تابستان به‌خاطر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، یکی از فصل‌های پرطرفدار برای مسافرت رفتن است. در این میان بسیاری از افراد برای سفر به شمال در تابستان آماده می‌شوند تا بعد از ماه‌ها کار کردن، تعطیلات تابستانی‌شان را سپری کنند و خستگی را از جسم و فکرشان به در کنند. اما برای سفر به شمال در تابستان کدام شهرها را انتخاب کنیم؟


اگرچه عده‌ای به دلیل گرما و هوای شرجی می‌گویند شهرهای شمالی برای مسافرت تابستانی خوب نیست؛ اما اصل قضیه این است که بلد باشید بهترین جای شمال برای سفر تابستانی کجاست. در این صورت می‌توانید به مقاصدی با هوای مطبوع و طبیعت زیبا بروید و اوقات به‌یادماندنی و خاطره‌انگیزی داشته باشید. طبیعت شمال و جاده‌های رؤیایی آن، در هر فصلی زیباست و می‌تواند دل گردشگران را ببرد.


در این مطلب جاباما بهترین مقاصد برای سفر تابستانی به شمال کشور را معرفی می‌کنیم تا به جاده بزنید و یک تعطیلات جانانه داشته باشید.


بهترین شهرهای گیلان برای سفر به شمال در تابستان


استان گیلان یکی از محبوب‌ترین و پرمسافرترین استان‌های کشورمان است. دلیل این محبوبیت فقط طبیعت زیبا و آب‌وهوای خوب گیلان نیست، علت دیگرش این است که گیلان واقعاً طبیعت بکری دارد و بسیار آرامش‌بخش است.


در واقع اگر بخواهیم با مازندران مقایسه کنیم، به‌خاطر این که در گیلان به‌اندازه مازندران ویلاسازی‌های بی‌رویه نداریم، شهرها و مناطق گردشگری گیلان بکرتر، خلوت‌تر و آرام‌تر از مازندران هستند.


گیلان روستاهای ییلاقی زیادی دارد که در گرم‌ترین روزهای سال هم می‌توانید به هوای خنک و دلپذیر آن مناطق پناه ببرید و تعطیلاتی فراموش‌نشدنی داشته باشید.


ییلاقات گیلان و شهرها و مناطق دیدنی این استان، مناظر بسیار چشم‌نوازی دارند و جلوه‌های بی‌نظیری از طبیعت را به نمایش می‌گذارند. در ادامه بهترین مناطق برای گیلان گردی در تابستان را به شما معرفی می‌کنیم.


پیش از آن اما خوب است بدانید که برای اجاره ویلا در گیلان انتخاب‌های زیادی برایتان فراهم است و به جای اینکه پس از رسیدن به مقصد به دنبال ویلا بگردید، می‌توانید پیش از سفر و سرحوصله از بین این ویلاها مناسب‌ترین را انتخاب کنید.


سفر به شمال در تابستان شهرهای گیلان
گیلان به نسبت آب‌وهوای متعادلی در اکثر روزهای تابستانی دارد

ماسال


 • ماسال واقع در ۵۵ کیلومتری رشت
 • فاصله تهران تا ماسال: ۳۷۰ کیلومتر
 • تجربه تماشای اقیانوس ابر در ییلاقات ماسال
 • زیباترین ییلاقات ماسال: اولسبلنگاه، سوئه چاله و شالما
 • از بهترین مقاصد برای سفر به شمال در تابستان

ماسال یکی از خوش‌آب‌وهواترین و سرسبزترین مناطق گیلان است که در همسایگی کوه‌های تالش قرار دارد. شهر ماسال که بیش از هر چیز به‌خاطر ییلاقات بکرش معروف است را می‌توان زیباترین شهر شمال ایران هم دانست. اگر می‌خواهید سفری رؤیایی داشته باشید، ماسال گیلان عالی‌ترین انتخاب برای شماست.


پیشنهاد ما این است که سراغ اجاره کلبه و کلبه چوبی در ماسال بروید و چند روزی را در دل طبیعت بکر حسابی استراحت کنید.


ییلاقاتی با چشم‌اندازهای بی‌نظیر، جنگل‌های سرسبز، دشت‌های وسیع، کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده، رودخانه‌های خروشان و آبشارهای بلند و اقیانوس ابری که تا پیش پای مسافران می‌آید، همه این‌ها در ماسال گیلان جمع شده‌اند تا ماسال طبیعتی منحصربه‌فرد و همه‌چیزتمام داشته باشد. البته که شگفتی‌های ماسال در این موارد خلاصه نمی‌شود، باید خودتان از نزدیک ببینید.


سفر شمال به ماسال در تابستان
در ماسال می‌توانید به تماشای اقیانوس ابر بنشینید!

