اگر بخواهید از بهترین زمان سفر به رامسر بدانید، باید بگوییم که رامسر از مقاصد چهار فصل برای شماست. شهری که به عروس مازندران مشهور شده و به دلیل فاصله کم از تهران، مقصد جذابی برای سفر است. رامسر هر آنچه از شمال بخواهید را یکجا به شما هدیه می‌دهد.


از دریا تا جنگل و حتی کوه‌هایی که سرسبز و دیدنی هستند. این شهر بی‌نظیر از لحاظ امکانات رفاهی، تفریحی و اقامتی هم چیزی کم ندارد.


پس کجا از رامسر بهتر برای تجربه سفر شمال! بار سفر خود را ببندید تا به شما بگوییم در هر فصل کجای رامسر را برای دیدن و گشت و گذار انتخاب کنید تا حسابی شما خوش بگذرد.


سفر به رامسر در بهار


هوای مه گرفته و باران‌هایی که گاه و بی‌گاه می‌بارند تا فضای جنگل را تماشایی‌تر کرده و عطر آن را در جاده‌های جنگلی بیشتر منتشر کنند، فقط در فصل بهار اتفاق می‌افتد. فصلی که جز جز طبیعت زنده است و در همه جا انگار روح تازه‌ای دمیده شده است.


می‌توانید در فاصله کمی از تهران و در رامسر زیبا، شاهد این تصاویر شگفت‌انگیز باشید، زیبایی‌های یک شهر گردشگری که شهرت جهانی دارد و در مرز استان گیلان قرار گرفته است.


تصور کنید یک شهر شمالی که زیبایی و طبیعت شگفت‌انگیز مازندران و گیلان را به ارث برده باشد، در فصل بهار چقدر باشکوه خواهد بود.


یکی از جذابیت‌های رامسر در بهار، تماشای شهر از بالای آن است که گاهی مه آنقدر بالا می‌آید که تصویر شهر را در لابه‌لای خود گم می‌کند.


اگر عاشق دیدن دریای ابر هستید، علاوه بر ارتفاعات رامسر، روستای فیلبند یا جنگل ابر شاهرود هم می‌تواند مقصدهای دیگرتان باشد!


سفر به رامسر در بهار
اگر برنامه سفر به رامسر را دارید، باید بدانید که بهار این شهر آب‌وهوای دلچسبی دارد که در هیچ فصل دیگری آن را تجربه نمی‌کنید!

در ییلاقات اطراف رامسر هم می‌توانید، فصل بهار شاهد دریای ابر در زیر پای خود باشید. مناطقی که خالی از رطوبت دریای خزر هستند. فقط یادتان باشد که در این فصل برای تماشای این پدیده زیبا باید لباس گرم همراه خود داشته باشید تا با رفتن به روستاها و ییلاقات رامسر مثل جواهرده و جنت‌بار سرما نخورید!


آب و هوای رامسر در بهار


بهترین زمان سفر به رامسر بدون شک فصل بهار است؛ مخصوصاً اردیبهشت و خرداد ماه. فصلی که رطوبت هوا کمتر از همیشه و گرما و سرما در معتدل‌ترین حالت ممکن خود قرار دارند.


رامسر شهری در جوار دریای خزر از یک سو و جنگل های هیرکانی از سوی دیگر است. در نتیجه در فصل بهار در هر سوی شهر که  باشید، تمام و کمال از آن لذت خواهید برد.حتی برای دیدن اطراف شهر هم دستتان باز خواهد بود و می‌توانید دل به دل طبیعت بدهید و از آب و هوا و شگفتی‌هایی مثل جنگل و ارتفاعاتی که پیش‌روی شما می‌گذارد، لذت ببرید.


آب و هوای رامسر در بهار
اگر در بهار قصد سفر به رامسر را دارید، راهی ارتفاعات شوید و در مه خود را غرق کنید!

جاهای دیدنی رامسر در بهار


رامسر را باید در فصل بهار دید. اگر قصد گشت و گذار شهری و سوار شدن به تله‌کابین یا قدم زدن در بلوارهای آن را دارید، از هوای نرم و خنک آن لذت خواهید برد.


