رزرو آنی و قطعی جاباما
مورد علاقه‌ها
تصویر کاربر
ورود یا ثبت‌ناممحبوب‌ترین بوم‌گردی‌ها
اقامتگاه‌هایی که از مهمانان جاباما بیشترین رزرو را دریافت کرده‌اند.
دهگردی در مازندران
بهترین اقامتگاه های بوم گردی در استان مازندران
دهگردی در گلستان
بهترین اقامتگاه های بوم گردی در استان گلستان

راهنمای دهگردی از جاباما

دهگردی ، در اولین برخورد و شنیدن این کلمه حس خوبی  به انسان منتقل می‌شود. کلمه‌ای ساده، اما پر از مفهوم و معنا برای مردم خصوصا آن‌ها که دستی بر آتش سفر و گردشگری دارند. منظور ما، اما از سایت دهگردی ، گروهی است که با فراهم کردن شرایط سفر، معرفی مناطق بکر و دست نخورده و توسعه دسترسی به امکانات سفر کمک زیادی به مسافران کرده‌اند.

دهگردی برای اغلب مناطق گردشگری روستا، ویلا، خانه بومی و منطقه‌ای با اصالت دارد تا هر مسافری بتواند شیر گرم و شیرینی آن را بچشد.

رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران از سایت جاباما

دهگردی گلستان

همان‌طور که گفته شد دهگردی یکی از وبسیات‌های معرفی و رزرو خانه‌های بومی و اصیلی است که حالا در ادبیات عامیانه به آن‌ها بومگردی هم می‌گویند. در ذهن همه مردم اولین نقطه برای چنین کاری جنگل‌های شمال، روستاهای استان‌های گلستان و مازندران است.

روستاهای گیلان در ارتفاع بلند جایی که اکسیژن در بهینه‌ترین شرایط به مشام شما می‌رسد و عملا همه چیز ارگانیک است. گزینه‌های زیادی در منطقه گلستان وجود دارد که با مشاهده اطلاعات آن در دهگردی مطمئنا عاشقشان خواهید شد.

استان گلستان شمال یکی از معدود مناطق ایران است که پر از جنگل‌های متراکم، دشت‌های سبز، خانه‌های قدیمی و ویلاهای با اصالت است که روزگاری امتی در آن زندگی کرده‌اند و حالا مشاهده تاریخش برای مردم فراهم شده است. شاید تجربه زندگی در کلبه‌ای چوبی میان دشتی سبز با درخت‌های کهنسال و سبز لذت سفر و مسافرت را بهتر از هتلی نوین برای شما ایجاد کند با دهگردی در گلستان مطمئنا سفری متفاوت و به معنی واقعی کلمه طبیعت گردی را تجربه خواهید کرد.

دهگردی گیلان

بین تمام گزینه‌های موجود برای تجربه سفر با تم طبیعت گردی گیلان از خطه شمالی کشور یکی از گزینه‌های وسوسه انگیز است. سفری که حتما چشم مسافران جنوبی را خیره، دل مردم از مرکز کشور را عاشق و حتی خود مردم شمال را هم از روزمرگی دور می‌کند.

برای رزرو اقامتگاه در استان گیلان اولین گزینه رزرو هتل‌های مدرن نزدیک به شهر و چند طبقه است. هتل‌هایی که شاید امکانات و خدمات خوبی داشته باشند، اما سفری به معنی واقعی کلمه را برای مسافران رقم نمی‌زنند.

اگر جزو مسافران به سبک طبیعت گردی و بوم گردی باشید حتما دنبال جایی می‌گردید که شما را با گوهر سفر یعنی طبیعت آشنا کند. دهگردی و جاباما در گیلان گزینه‌هایی زیادی دارند که حتما از آن‌ها خوشتان می‌آید.

رزرو بوم گردی گیلان

اقامتگاه‌های چوبی و قدیمی میان انبوهی درخت و بیشه‌های سبز قسمتی از آن‌هاست. در اولین نگاه ممکن است با خودتان فکر کنید که این‌جا جای مناسبی برای زندگی نیست اگر می‌خواهید یک طبیعت گردی واقعی را تجربه کنید، سفری که از دل طبیعت غذا بخورید، از دل طبیعت بنوشید و با آن نفس بکشید بهترین گزینه اقامتگاه‌های قدیمی بومگردی است که آن‌ها را می‌توان در دهگردی و جاباما یافت. کلبه‌های جنگلی، خانه‌های خشت و گلی، ویلاهای چوبی و ساختمان‌هایی با بالکنی رو به جنگل، مزرعه‌هایی با حیوانات اهلی و... از جمله ویژگی‌های اقامتگاه‌های بومگردی‌ موجود در دهگردی است.

