درست در میان تهران که شهری آلوده و سیاه‌رو است، باغی قرار دارد که  انگار در دنیایی دیگر به سر می‌برد. در این مطلب قرار است شما را به باغ ایرانی ده ونک ببریم، باغی که به خاطر لاله‌های فراوانش معروف است. جایی در دل تهران که با تمام بوستان‌های اطراف آن متفاوت است.


تاریخچه پنهان پشت این باغ و ظرافتی که در طراحی آن به کار برده شده است، باعث شده به مکانی منحصربه‌فرد تبدیل شود. باغ ایرانی بهترین مکان برای دورهمی‌های آرام خانوادگی است. جایی که می‌توانید در سکوت و آرامش کنار یکدیگر بنشینید و از هوای خوب و طبیعت رنگارنگ باغ لذت ببرید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید که با هر گوشه این باغ آشنا شوید.


آدرس و دسترسی به باغ ایرانی ده ونک


رفتن به باغ ایرانی از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در ابتدا مسیر رسیدن به باغ ایرانی را با استفاده از ماشین شخصی توضیح می‌دهیم. باغ ایرانی در محله ده ونک جا خوش کرده است. برای رسیدن به آن ابتدا باید به خیابان شیخ بهایی شمالی و سپس به ۲۰ متری پیروزان بروید.


این باغ در کوچه شهید صابری واقع شده است. از خوبی‌های این مکان این است که می‌توانید با خیال راحت ماشین خود را در پارکینگ عمومی باغ، پارک کنید.


اگر حوصله رانندگی ندارید و می‌خواهید با تاکسی به باغ بروید، در ابتدا باید خود را به میدان ونک برسانید. تاکسی‌هایی که شما را به باغ ایرانی می‌رسانند در خیابان خدامی قرار دارند.


در میدان ونک، از سمت شمال وارد خیابان ولیعصر شوید و بعد از اینکه به خیابان خدامی رسیدید، از راننده‌های پایانه تاکسی‌رانی بخواهید که شما را به باغ ایرانی ببرند.


اهل گردش و تفریح آخر هفته‌ای هستید و نمی‌دانید کدام پارک ها را برای دیدن در برنامه آخر هفته بگذارید؟ به جای این باغ جذاب ایرانی، ما به شما بهترین پارک های تهران را معرفی کرده‌ایم!


باغ گل ده ونک

استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز یکی دیگر از راه‌های رسیدن به باغ است. بهترین کار برای رفتن به باغ با استفاده از مترو و اتوبوس این است که ابتدا خود را به میدان ونک برسانید. ادامه مسیر نیز مانند بالا است.


برای رسیدن به میدان ونک با مترو تهران، دو انتخاب دارید. می‌توانید در ایستگاه مترو شهید حقانی و یا ایستگاه مصلی پیاده شوید. در هر دو صورت باید برای رسیدن به میدان، سوار تاکسی و یا اتوبوس شوید.


رسیدن به میدان ونک از طریق اتوبوس‌های بی‌آرتی نیز امکان‌پذیر است. برای این کار باید ابتدا به خیابان ولیعصر بروید و سوار بی‌آرتی‌ها شوید. این اتوبوس‌ها درست در کنار میدان ونک، ایستگاه دارند.


ورودی‌های باغ ایرانی


وقتی وارد کوچه شهید صابری شدید، درهایی با آجرهای قرمزرنگ و طاق‌هایی زیبا شما را به  سمت خود می‌خوانند. این‌ها همان ورودی‌های باغ گل ده ونک هستند.


این باغ، سه ورودی دارد. ورودی اصلی آن در قسمت جنوبی باغ قرار دارد و ورودی‌های دیگر نیز در دو طرف آن هستند.


در همه ورودی‌ها، لوسترهای سبزرنگ و دیوارهای تازه بناشده را خواهید دید. در بالای همه این درها، نام محمدعلی مختاری به چشم می‌خورد. در ادامه خواهیم گفت که دلیل گذاشتن این نام بر ورودی‌ها چیست.


باغ ایرانی تهران

چرا باغ ایرانی ده ونک معروف است؟


در میان تمام باغ‌ها و بوستان‌هایی که در تهران وجود دارند، چرا باغ ایرانی باید تا این حد محبوب و موردتوجه باشد؟


نکات فراوانی درباره باغ ایرانی تهران وجود دارند که این مکان را از سایر دیدنی‌های شهر متمایز می‌کند. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این مکان، گل‌های لاله آن است که در فصل بهار و تابستان با رنگ‌های تند و بانشاط خود، فضایی متفاوت در باغ خلق می‌کنند.


علت دیگر، تاریخچه این باغ است. داستان‌هایی که این باغ از سر گذرانده، باعث شده حالا به مکانی اصیل و باابهت تبدیل شود.


از دلایل مهم دیگر برای شهرت این باغ، ‌معماری آن است. حتماً می‌دانید که باغ‌های ایرانی سبک و سیاق خاصی در معماری دارند و به سایر باغ‌ها شباهتی ندارند. وجود کوشک در میان باغ و جوی‌های آبی که از باغ عبور می‌کنند، ‌ اصالت باغ را در معماری ایرانی نشان می‌دهند.تاریخچه باغ ایرانی ده ونک

داستان گل های لاله باغ ایرانی تهران


 مساحت باغ ایرانی، چیزی حدود ۳.۵ هکتار است که حدود ۲ هکتار از آن را فضای سبز می‌پوشاند. بخش عمده این فضای سبز را گل‌های متنوع و رنگارنگ تشکیل می‌دهد.


باغ ایرانی که حالا وجود دارد، در گذشته مالک‌های مختلفی داشته است. در اصل، محمدعلی مختاری، ‌ همان نامی که در ورودی‌های باغ وجود داشت، این باغ را به شکل امروزی‌اش درآورده.


شاید کاشتن این همه گل لاله در باغ، از بهترین اقدام‌های او برای زنده نگه داشتن این مکان بوده است. حالا این گل‌ها هستند که مردم بسیاری را به باغ می‌کشانند. گل‌هایی که در جای‌جای باغ با رنگ‌های آتشین، خودنمایی می‌کنند.


اگر عاشق دیدن چنین فضاهای جذاب و پرگلی هستید، بهار را برای سفر به کاشان و شرکت در مراسم گلاب گیری کاشان از دست ندهید!


جشنواره لاله های باغ ایرانی تهران را در بهار ببینید!


نگین درخشان باغ ایرانی و یکی از عمده‌ترین دلایل محبوبیت این مکان، وجود لاله‌های رنگارنگ در آن است. هرساله این گل‌ها از ابتدای فروردین و تا اواسط و یا اواخر اردیبهشت، شکوفا می‌شوند و با رنگ‌های خود روح و جلایی بی‌نظیر به باغ می‌بخشند.


اگر در این بازه زمانی به دیدن باغ بروید، می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای از لاله بگیرید. در این زمان، جشنواره‌ای نیز در باغ برگزار می‌شود که منحصر به لاله‌های باغ و تماشای آن‌ها است. اگر اهل تهران هستید، در بهار تماشای این لاله‌ها را فراموش نکنید.  


جشنواره لاله باغ ایرانی

تاریخچه باغ ایرانی ده ونک، تکه‌ای از بهشتی بزرگ‌تر


این همه از باغ ایرانی و زیبایی‌هایش گفتیم. حالا نوبت می‌رسد به تاریخچه باغ ایرانی ده ونک. تک‌تک ماجراهایی که بر این باغ گذشته است، ‌ در جذابیت و زیبایی کنونی آن تأثیرگذار بوده‌اند. داستان به زمان قاجار برمی‌گردد. باغ ایرانی در اصل متعلق به یکی از معروف‌ترین خان‌های کرد در زمان قاجار بود.


جالب است که بدانید باغ ایرانی، در واقع بخشی از باغ مستوفی بوده. باغ مستوفی نیز متعلق به میرزاحسن خان مستوفی‌الممالک بوده است.


باغ مستوفی و باغ ایرانی تنها دارایی‌های این فرد نبوده‌اند. در اصل، بخش عمده‌ای از زمین‌های محله ده ونک تحت مالکیت این فرد بودند. او این اراضی را از ناصرالدین‌شاه خرید و توانست آن‌ها را به محلی آباد و پررونق تبدیل کند. بعد از میرزاحسن خان، علی‌محمد مختاری صاحب این مکان شد.


او بود که باغ ایرانی را به شکل کنونی‌اش درآورد. در واقع این فرد بود که المان‌های معماری باغ ایرانی و گل‌کاری‌ها و درختکاری‌های وسیع را به این باغ افزود. حالا این باغ، ‌ مکانی عمومی است که همه افراد می‌توانند به صورت رایگان از آن دیدن کنند.قیمت بلیط باغ ایرانی ده ونک

بخش های مختلف باغ ایرانی، هنر معمار و طبیعت درهم‌آمیخته!