آماده باشید تا لیستی از جاهای دیدنی رامسر در بهار را به شما معرفی کنیم:


مجموعه تله‌کابین رامسر: اینجا فقط قرار نیست، سوار تله‌کابین شده و از فراز آن از یک سو دریا و از سوی دیگر جنگل را ببینید. البته در مرکز هم شهر رامسر حسابی خودنمایی می‌کند. این مجموعه، تفریحات مختلفی مثل زیپ‌لاین، جت اسکی، کارتینگ، پینت بال، شهربازی و رستوران دارد که می‌توانید یک روز کامل را به آنجا اختصاص دهید.


پل معلق چوبی: راه رفتن روی پل آن هم در بین درختان سربه فلک کشیده جنگلی، تجربه بی‌نظیر دیگری است که در کنار زیپ‌لاین مجموعه تله‌کابین رامسر نباید از دست بدهید.


بلوار معلم: بلواری که در دوره پهلوی ساخته شده و درست روبه‌روی هتل رامسر قرار دارد، آنقدر دیدنی است که از قدم زدن در آن سیر نخواهید شد. حالا تصور کنید که هوای بهاری هم با شما یار باشد و این لذت را چندین برابر کند.


کاخ رامسر: از دیگر جاهای دیدنی شهری، کاخ رامسر است که در زمان رضاشاه پهلوی ساخته شده و در حال حاضر حکم موزه را دارد. در حال حاضر در این کاخ نقاشی‌های فاخر، عتیقه و لوازم قدیمی نگهداری می‌شود و دارای یک استخر پرورش ماهی خاویار نیز هست.


جاهای دیدنی رامسر در بهار
در بهار بیشتر وقتتان را به قدم زدن در شهر بگذرانید، این کاری است که در سایر فصل‌ها به سختی بتوانید در چنین هوایی آن را تجربه کنید

سفر به رامسر در تابستان


ممکن است گرمای تابستان شما را کلافه کرده باشد و به فکر سفر به یکی از شهرهای شمالی ایران باشید. حتماً رامسر هم یکی از گزینه‌هایی است که در لیست خود قرار داده‌اید. شهری که با سفر به آن نگران هیچ چیز نخواهید بود و از اقامت تا امکانات تفریحی برای شما فراهم است.


قطعاً که اشتباه نمی‌کنید اما این بار می‌خواهیم یک تجربه متفاوت از سفر به رامسر را در اختیار شما قرار دهیم. سفری که شما را از رطوبت دریا در شهر رامسر دور خواهد کرد و به ییلاقات آن خواهد برد.


در حقیقت رامسر فقط محدود به شهر نمی‌شود و اطراف آن، روستاهای ییلاقی خنکی وجود دارد که جان می‌دهد برای سفرهای تابستانه و لذت بردن از هوای تازه و طبیعت سرسبز!پس در انتخاب خود شک نکنید و اگر دلتان می‌خواهد رامسر زیبا را ببینید، بعد از چند ساعت گشت و گذار شهری خود را به ییلاقات اطراف شهر برسانید تا این بار تصویر جدیدی از این رامسر رویایی ببینید.


پس اگر اهل طبیعت‌گردی باشید و کمی از دریا فاصله بگیرید، تابستان می‌تواند بهترین زمان سفر به رامسر برایتان باشد!


سفر به رامسر در تابستان
بهترین زمان برای سفر به شمال از نظر تعطیلات فراوان و شنا در دریا، می‌تواند خود تابستان باشد

آب و هوای رامسر در تابستان


تمامی شهرهایی که در نوار ساحلی دریای خزر قرار دارند، تابستان‌ها با وجود رطوبت هوا، حسابی گرم هستند. به همین دلیل هم کمتر مسافری هوس، سفر به این شهرها در گرمای تابستان به سرش می‌زند. با این حال جذابیت‌های زیاد رامسر باعث شده که با وجود گرمای هوا، باز هم این شهر از جمله شهرهای محبوب برای سفر به شمال در تابستان باشد.