داماش


 • فاصله تهران تا داماش: ۲۸۵ کیلومتر
 • زیستگاه اصلی گل سوسن چلچراغ

روستای داماش از روستاهای بسیار مرتفع گیلان است و از توابع شهرستان رودبار محسوب می‌شود. این روستا آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای دارد و  مناظر داماش، هر طبیعت‌گردی را عاشق این منطقه می‌کند. اگر تابه‌حال داماش را فقط با تیم فوتبالش می‌شناختید، این بار حتماً برای سفر به شمال در تابستان روستای داماش را انتخاب کنید و جلوه‌گری‌های طبیعتش را از نزدیک ببینید.جالب است بدانید در این روستای خنک و مه‌آلود، گل سوسن چلچراغ که یکی از کمیاب‌ترین گل‌های جهان است، می‌روید. خردادماه زمان روییدن سوسن چلچراغ است و این گل عمر زیادی ندارد. اگر می‌خواهید این گل‌ها را ببینید از خرداد تا اواسط تیر فرصت دارید به داماش سفر کنید.


بهترین مقصدها برای سفر به شمال در تابستان
داماش یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفر به شمال در تابستان است، به شرطی که اهل طبیعت‌گردی باشید!

دیلمان


 • فاصله تهران تا دیلمان: ۳۴۰ کیلومتر
 • فاصله دیلمان تا رشت: ۸۵ کیلومتر

دیلمان یکی از مناطق بکر و کم‌تر شناخته‌شده گیلان از توابع شهرستان سیاهکل است که هم به لحاظ طبیعی و هم تاریخی اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید به خنک‌ترین شهر شمال در تابستان سفر کنید، منطقه ییلاقی دیلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. چشم‌اندازهای سرسبز و کوه‌های پوشیده از برف دیلمان هر گردشگری را مدهوش این همه زیبایی می‌کند. در ضمن کمپ زدن در طبیعت منحصربه‌فرد دیلمان تجربه بسیار خاص لذت‌بخشی خواهد بود.


دشت گل‌های شقایق، آبشار لونک، کوه درفک و کاروانسرای تی تی از معروف‌ترین جاهای دیدنی دیلمان هستند. علاوه بر جاذبه‌های خود منطقه دیلمان، جاده و مسیر دسترسی به دیلمان هم بسیار زیبا و تماشایی است. دیلمان از بهترین مناطق برای سفر به شمال در تابستان محسوب می‌شود.


اگر عاشق چنین طبیعتی هستید، برای این سفر می‌توانید سراغ بهترین جنگل های گیلان بروید که در یک فهرست طولانی به شما معرفیشان کرده‌ایم.


تابستان سفر به شمال کجا بریم
طبیعت بکر این منطقه بسیار دیدنی است

سوباتان


 • ییلاق سوباتان واقع در ۳۶ کیلومتری تالش و ۲۲ کیلومتری لیسار
 • فاصله تهران تا سوباتان: ۴۶۰ کیلومتر

سوباتان یکی از زیباترین مناطق ییلاقی استان گیلان است که هر سال در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این ییلاق تا دریاچه زیبای نئور فقط ۲۱ کیلومتر فاصله دارد. اقیانوس ابر، چمنزارهای وسیع، دشت‌های شقایق، چشمه‌های گوارا و اسب‌های وحشی که به این سو و آن سو می‌دوند، سوباتان را حسابی محبوب و پرطرفدار کرده‌اند.


سوباتان با طبیعت رؤیایی و آب‌وهوای خنک و مطبوع، مقصدی عالی برای سفر تابستانی و رهایی از استرس‌ها و تنش‌های زندگی روزمره است.


یکی از دغدغه‌های اکثر مسافران شمال به ویژه در تابستان پیدا کردن جاهایی است که خلوت و به نسبت بکر باشد. در این مطلب سراغ معرفی خلوت ترین جاهای شمال رفته‌ایم.


تابستان مسافرت شمال کجا بریم
سوباتان با طبیعت بکر و زیبایش یکی از اصلی‌ترین مقاصد تورهای گردشگری در تابستان است

قلعه رودخان


 • قلعه رودخان در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی فومن
 • فاصله تهران تا قلعه رودخان: ۳۸۰ کیلومتر
 • بزرگ‌ترین قلعه آجری ایران

سفر به قلعه رودخان در فومن، تجربه همزمان تاریخ‌گردی و طبیعت‌گردی است. این قلعه تاریخی در دل جنگل‌های سرسبز گیلان قرار دارد و با وجود گذشت سالیان دراز، هنوز هم استوار و پابرجاست. عظمت و شکوه این قلعه و زیبایی اطرافش باورنکردنی است.


قلعه رودخان حدود ۱۶۰۰ پله دارد و روی هر پله‌ی آن که قدم بگذارید از تماشای چشم‌اندازهای اطراف شگفت‌زده می‌شوید. به‌راستی که قلعه رودخان یکی از زیباترین مناطق برای سفر به شمال در تابستان است.


از آن‌جایی که قلعه رودخان یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی گیلان است امکانات رفاهی خوبی هم برای آن منطقه در نظر گرفته‌اند که شامل چندین رستوران، فروشگاه‌های صنایع‌دستی، نمازخانه و سرویس بهداشتی می‌شود. همچنین می‌توانید در عکاسخانه با لباس‌های محلی عکس‌های زیبایی بگیرید.


قلعه رودخان در تابستان
برای دیدنی قلعه‌رودخان می‌توانید یک سفر کوتاه یک یا دو روزه در تابستان به شمال را برنامه‌ریزی کنید

بهترین شهرهای ساحلی گیلان برای سفر در تابستان


بسیاری از ما گیلان را با ییلاق‌های سرسبز و جنگل‌های آن می‌شناسیم و اطلاعات دقیقی درباره شهرهای ساحلی گیلان نداریم. وقتی صحبت از ساحل و دریا می‌شود، شاید اغلب استان مازندران را به یاد بیاورید و ندانید که گیلان هم شهرهای ساحلی زیبایی دارد که با وجود دریا، چندان شرجی نیستند و خوش‌آب‌وهوا هستند.


تالش


 • فاصله تهران تا تالش: ۴۲۳ کیلومتر
 • فاصله تالش تا رشت: ۱۰۵ کیلومتر
 • از بهترین و زیباترین شهرها برای سفر به شمال در تابستان

اگر بپرسید تابستان مسافرت کجا بریم قطعاً یکی از پیشنهادهای ما به شما، تالش خواهد بود. تالش هم کوه و جنگل و هم دریای بی‌کران را در خود جای داده است و چیزی از زیبایی کم ندارد. این شهر ساحلی در شمال غربی گیلان قرار دارد و با آستارا و رضوانشهر همسایه است.


طبیعت بکر تالش آن‌قدر دل‌فریب و خیال‌انگیز است که تصور می‌کنید یک تابلوی نقاشی در مقابل شماست. اما همه این‌ها واقعیت دارد و این شهر با قرارگیری بین کوه و دشت و دریا، روح شما را از عشق به طبیعت سیراب می‌کند.


برای کسانی که مسافر تالش هستند، هیچ پیشنهادی به اندازه پیشنهاد اجاره اقامتگاه آویشار تالش نمی‌تواند مناسب باشد! در این اقامتگاه علاوه بر امکانات رفاهی کامل، غذاهای محلی جذاب، محیط دلباز و زیبا و البته آرامشی تمام‌نشدنی فراهم است.


خنک ترین شهر شمال در تابستان
اگر عاشق جنگل و دریا همزمان هستید، پس تالش یک مقصد عالی برای سفر به شمال در تابستان است

چمخاله


 • فاصله تهران تا چمخاله: ۳۰۰ کیلومتر

اگر کتاب "بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم" از نادر ابراهیمی را خوانده باشید، ساحل چمخاله برایتان آشناست. شهر ساحلی چاف و چمخاله از زمان‌های قدیم تا به امروز یکی از زیباترین و محبوب‌ترین شهرهای ساحلی گیلان است. برای سفر به شمال در تابستان اگر می‌خواهید به دریا بروید و از طرفی دیگر، گرمای هوا هم آزاردهنده نباشد، سفر به چمخاله گزینه مناسبی است.


منطقه چمخاله دارای امکانات اقامتی و رفاهی مطلوبی است تا مسافران در این شهر احساس راحتی کنند. همچنین در ساحل چمخاله می‌توانید تفریحاتی مانند شنا، قایق‌سواری، جت اسکی، دوچرخه‌سواری و موتورسواری را تجربه کنید.


اگر دوست دارید در محیطهای دنج محلی اقامت کنید و از هوای ناب روستا حسابی لذت ببرید، چ در مناطق جنگلی و چه ساحلی می‌توانید سراغ اجاره اقامتگاه های بوم گردی گیلان بروید.


بهترین زمان سفر به شمال در تابستان
بعید از به چمخاله بروید و عاشق این شهر نشوید

اجاره ویلا در گیلان برای سفر تابستانی


در سفر به گیلان گزینه‌های متنوع و متعددی برای اقامت پیش روی شما خواهد بود. مثلاً اگر به ییلاقات گیلان می‌روید، اقامت در کلبه‌های چوبی ماسال و دیگر مناطق ییلاقی، تجربه بسیار متفاوت و منحصربه‌فردی می‌شود. حتی می‌توانید در دل طبیعت کمپ کنید و در چادر بمانید.


از طرفی دیگر اگر مقصد سفر شما شهرهای گیلان باشد امکانات بیش‌تری خواهید داشت که شامل ویلاهای لوکس و ویلاهای ارزان، خانه‌های بومگردی، سوئیت و آپارتمان مبله و اقامت در هتل می‌شود. بهترین اقامتگاه‌های گیلان با مناسب‌ترین قیمت را می‌توانید از سایت جاباما رزرو کنید.اجاره کلبه چوبی جنگلی در گیلان
در گیلان علاوه بر ویلاهای با امکانات کامل می‌توانید کلبه‌های جنگلی دج هم پیدا کنید

بهترین شهرهای مازندران برای سفر به شمال در تابستان


استان مازندران همیشه در اوقات مختلف سال بیش‌ترین تعداد مسافر را از سراسر کشور دارد. تعطیلات تابستانی هم که بهترین فرصت است تا خانواده‌ها راهی شهرهای شمالی شوند، در دریا آبتنی کنند، کنار ساحل قدم بزنند و با گشت‌وگذار در دل جنگل‌های انبوه، از طبیعت آرامشی وصف‌ناپذیر بگیرند.