علی‌محمد مختاری بود که به این مکان، بخش‌های متنوعی اضافه کرد. با مهندسی دقیق و دقت کردن به سبک معماری ایرانی، کاری کرد که این مجموعه واقعاً به یک باغ ایرانی اصیل تبدیل شود.


به این بوستان که می‌روید، علاوه بر طبیعت زیبا و چشم‌نوازش، نباید از بخش‌های متنوع آن غافل شوید. در ادامه شما را با تک‌تک قسمت‌های باغ آشنا می‌کنیم.


چیزی لذت‌بخش‌تر از قدم زدن در چنین مسیرهای جذاب و زیبایی هست؟ اگر پیاده راه رفتن را نه فقط به عنوان یک ورزش بلکه یک تفریح آرامش‌بخش دوست دارید، پس حتما باید با بهترین مسیرهای پیاده روی در تهران آشنایتان کنیم!


کوشک


یکی از مهم‌ترین جزئیات یک باغ با سبک ایرانی، وجود یک عمارت و یا به عبارتی کوشک در آن است. باغ ایرانی ده ونک نیز از این قاعده مستثنی نیست. کوشک این باغ در قسمت شمالی آن قرار دارد.


در ابتدا این مکان به عنوان کافه و رستوران استفاده داشت؛ اما حالا به کتابخانه‌ای مخصوص آقایان تبدیل شده است. بخشی از عمارت نیز به قسمت امور اداری باغ اختصاص داده شده است.


برای رسیدن به عمارت در باغ، کافی است که مسیر آبراهه‌ها را در پیش بگیرید تا به عمارت برسید.


بهترین پارک های تهران

ورودی


باغ، سه ورودی دارد. این ورودی‌ها در بخش‌های شرقی، غربی و جنوبی باغ قرار گرفته‌اند. نکته جالب درباره این ورودی‌ها این است که اگرچه هرکدام سبک و سیاق معماری مختص خود را دارند؛ اما در همه آن‌ها می‌توانید لوستر‌های زیبا و سبزرنگ را مشاهده کنید.


کتابخانه باغ ایرانی

کتابخانه


کتابخانه باغ ایرانی یکی دیگر از بخش‌هایی بود که به لطف زحمات علی‌محمد مختاری به باغ اضافه شد. این باغ در مجموع دو کتابخانه دارد. یکی از آن‌ها مختص آقایان است که در کوشک اصلی قرار گرفته است. کتابخانه مخصوص بانوان نیز با کمی فاصله از کوشک در قسمت شمالی باغ قرار دارد.حوض ها و فواره ها


در گذشته حتماً در تمام باغ‌های ایرانی، جوی آب و حوض و فواره وجود داشته است. جاری بودن آب در باغ، از عوامل مهم ادامه حیات آن به‌حساب می‌آید. باغ گل ده ونک نیز دارای این ویژگی است. همین که به باغ وارد می‌شوید، جوی آب جاری در آن و کاشی‌های فیروزه‌‌ای رنگ نظر شما را به خود جلب می‌کنند.


این آبراهه‌ها در نهایت به  حوضی بزرگ می‌رسند. این حوض درست در مقابل عمارت و یا کوشک اصلی قرار دارد. وجود حوض در مقابل عمارت و جاری شدن تمام جوی‌ها به سمت آن، نشان می‌دهد که عمارت، مرکز اصلی باغ است و تمام اجزای باغ به سمت آن متمایل هستند. این کار نیز از دیگر ویژگی‌های معماری باغ‌های ایرانی است.


جاهای دیدنی تهران

طاق میانی


اساساً طاق‌ها نقش مهمی در معماری ایرانی و بناهای تاریخی ما دارند. در باغ ایرانی نیز از این بنای زیبا و جالب توجه غافل نشده‌اند. در مقابل حوضی که روبه‌روی کوشک قرار دارد، طاقی مشابه طاق‌های بناهای قدیمی ساخته شده است. این نقطه از باغ، محل محبوبی برای ثبت عکس‌های زیبا است.


امکانات باغ گل ده ونک


در باغ به این بزرگی و با این محبوبیت و شهرت، امکانات متنوعی برای تفریح و آسایش مردم در نظر گرفته شده‌اند. با وجود این امکانات، هم بازدیدی با خیال راحت خواهید داشت و هم اینکه در باغ حوصله‌تان سر نمی‌رود.