البته عروس شهرهای مازندران محدود به قسمت ساحلی نشده و روی خوش خود را در تابستان با بخش جنگلی‌اش که با دریا فاصله دارد، به رخ می‌کشد.


آب و هوای رامسر در تابستان
در تابستان بهتر است بیشتر وقتتان را در مناطق روستایی و ییلاقی رامسر بگذرانید که آب‌وهوای مطبوع‌تری دارد

جاهای دیدنی رامسر در تابستان


برای دیدن رامسر در تابستان هم گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. شما می‌توانید علاوه‌بر گشت و گذار شهری مثل تله‌کابین و سایر تفریحات مجموعه از جمله زیپ لاین، شهربازی، کارتینگ و پینت بال، تفریحات دیگری مثل جت اسکی و ورزش‌های آبی را هم تجربه کنید.


در شب‌های بلند تابستان که هوا خنک‌تر است، برخی از این تفریحات هم جذابیت بیشتری نسبت به روز دارند که نباید آن‌ها را از دست بدهید.


شب‌گردی در رامسر زیبا هم از دیگر کارهایی است که در تابستان حسابی می‌چسبد و شب می‌توانید در یکی از رستوران‌های شهر، به‌صرف شکم‌گردی در رامسر بروید.


در کنار این مجموعه حالا نوبت به گشت و گذار خارج از شهر می‌رسد. جاهای دیدنی رامسر در تابستان که بهترین زمان بازدید از آن‌هاست.


روستاهای اطراف رامسر مثل جواهرده در گرمای هوا، آنقدر خنک هستند که انگار فصل‌ها را گم کرده‌اید. این روستا به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع، بسیار خنک است و می‌توانید یک شب را در طبیعت زیبای آنجا برای اقامت، انتخاب کنید.


قلعه مارکوه رامسر در ۵ کیلومتری این شهر قرار دارد. قلعه‌ای چند هزار ساله که قدمت آن به قبل از اسلام برمی‌گردد و در ارتفاعات قرار گرفته است. یکی از جذابیت‌های این منطقه این است که علاوه‌بر تماشای بنا، می‌توانید شهر رامسر را از بالا تماشا کنید. انگار که بر روی بام شهر ایستاده‌اید.


آبشارهای مختلف رامسر هم گزینه‌های دیگری هستند که حسابی شما را از گرمای تابستان دور می‌کند. آبشارهایی که برای آب‌تنی هم می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. آبشار ده قلو و آبشار آزارک از زیباترین آبشارهای این منطقه هستند.


جاهای دیدنی رامسر در تابستان
سراغ آبشارهای فراوان و روستاهایی مانند جواهرده بروید که از هرچه شرجی دریا است به دور هستند

سفر به رامسر در پاییز


سفر به شمال در پاییز اگر به اندازه بهار جذاب نباشد، کمتر از آن نیست. حالا تصور کنید شهر زیبای رامسر در این فصل چقدر تماشایی خواهد شد. پس بدون شک بهترین زمان سفر به رامسر را علاوه بر بهار باید پاییز هم دانست.


در فصل پاییز رطوبت هوا به حداقل می‌رسد و خنکی آن شما را مجاب می‌کند که ساعت‌ها در خیابان‌های شهر قدم بزنید یا از پیاده‌روی در کنار ساحل لذت ببرید. فصلی که هوا لطیف و نرم است و البته چهره طبیعت هم مثل بوم نقاشی هزار رنگ می‌شود.در پاییز زیبایی‌های طبیعت را نمی‌توانید دست کم بگیرید. این فصل هم برای شهرگردی و هم طبیعت‌گردی در رامسر عالی است و یکی از بهترین پاسخ‌ها به پرسش پاییز کجا بریم؟


سفر به رامسر در پاییز
اگر در پاییز برنامه سفر به رامسر را دارید، دوربین عکاسیتان را جا نگذارید

آب و هوای رامسر در پاییز


رامسر در پاییز مثل تمام شهرهای شمالی بی‌اندازه دیدنی است. اوایل پاییز هوا خنک است، به همین دلیل روزها هم می‌توانید بدون نگرانی از گرما و رطوبت هوا در شهر قدم بزنید و جاذبه‌های شهر را ببینید و لذت ببرید. اما در اواخر پاییز هوا کمی سرد می‌شود و بیشتر جاده‌ها بارانی است.