شهرها و مناطق گردشگری مازندران به‌خاطر نزدیکی به تهران و دسترسی آسان و همچنین طبیعت زیبا و سرسبز، همیشه جزو اولین انتخاب مسافران برای سفر هستند. اگر شما هم می‌خواهید به شمال بروید، اما نگران هوای گرم و شرجی هستید، در ادامه مناطقی در مازندران را معرفی می‌کنیم که در تابستان هم آب‌وهوای خنک و مطبوعی دارند.


جواهرده


 • جواهرده در ۲۸ کیلومتری رامسر
 • فاصله تهران تا جواهرده: ۳۰۵ کیلومتر

روستای ییلاقی جواهرده یکی از بهترین مقاصد برای سفر به شمال در تابستان است که با آب‌وهوای خنک و طبیعت چشم‌نوازش، مسافران را به یک طبیعت‌گردی فراموش‌نشدنی دعوت می‌کند. طبیعت جواهرده واقعاً شاهکار خلقت است و این روستا به‌عنوان نگین رامسر هم شناخته می‌شود.


آبشارهای متعدد، چشمه‌های خروشان، جنگل و دشت و دریاچه، هر چیزی از طبیعت بخواهید را جواهرده در آستینش دارد! تازه این‌ها فقط بخشی از جذابیت‌ها و زیبایی‌های وصف‌ناپذیر جواهرده است. در سفر به جواهرده حتماً کباب‌های خوشمزه و غذاهای محلی را امتحان کنید.


بهترین جای مازندران برای سفر به شمال در تابستان
جواهرده یکی از بکرترین روستاهای مازندران است که برای سفر به شمال در تابستان یک مقصد خنک و عالی به شمار می‌رود

آلاشت


 • فاصله تهران تا آلاشت: ۲۵۰ کیلومتر

آلاشت یکی از بکرترین و خاص‌ترین مناطق گردشگری مازندران در شهرستان سوادکوه است. به این منطقه که سفر کنید، آلاشت با طبیعت بی‌نظیرش شما را شگفت‌زده می‌کند و حسابی طرفدارش می‌شوید. شهر آلاشت با آب‌وهوای کوهستانی از خنک ترین شهرهای شمال در تابستان است و می‌توان آن را در لیست زیباترین شهر شمال ایران هم آورد.


شاید برایتان جالب باشید بدانید که به‌خاطر آسمان تمیز و بدون آلودگی و وجود مرتفع‌ترین رصدخانه ایران در آلاشت، به این شهر بهشت ستاره‌شناسان می‌گویند.


آلاشت مازندران
آب‌وهوای بی‌نظیر آلاشت آن را به یک مقصد عالی برای سفر در هر فصلی تبدیل کرده است

فیلبند


 • فاصله تهران تا فیلبند: ۱۹۰ کیلومتر
 • فاصله آمل تا فیلبند: ۵۵ کیلومتر

برای سفر به شمال در تابستان اصلاً نباید ییلاق فیلبند را از قلم بیندازید. تصور کنید در دشتی وسیع و سرسبز هستید، هوا مه‌آلود است و باران نم‌نم می‌بارد، صدای آب چشمه‌ها به گوشتان می‌رسد، کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده را می‌بینید و همچنین ابرهایی که در مقابل چشمان شما در حال رقصیدن هستند.


گاوها و گوسفندانی که در حال چریدن هستند و کلبه‌های چوبی با سقف‌های رنگارنگ نیز توجهتان را جلب می‌کند و ذوق‌زده می‌شوید. اینجا فیلبند است، همان‌جایی که با طبیعت منحصربه‌فردش حسابی خودنمایی می‌کند.


پیشنهاد می‌کنیم با اجاره ویلا در فیلبند حتما یک شب خنک و زیبا و در پی آن یک صبح غرق مه را در این روستا تجربه کنید.


اقیانوس ابر فیلبند
در فیلبند دیدن اقیانوس ابر به ویژه در روزهای خنک‌تر و اول صبح یک امر معمول است!

سوادکوه


 • فاصله تهران تا سوادکوه: ۲۳۰ کیلومتر

سوادکوه نسبت به بسیاری از شهرهای مازندران، فاصله نزدیک‌تری تا تهران دارد و به همین خاطر مقصد پرطرفداری برای مسافرت است. وجود جنگل، رودخانه، آبشارها و چشمه‌سارها، سوادکوه را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری شمال ایران تبدیل کرده است.


شهر سوادکوه به لحاظ تاریخی هم اهمیت بسیاری دارد. آلاشت سوادکوه، زادگاه رضاشاه پهلوی است و جاذبه‌های تاریخی به‌جامانده از دوران پهلوی را در مناطق مختلف سوادکوه می‌توانید مشاهده کنید.


سوادکوه
فاصله کم سوادکوه تا تهران آن را به یکی از بهترین جاهای شمال برای سفر در تابستان تبدیل کرده است

مازیچال


 • فاصله تهران تا مازیچال: ۱۷۰ کیلومتر
 • امکان تماشای اقیانوس ابر در مازیچال

دهکده خوش‌آب‌وهوای مازیچال یکی از مناطق بسیار جذاب برای سفر به شمال در تابستان است. در فصل تابستان می‌توانید آب‌وهوای بهاری را در مازیچال تجربه کنید. این منطقه که در مجاورت کلاردشت قرار دارد، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی می‌شود و خاطرات بسیار خوشی برایتان رقم می‌خورد.


اگر شما هم عاشق کلبه‌های خاص هستید، سراغ اجاره اقامتگاه بوم گردی کیوتی کاتیج شیرگاه سوادکوه بروید.


مازیچال بر فراز ابرهاست و چشم‌اندازهای وسیع و زیبایی از جنگل و دشت دارد. فکرش را کنید که چه سوژه‌های نابی برای عکاسی، در مازیچال در انتظار شماست.


بهترین شهر مازندران برای سفر در تابستان
اگر مسافر مازیچال بودید، دوربین عکاسیتان را جا نگذارید!

لاریجان


 • فاصله تهران تا آبگرم رینه لاریجان: ۱۱۰ کیلومتر
 • فاصله آبگرم رینه تا شهر لاریجان: حدود ۱۰ دقیقه

آبگرم رینه معروف‌ترین جاذبه لاریجان است که خیلی از افراد به خاطر رفتن به این آبگرم، به لاریجان سفر می‌کنند. این آبگرم خواص درمانی دارد و با حدود دو ساعت رانندگی از تهران به آبگرم رینه می‌رسید. البته شگفتی‌های طبیعت در روستای رینه و شهر لاریجان به این چشمه‌های آبگرم محدود نمی‌شود.


لاریجان جاذبه‌های طبیعی فراوانی از جمله کوه، دشت‌های سرسبز، رودخانه و آبشارهای زیبا دارد. به‌خاطر دوری از دریا و ارتفاع زیاد، لاریجان را می‌توان یکی از خنک‌ترین شهرهای شمال در تابستان به‌حساب آورد.


راستی لاریجان کباب‌های لذیذی هم دارد؛ پیشنهاد می‌کنیم حتماً در رستوران‌های این شهر یک کباب داغ به بدن بزنید! برای سفر به شمال در تابستان حتماً لاریجان را در گزینه‌ها قرار دهید.


اگر اهل کباب خوردن هستید، بهترین کباب های ایران را در این شهرها می‌توانید پیدا کنید.


لاریجان
در این منطقه خوشمزه‌ترین کباب‌ها را پیدا می‌کنید

کلاردشت


 • فاصله تهران تا کلاردشت: ۱۶۰ کیلومتر
 • فاصله چالوس تا کلاردشت: ۵۰ کیلومتر

اگر بپرسید تابستان شمال کجا بریم قطعاً کلاردشت را به شما پیشنهاد می‌دهیم. کلاردشت در فصل تابستان هوای بسیار خنک و خوبی دارد و یکی از بهترین مناطق مازندران است.عاشق طبیعت‌گردی هستید و می‌خواهید با رفتن به مناطق بکر به آرامش برسید؟ کلاردشت با جنگل‌های انبوه و سرسبز، دریاچه، رودخانه، کوه‌های استوار و روستاهای زیبا که همیشه خوش‌آب‌وهوا و خنک هستند، منتظر شماست تا خاطرات خوشی را برایتان به جا بگذارد.


کلاردشت در تابستان
کلاردشت یکی از بهترین مقصدها برای کسانی است که می‌خواهند چند روزی را در آرامش محض بگذرانند

قائم شهر


 • فاصله تهران تا قائم‌شهر: ۲۵۰ کیلومتر

شهر بارانی و سرسبز قائم‌شهر از نظر جاذبه‌ها و زیبایی‌های طبیعی هیچ چیزی کم ندارد. جنگل‌ها، مراتع وسیع، روستاهای بکر و زیبا، باغ‌های مرکبات، تالاب و دریاچه گرد هم آمده‌اند تا قائم‌شهر یکی از زیباترین مناطق مازندران باشد.


اگر می‌خواهید مناظر قائم‌شهر را در سبزترین حالت خود ببینید، اوایل تابستان برای سفر به این شهر زمان مناسبی است. در سفر به قائم‌شهر حتماً به بازار روز قائم‌شهر هم بروید که حال و هوای بسیار خوبی دارد.


پیشنهاد می‌کنیم به جای اجاره ویلا در مقصد، پیش از سفر و با خیال راحت سراغ اجاره ویلا در قائم شهر بروید و از بین گزینه‌های متنوع با قیمت‌های مختلف بهترین را انتخاب کنید.


قائم شهر
شهری که همیشه زنده و پرشور است!

بهترین شهرهای ساحلی مازندران برای سفر در تابستان


شهرهای ساحلی جزو پرطرفدارترین شهرهای مازندران هستند و خیلی از افراد مهم‌ترین دلیلی که برای سفر به مازندران دارند، رفتن به دریا و انجام تفریحات دریایی است. در ادامه خوش‌آب‌وهواترین و زیباترین شهرهای ساحلی مازندران را معرفی می‌کنیم.


عباس آباد


 • فاصله تهران تا عباس آباد: ۱۷۵ کیلومتر

سفر به شمال در تابستان اگر به مناطق خوش‌آب‌وهوا بروید، می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز و دلچسب باشد. عباس‌آباد سرزمین کوه و جنگل و دریاست و لحظات بسیار لذت‌بخشی را در این شهر تجربه خواهید کرد.


برای شنا کردن، قدم زدن در ساحل و لذت بردن از دریا می‌توانید به پلاژ ساحلی عباس‌آباد بروید. در ضمن عباس‌آباد به‌خاطر جنگل‌های سرسبز و بسیار زیبا و مناظر فوق‌العاده‌اش نیز معروف است و مقصدی عالی برای سفر است تا چند روزی را به دور از دغدغه‌های روزمره سپری کنید و آرامش بگیرید.


اگر عاشق دریا و ساحل هستید، پس این لیست از بهترین و تمیزترین سواحل شمال را داشته باشید.


بهترین شهرهای ساحلی شمال برای سفر در تابستان
اگر دلتان هوای دریا کرده است، به این شهر بروید

بابلسر


 • فاصله تهران تا بابلسر: ۲۳۰ کیلومتر

بابلسر یکی از زیباترین شهرهای ساحلی مازندران است که میان رشته‌کوه‌های البرز و دریای خزر قرار دارد. این شهر تمیزترین سواحل و سبزترین جنگل‌ها را دارد و به خاطر وجود شهرک‌های ساحلی از جمله خزرشهر و دریاکنار، محبوبیتش نزد مسافران بسیار زیاد شده است.


رودخانه پرآب بابلرود که از مرکز شهر می‌گذرد، از مهم‌ترین جاهای دیدنی بابلسر است و منظره بسیار زیبا و متفاوتی به این شهر بخشیده است. این رودخانه و پل معلق روی رودخانه، به‌نوعی نماد بابلسر است.


روستای گالشکلا، کوهی خیل، آبشار شی الیم، منطقه ساحلی میرود، تالاب عزیزک، منطقه توریستی کرفون و برج ساعت تعدادی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بابلسر هستند.


حالا که غرق در زیبایی‌های شهرهای شمالی هستیم، بیایید با آشنایی با سوغات شمال بریم در دل طعم‌های خوشمزه و هنرهای رنگارنگ این شهرها!


لاکچری ترین شهر شمال
هوای بابلسر کمی شرجی است اما به آب‌تنی در دریا در یک ظهر داغ تابستانی می‌ارزد!

محمودآباد


 • فاصله تهران تا محمودآباد: ۲۱۰ کیلومتر

برای سفر به شمال در تابستان اگر می‌خواهید سراغ شهرهای ساحلی مازندران بروید، محمودآباد یکی از گزینه‌های خوب برای مسافرت است. ضمن این که محمودآباد جزو نزدیک‌ترین شهرهای ساحلی به تهران نیز محسوب می‌شود.


دریای خزر و سواحل شنی این شهر؛ محبوب‌ترین جاذبه محمودآباد است؛ اما در این شهر پارک‌های جنگلی، روستاهای سرسبز و بکر، آبشار و تالاب و جاذبه‌های بسیار دیگری هم وجود دارند که سفرتان را خاطره‌انگیز کنند.


یادتان نرود در محمودآباد سبزی‌پلو با ماهی تازه بخورید که اگر نخورید، سفرتان ناقص می‌ماند.


از بین غذاهای شمالی کدام یک بیشتر باب میل شماست؟


محمودآباد
اینجا از نزدیک‌ترین شهرهای ساحلی شمال به تهران است و بنابراین یک مقصد ایده‌آل برای سفر در تابستان!

فریدون کنار


 • فاصله تهران تا فریدون‌کنار: ۲۱۵ کیلومتر

شهر توریستی و ساحلی فریدون‌کنار، از زیباترین و خوش‌آب‌وهواترین شهرهای مازندران است. این شهر به‌خاطر طبیعت بی‌نظیرش، سالانه گردشگران زیادی را به‌سوی خود می‌کشاند تا خاطراتی فراموش‌نشدنی رقم بزنند.ساحل فریدون‌کنار، تالاب بین‌المللی فریدون‌کنار، روستای جزین، پناهگاه حیات‌وحش و شالیزارهای فریدون‌کنار تعدادی از معروف‌ترین جاهای دیدنی فریدون‌کنار هستند که هر گردشگری را ترغیب می‌کنند هر چه سریع‌تر خودش را به این شهر برساند و جذابیت‌های فریدون‌کنار را از نزدیک ببیند.


