احتمالاً برای شما هم پیش آمده که با خانواده یا دوستان در اتومبیل نشسته‌اید، بعد از ساعت‌ها رانندگی خسته و کوفته و کلافه هستید و احساس می‌کنید به‌شدت به استراحت نیاز دارید.


خواب پشت پلک‌هایتان سنگینی می‌کند و با خود می‌گویید کاش می‌شد با خیال راحت چرت کوتاهی زد یا چند ساعت خوابید.


در چنین موقعیتی هیچ چیز بیشتر از یک استراحت کوتاه در یک فضای دنج و راحت نمی‌تواند آرامش را به شما برگرداند. اگر از قبل همه چیز را برنامه‌ریزی کنید، تعیین محل توقف و استراحت بین راه اصلاً کار پیچیده‌ای نیست.


کافی است روی نقشه شهرهایی را که در مسیر سفرمان هستند را پیدا کنید، بعد با یک جستجوی ساده در سایت‌های معتبری مانند جاباما، سوئیت یا آپارتمان مورد نظرمان را در این شهرها پیدا و رزرو کنید.


در این مطلب سعی کرده‌ایم اطلاعات جامعی درباره اجاره روزانه آپارتمان در تهران و یا سفرهای بین شهری در اختیار شما قرار دهیم. 


‌ویژگی و امکانات سوئیت برای اجاره روزانه


‌ویژگی و امکانات سوئیت برای اجاره روزانه

  در سفرهای داخلی، با یک توقف کوتاه بین راه می‌توانید خستگی‌تان را از تن خود بیرون کنید و بعد از چند ساعت استراحت یا یک شب خواب کامل، سرحال مسیرتان را ادامه دهید.


یکی از بهترین گزینه‌ها برای استراحت در سفرهای بین شهری، اجاره سوئیت است. امروزه در اغلب شهرهایی که در مسیرهای پرتردد قرار گرفته‌اند، امکانات اولیه برای مسافران و گردشگران فراهم شده است.


یکی از مهم‌ترین این امکانات، اقامتگاه است. تا چند سال پیش، مسافرانی که می‌خواستند شبی در جایی بمانند و استراحت کنند، گزینه‌ای به جز هتل و مسافرخانه نداشتند.


اما امروزه گزینه‌های دیگری هم داریم، مثل اجاره سوئیت و آپارتمان در بسیاری از شهرهای کشور.  اجاره سوئیت معمولاً بسیار مقرون به صرفه‌ است و برای چند ساعت استراحت در یک فضای دنج و خصوصی و تجدید قوا انتخاب مناسبی است.


سوئیت اقامتگاهی است متشکل از دو یا چند اتاق متصل به هم. اغلب سوئیت‌ها آشپزخانه‌ی مجهز ندارند؛ اما امکانات اولیه‌ را دارند، مثلاً یک اجاق گاز  کوچک برای گرم کردن غذا و دم کردن چای، و یک یخچال و کابینت کوچک.


در سوئیت شما امکان این را دارید که بدون محدودیت زمان و به صورت کاملاً مستقل اقامت کنید.


اگر دسته جمعی سفر می‌کنید و در مسیر قصد توقف دارید سوئیت بهترین گزینه است.


ویژگی و امکانات آپارتمان برای اجاره روزانه


ویژگی و امکانات آپارتمان برای اجاره روزانه

وقتی عازم یک سفر داخلی با خودرو شخصی هستید، خیلی راحت می‌توانید حدس بزنید که حدود چه ساعتی به کدام شهر می‌رسید.


مثلاً اگر قرار است بعدازظهر به مقصد شیراز از تهران راه بیفتید، حدوداً سرشب به اصفهان می‌رسید.  با وجود اینترنت و نرم‌افزارهای مختلف و نقشه‌های آنلاین و  انواع امکانات دیگری که در دسترستان است، برنامه‌ریزی برای سفر و استراحت کوتاه بین راه، دیگر کار زیاد سختی نیست.