دهگردی مازندران

یکی از معروفترین استان‌های شمالی ایران که طرفداران بسیار زیادی دارد، مازندران است. استانی پر از جنگل و کوهستان و خط ساحلی دیدنی که دل مسافران شمال را می‌برد. طبیعتا این استان طرفداران زیادی دارد که نمی‌توان تعداد آن‌ها را اندازگیری کرد. شهرهای دوست‌داشتنی مازندران مثل نور و روستاهای مدرن آن مکان‌های عادی هستند که همه مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند.

اگر می‌خواهید سفری خاص را تجربه کنید، سفری که متفاوت از زندگی در هتل و خرید و از سوپر مارکت باشد باید سراغ دهگردی بروید. اقامتگاه‌های بومگردی دهگردی و جاباما بسیار زیاد و البته کامل هستند. خانه‌هایی در دل جنگل، کلبه‌های ساحلی، اقامتگاه‌های چوبی و... از جمله گزینه‌های موجود برای سفر به مازندران دهگردی است. البته اقامتگاه‌های مازندران به بکری گیلان و گلستان نیست و دست‌آخر رنگ و بوی شهریی بیشتری دارد، با این‌حال هنوز هم می‌توان انتظار طبیعت گردی دور از فراز و نشیب‌های زندگی شهری را از آن‌جا داشت.

دهگردی ماسال

یکی از معدود شهرهای شمالی کشور که همه‌جوره خوراک طبیعت و  بوم گردی است ماسال نام دارد. منطقه‌ای بسیار قدیمی در رشت که ارتفاع بسیار زیادی نسبت‌به دریا دارد و هر طور که حسابش را بکنید دشت و تپه‌هایش شبیه منظره‌های دوست داشتنی عکس‌هاست. ماسال بهشت روی زمین و است و جست‌وجوی اقامتگاه در این بهشت طبیعتا کار راحتی نیست. دهگردی این امکان را فراهم کرده تا هر کسی نقطه‌ای را در این منطقه بیابد و برای سکونتی چند روزه در آن دوری از هیاهوی شهرها و حضور در منطقه‌ای دیدنی راهی شود.
ویلا ماسال را از جاباما رزرو کنید.

از جمله اقامتگاه‌ های دهگری ماسال می‌توان به کلبه‌ها اشاره کرد. منظور از کلبه همان خانه‌های چوبی قدیمی است که روی تپه‌ها ساخته می‌شوند و دورتادورشان را با چوب نرده می‌کشند. حتما تجربه مشاهده چنین چیزی را داشته‌اید، البته در تصاویر.

اگر می‌خواهید اقامتگاهی ناب با امکانات طبیعی و زندگی ارگانیک روستایی را تجربه کنید سری به دهگری بزنید و طبیعت ماسال را از نزدیک ببینید.

دهگردی شیراز

 بعد از گشت‌وگذار در شهرهای شمالی، مشاهده جنگل‌های انبوه و تنفس هوای صددرصد پاک حالا نوبت آن است، سری به تاریخ بزنید. یکی از ویژگی‌های بارز ایران زندگی بومی و با اصالتی است که در نقطه‌نقطه آن جریان دارد. نمی‌توان نقطه‌ای از این کشور را یافت که برای خودش هویت خاصی نداشته باشد، خاصه که آن نقطه، تاریخی به اندازه هخامنشیان و گذشته‌ای به قدرت کوروش داشته باشد.

دهگردی برای شیراز هم اقامتگاه‌ های بومی و خانه‌های قدیمی در چنته دارد که مطمئنا با حضور و رزرو آن‌ها سفری بهتر را تجربه خواهید کرد. شهر های مرودشت، شیراز، ایزدخواست، مناطقی نزدیک به جاذبه‌ های گردشگری تاریخی و... از جمله مناطقی هستند که در این استان می‌توانید اقامتگاهی رزرو کنید.

با ترکیب جاباما و دهگردی قدم بزرگی برای توسعه مناطق گردشگری و استفاده بهتر از امکانات آن‌ها فراهم شده است. حالا دیگر ریش و قیچی دست مسافران است هرچه که بخواهند از اقامتگاه‌ های بومی و با اصالت تا هتل های مدرن با تجهیزات فراوان در جاباما آماده رزرو کردن هستند.

سوالات متداول دهگردی