پس باید حواستان به رانندگی در جاده‌های مه گرفته و لغزنده باشد. گرچه که تا اواسط آبان جاده‌های جنگلی آنقدر دیدنی است که از دیدن آن سیر نخواهید شد. اگر دوست دارید در زیباترین جاده های ایران رانندگی را تجربه کنید، در پاییز سراغ رامسر بروید!


پاییز در اطراف رامسر هم مثل بهار شاهد دیدن اقیانوس ابر خواهید بود. پدیده جذابی که در بهار و پاییز در ارتفاعات این شهر از دیدن آن سیر نخواهید شد.


آب و هوای رامسر در پاییز
رانندگی در جاده‌های پاییزی و قدم زدن میان زرد و نارنجی برگ‌های جنگل های رامسر، حسابی لذت‌بخش است

جاهای دیدنی رامسر در پاییز


در فصل پاییز تا می‌توانید، رامسر و دیدنی‌های آن را ببینید و از این شهر رویایی لذت ببرید. تجربه قدم زدن کنار ساحل، رفتن به دل جنگل‌ها با درختان سربه فلک کشیده، گشت و گذار شهری و تفریحات مختلفی که این شهر در اختیار شما قرار می‌دهد، فقط بخشی از جذابیت‌های رامسر زیباست.


ییلاقات اطراف رامسر و طبیعت شگفت‌انگیز آن هم از دیگر جاهای دیدنی است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید. مخصوصاً اگر اهل طبیعت‌گردی باشید، طبیعت این شهر آنقدر زیباست که دوست دارید، ساعت‌ها به آن چشم بدوزید و دست از تماشای آن برندارید.


اگر دوست دارید پاییز رامسر را با همه زیبایی‌هایش جرعه‌جرعه گوارای روحتان کنید، باید به جایی مانند اقامتگاه سپیدار رامسر بروید، یک خانه با تراس شیشه‌ای رو به منظره ابدی جنگل که مثل یک تابلوی ساخته شده از مس و طلا پیش رویتان در پاییز می‌درخشد!


جاهای دیدنی رامسر در پاییز
سراغ جنگل‌های فراوان رامسر بروید و یک آلبوم پر از عکس برای خودتان سوغات ببرید

سفر به رامسر در زمستان


سرمای زمستان گرچه به هر کسی نمی‌سازد ولی تصاویر یک دست و زیبای آن را نمی‌توانید با هیچ چیز دیگری عوض کنید. رامسر در فصل زمستان به دلیل همجواری با رشته کوه البرز، آب و هوای کوهستانی و سردی دارد. در این فصل می‌توانید شهر رامسر را برای سفر انتخاب کنید.گرچه رامسر در زمستان به اندازه بهار و پاییز دیدنی نیست ولی چهره یک شهر زمستانی ساحلی را پیش روی شما قرار می‌دهد. بهترین زمان سفر در فصل زمستان، اسفندماه است که سرمای هوا کمتر می‌شود و حال و هوای بهار را بیشتر و بیشتر احساس خواهید کرد.


اصلا اگر قصد سفر به شمال در زمستان را دارید، رامسر به همین دلیل شهر معتدل‌تر و مقصد مناسبی برای سفر شما خواهد بود.


سفر به رامسر در زمستان
هزینه سفر به رامسر در زمستان کمتر است چرا که مسافرهای شمال به طور کلی کاهش می‌یابند

آب و هوای رامسر در زمستان


دو ماه اول زمستان، رامسر چهره زمستانی به خود می‌گیرد و هر چه به اسفند و پایان زمستان نزدیک شویم، هوا کم کم به سمت اعتدال بهار می‌رود و زمان سفر به رامسر می‌رسد.