یکی از گزینه‌ها برای چند ساعت استراحت در طول سفر، اجاره آپارتمان در شهرهای بین راه است. اگر از قبل مسیر سفر را تعیین را کنید، می‌توانید در سایت جاباما به‌راحتی یک آپارتمان مبله در  شهری که می‌خواهید اجاره کنید.


اگر از آن دسته مسافرهایی هستید که حتی‌المقدور از غذا خوردن در رستوران دوری می‌کنند و ترجیح می‌دهند تا جایی که می‌شود غذای خانگی بخورند، اجاره آپارتمان روزانه بهترین گزینه برای سفرهای بین شهری است.


چون آپارتمان‌ها معمولاً تمام امکاناتی را که در خانه خودتان دارید در اختیارتان می‌گذارند.


هنگام خستگی در جاده حتما استراحت کنید


هنگام خستگی در جاده حتما استراحت کنید

خستگی و خواب‌آلودگی یکی از دلایل اصلی بروز حوادث ناگوار رانندگی در جاده‌هاست. جالب اینجاست که در اغلب این موارد، خود رانندگان احساس می‌کنند که هنوز توانایی ادامه ‌دادن را دارند و خواب‌آلودگی بر آن‌ها غلبه نخواهد کرد.


بنابراین در سفرهای طولانی، برای حفظ سلامت خود و عزیزانتان همه این نگرانی‌ها را به حداقل برسانید. یکی از راه‌های کاهش ریسک در سفر این است که بعد از چند ساعت رانندگی، در یک محیط دنج و مناسب چند ساعت استراحت کنید و بعد به مسیرتان ادامه دهید.


با اجاره سوئیت‌ها یا آپارتمان‌های مقرون‌ به ‌صرفه در شهرهایی که در مسیر قرار دارند، می‌توانید احتمال اتفاقات ناگوار را به میزان قابل‌توجهی کاهش  دهید.


قبل از سفر شهرهای بین راه را بررسی کنید


قبل از سفر شهرهای بین راه را بررسی کنید

شاید نسل جوان که با اینترنت بزرگ شده است چنین چیزی را به یاد نیاورد، اما زمانی که هنوز اینترنت وجود نداشت، یکی از بخش‌های لذت‌بخش برنامه‌ریزی سفر این بود که نقشه‌های بزرگ را جلو رویمان باز می‌کردیم تا مسیر سفر را تعیین کنیم و بعضی از نقاط توقف را با خودکار علامت بزنیم.


امروز همه این کارها با یک جستجوی ساده در اینترنت امکان پذیر است. بهتر است قبل از سفر ببینید در طول راه چه شهرهایی سر راهتان قرار دارد.


حتی گاهی ارزشش را دارد که از طریق یک مسیر انحرافی کوتاه به شهرهایی سر بزنیم که امکانات بیشتر یا جاذبه‌های گردشگری بیشتری دارند.


اما مهم‌ترین دلیل برای بررسی شهرهای بین راه این است که بتوانید در طول مسیر برای استراحتی کوتاه توقف کنید. معمولاً در شهرهایی که در مسیرهای پرتردد قرار دارند، افرادی در ورودی شهرها ایستاده‌اند که اتاق یا آپارتمان اجاره می‌دهند.


تجربه نشان داده است که این راه معقولی برای اجاره اقامتگاه نیست. چون هیچ‌وقت معلوم نیست چه جایی با چه کیفیتی در انتظارمان است.


درضمن، خستگی راه اجازه نمی‌دهد که به چند اقامتگاه‌های متعدد سر بزنید و شرایطشان را از نزدیک بررسی و یکی را انتخاب کنید.


 بهتر است در زمان برنامه‌ریزی برای سفر، بعد از بررسی شهرهای بین راه و محاسبه زمان حدودی رسیدن به هر کدام، سری به سایت جاباما بزنید و از بین امکانات اقامتی مختلف، از جمله سوئیت‌ها و آپارتمان‌ها، اقامتگاه مطلوب خود را رزرو کنید. اجاره سوئیت و آپارتمان در شهرهای بین راه بهترین و مطمئن‌ترین راه برای رفع خستگی است.


