گلها اصفهان در زمستان باز است؟

چند گونه گیاهی در باغ گل‌های اصفهان وجود دارد؟