در زمستان، ارتفاعات هوایی سرد دارند و خالی از سکنه می‌شوند و بیشتر اهالی هم به خود رامسر می‌آیند. آب و هوای شهر در این فصل به دلیل قرار گرفتن در جوار دریای خزر کمی معتدل‌تر است ولی همچنان سرمای زمستانی را همراه خود دارد.


اگر قصد سفر به رامسر در زمستان را دارید می‌توانید سراغ اجاره ویلا با ساحل اختصاصی در رامسر بروید و لذت روشن کردن آتش در هوای سرد کنار ساحل تمیز و بکر را با یک فنجان چای داغ و کلوچه تازه بچشید.


آب و هوای رامسر در زمستان

جاهای دیدنی رامسر در زمستان


اگر در فصل زمستان به رامسر می‌آیید، گشت و گذار شهری را در اولویت بگذارید. چرا که این تفریحات در فصل سرد هم جذاب هستند.


در کنار شهرگردی یک جاذبه طبیعی هم وجود دارد که سرمای زمستان را به گرمای دلپذیری تبدیل می‌کند و آن‌ هم چشمه‌های آبگرم رامسر است. چشمه‌هایی که خاصیت درمانی زیادی دارند و سرشار از املاح معدنی هستند.پ


روستای کتالم، سادات محله و جواهرده، آبگرم‌های بی‌نظیری دارند که از بهترین چشمه های آبگرم ایران هستند.


جاهای دیدنی رامسر در زمستان
در زمستان خودتان را به یک فنجان چای داغ در بلوارها و خیابان‌ها و جنگل‌های زیبای رامسر دعوت کنید!

بهترین زمان سفر به رامسر برای شنا و آب‌بازی در دریا


یکی از انگیزه‌های سفر به شمال، قطعاً دریای زیبای خزر است. جایی که برای بسیاری از ما خاطره شنا و آب بازی‌های کودکی را زنده می‌کند.


پس اگر شما هم هوای آب تنی در دریای شمال به سرتان زده، پس در فصلی بروید که هم دمای آب دریا و هم خنکی هوا برای این تجربه به اندازه کافی دلپذیر باشد.بهترین زمان سفر و شنا در آب، اواخر فصل بهار است که آب و هوا خنک و مطبوع بوده و کمی از گرمای تابستان را همراه خود دارد. زمانی که دریا هم در آرام‌ترین حالت خود است و خبری از باران‌های گاه و بی‌گاه شمال نیست.


اصلا در گرمای مطبوع این ماه‌ها است که می‌توانید حسابی از شنا کردن و آب بازی لذت ببرید و نه نگران سرما خوردن پاییزی و نه آفتاب سوختگی‌های تابستان باشید.


اگر عاشق آب‌بازی و شنا در دریا یا قدم زدن در ساحل هستید، اینجا آدرس تمیزترین و بهترین سواحل شمال را پیدا کنید.


بهترین زمان سفر به رامسر برای شنا
اواخر بهار و اوایل تابستان که موسم باران‌های گاه و بی‌گاه گذشته و هنوز آفتاب داغ داغ نشده، بهترین فصل شنا در دریای رامسر است

بهترین زمان سفر به رامسر برای شرکت در مراسم و رویدادهای محلی


اگر قصد یک سفر متفاوت به رامسر را دارید، می‌توانید در فصول مختلف، در مراسم و رویدادهای محلی که در قسمت‌های مختلف از شهر و روستاهای رامسر برگزار می‌شوند، شرکت کنید. این مراسم‌ها تنوع زیادی دارند که با توجه به زمان سفر خود می‌توانید هر یک را انتخاب کرده و تجربه شیرینی از یک رویداد محلی در شمال کشور داشته باشید.