بهترین روش برای اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان برای استراحت بین راه


بهترین روش برای اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان برای استراحت بین راه

اگر قبل سفر، سوئیت یا آپارتمانی را مطابق با سلایق و بودجه‌تان رزرو کنید، هم در زمان صرفه‌جویی کرده‌اید و دیگر نیازی نیست بعد از رسیدن به شهر مورد نظر با خستگی به دنبال جایی برای استراحت کوتاه بگردید، هم این‌که می‌توانید از کیفیت اقامتگاه خود اطمینان نسبی داشته باشید.


خیلی وقت‌ها شرایط نامطلوب یک اقامتگاه، حتی برای مدتی کوتاه، می‌تواند اوقاتتان را در سفر تلخ کند. بهترین روش اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان برای استراحت‌های بین راه در سفرهای طولانی این است که به سایت‌های معتبری مثل جاباما مراجعه کنیم.


در سایت جاباما این امکان برای مسافران فراهم است که در میان تعداد زیادی اقامتگاه جستجو کنند و با در نظر گرفتن بودجه خود مطلوب‌ترین گزینه را انتخاب و رزرو کنند.


با دیدن تصاویر هر اقامتگاه، مقایسه قیمت‌ها، بررسی امکانات، خواندن نظرات مسافران قبلی، به بهترین انتخاب ممکن دست بزنید.


کافی است نام مقصد و تاریخ سفرتان را در سایت وارد کنید، بلافاصله فهرست تمام گزینه‌های موجود در آن تاریخ در اختیارتان قرار می‌گیرد.


وقتی راه طولانی است، یک شب یا حتی چند ساعت استراحت در یک اقامتگاه مطلوب باعث می‌شود خاطره‌ی خوشایندتری از سفر خود داشته باشید.


علاوه بر این، احتمال اتفاقات ناگوار رانندگی که ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده هستند به‌شدت کاهش می‌یابد.


مسیر بخشی از سفر است


مسیر بخشی از سفر است

سفر کردن لزوماً به این معنا نیست که از یک نقطه حرکت کنید و به نقطه دوم برسید و چند روزی را در آن جا به گردش و تفریح بپردازید. گاهی مسیری که طی می‌کنیم به اندازه مقصد نهایی ما اهمیت دارد.


علاوه بر این، توقف‌های کوتاه در مسیر، می‌تواند به تجربه‌ی عمیق‌تر و ماندگارتری منجر شود. مثلاً شاید شما بارها مسیر تهران یزد را طی کرده باشید، اما هیچ‌وقت در شهرهای کوچک‌تری که بین این دو نقطه وجود دارند توقف نکرده باشید.


در حالی‌که در حد فاصل این دو شهر، نقاط دیدنی زیادی وجود دارد که هر کدام تاریخ خاص خود را پشت سر دارند. بعد از یک شب استراحت در یکی از شهرهایی که در مسیر سفرتان قرار دارد، می‌توانید با گشت و گذار کوتاهی در آن شهر، با حال و هوای آن جا آشنا شوید و به تجربه‌ متفاوتی را برای خود بسازید.


 گذشته از این، لذت بردن از مناظر طبیعی مسیر، آن هم در کشوری مثل ایران ما با این تنوع جغرافیایی گسترده، مشروط به این است که در طول راه خستگی بر شما غلبه نکند و همه‌ی تمرکزتان رسیدن به مقصد نهایی نباشد.


ایران کشوری است که هر  گوشه‌اش جایی برای تماشا وجود دارد. علاوه بر شهرهایی که مقاصد  عمده گردشگری به حساب می‌آیند، هزاران منطقه طبیعی بکر در جای جای این مرز و بوم وجود دارد که ارزش وقت گذاشتن را دارد.


وقتی راهتان طولانی است، می‌توانید با رزرو یک آپارتمان یا سوئیت در شهرهای بین راه، مسیر سفرتان را تبدیل کنید به بخشی از سفر.