زمین بازی: وجود یک زمین بازی در میان باغ باعث شده که این مکان هم برای کودکان و هم برای بزرگ‌ترها، جای مناسبی باشد. بچه‌ها می‌توانند در این زمین بازی کنند و شما نیز با خیالی راحت در باغ بگردید.


زمین ورزش: یک زمین ورزشی نیز در این باغ وجود دارد. این زمین در قسمت غربی قرار گرفته است و خانواده‌ها می‌توانند در این زمین با یکدیگر بازی کنند.


آلاچیق: با وجود آلاچیق‌ها در این باغ دیگر نگران مکان نشستن نیستید. می‌توانید در کنار خانواده خود زیر این آلاچیق‌ها بنشینید بدون اینکه به طبیعت صدمه زده باشید.


سرویس بهداشتی و نمازخانه: در این باغ امکانات بهداشتی به صورت کاملاً مجهز وجود دارند. خبر خوب این است که سرویس بهداشتی و نمازخانه به‌گونه‌ای است که برای افراد توان‌یاب نیز مناسب باشند.


اگر دلتان می‌خواهد به چنین باغ و بستانی پناه ببرید و اتفاقا آخر هفته هم پیش رویتان است، فرصت را غنیمت بشمارید و سراغ جاهای دیدنی اطراف تهران که در هر فصل یک رنگ‌وبو دارد، بروید.


جاذبه های باغ ایرانی ده ونک

ساعات و بهترین فصل بازدید از باغ ایرانی ده ونک


اگر اهل تهران باشید، باتوجه‌به آب‌وهوای شهر می‌توانید هر زمانی که بخواهید، به باغ ایرانی سر بزنید. اگر ساکن شهر دیگری هستید و می‌خواهید در سفر خود به تهران، باغ ایرانی را نیز تماشا کنید، بهتر است این بازدید را در فصل بهار انجام دهید.


در فصل بهار و مخصوصاً ماه اردیبهشت، لاله‌های باغ در زیباترین و لطیف‌ترین حالت خود هستند. جشنواره لاله‌ها در باغ برگزار شده است. مهم‌ترین نکته نیز آب‌وهوای شهر در بهار است.


در این فصل و در این ماه، هوا دیگر خنک شده است. وقتی اردیبهشت ماه به باغ ایرانی بروید، در عین اینکه از نسیم خنک بهاری لذت می‌برید، شگفتی‌ها و زیبایی‌های باغ مخصوصاً لاله‌های آن به پیشواز شما می‌آیند.


درباره ساعت بازدید از باغ نیز باید بگوییم که این باغ به‌صورت ۲۴ ساعته باز است و در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید به دیدن آن بروید.


شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۱۶۲۱۲زیبایی‌های خاص باغ در بهار


طلایی‌ترین زمان برای رفتن به باغ ایرانی، فصل بهار است. این مکان در بهار، شکوفا و سرزنده می‌شود. مانند عروسی بهشتی که از خواب بیدار شده باشد و شهر را با رنگ‌ها و عطرهای دل‌نشینش، مست و شاداب کند. در بهار، رنگ‌های تند و شاداب لاله‌ها، درختان سربلند و سرسبز، صدای شرشر جریان آب، هوای لطیف و خنک و حتی رنگ‌ها و تزئینات باغ حال و هوایی دیگر دارند. همگی به انتظار مسافرانی هستند تا هرکدام بیشتر از دیگری، زیبایی خود را به رخ بکشند.


جشنواره لاله های باغ ایرانی ده ونک

زیبایی‌های خاص باغ ایرانی در پاییز و زمستان


اگر ساکن تهران هستید، حتی اگر در پاییز و زمستان هم به باغ سر بزنید، پشیمان نمی‌شوید. در فصل پاییز در هر قدمی که در باغ برمی‌دارید، صدای خش‌خش برگ‌های پاییزی را زیر پایتان احساس خواهید کرد. در این فصل می‌توانید از تماشای درختانی با برگ‌های زرد و نارنجی و قرمز لذت ببرید. باغ ایرانی ده ونک در پاییز، مانند یک تابلوی نقاشی می‌شود که هر گوشه آن با رنگی متفاوت و به شیوه‌ای هنرمندانه کشیده شده است.