مراسم گلکار : در دل تابستان و ۱۷ مرداد ماه، مراسمی با عنوان گلکار در روستای جواهرده برگزار می‌شود. در این مراسم  اهالی روستا دیوار مسجد آدینه را با گلی که به‌جای آب، از شیر تازه دام‌ها، گلکاری می‌کنند. این مراسم با تشریفات خاصی برگزار می‌شود و به عقیده بومی‌های باعث برکت در دام و کشاورزی آن‌ها خواهد شد.


علاوه بر همه این مراسم‌ کشتی مازنی هم برگزار می‌شود که یک نوع به رخ کشیدن قدرت و البته رقابتی دوستانه بین دو حریف است.


مراسم تیرگان: این مراسم سنتی در پاییز و آبان‌ماه برگزار می‌شود و یک رسم از شاهنامه و افسانه‌های ایرانی است. تیرگان در واقع جشنی است که یادگار جان فشانی‌های آرش کمانگیر و پیروزی مردم ایران در مقابل ضحاک ماردوش است. این جشن، مراسمی مانند شب یلدا دارد و مردم به شب نشینی و جمع شدن در کنار هم و روایت کردن قصه‌ها مشغول می‌شوند.


آیین سنتی نوروز بل: زمان برگزاری این مراسم ۱۳ الی ۱۷ مردادماه است و در واقع به پایان سال دیلمی و شروع سال جدید مربوط می‌شود. در این مراسم مردم محلی آتش روشن می‌کنند، لباس نو می‌پوشند و با ساز و آواز محلی به شادی مشغول می‌شوند.


به دلیل داشتن چنین مراسمی، روستاهای رامسر از جمله زیباترین روستاهای ایران برای سفر و گشت‌وگذار در میان فرهنگ‌های متنوع این فلات پرفرازونشیب هستند.


بهترین زمان سفر به رامسر  کی است

مراسم کرنازنی (سماسوس): از مراسم قدیمی که مربوط به ماه محرم است و کرنازنان در دو گروه سرکرناچی و ورکن قرار می‌گیرند. ابتدا سرکرناچیان در کرناها می‌دمند و بعد کرناوران جواب آن‌ها را می‌دهند. نوای کرنا‌ها آوازی همانند نوای «یا حسین یا امام یا وای حسین کشته شد» است.


مراسم دودوشان: مراسمی که اوایل خرداد در روستای اشکورات برگزار می‌شود. در این مراسم فردی که به سرگالش معروف است و چرای دام‌ها را به عهده دارد، آن‌ها را دو بار می‌دوشد. شیری را که بار دوم دوشیده شده، نزد سرگالش می‌ماند و در ازای آن شیر، پایان فصل چرا مقداری کره حیوانی، دوغ، کشک و ماست محلی به گله‌داران تحویل خواهد داد. این جشنواره با مراسمی مانند طناب‌کشی و کشتی محلی، نواختن ساز محلی و خواندن آواز محلی و انجام رقص محلی به پایان می‌رسد.مراسم نوروزخوانی: در این مراسم سنتی حدود ۱۵ روز مانده به شروع سال نو، نوروزخوانان با مدح امامان و خواندن ترانه‌های محلی، آغاز سال نو را به مردم تبریک می‌گویند.


یادتان نرود که اگر در چنین مراسمی مهمان رامسر شدید، حتما از غذاهای شمالی که ممکن است مخصوص این مراسم طبخ شوند هم کمی نوش جان کنید.


بهترین زمان سفر به رامسر از نظر آب و هوا برای دیدن جذابه‌ها


بهترین زمان سفر به رامسر برای گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های مختلف آن، فصل بهار به‌ویژه اردیبهشت و خرداد و همچنین اوایل پاییز است. در این فصول بیشتر جاهای دیدنی رامسر در بهترین شرایط آب و هوایی هستند.


دیدنی‌های شهری مثل موزه، مجموعه تله‌کابین، کاخ موزه، بلوار معلم، قدم زدن کنار دریا و همچنین جنگل‌هایی مثل جنگل دالخانی، روستای جواهرده، روستای جنت بار در این دو فصل بسیار تماشایی هستند.