مزایای اجاره آپارتمان و سوئیت در سفرهای بین شهری نسبت هتل


مزایای اجاره آپارتمان و سوئیت در سفرهای بین شهری نسبت هتل

یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های سفر، رزرو آپارتمان یا سوئیت به جای هتل است. درست است که قیمت اجاره سوئیت یا آپارتمان به عوامل مختلفی از جمله موقعیت و امکانات ارائه شده در اقامتگاه بستگی دارد، اما در مجموع  به نسبت هتل مقرون به صرفه تر است.


به همین دلیل بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند برای استراحت‌های کوتاه در مسیر سفر آپارتمان یا سوئیت اجاره کنند. به غیر از موضوع هزینه، آپارتمان‌ها و سوئیت‌ها حال و هوایی شبیه خانه‌های شخصی دارند و فضای خودمانی‌تر و  صمیمی‌تری دارند.


مخصوصاً اگر با جمع دوستان یا همراه اعضای خانواده سفر می‌کنید، این فضای راحت و صمیمی لحظات سفر را لذت‌بخش‌تر می‌کند.


نکتهٔ سوم درباره مزیت این اقامتگاه‌ها به نسبت هتل‌ها این است که به دلیل تعداد زیاد و تنوع موقعیت مکانی، قدرت انتخاب بیشتری دارید.


در ضمن امکان دسترسی به نظرات حقیقی کاربران و مسافران قبلی یک اقامتگاه در سایت‌هایی مانند جاباما به شما کمک می‌کند انتخاب مطمئن‌تری داشته باشید.


نکات مهم هنگام اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان


با مراجعه به سایت جاباما و تعیین مقصد و تاریخ سفر، یک لیست طولانی از گزینه‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد و شما به راحتی می‌توانید هر نوع آپارتمان یا سوئیتی را رزرو کنید.


اما اگر می‌خواهید تجربه سفر  خود را دل پذیر تر کنید، بهتر است برخی نکات اساسی را هنگام رزرو اقامتگاه در نظر بگیرید.


با توجه به تعداد همسفران، مساحت سوئیت یا آپارتمان را انتخاب کنید. به موقعیت مکانی اقامتگاه خود توجه داشته باشید. اگر قرار است در مسیر سفر از جای خاصی دیدن کنید، بهتر است فاصله مکانی اقامتگاه تا آنجا را در نظر بگیرید.


اگر امکانات خاصی مد نظرتان است حتماً در بخش فیلترها آن را تعیین کنید و اما نکته  آخر و مهم‌ترین نکته: هیچ‌چیز بهتر از بخش نظرات نمی‌تواند در یک انتخاب آگاه به شما کمک کند.


قبل از رزرو یک اقامتگاه، چنددقیقه‌ای وقت بگذارید و نظرات مسافران قبلی را بخوانید. خودتان نیز بعد از سفر نظرات خود را در سایت ثبت کنید تا به مسافران بعدی برای انتخاب درست کمک کرده باشید.


برخی موضوعات مانند میزان تمیزی یا نکاتی مانند کیفیت سیستم گرمایشی و سرمایشی و غیره نه از طریق عکس‌های اقامتگاه  قابل بررسی است و نه تفاوت قیمت می‌تواند چیزی را تضمین کند.  بنابراین خواندن نظرات را به هیچ وجه فراموش نکنید.


پاسخ به سوالات متداول درباره  چند ساعت استراحت با اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان در سفرهای بین شهری


آیا امکان اجاره روزانه سوئیت یا آپارتمان برای استراحت در مسیر وجود دارد؟

امروزه به راحتی می‌توانید به صورت کاملاً آنلاین در نقاط مختلفی که در مسیر سفرتان قرار دارد اقامتگاه اجاره کنید. امکان اجاره روزانه سوئیت و آپارتمان برای استراحت کوتاه در مسیرهای طولانی، یکی از بهترین دستاوردهای پیشرفت در زمینه‌ی خدمات اینترنتی گردشگری است.

بهترین روش برای اجاره اقامتگاه چیست؟