این باغ، در زمستان نیز زیبایی و وقار خود را حفظ می‌کند. وقتی در سکوت و هوای سرد زمستان به این مکان سر بزنید، طبیعت خفته در خواب زمستانی را مشاهده خواهید کرد. اگر در فصل زمستان به باغ بروید، بر خلاف بهار و تابستان، این مکان را آرام و ساکت خواهید یافت. باغ ایرانی تهران در زمستان، مکانی دنج و خلوت برای یک پیاده‌روی دل‌نشین در میان درختان سربه‌فلک کشیده است.  


گاهی حتی پایتخت‌نشینان هم برای گردش و تفریح در شهر بزرگ خودشان به کمی راهنمایی نیاز دارند؛ این است که این مطلب که راهنمای تهران گردی کامل و جامع هست، خواندنش برای هیچ کسی بدون لطف نیست!


باغ ایرانی تهران در زمستان

دیگر باغ های ایرانی معروف


باغ‌های ایرانی پیشینه‌ای بسیار قدیمی دارند و به زمان کوروش برمی‌گردند. از آن زمان تا کنون، باغ‌های ایرانی بسیاری در ایران ساخته شده‌اند. بسیاری از آن‌ها در طول تاریخ تخریب و نابود شده‌اند و برخی دیگر مانند باغ ایرانی تهران همچنان سرپا هستند. در ادامه چند تا از معروف‌ترین باغ‌های ایرانی کشورمان را معرفی می‌کنیم.


باغ ایرانی پاسارگاد: این باغ، نخستین باغی است که به سبک معماری باغ‌های ایرانی ساخته شد. گفته می‌شود که این باغ، به دستور شخص کوروش کبیر ساخته شد. هم‌اکنون، چیز زیادی از باغ باقی نمانده است و بخش عمده آن نابود شده. این باغ، در مجموعه تاریخی پاسارگاد قرار دارد.


باغ چهلستون اصفهان: این باغ، یکی از ده‌ها یادگار دوران صفویان در اصفهان است. آنچه حالا در این باغ می‌بینیم، حاصل تلاش و استعداد شیخ بهایی در معماری و هنر است. اگرچه این مکان نیز از آسیب‌ها و صدمات جنگ‌های تاریخی در امان نماند؛ اما همچنان بسیار زیباست و از محبوب‌ترین دیدنی‌های اصفهان است. این باغ در جنوب غربی میدان نقش جهان واقع شده.


باغ چهلستون اصفهان
باغ چهلستون اصفهان

باغ ارم شیراز: در شیراز نیز باغ‌های متعددی وجود دارند که از سبک باغ ایرانی الهام گرفته‌اند. باغ ارم یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین آن‌ها است. درباره تاریخ دقیق ساخت باغ، اطلاعاتی موجود نیست؛ اما حدس می‌زنند که ساخت این باغ به دستور سلطان سنجر بوده است. باغ ارم شیراز شباهت بسیاری به باغ پاسارگاد دارد. خوشبختانه این باغ دچار آسیب جدی نشده است و امروزه نیز به روی همه مردم باز است.


باغ فین کاشان: در میان تمام باغ‌های ایرانی کشور، شاید باغ فین کاشان برای همه ما آشناتر باشد. این باغ در زمان آل بویه ساخته شد و تا دوران صفویه آسیب‌های فراوانی به خود باغ  و عمارت آن وارد شد. خوشبختانه در دوران صفویه و اوج شکوفایی اصفهان، شیخ بهایی به داد باغ فین رسید و جانی دوباره به آن بخشید. حمام باغ فین کاشان که محل قتل امیرکبیر بود، مکانی است که از لحاظ تاریخی و معماری از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام رفتن به باغ فین، تماشای عمارت و حمام را از دست ندهید.


دیدنی های اطراف باغ ایرانی ده ونک


باغ ایرانی تهران در محله‌ای قرار گرفته است که فاصله کمی تا بسیاری از دیدنی‌ها و جاذبه‌های شهر دارد. چند مورد از دیدنی‌های نزدیک باغ عبارت‌اند از:


  • پل طبیعت
  • بوستان آب و آتش
  • بوستان نوروز
  • بوستان طالقانی
  • نمایشگاه بین‌المللی تهران
  • برج میلاد
  • بوستان ملت
  • سینما اریکه ایرانیان

خب حالا که با این باغ زیبا آشنا شدید، بیایید پایمان را از پایتخت دودآلود کمی آن‌طرف‌تر بگذاریم و برویم سراغ فشم که از جاذبه و آب‌وهوا تا رستوران‌هایش، آن را گزینه مناسبی برای خوش‌گذرانی آخر هفته‌ای می‌کند!