فریدون کنار
در فریدون کنار می‌توانید آب‌وهوای خوب را در کنار مرغان دریایی تجربه کنید

اجاره ویلا در مازندران برای سفر تابستانی


یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری، به‌خصوص هنگام سفر به شمال در تابستان که مناطق گردشگری شلوغ‌تر می‌شوند، پیدا کردن اقامتگاه مناسب است. البته از این بابت نیازی نیست نگران باشید؛ زیرا استان مازندران به لحاظ امکانات اقامتی در وضعیت خوبی به سر می‌برد و اقامتگاه‌های زیادی دارد.


از کلبه‌های چوبی در ییلاقات مازندران، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه‌های روستایی گرفته تا ویلاهای لوکس و سوئیت و آپارتمان مبله در مازندران را می‌توانید برای اقامت خود انتخاب کنید. بهترین اقامتگاه‌های مازندران با مناسب‌ترین قیمت در سایت جاباما ثبت شده‌اند. هرکدام را که خواستید خیلی آسان و سریع می‌توانید رزرو کنید.


اگر قصدتان از سفر به مازندران، دیدار تازه کردن با دریا است، پس سراغ اجاره ویلا ساحلی در مازندران بروید.


اجاره ویلا در مازندران
این بار که مسافر مازندران شدید، خودتان را به تجربه اقامت در یکی از این کلبه مثلثی‌های همه چیزتمام مهمان کنید

بهترین شهرهای گلستان برای سفر به شمال در تابستان


در میان استان‌های شمال کشور، مازندران و گیلان معروف‌تر و پرمسافرتر هستند و شاید خیلی از ما غافل باشیم و ندانیم که در جوار مازندران و گیلان، استان گلستان با طبیعت خیره‌کننده و بکر قرار دارد. گلستان هم از استان‌های شمال کشور است؛ اما کمتر شناخته‌شده، اصلاً شاید به همین خاطر است که تا این حد خاص، بکر و زیبا مانده است.


پیشنهاد ما این است که حتماً سفر به گلستان را در برنامه سفرهای تابستانی خود قرار دهید. در گلستان هم جنگل‌های سرسبز را می‌بینید هم دریای بی‌کران را. این استان آثار تاریخی مهمی هم دارد و لیست جاهای دیدنی گلستان واقعا تمام‌نشدنی است.


سفر به شمال در تابستان گلستان
برای سفر به شمال در تابستان حتما گلستان را در مقصدهای عالی قرار دهید، جایی که خبری از شرجی غلیظ هوا نیست!

ناهارخوران


 • آدرس: گلستان، ۸ کیلومتری گرگان، پارک جنگلی ناهارخوران
 • فاصله تهران تا ناهارخوران: ۴۱۵ کیلومتر

ناهارخوران یکی از قدیمی‌ترین و بهترین تفرجگاه‌های گرگان است. این پارک جنگلی به‌خاطر آب‌وهوای خوب و طبیعت سرسبز و زیبا، چه نزد گردشگران و چه مردم بومی منطقه، محبوبیت زیادی دارد. در اطراف ناهارخوران می‌توانید بهترین رستوران‌های گرگان را پیدا کنید. همچنین این منطقه امکاناتی همچون هتل، آلاچیق، پارکینگ و حتی شهربازی هم دارد.


اگر راهی گلستان بودید، پیشنهاد می‌کنیم خودتان را به یک شب اقامت در اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم رامیان مهمان کنید و طعم غذاهای ناب و زیبایی هنر این منطقه را از نزدیک بچشید و ببینید.


جنگل ناهارخوران در تابستان
ناهارخوران در ر چهار فصل سال بدون اغراق دیدنی است!

النگدره


 • آدرس: استان گلستان، ۵ کیلومتری جنوب‌غربی گرگان

از جاده‌های پرپیچ و خم و سرسبز شمال که بگذرید، در جنوب غربی گرگان به پارک جنگلی النگدره می‌رسید که جلوه‌ای تماشایی دارد. برای سفر به شمال در تابستان از این جنگل رؤیایی غافل نشوید که النگدره امکانات تفریحی و رفاهی خوبی دارد.


گشت‌وگذار در میان انبوه درختان، گوش سپردن به صدای رودخانه و چشمه‌ها، عکاسی از مناظر باورنکردنی، دوچرخه‌سواری در جنگل زیبا و چادر زدن و شب‌مانی در طبیعت، فقط بخشی از تجربیات جذابی است که در این سفر خواهید داشت.


النگدره
در النگدره می‌توانید کمپ بزنید

توشن


 • آدرس: استان گلستان، ۴ کیلومتری جنوب گرگان

توشن روستایی در جنوب گرگان است که آب‌وهوای دلنشین و طبیعت خیره‌کننده‌ای دارد. اگر به دنبال مقاصد گردشگری بکر برای سفر به شمال در تابستان هستید، روستای توشن واقعاً جای زیبا و بکری است.