طبیعت ییلاقی مازندران هم به دلیل خنک بودن هوا و اینکه در جوار البرز قرار دارد، برای سفر تابستانه مناسب است.


در آخر اگر طبیعت‌گرد هستید و عاشق کشف جاذبه‌هایی که کمتر در معرض دید همگان قرار دارند، سراغ این بکرترین جاهای دیدنی شمال بروید.


بهترین فصل برای سفر به شمال

بهترین زمان سفر به رامسر از نظر هزینه و خلوتی


رامسر یکی از شهرهای پرمسافر و همیشه شلوغ است. چرا که نسبت به سایر شهرهای شمالی علاوه بر اینکه طبیعت بی‌نظیری دارد، دارای امکانات تفریحی و اقامتی زیادی است. در نتیجه اگر قصد سفر در زمان خلوت‌تر و با هزینه کمتر را دارید، باید فصولی را انتخاب کنید که مسافر کمتری به این شهر می‌آید.


اواخر زمستان و اسفندماه یکی از بهترین گزینه‌های سفر است. فصلی که سرمای هوا فروکش کرده و بیشتر مردم خود را برای سفر نوروزی آماده می‌کنند.
مهرماه هم از دیگر زمان‌هایی است که به دلیل باز شدن مدرسه و دانشگاه‌ها، متقاضی کمتری برای سفر دارد و هزینه سفر کاهش پیدا می‌کند.


اگر دوست دارید در هزینه‌های سفرتان حسابی صرفه‌جویی شود، خوب است سراغ اجاره ویلا ارزان در رامسر بروید.


کی بریم رامسر

بهترین زمان سفر به رامسر برای خرید سوغات


اگر اهل خرید سوغاتی هستید، بهترین زمان سفر به رامسر برای شما بهار و همچنین شهریورماه است. فصلی که علاوه بر زیتون تازه و محصولات دیگر مثل روغن زیتون و کلوچه می‌توانید، میوه‌های شمالی را هم که از بهترین سوغات رامسر خریداری کنید.


یکی دیگر از سوغات شمال که خیلی‌ها دنبالش هستند، عسل طبیعی است که در ارتفاعات رامسر به‌سادگی پیدا می‌شود و در فصل بهار عسل‌های طبیعی اینجا را نباید از دست بدهید.


در این فصل به دلیل زیاد بودن مسافران صنایع دستی مختلفی هم تولید می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آن‌ها دیدن کرده و با توجه به سلیقه خود از آن‌ها خریداری کنید.


بهترین سوغاتی های رامسر

اجاره ویلا، کلبه و بوم گردی در رامسر


برای اقامت در رامسر می‌توانید روی گزینه‌های زیادی حساب کنید. از انواع ویلاهای لوکس تا کلبه‌های جنگلی و خانه‌های بومگردی. اما پیدا کردن این اقامتگاه‌ها شاید چندان‌ هم برای شما ساده نباشد. جاباما یک راه ساده برای اجاره هر نوع اقامتگاهی را در اختیار شما قرار می‌دهد.کافی است که وارد جاباما شوید و در قسمت جستجو، رامسر را وارد کنید تا لیست بلند و بالایی از ویلا، کلبه و خانه‌های بومگردی از جمله ویلا در بام رامسر یا اقامتگاه‌های بومگردی محبوب این منطقه مانند اقامتگاه بوم گردی کوکه رامسر به همراه عکس و امکانات هر یک در اختیار شما قرار بگیرد.


بعد از مقایسه گزینه‌های مورد نظر می‌توانید قیمت‌های آن‌ها را هم مشاهده کرده تا در نهایت اقامتگاهی که می‌خواهید را با هر بودجه‌ای رزرو کنید.


پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین زمان سفر به رامسر


آب و هوای رامسر چطور است؟

شهر رامسر به دلیل نزدیکی به دریا از شهرهای مرطوب شمالی و در ارتفاعات آن هم هوا خنک و کوهستانی است.

در رامسر از کجا ویلا و اقامتگاه اجاره کنیم؟

بهترین فصل سفر به رامسر کی است؟