بوستان طالقانی
بوستان طالقانی

کافه ها و رستوران های اطراف باغ ایرانی


باغ ایرانی در کوچه‌ای دنج و در محله‌ای خلوت قرار گرفته است. برای صرف غذا و استراحت در یک کافه و یا رستوران، باید کمی از محله خود باغ دور شوید. بهترین مکان نزدیک باغ ایرانی برای یافتن کافه‌ها و رستوران‌های خوب، میدان ونک است. پس بیایید ابتدا سری بزنیم به رستوران های اطراف ونک.


کافه تو کافه: یکی از بهترین کافه‌های میدان ونک است. مکانی با دیوارهای شیشه‌ای و فضایی دنج که نشستن در آن بعد از مدت‌ها پیاده‌روی واقعاً می‌چسبد. این کافه در خیابان عطار قرار دارد.


سام کافه: یکی از ۴ شعب سام کافه، در میدان ونک قرار دارد. این کافه، محیطی آرام دارد. کیفیت غذاها و نوشیدنی‌های آن تضمین‌شده است و قیمت منوی آن نیز مناسب است. سام کافه در تقاطع خیابان‌ خدامی و آفتاب قرار دارد و یکی از معروف ترین و بهترین کافه های تهران است!


کافه لمیز: لمیز، یکی از نام‌های معتبر و معروف در کافه‌های تهران است. یکی از شعب این مجموعه، در خیابان ولیعصر و بالاتر از میدان ونک، نبش کوچه صرفی قرار دارد. در این کافه هم می‌توانید کنار دوستان خود بنشینید و هم می‌توانید فقط یک قهوه خریده و از کافه خارج شوید.


از میدان ونک که خارج شوید، در اطراف میدان شیخ بهایی نیز کافه‌ها و رستوران‌های متنوعی وجود دارند.


رستوران سنتی ترمه: این رستوران در کوی دانشگاه الزهرا قرار دارد. رستورانی با فضایی سنتی و منویی کامل از انواع غذاهای ایرانی که یکی از بهترین رستوران های تهران است!


ته‌چین بار: این مکان نیز یکی دیگر از رستوران‌های سنتی اما کمی متفاوت است که در میدان شیخ بهایی قرار دارد. اگر در سفرتان به باغ ایرانی، هوس ته‌چین کنید، بهترین کار این است که خود را به رستوران ته‌چین بار برسانید؛ زیرا در منوی این رستوران فقط انواع ته‌چین‌ها را خواهید دید.


رستوران سنتی ترمه
رستوران سنتی ترمه

اجاره آپارتمان مبله و ویلا در تهران


اگر از شهر دیگر عازم تهران هستید، باید بدانید که در تهران گزینه‌های متنوعی برای اقامت شما وجود دارند. یکی از انتخاب‌های مناسب، به‌خصوص برای خانواده‌ها، اقامت در آپارتمان‌های مبله است. شما می‌توانید با سر زدن به سایت‌های مختلف رزرو اقامتگاه، آپارتمان‌های مبله مختلفی را مشاهده کنید.


با گشتن در این سایت‌ها می‌توانید آپارتمانی که در محله‌ای مناسب قرار دارد و هزینه آن نیز برای شما مناسب است، پیدا کنید.


یکی دیگر از گزینه‌های جالب در تهران، ویلا‌های لاکچری و لوکس هستند که شبانه اجاره داده می‌شوند. این ویلاها معمولاً برای سفرهای دوستانه و برگزاری مهمانی‌ها مناسب هستند. این ویلاها را نیز می‌توانید به صورت آنلاین رزرو کنید.


اگر هم در اطراف تهران دنبال اقامتگاه مناسب هستید، وارد اینجا شوید.


پاسخ به پرسش‌های متداول درباره باغ ایرانی ده ونک


باغ ایرانی کجاست؟

باغ ایرانی در محله ده ونک، خیابان شیخ بهایی، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری قرار دارد.

چگونه به باغ ایرانی برویم؟

ساعات بازدید از باغ ایرانی چطور است؟

جشنواره لاله‌های باغ ایرانی کی برگزار می‌شود؟