معروف‌ترین جاذبه این روستا جایی به نام آب‌بندان یا همان دریاچه توشن است که طبیعت محسورکننده‌ای دارد. سه طرف این آب بندان با جنگل و مرتع احاطه شده و مناظر بسیار چشم‌نوازی خلق شده است.


اگر راهی این منطقه شدید به دیگر جاهای دیدنی گرگان هم سر بزنید.


جاهای دیدنی گلستان در تابستان
این دریاچه برای عکاسی یک محل بی‌نظیر و آرام است

کردکوی


 • آدرس: ۳۰ کیلومتری گرگان

منطقه ییلاقی و سرسبز کردکوی که بیش‌تر به‌خاطر آبشارهای بلند و خروشانش، معروف است، گزینه‌ای عالی برای سفر تابستانی محسوب می‌شود. کردکوی به‌خاطر فاصله زیاد از سطح دریا، حتی در روزهای گرم تابستانی هم خوش‌آب‌وهواست. در منطقه کردکوی از هوای شرجی و اذیت‌کننده خبری نیست و می‌توانید تابستان خنک و خوشی را سپری کنید.


آبشار هفت طبقه شادان و ییلاق درازنو، معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کردکوی هستند.مینودشت


 • آدرس: ۱۰۰ کیلومتری گرگان

در تابستان هوای مینودشت بسیار مطبوع است و سالانه مسافران زیادی به این منطقه می‌آیند. این شهر به‌خاطر جنگل‌های سرسبز، چمنزارها، آبشارها، چشمه‌ها، رودخانه‌های خروشان و غارهای مرموز، به بهشت گلستان و دشت بهشت، معروف است.


سفر به مینودشت تجربه‌ای بسیار ناب و دلنشین از طبیعت‌گردی را برایتان رقم می‌زند. در سفر به این شهر، چشیدن طعم غذاهای محلی و همچنین خرید خوراکی‌های محلی و صنایع‌دستی را فراموش نکنید.


زیباترین جای شمال کجاست
مینودشت یکی از بکرترین جاهای شمال ایران است

اجاره ویلا در گلستان برای سفر تابستانی


اگر می‌خواهید سفر به شمال در تابستان این بار به سمت استان گلستان باشد، باید بدانید که این استان امکانات اقامتی خوبی هم دارد.


برای مثال اگر در مناطق جنگلی و ییلاقی می‌مانید می‌توانید به کمپ در طبیعت فکر کنید یا در خانه‌های روستایی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی بمانید. دیگر امکانات اقامتی استان گلستان شامل انواع هتل‌های لوکس یا ارزان، سوئیت و آپارتمان مبله، ویلا و مهمان‌سراهای ارزان می‌شود. برای اجاره اقامتگاه در گلستان از سایت جاباما کمک بگیرید.


یکی از زیباترین اقامتگاه‌های این استان مجموعه اقامتگاه بوم گردی ریگ چشمه علی آباد کتول است، جایی که با دید بی‌کران به سمت جنگل لبریز از آرامش است.


اجاره ویلا در گلستان
بوم گردی ریگ چشمه یکی از معروف‌ترین اقامتگاه های استان گلستان است

سخن پایانی درباره اجاره ویلا در شمال با بهترین قیمت


در این مطلب بهترین مقاصد تابستانی شمال کشور را به شما معرفی کردیم. آیا تصمیم گرفته‌اید برای سفر به شمال در تابستان به کجا بروید؟ گیلان، مازندران یا گلستان، به هرکجا که بخواهید سفر کنید، می‌توانید بهترین اقامتگاه‌های هر شهر و منطقه را با مناسب‌ترین قیمت از سایت جاباما رزرو کنید. حتی گاهی تخفیف‌های خوبی هم برای اقامتگاه‌ها در نظر می‌گیرند.


رزرو اقامتگاه را به لحظات آخر واگذار نکنید. وقتی تصمیم به سفر گرفتید، همان موقع به سایت جاباما بیایید و از بین اقامتگاه‌های متنوع و متعدد، اقامتگاه موردنظرتان را در کم‌تر از دو دقیقه رزرو کنید.پول را که پرداخت کنید، رزرو قطعی می‌شود و نیازی به تأیید میزبان نیست. اگر خاطره یا تجربه‌ای از سفر تابستانی به شمال کشور دارید، خوشحال می‌شویم نظرات خود را درباره بهترین شهرهای شمال در تابستان با ما و خوانندگان مجله جاباما در میان بگذارید.


پاسخ به سوالات متداول درباره سفر به شمال در تابستان


زیباترین جای شمال کجاست؟

شهرهای شمالی هرکدام به‌نوعی زیبا هستند و طبیعت منحصربه‌فردی دارند؛ اما می‌توان گفت خاص‌ترین و بکرترین طبیعت را ییلاقات شمال دارند.

بهترین ماه برای سفر به شمال در تابستان کدام است؟

خنک‌ترین شهر شمال در تابستان کجاست؟

تابستان در شمال به کجا سفر کنیم؟