جاباما

بوم گردی‌های قشم، تجربه‌ای ناب از زندگی محلی

هوا که رو به سردی می‌گذارد بازار سفربه شهرهای جنوبی ایران هم گرم‌تر می‌شود. یکی از مقاصد گردشگر پسند در جنوب ایران که فصل پاییز و زمستان ایده‌آل‌ترین زمان برای سفر به آن‌جاست جزیره‌ زیبا و خوش آب ‌و‌هوای قشم است. در کنار زیبایی آب‌های کریستالی خلیج فارس که به تنهایی هزاران هزار ایرانی را از شمال و شرق و غرب راهی این جزیره می‌کند، زیبایی‌های طبیعی قشم از غارنمکی و دره ستارگان آن گرفته تا جنگل‌های آبی حرا هر کدام به تنهایی دنیایی است برای ماجراجویی و البته اقامت در بوم گردی‌های قشم تمام این زیبایی‌ها را تکمیل می‌کند.


برای رزرو هتل و اقامتگاه،  وارد جاباما شوید.


شاید در مورد قشم زیاد شنیده باشید و یا حتی خوانده باشید اما این جزیره را باید ببینید تا زیبایی‌های آن را باور کنید. برای این‌که طعم واقعی این جزیره‌ رویایی را بچشید، لازم است چند روزی را مهمان مردم محلی آن باشید تا مهمان نوازی واقعی و خون گرمی را برای‌تان معنا کنند. اگر می‌خواهید مثل مردم محلی و درکنار آن‌ها زندگی کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اقامت‌تان بوم گردی‌های قشم را انتخاب کنید.

بوم گردی به زبان ساده یعنی اینکه در سفرمان احترام طبیعت و فرهنگ گذشته و حال حاضر مردمان آن منطقه را داشته باشیم. جامعه‌ بین‌المللی اکوتوریسم، بوم گردی یا همان اکوتوریسم را این‌گونه تعریف می‌کند: سفری مسئولانه به جاذبه‌های طبیعی برای لذت بردن و درک طبیعت طوری که حافظ زیست بوم باشیم و به جای آسیب زدن به کیفیت زندگی مردم منطقه به پایداری و بهبود آن کمک کنیم. این هدف از طریق فعالیت‌هایی مثل آموزش صورت می‌گیرد که گردشگر در فعالیت‌های سود آور اجتماعی و اقتصادی مردم محلی مشارکت می‌کند.

بوم گردی ناخدا امینی قشماقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی

همان‌طور که از نامش هم پیداست در این بوم گردی میزبان شما یک ناخداست، ناخدای لنج صیادی. اقامتگاه نخل ناخدا که اولین و یکی از اصیل‌ترین بوم گردی‌های قشم است تنها ۱۱ سال دارد و در روستای طبل قرار گرفته است. خانه‌ای که در آن اقامت می‌کنید به سبک معماری سنتی ایران یک حیاط دارد که دور تادورش را اتاق‌ها گرفته‌اند. هر یک از این اتاق‌ها برای اقامت ۴ تا ۱۰ نفر در نظر گرفته شده‌اند. این جا خبری از تخت و مبل نیست و همین که وارد اتاق‌تان بشوید بلافاصله سفری به گذشته و زندگی سنتی ایران خواهید داشت. دورتا دور اتاق متکا چیده‌اند و برای خواب هم لحاف و تشک در اختیار مهمان قرار می‌دهند.

بهترین اقامتگاه های قشم:

اقامتگاه خانه دوست قشم

اقامتگاه گارومزنگی قشم

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس قشم

اقامتگاه صفا آباد قشم

صبح که از خواب بیدار شوید بوی نان محلی تازه را می‌شنوید که برای صبحانه شما آماده شده است. موقع ناهار و شام هم که می‌توانید لذیذترین غذاهای محلی و دریایی مثل ماهی کباب، هواری، قلیه ماهی، کوسه و خرچنگ نوش جان کنید. در کنار تمام لطف و صفای بوم گردی ناخدا امینی بهتر است از موقعیت فوق‌العاده آن هم بدانید. اینجا می‌توانید در ساحل خلیج فارس خرچنگ دریایی کباب کنید، زیر آفتاب گرم در دریا آب تنی کنید، به تماشای جنگل‌های زیبای حرا بروید وهمراه موسیقی جنوبی ایرانی خود را مهمان شادی کنید. این بوم گردی در مرکز جزیره قرار گرفته و تقریبا دسترسی به بیشتر زیبایی‌های طبیعی معروف آن مثل جنگل‌های حرا، روستای لافت، تنگه‌ چاه کوه، دره‌ ستارگان، دره‌ تندیس‌ها، غار نمکدان و تماشای کارگاه بزرگ لنج سازی خیلی راحت است.

برای اجاره اقامتگاه بوم گردی قشم کلیک کنید.

 بوم گردی فتاحی قشم

روستای شیب دراز و لاک پشت‌های معروف آن را که می‌شناسید؟ بوم گردی فتاحی در این روستا قرار دارد. از اواسط اسفند تا پایان خرداد که زمان تخم گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی است گردشگران برای تماشای بچه‌ لاک‌پشت‌هایی که سر از تخم بیرون می‌آورند و راهی آب‌های خلیج فارس می‌شوند به این منطقه می‌آیند. اگرتصمیم گرفته‌اید در سفرتان به قشم در روستای شیب دراز اقامت کنید این بوم گردی میزبانی به یادماندنی خواهد بود.

ظرفیت اتاق‌های ساده و تر و تمیز که به رسم اکثر بوم گردی‌ها برای خواب لحاف و تشک در اختیار مهمان می گذارند، بین ۵ تا ۱۲ نفر است. شما بسته به تعداد اعضای گروه و یا خانواده‌تان می‌توانید اتاق‌تان را انتخاب کنید. در این بوم گردی دورهمی‌هایی برگزار می‌شود که برای شما ازگذشته‌های جزیره و زندگی سنتی مردم آن می‌گویند. این جا می‌توانید غذای محلی هم برای ناهار و شام سفارش بدهید. صفا و صمیمیت پرسنل و حال‌ و‌هوای خانه گردشگران خارجی زیادی را مهمان این بوم گردی می‌کند.

بوم گردی هفت ‌رنگو قشماقامتگاه بوم گرد هفت رنگو قشم

بوم گردی هفت‌رنگو یک خانه‌ سنتی واقعی است. خانه‌ای که می توانید درحیاط باصفای آن روی صندلی‌هایی که از کنده‌ درخت است بنشینید و با میزبان‌ خوش معاشرت که تا چند سال پیش راهنمای جنگل‌های حرا بود چای نوش جان کنید یا عصرها در آلاچیق‌هایی که از الیاف خرما ساخته شده‌اند کمی دنج کنید.

ساختمان این بوم گردی از مصالح محلی ساخته شده و سقف‌های آن از تیرهای چوبی پوشیده شده است. در یکی از اتاق‌های بوم گردی هفت رنگو هنرمندان محلی مشغول ساخت صنایع دستی هستند و برای افرادی که مشتاق به یادگیری باشند آموزش می‌دهند. برای رونق دادن به کسب و‌ کار محلی‌ها می‌توانید از آن‌ها صنایع دستی به یادگار بخرید. این‌جا با صبحانه، ناهار و شام محلی از شما پذیرایی می‌شود.

اجاره اقامتگاه بوم گردی از جاباما

بوم گردی هفت رنگو در نزدیکی جنگل‌های آبی حرا و ژئو پارک قشم قرار دارد و اگر دوست داشته باشید می توانید موج‌سواری و ماهیگیری هم بروید.

مینا عبدی

من مینا عبدی، کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی دارم و عاشق یادگرفتن زبان‌های مختلف و نوشتن هستم. کار کردن با واژه‌ها را دوست دارم و می‌توانم به زبان انگلیسی، فارسی و ترکی واژه‌ها را کنار هم بچینم و مطلب بنویسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا